Senzační svět

Super svet

Akční / Komedie / Mysteriózní / Animovaný

USA, 1992, 102 min

• corpsy

Podivnosť, ktorá sa točila s vedomím, že to bude zrejme ťažko stráviteľné pre obyčajnú divácku obec. Mám rád absurdnosti a kinematografické rarity, ale tento prepadák ma nezaujal hlavne svojím príbehovým bolehlavom, kde sa v každej scéne tvorcovia snažia narvať praštené momenty, ako keby na tom stála kvalita filmu. Po remeselnej stránke je to podarené a je škoda, že to dopadlo tak nemastne, neslane.(27.2.2018)

Dlouho jsem se tomu vyhýbal protože místní hodnocení, screeny a herecké obsazení naznačovaly, že se Bakshi definitivně odhodlal vskočit do sterilních vod mainstreamu a pobavit masy líbivou a korektní obkreslovačkou pro malé i velké popkorňáky... A světe div se-Ani hovno... Ralph se vyblbnul v bláznivém příběhu točícím se kolem tabuizovaného sexu mezi člověkem a kreslenou postavičkou, na každém kroku je nějáký bizarní charakter, nějáké to zběsilé animované černohumorné násilí a nějáká ta provokativní ženská křivka.. Nudná obkreslovačka ve stylu ohně a ledu se většinou nekoná (omezuje se jen na některé prvky ženských charakterů) a vše je plné crazy tvarů, pohybů a scén.... Pravda-už to není plné prdelí čuráků a cecků ale stejně je to až nebezpečně sexy. Bakshi si s tou hranicí erotické nosnosti(pro takový film) evidentně velmi nadšeně hraje a občas nechává probliknout i věci, které by měly zůstat skryté. Taková genialita jako Fritz, Heavy Traffic nebo Wizards to sice není a objektivně to jsou spíše čisté 4rudé, ale těch 54%tady -to je urážka kreativity a originality která mě nutí trošku tomu pomoct a lehce nadhodnotit.(3.6.2013)

• Z0oMb3E

Štyri roky a žiadny progres. Skôr deklas. Nespomenúť fenomenálneho Rodgera sa pri hodnotení tohto filmu hádam ani nedá. Tak prečo tu kombinácia animákov a skutočných hercov nefunguje ako tam? V prvom rade Looney Toons všetci poznajú a zvieratká každý miluje. No tu sa nám predvádzajú nejaké podivné kreatúry, navyše dosť nekvalitne nakreslené. Čiže sa nedokážu tak naviazať na diváka až tak. Naopak to čo fungovalo pôvodne u Jessicy Rabbit to funguje aj u Holli Would. Dokonca si tvrdím povedať, že animovaná verzia Kim je ešte viac sexi ako živý originál. Reál Kim sa však výkonom svojho anime dvojníka nedala zahanbiť a jej hranie sa dalo uveriť. Toto sa však nedá povedať ani o Pittovi ani o Byrnem. Gumové nemastné/neslané výkony pochovali aj tie posledné nádeje na aký taký úspech filmu. Zombí herectvo bez emócií. Dosť neznámy a zastrčený poloanimák, ktorý stojí hlboko v tieni svojho Big Brtohera. A musím povedať, že právom.(23.5.2011)

• Pluhy

Stojí za vidění už jen díky kreslené Holli, která je dokonce hezčí než Jessica Rabbit a povyšuji ji tímto na nejrajcovnější kočku ve vesmíru. - Slint... - Zbytek filmu nevyužil svého potenciálu a kdyby byl snímek noirového ražení, rozhodně by měl tu správnou šťávu. Takto působí ostatní komiksové postavičky, infantilně a dojem ze snímku kazí. Rovněž příběh mohl být poutavější, kromě zajímavé zápletky je to celkem nuda. No a vzhledem k tomu, že se jedná o "poloanimák", objeví se zde neméně rajcovní Kim Basinger a v hlavní roli Gabriel Byrne. Stránka sama pro sebe je Brad Pitt, který v roli "kazišuka" předvádí velmi slabý výkon.(26.9.2010)

• kaylin

O existenci tohoto filmu jsem nevěděl a přiznám se, že jsem si myslel, že "Králík Roger" je jediný film podobného typu. V tomhle případě je strašně moc vidět, jak se na Králíkovi stavělo, ale nepostavilo. Není to vtipné, i když se moc snaží, není to dospělé, i když si to máme myslet, a je to jen sexy, protože Kiím Basinger je tu prostě úchvatná. A to je celé.(19.4.2015)

• - Když skutečná Holli (Kim Basinger) vyběhne z jazzbaru, ztratí pravý střevíc. V následujících scénách má opět oba střevíce na nohou. (dinamit_1)

• - Ralph Bakshi chtěl původně Brada Pitta obsadit do role Jacka Deebsiho (Gabriel Byrne). (dinamit_1)

• - Podle filmu byla ve stejném roce vytvořena počítačová hra od vývojářů "Twilight". Ve hře se policista Frank snaží udržet rovnováhu mezi kresleným a skutečným světem. (dinamit_1)