Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

Darckol

Ochooooo, Švarcík sa nám ukázal! Ponurá atmosféra, ktorou kovovo páchli predchádzajúci terminátori tu prehlušil zápach moderných trikov a väčší podiel humoru. Akcia však stále bola kvalitná (na moje pomery samozrejme) a ja musím udeliť 7,5/10 (už to nie je starý dobrý T-1000, no stále srší nákazlivou pozerateľnosťou :)) ()

IXOXI

Skvělý mix akce a zábavy, škoda jen překladu, který byl dobrý pouze v kině. Kdo rozumí originálu nebo viděl tohoto Terminátora v kině "musel" být unešen. Bohužel překlad co bežel v TV nebo na nosičích DVD je k pláči a celé dílo jen kazí. ()

Mandalorian

Ne. Tenhle film asi spíš neměl vzniknout, jelikž se celá ta krásná kostra příběhu Terminátor pomalu ale jistě sesypala k zemi. V prvních dvou dílech sledujeme zloduchy snažící se zabít Johna Connora a tady ve 3. díle se dozvíme, že vzpoura strojů zastavit stejně nejde. Prostě: "Ať uděláte cokoliv, je to k h..vnu a vy jste v p..deli." To je moc hezký. Ale pokud se tedy nedá změnit budoucnost strojů, pak se nedá z logického hlediska změnit ani budoucnost Johna Connora. A když to ví Terminátor, vědí to i roboti. Tak proč k..rva posílali dva roboty do minuosti a tady pošlou třetího, když podle toho, co tvrdí film, nemají šanci uspět ? ? ? To je dějová díra jak vrata a příběh kulhá na obě nohy a ještě naslepo. 73 % ? To je objektivní hodnocení něčeho, co ze samé podstaty nedává smysl ? Za mě 2* - Za vše kromě příběhu. Protože nezlobte se na mě, ale film takové velikosti a úrovně by si neměl dovolit takovouhle fatální chybu. Apeluji na vás na všechny: Promyslete si dobře svoje hodnocení. ()

Al44...

Standartní akční film s prvky (sebe)parodie (!!) - dějová linka se snaží pokračovat v příběhu J. Connora, ale již to není ono - dá se říci, že film zachraňuje postava "hodného" Terminátora (A. Schwarzenegger) - celková akce hodně pokulhává za vysokou laťkou, kterou nastavil T2 - nápad s novým Terminátorem T-X je značně nedořešený a tato "terminátorka" je dle mého nic moc - značně nevýrazné vedlejší postavy - velký úpadek i co se týká hudebního doprovodu - zajímavý konec filmu - Terminátor 2 si zasloužil mít daleko lepší pokračování. ()

Kingjiri

Jednička měla bezva nápad a dvojka Camerona v nejlepší kondici. Trojka má stále Arnolda a úspěšně recykluje veleúspěšnou dvojku. Scénář je vzhledem k roku vzniku příjemně béčkově oldschoolovej a díky hláškám místama velice zábavnej. Akce je pěkně natočená v dostatečnym množství, Arnold je ještě ve formě a na scénu se dostává vylepšená Terminátorka, která nepotřebuje charisma jako měl Robert Patrick k tomu, aby aspoň mužskou část publika zaujala. Velkej palec nahoru za závěr. Povedený pokračování kultu akčního scífka, byť už ne nijak originální, za mě však jednoznačná spokojenost. ()

Kadas97

Po neskutočne dobrej dvojke a zmene režiséra som T3 videl trošku bledo, ale bol som veľmi príjemne prekvapený. Arnold je už trošku odrastený a filmu to dosť prospelo. Zlý terminátor žena mi veľmi do noty nehral, ale budiž nejako som to prehrýzol. Inak tradičná štýlová režba dvoch kyborgov. 8 z 10 ()

bubblebobble

Vôbec ale vôbec ma to nebavilo. Nie som až taký veľký fanúšik Terminátora, aby ma to malo nejak urážať ale nepáči sa mi už ani len tá základná myšlienka. Režisér vedel, že jednotku ani dvojku neprekoná a napriek tomu ten film natočil. V tom prípade to je ale len obyčajné mrhanie. Celkovo mi bol každý jeden efekt ukradnutý. Sledovať výbuchy a naháňačky len tak btw a občas si pri tom slastne zívnuť je smrtelný koktejl pre film, ktorý si hovorí AKČNÝ. ()

