Senzační svět

Trailer

Totálny chaos vznikne potom, ako sa otvorí brána medzi skutočným a paralelným svetom. Jack je animátor, ktorý práve teraz stvoril komiks, jenž nazval "cool world". Netuší však, že jeden taký svet v paralelnej dimenzii naozaj existuje. A postavičky, ktoré v ňom žijú, by radi nabrali skutočnú podobu. Odpoveď Ralpha Bakshiho na to, kto skutočne obvinil králika Rogera v polohranom filme s množstvom bláznivých príhod? (oficiální text distributora)

Trailer

xxmartinxx

Vzrušující střet studiové objednávky a kontroly s umělcem, který hodně chtěl něco jiného. Dekadentní, místy neskutečně intenzivní, celkově rozpadlé, nicméně ona rozpadlost tomu dodává vibe. Například ten happy end je ve své přeexponované nesmyslnosti a vytrženosti ze zbytku filmu tak očividnou úlitbou studiu, že působí nakonec podvratněji než sebenásilnější vyústění. Cool World je důkaz teze, že Hollywood je nejperverznější kinematografie právě kvůli komplexnímu systému cenzury. To, jak to Bakshi obchází, podvrací a podtrhává, ztrácí kontrolu a zase ji získává, stojí za pozornost samo o sobě. Nehledě na některé úžasné vizuály míchané se sugestivní hudbou. ()

Tom_Lachtan

Je fascinující, jak tenhle film okázale nefunguje vůbec v ničem, sice chápu, že po úspěchu Králíka Rogera se někdo rozhodl natočit jeho dospělejšího bratříčka (a komu jinému tohle vecpat, než Bakshimu), jenže scénáristé z toho udělali krystalicky čistou hovadinu, všechny lidské postavy mají iq na výši vyžvejkané banánové žvýkačky a veškeré dialogy zní hůř, než v českých nekonečných zhovadilostech jako jsou Cesty do růžové ordinace a to bohužel myslím zcela vážně. Navíc technicky to celé vypadá neskutečně příšerně, je sice pravda, že Kim Basinger vypadá ve své animované podobě úžasně, jenže drtivá většina ostatních animovaných postav vypadá naprosto nenápaditě a spojení s hraným filmem zoufale nefunguje. Ach kam padl tenhle kdysi talentovanej animátor... ()

Pluhy

Stojí za vidění už jen díky kreslené Holli, která je dokonce hezčí než Jessica Rabbit a povyšuji ji tímto na nejrajcovnější kočku ve vesmíru. - Slint... - Zbytek filmu nevyužil svého potenciálu a kdyby byl snímek noirového ražení, rozhodně by měl tu správnou šťávu. Takto působí ostatní komiksové postavičky, infantilně a dojem ze snímku kazí. Rovněž příběh mohl být poutavější, kromě zajímavé zápletky je to celkem nuda. No a vzhledem k tomu, že se jedná o "poloanimák", objeví se zde neméně rajcovní Kim Basinger a v hlavní roli Gabriel Byrne. Stránka sama pro sebe je Brad Pitt, který v roli "kazišuka" předvádí velmi slabý výkon. ()

Jara.Cimrman.jr

Mé kreslířské umění začíná a končí někde mezi nepravidelným kosočtvercem a zborceným šišoidem a tak se dá předpokládat, že pokud se svět nezblázní, tak se nestanu slavným autorem comicsů. Jenže Senzační svět se patrně zbláznil, protože výchozí zápletka celkem navnadila mé filmové buňky a pak jsem dostal na talíř jen nezáživný eintopf, při kterém jsem pronudil díru do křesla. Jediným pozitivem byla Holli, která by ve dvojrozměrném i třírozměrném světě patrně dokázala svést jakéhokoli penisem myslícího muže, ale ani ona tuto bizardní podivnost nedokázala zachránit. Zkrátka zamykám bránu do animovaného světa, klíč schovávám do slipů a dokud se Michael Jordan nepostaví mimozemšťanům, tak tam zůstane. ()

belldandy

Tento film mi utkvěl v hlavě díky své temné atmosféře, která zcela postavila na hlavu radostné vyznění králíka Rogera. Komiksové postavičky žijí v naprosté anarchii, která může být "peklem" pro živou postavu. Z Bakshiho se asi nikdy nestane populární režisér, zůstává ale jedním z těch nejoriginálnějších. ()

• Když skutečná Holli (Kim Basinger) vyběhne z jazzbaru, ztratí pravý střevíc. V následujících scénách má opět oba střevíce na nohou. (dinamit_1)
  • Producenti filmu si usmysleli, že filmové postavičky by mohly parodovat známá jména z pořadů od Disneyho a Warner Bros. Proto je možné ve filmu vidět např. Geppettiho, Pinnochia nebo Daffy Ducka. (dinamit_1)