poster

Opojení

 • anglický

  Rush

 • slovenský

  Opojenie

Krimi / Drama

USA, 1991, 120 min

Komentáře uživatelů k filmu (28)

 • Autogram
  ***

  Policajt s policajtkou sa skutočne zažrali do práce a berú ju veľmi vážne. Berú všetko, čo sa dá pichnúť alebo vdýchnuť, len musia dať pozor, aby niečo zostalo aj ako dôkazy. Hrá veľmi vhodná hudba a meno Jim nebolo pre hlavného hrdinu zvolené náhodne. Ked sa situácia vyostrí, je ešte neprehľadnejšia, ale záver ma nejako nenadchol. Niektorým veciam chýbala logika, niektore zas boli príliš naťahované. Nakoniec je z toho veľmi čistý priemer. –––– Udělej něco s vlasama. – Co? – Nemyj si je!(7.10.2016)

 • lebowski
  ****

  Policista na vlastní kůži zkusí drogy aby se dostal mezi dealery,začne být závislý.(24.4.2003)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,241,350Tržby Celosvetovo $-(20.2.2010)

 • nascendi
  ***

  Zaujímavý pohľad na drogovú scénu a hranu, po ktorej sú nútení pohybovať sa policajti v utajení, ak majú dosahovať výsledky, ktorými sa pochvália ich šéfovia a politickí nominanti. Ak je zločin o krok vpredu oproti strážcom zákona, je to asi jediná možnosť. Problém však napriek stratám nevyrieši.(12.1.2010)

 • Chrustyn
  ****

  Neznámý ale zajímavý snímek o protidrogových specialistech, kteří se díky svému pracovnímu zápalu stanou sami závislými. Velice dobrý výkon Jasona Patricka.(29.11.2011)

 • Terva
  ****

  73% Jason Patric v nezapomenutelné roli.(2.10.2013)

 • Tommassi3
  ***

  "Rozdíl je v tom, že jsme měli dobrý úmysly.. Ale.." - "Rozdíl je akorát v tom, že v tom žádnej rozdíl není.."(27.6.2016)

 • decouble
  **

  Hrozně monotónní a epizodicky stavěné vyprávění. Film má několik tématických linek, ale na žádnou z nich není vyloženě kladen důraz, spíš se skáče sem a tam. Policejní pátrání je většinu času podružné drogové zkušenosti ústředního dua. Jenže ta zkušenost se skládá z drobných scén, po nich jsou v neznámém intervalu najednou oba závislí. Není jasné na jaké droze (alespoň u postavy Kristen). Ke konci vykrystalizuje politická rovina, kdy si velký policejní šéf "objedná" zfalšování důkazu, aby dostal jednoho domnělého dealera. A do toho asi od půlky filmu poletuje téma pocitu viny malého dealera, který začne práskat ostatní, aby si zachránil krk. Ve skutečnosti to asi má být film o lásce ústředního páru, tenhle motiv se ale topí v přehršli ostatních témat. Špatný výsledek pak navíc podtrhuje Claptonův kytarový soundtrack, který se k filmu moc nehodí.(5.8.2015)

 • italka63
  ***

  Jason Patrick skvělý, jen je na filmu asi už znát ta uběhnuvší doba drogové problematiky. Sam Elliott jako vždy fajn. Ovšem víc jak tři tenhle příběh o velmi utajeném policistovi z protidrogového oddělení bohužel nedostane, byť hudbu má na svědomí Eric Clapton.(23.2.2015)

 • kinderman
  ****

  Méně známý film předvádí působivě (a naturalisticky) utajenou práci policistů z protinarkotického, kteří se čím dál hlouběji propadají do světa drogové závislosti. Jeden z nejpřesvědčivějších hereckých výkonů jinak poněkud mdlého J.Patrica.(15.12.2009)

 • danecek24

  49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Tears In Heaven" - Hudba Eric Clapton, text Wilbur Jennings(14.12.2008)

 • rockwoman
  *****

  " Rozhoduju se jestli tě do toho zatáhnu, protože se budeš dlouho nenávidět. Tak takhle žiješ? Ne, pro mě je to lehký. Já nemám sebeúctu. " .... Film,který se mi kdysi dávno dostal pod kůži a už tam zůstal. Pro mě nejlepší herecký výkon Jasona Patricka (takhle hrát jako tady jsem ho už potom nikdy neviděla) a Jennifer Jason Leigh (lepší partačku než Kristen si k sobě Jimy nemohl vybrat). ..."Pro ostatní jsme feťáci,což znamená že když jsme v maléru, nemůžeme volat policajty na pomoc. Musíme si pomoct navzájem. Takže když do toho půjdeš, nebude to napůl. A když budeš lidi považovat za blbce, tak si ublížíš. A ublížíš i mě. Máme jenom jeden druhého." *** Eric Clapton - Tears In Heaven ***(8.3.2013)

 • davidek
  *****

  Drsný příběh policisty, který aby dobře dělal svou práci, sám vyzkouší drogy a stane se závislým. Celý film nádherně podbarvuje hudba Erica Claptona.(6.6.2005)

 • sator
  *

  Proč tam všichni mluví jak když sere a maluje ?Napínavý a akční jak Tv inscenace z Brna...(18.6.2012)

 • jasse
  ****

  Zajímavý film, který není zcela typickou kriminálkou, ale spíš osobním dramatem policisty, který díky své práci propadne drogové závislosti. Vynikající výkon Jasona Patrica, a neméně vynikající hudba od Erica Claptona. Clapton začal na hudbě k filmu pracovat krátce po tragické smrti jeho syna a výsledkem je velmi osobní soundtrack "Tears In Heaven".(29.7.2012)

 • aLPaC
  ****

  Dělat takovouhle práci za těch pár šupů, to chce skutečně obrovskou kuráž a charakter. To pak ani nejde, aby z toho člověk nezmagořil. Výborný výkon Jasona Patrica.(17.1.2012)

 • vtelenie
  ****

  72% - na tomto filme je najlepsi soundtrack, je to hlboky gitarovy ambient od Erica Claptona. Asi po 350-ich vypocutiach som sa konecne dostal k tomuto filmu a bol som trochu sklamany, ale stale je to dost pozeratelny snimok.(3.5.2011)

 • helloween93
  ***

  Hodně jsem si od tohoto snímku sliboval, ale nakonec jsem byl trochu zklamán, protože na tuto problematiku by šel natočit působivější film. Zaujala mě zejména tajemná postava Willyho - majitele baru, jezdícího Mercedesem. Jinak průměr. 3*(24.7.2016)

 • Rodin
  ****

  Netradiční syrový příběh volného a těžkého pádu dvou tajných protidrogových agentů přímo do drogového hnoje, se vším, co k tomu patří. Doprovázeno geniálním soundtrackem Erica Claptona.(11.3.2010)

 • Krahulda
  *****

  Tento film měl úžasnou atmosféru. Herci podali vskutku výborný výkon. I když tento film mohl být příběhově více zajímavější, tak jsem se rozhodl pro maximální hodnocení a to především díky soundtracku, který má na svědomí Eric Clapton. Dokonce ve snímku zazněla snad nejznámější píseň od Eric Claptona Tears in Heaven.(10.12.2012)

 • DANAT

  Nemecky nazov : Fieberhaft(25.5.2013)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace