poster

Senzační svět

 • anglický

  Cool World

Akční / Komedie / Mysteriózní / Animovaný

USA, 1992, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  **

  O existenci tohoto filmu jsem nevěděl a přiznám se, že jsem si myslel, že "Králík Roger" je jediný film podobného typu. V tomhle případě je strašně moc vidět, jak se na Králíkovi stavělo, ale nepostavilo. Není to vtipné, i když se moc snaží, není to dospělé, i když si to máme myslet, a je to jen sexy, protože Kiím Basinger je tu prostě úchvatná. A to je celé.(19.4.2015)

 • Tom_Lachtan
  *

  Je fascinující, jak tenhle film okázale nefunguje vůbec v ničem, sice chápu, že po úspěchu Králíka Rogera se někdo rozhodl natočit jeho dospělejšího bratříčka (a komu jinému tohle vecpat, než Bakshimu), jenže scénáristé z toho udělali krystalicky čistou hovadinu, všechny lidské postavy mají iq na výši vyžvejkané banánové žvýkačky a veškeré dialogy zní hůř, než v českých nekonečných zhovadilostech jako jsou Cesty do růžové ordinace a to bohužel myslím zcela vážně. Navíc technicky to celé vypadá neskutečně příšerně, je sice pravda, že Kim Basinger vypadá ve své animované podobě úžasně, jenže drtivá většina ostatních animovaných postav vypadá naprosto nenápaditě a spojení s hraným filmem zoufale nefunguje. Ach kam padl tenhle kdysi talentovanej animátor...(26.5.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Vzrušující střet studiové objednávky a kontroly s umělcem, který hodně chtěl něco jiného. Dekadentní, místy neskutečně intenzivní, celkově rozpadlé, nicméně ona rozpadlost tomu dodává vibe. Například ten happy end je ve své přeexponované nesmyslnosti a vytrženosti ze zbytku filmu tak očividnou úlitbou studiu, že působí nakonec podvratněji než sebenásilnější vyústění. Cool World je důkaz teze, že Hollywood je nejperverznější kinematografie právě kvůli komplexnímu systému cenzury. To, jak to Bakshi obchází, podvrací a podtrhává, ztrácí kontrolu a zase ji získává, stojí za pozornost samo o sobě. Nehledě na některé úžasné vizuály míchané se sugestivní hudbou.(23.2.2017)

 • ledzepfan
  *****

  Dlouho jsem se tomu vyhýbal protože místní hodnocení, screeny a herecké obsazení naznačovaly, že se Bakshi definitivně odhodlal vskočit do sterilních vod mainstreamu a pobavit masy líbivou a korektní obkreslovačkou pro malé i velké popkorňáky... A světe div se-Ani hovno... Ralph se vyblbnul v bláznivém příběhu točícím se kolem tabuizovaného sexu mezi člověkem a kreslenou postavičkou, na každém kroku je nějáký bizarní charakter, nějáké to zběsilé animované černohumorné násilí a nějáká ta provokativní ženská křivka.. Nudná obkreslovačka ve stylu ohně a ledu se většinou nekoná (omezuje se jen na některé prvky ženských charakterů) a vše je plné crazy tvarů, pohybů a scén.... Pravda-už to není plné prdelí čuráků a cecků ale stejně je to až nebezpečně sexy. Bakshi si s tou hranicí erotické nosnosti(pro takový film) evidentně velmi nadšeně hraje a občas nechává probliknout i věci, které by měly zůstat skryté. Taková genialita jako Fritz, Heavy Traffic nebo Wizards to sice není a objektivně to jsou spíše čisté 4rudé, ale těch 54%tady -to je urážka kreativity a originality která mě nutí trošku tomu pomoct a lehce nadhodnotit.(3.6.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Mé kreslířské umění začíná a končí někde mezi nepravidelným kosočtvercem a zborceným šišoidem a tak se dá předpokládat, že pokud se svět nezblázní, tak se nestanu slavným autorem comicsů. Jenže Senzační svět se patrně zbláznil, protože výchozí zápletka celkem navnadila mé filmové buňky a pak jsem dostal na talíř jen nezáživný eintopf, při kterém jsem pronudil díru do křesla. Jediným pozitivem byla Holli, která by ve dvojrozměrném i třírozměrném světě patrně dokázala svést jakéhokoli penisem myslícího muže, ale ani ona tuto bizardní podivnost nedokázala zachránit. Zkrátka zamykám bránu do animovaného světa, klíč schovávám do slipů a dokud se Michael Jordan nepostaví mimozemšťanům, tak tam zůstane.(19.4.2014)

 • - Producenti filmu si usmysleli, že filmové postavičky by mohly parodovat známá jména z pořadů od Disneyho a Warner Bros. Proto je možné ve filmu vidět např. Geppettiho, Pinnochia nebo Daffy Ducka. (dinamit_1)

 • - V původní scénáři se Holli Would (Kim Basinger) jmenovala Debbie Dallas podle její pornodvojnice z filmu Debbie Does Dallas (1978). (dinamit_1)

 • - Film zkritizovali Roger Ebert z Chicago ze Sun - Times nebo kritik z Deseret News Chris Hicks. Naopak John Grant z The Encyclopedia of Fantasy napsal, Senzační svět" je jeden z nejvýznamnějších úspěchů fantasy kinematografie. (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace