poster

Senzační svět

 • USA

  Cool World

Akční / Komedie / Mysteriózní / Animovaný

USA, 1992, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Vzrušující střet studiové objednávky a kontroly s umělcem, který hodně chtěl něco jiného. Dekadentní, místy neskutečně intenzivní, celkově rozpadlé, nicméně ona rozpadlost tomu dodává vibe. Například ten happy end je ve své přeexponované nesmyslnosti a vytrženosti ze zbytku filmu tak očividnou úlitbou studiu, že působí nakonec podvratněji než sebenásilnější vyústění. Cool World je důkaz teze, že Hollywood je nejperverznější kinematografie právě kvůli komplexnímu systému cenzury. To, jak to Bakshi obchází, podvrací a podtrhává, ztrácí kontrolu a zase ji získává, stojí za pozornost samo o sobě. Nehledě na některé úžasné vizuály míchané se sugestivní hudbou.(23.2.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Mé kreslířské umění začíná a končí někde mezi nepravidelným kosočtvercem a zborceným šišoidem a tak se dá předpokládat, že pokud se svět nezblázní, tak se nestanu slavným autorem comicsů. Jenže Senzační svět se patrně zbláznil, protože výchozí zápletka celkem navnadila mé filmové buňky a pak jsem dostal na talíř jen nezáživný eintopf, při kterém jsem pronudil díru do křesla. Jediným pozitivem byla Holli, která by ve dvojrozměrném i třírozměrném světě patrně dokázala svést jakéhokoli penisem myslícího muže, ale ani ona tuto bizardní podivnost nedokázala zachránit. Zkrátka zamykám bránu do animovaného světa, klíč schovávám do slipů a dokud se Michael Jordan nepostaví mimozemšťanům, tak tam zůstane.(19.4.2014)

 • lennyd
  **

  Frank Harris (Brad Pitt) se před mnoha a mnoha lety náhodou dostal do světa kreslených postaviček, a od té doby zde dohlíží na dodržování pořádku - alespoň co se kresleného světa týče. Ale nyní má spoustu práce, protože se do tohoto světa dostane další nekresloun, Jake Deebs (Gabriel Byrne), a jehož přítomnosti chce zneužít místní kreslo-kráska Holli (Kim Basinger), která touží naopak dostat se do normálního světa. Tímto ale může být narušena křehká rovnováha mezi oběma světy, a vše může být zničeno ... Film se určitě nevyhne srovnání s podobně (resp. stejně) koncipovaným Králíkem Rogerem. Narozdíl od něj je Senzační svět mnohem dospělejší, temnější - a také mnohem méně zábavnější. Tam kde člověk u Rogera padal smíchy, tady jen nevěřícně krčí rameny, proč toto a takto autoři udělali. Ani herecké obsazení nic moc - Brad Pitt nic extra nepředváděl, a Gabriel Byrne taktéž ne. A tentokrát ani Kim Basinger (ani kreslená, ani živá) nebyla moc ke koukání. A i když příběh samotný ještě ušel, nesmírně mne iritovaly kreslené meziscénky, které neměly s příběhem nic společného ...(20.9.2012)

 • ledzepfan
  *****

  Dlouho jsem se tomu vyhýbal protože místní hodnocení, screeny a herecké obsazení naznačovaly, že se Bakshi definitivně odhodlal vskočit do sterilních vod mainstreamu a pobavit masy líbivou a korektní obkreslovačkou pro malé i velké popkorňáky... A světe div se-Ani hovno... Ralph se vyblbnul v bláznivém příběhu točícím se kolem tabuizovaného sexu mezi člověkem a kreslenou postavičkou, na každém kroku je nějáký bizarní charakter, nějáké to zběsilé animované černohumorné násilí a nějáká ta provokativní ženská křivka.. Nudná obkreslovačka ve stylu ohně a ledu se většinou nekoná (omezuje se jen na některé prvky ženských charakterů) a vše je plné crazy tvarů, pohybů a scén.... Pravda-už to není plné prdelí čuráků a cecků ale stejně je to až nebezpečně sexy. Bakshi si s tou hranicí erotické nosnosti(pro takový film) evidentně velmi nadšeně hraje a občas nechává probliknout i věci, které by měly zůstat skryté. Taková genialita jako Fritz, Heavy Traffic nebo Wizards to sice není a objektivně to jsou spíše čisté 4rudé, ale těch 54%tady -to je urážka kreativity a originality která mě nutí trošku tomu pomoct a lehce nadhodnotit.(3.6.2013)

 • belldandy
  ****

  Tento film mi utkvěl v hlavě díky své temné atmosféře, která zcela postavila na hlavu radostné vyznění králíka Rogera. Komiksové postavičky žijí v naprosté anarchii, která může být "peklem" pro živou postavu. Z Bakshiho se asi nikdy nestane populární režisér, zůstává ale jedním z těch nejoriginálnějších.(15.7.2005)

 • - Producenti filmu si usmysleli, že filmové postavičky by mohly parodovat známá jména z pořadů od Disneyho a Warner Bros. Proto je možné ve filmu vidět např. Geppettiho, Pinnochia nebo Daffy Ducka. (dinamit_1)

 • - Když skutečná Holli (Kim Basinger) vyběhne z jazzbaru, ztratí pravý střevíc. V následujících scénách má opět oba střevíce na nohou. (dinamit_1)

 • - Film zkritizovali Roger Ebert z Chicago ze Sun - Times nebo kritik z Deseret News Chris Hicks. Naopak John Grant z The Encyclopedia of Fantasy napsal, Senzační svět" je jeden z nejvýznamnějších úspěchů fantasy kinematografie. (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace