Reklama

Reklama

Senzační svět

  • USA Cool World (více)
Trailer

Obsahy(1)

Senzační svět je příběh Jacka Deebse (Gabriel Byrne), "undergroundového" kreslíře. Jeho život vybočí z běžných kolejí ve chvíli, kdy se objeví v dvojrozměrném světě, který sám vytvořil. Kim Basingerová hraje Holli Wouldovou, smyslnou kresbu, která se zrodila v Deebsově fantazii a zoufale se snaží stát lidskou bytostí. Brad Pitt, v roli detektiva Franka Harrise, je jediným dalším člověkem, který vstoupí do Senzačního světa. V tomto bizardním kresleném světě hledá Harris útěchu ze své životní tragédie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

noriaki 

všechny recenze uživatele
Asi chápu proč si film získal kultovní statut, ale mě úplně minul. Nezaujal mě příběh, což zas takové překvapení není, a neuzaujala mě animace, což už divné je. Dokonce jsem se pronudil i skrz vychvalované scény s Kim Basinger. Je nádherná, to bezpochyby, jenže to vypadá, jako kdyby Ralph Bakshi vůbec nevedl živé herce, a každý roli pojal po svém. Brad Pitt je kvůli tomu podivně nevýrazný, Gabriel Byrne přehrává a ona působí jako dřevo. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele
Vzrušující střet studiové objednávky a kontroly s umělcem, který hodně chtěl něco jiného. Dekadentní, místy neskutečně intenzivní, celkově rozpadlé, nicméně ona rozpadlost tomu dodává vibe. Například ten happy end je ve své přeexponované nesmyslnosti a vytrženosti ze zbytku filmu tak očividnou úlitbou studiu, že působí nakonec podvratněji než sebenásilnější vyústění. Cool World je důkaz teze, že Hollywood je nejperverznější kinematografie právě kvůli komplexnímu systému cenzury. To, jak to Bakshi obchází, podvrací a podtrhává, ztrácí kontrolu a zase ji získává, stojí za pozornost samo o sobě. Nehledě na některé úžasné vizuály míchané se sugestivní hudbou. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele
Je fascinující, jak tenhle film okázale nefunguje vůbec v ničem, sice chápu, že po úspěchu Králíka Rogera se někdo rozhodl natočit jeho dospělejšího bratříčka (a komu jinému tohle vecpat, než Bakshimu), jenže scénáristé z toho udělali krystalicky čistou hovadinu, všechny lidské postavy mají iq na výši vyžvejkané banánové žvýkačky a veškeré dialogy zní hůř, než v českých nekonečných zhovadilostech jako jsou Cesty do růžové ordinace a to bohužel myslím zcela vážně. Navíc technicky to celé vypadá neskutečně příšerně, je sice pravda, že Kim Basinger vypadá ve své animované podobě úžasně, jenže drtivá většina ostatních animovaných postav vypadá naprosto nenápaditě a spojení s hraným filmem zoufale nefunguje. Ach kam padl tenhle kdysi talentovanej animátor... ()

corpsy 

všechny recenze uživatele
Podivnosť, ktorá sa točila s vedomím, že to bude zrejme ťažko stráviteľné pre obyčajnú divácku obec. Mám rád absurdnosti a kinematografické rarity, ale tento prepadák ma nezaujal hlavne svojím príbehovým bolehlavom, kde sa v každej scéne tvorcovia snažia narvať praštené momenty, ako keby na tom stála kvalita filmu. Po remeselnej stránke je to podarené a je škoda, že to dopadlo tak nemastne, neslane. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele
O existenci tohoto filmu jsem nevěděl a přiznám se, že jsem si myslel, že "Králík Roger" je jediný film podobného typu. V tomhle případě je strašně moc vidět, jak se na Králíkovi stavělo, ale nepostavilo. Není to vtipné, i když se moc snaží, není to dospělé, i když si to máme myslet, a je to jen sexy, protože Kiím Basinger je tu prostě úchvatná. A to je celé. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (9)

  • Když skutečná Holli (Kim Basinger) vyběhne z jazzbaru, ztratí pravý střevíc. V následujících scénách má opět oba střevíce na nohou. (dinamit_1)

Reklama

Reklama