Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Senzační svět je příběh Jacka Deebse (Gabriel Byrne), "undergroundového" kreslíře. Jeho život vybočí z běžných kolejí ve chvíli, kdy se objeví v dvojrozměrném světě, který sám vytvořil. Kim Basingerová hraje Holli Wouldovou, smyslnou kresbu, která se zrodila v Deebsově fantazii a zoufale se snaží stát lidskou bytostí. Brad Pitt, v roli detektiva Franka Harrise, je jediným dalším člověkem, který vstoupí do Senzačního světa. V tomto bizardním kresleném světě hledá Harris útěchu ze své životní tragédie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Je fascinující, jak tenhle film okázale nefunguje vůbec v ničem, sice chápu, že po úspěchu Králíka Rogera se někdo rozhodl natočit jeho dospělejšího bratříčka (a komu jinému tohle vecpat, než Bakshimu), jenže scénáristé z toho udělali krystalicky čistou hovadinu, všechny lidské postavy mají iq na výši vyžvejkané banánové žvýkačky a veškeré dialogy zní hůř, než v českých nekonečných zhovadilostech jako jsou Cesty do růžové ordinace a to bohužel myslím zcela vážně. Navíc technicky to celé vypadá neskutečně příšerně, je sice pravda, že Kim Basinger vypadá ve své animované podobě úžasně, jenže drtivá většina ostatních animovaných postav vypadá naprosto nenápaditě a spojení s hraným filmem zoufale nefunguje. Ach kam padl tenhle kdysi talentovanej animátor... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

O existenci tohoto filmu jsem nevěděl a přiznám se, že jsem si myslel, že "Králík Roger" je jediný film podobného typu. V tomhle případě je strašně moc vidět, jak se na Králíkovi stavělo, ale nepostavilo. Není to vtipné, i když se moc snaží, není to dospělé, i když si to máme myslet, a je to jen sexy, protože Kiím Basinger je tu prostě úchvatná. A to je celé. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Popravdě, celkem se to vleče. A taky je to strašná haluz. Ale i tak je to takové mile šílené, je v tom nejedna vtipná scéna a je v tom i hodně zajímavých nápadů, díky kterým mě ten film po celou dobu více či méně zajímal. Ono to propojení hraného a animovaného světa mi přijde zajímavé už samo o sobě a věřím, že by se dalo skutečně zajímavě využít a skrývá v sobě větší potenciál, než jen na pohádku pro děti. Tohle teda je "dospělejší", ale pořád ne využité tak, jak bych si přál. Ale jinak je to plné bizarních nápadů a rozhodně to není špatné. Akorát na Králíka Rogera to fakt nemá - dokonce i to propojení animace s realitou zde vypadá hůř a to je Cool World o čtyři roky mladší. 3* ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Frank Harris (Brad Pitt) se před mnoha a mnoha lety náhodou dostal do světa kreslených postaviček, a od té doby zde dohlíží na dodržování pořádku - alespoň co se kresleného světa týče. Ale nyní má spoustu práce, protože se do tohoto světa dostane další nekresloun, Jake Deebs (Gabriel Byrne), a jehož přítomnosti chce zneužít místní kreslo-kráska Holli (Kim Basinger), která touží naopak dostat se do normálního světa. Tímto ale může být narušena křehká rovnováha mezi oběma světy, a vše může být zničeno ... Film se určitě nevyhne srovnání s podobně (resp. stejně) koncipovaným Králíkem Rogerem. Narozdíl od něj je Senzační svět mnohem dospělejší, temnější - a také mnohem méně zábavnější. Tam kde člověk u Rogera padal smíchy, tady jen nevěřícně krčí rameny, proč toto a takto autoři udělali. Ani herecké obsazení nic moc - Brad Pitt nic extra nepředváděl, a Gabriel Byrne taktéž ne. A tentokrát ani Kim Basinger (ani kreslená, ani živá) nebyla moc ke koukání. A i když příběh samotný ještě ušel, nesmírně mne iritovaly kreslené meziscénky, které neměly s příběhem nic společného ... ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Asi chápu proč si film získal kultovní statut, ale mě úplně minul. Nezaujal mě příběh, což zas takové překvapení není, a neuzaujala mě animace, což už divné je. Dokonce jsem se pronudil i skrz vychvalované scény s Kim Basinger. Je nádherná, to bezpochyby, jenže to vypadá, jako kdyby Ralph Bakshi vůbec nevedl živé herce, a každý roli pojal po svém. Brad Pitt je kvůli tomu podivně nevýrazný, Gabriel Byrne přehrává a ona působí jako dřevo. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (9)

  • Podle filmu byla ve stejném roce vytvořena počítačová hra od vývojářů "Twilight". Ve hře se policista Frank snaží udržet rovnováhu mezi kresleným a skutečným světem. (dinamit_1)

Reklama

Reklama