Hartigan

Třetí Terminátor dává na prdel nejen všem minulým dílům, ale je doposud nejlepší akční onanií. Sice se vytratilo to temně ponuré ladění z dvojky, ale na druhou stranu se dostavily kvanta stylové akce (desetiminutová naháněčka po silnici s hromadou výbuchů je bezkonkurenční), nechybí samozřejmě ani humor, ve kterém si T-850 dělá legraci sám ze sebe a sexy blond nepřemožitelná T-X. Mostow se ságy chopil trochu jinak, nesnažil se kopírovat Camerona a vyrobil pro nás exkluzivní akční pecku. ()

KafuR

Absenci Camerona tomu vyčítat nebudu, jelikož já se bavil kupodivu víc, než jsem čekal, a víc, než dokonce nabízelo jen o chlup červené místní hodnocení. Robotí kočičanda sice vzbuzuje všechno, jenom ne respekt, a hlavní kostra filmu je téměř identická se svými předchůdci, ale Arnie zvládá svoji další robotí roli s přehledem a beze strachu udělat si nějaký ten vtípek na svůj účet. Konec překvapivě také dobrý, ne zrovna takový ten očekávaný, ale přesto jediné logické rozuzlení celé té srandy, co Skynet rozpoutal. ()

misbos

Co si budeme povídat - Mostow dokázal dodržet základní schéma a při tom natočit zábavnej a dobrej film, i když po jedničce a dvojce už moc prostoru nezbejvalo. Jinak, než tím celkem razantním odlehčením a zdůrazněním ženský stránky celýho "střetu" to snad ani nešlo, ale - jo, povedlo se to. A JE to Terminátor - přijdou dva, perou se, a hodnej se nakonec obětuje. ()

tranquill

"Řekni to mé ruce!" Ano, i humor třetí film o Terminátorovi obsahuje. Ale především akci, v té poráží oba předchozí snímky. Dechberoucí scéna s autojeřábem nemá chybu a dovedl bych si ji představit u nějakého dílu Bonda :-) Spokojenost vyslovuji i se závěrem. Suma sumárum, trojka nezklamala, naopak, plný počet! ()

PEZ

Veľké sklamanie. Jednak čakanie na pokračovanie bolo extrémne dlhé, druhak účasť Schwarzeneggera dávala nádej na rozumný film. Ale Cameron je len jeden. Pritom prvá polka je vydarená, napínavá a sľubuje lepší priemer, dokonca sa našli aj dobré akčné scény - tá so žeriavom je priam parádna. Kaskadéri vytiahli (nielen pri nej) silné tromfy z rukávou. Akurát v polke filmu sa scenár rozpadne a do konca sledujeme jeden veľký paškvil. Tak zlý, že totálne zmazáva to všetko dobré zo začiatku. Pochovanie série a škoda dobrého Schwarzíka. ()

geek.ondra

Není to tak převratné jako první dva díly ale stále se jedná o vynikající blockbusterovou zábavu na kterou se valná část konkurence nechytá. 8/10 ()

Dienzenhofer

Skvělý začátek a skvělý konec. Arnold je tu dobrý, ale v předchozích dílech mě bavil víc. Claire Danes mám rád, ale její postava mi nebyla nijak extra sympatická, ale zas na druhou stranu jsem k ní necítil nějaké negativní emoce. Nick Stahl není moc dobrý herec, ale mám postavu Johna Connora rád. Kristanna Loken je dobrá záporačka, ale se záporáky z předchozích dílů se nemůže rovnat. Akce tu ujde, ale příjde mi, že jí tak trochu něco chybí. Taky je tu hodně nelogičností. Také film dokáže skvěle pobavit, jako předchozí díly. Jako celek to funguje, hlavně díky skvělému závěrečnému monologu. ()

kondor77

V jednotlivostech príma (akce, charaktery, humor, záporáčka), ale chyběl mi důmyslnější narativní oblouk. Pokud náhodou nevíte co znamená termín narativní oblouk, pak vězte, že děj. Když ale budete termín narativní oblouk hojně používát, příjmou Vás do redakce Moviezone. Kristínka tu v červeném přiléhavém koženém oblečku je naprosto šukézní (což určitě nebylo záměrem) a její bitky s Árním jsou vrcholem filmu (pisoár). Nicméně Mostow není tak dobrý vypravěč jako Cameron. ()

catt

Pokračovat ve vážném stylu původních dvou dílů by byla sebevražda, komediální podtón sluší T3 mnohem víc.Rád se na T3 podívám za pár let v televizi (na další návštěvu kina to ale není)... ()

chlebos

Arnold je zpet - to je bez debat.Misty velmi vtipne, misty hodne akcni, ale casto take hodne trapne...Kazdopadne je to vyborny popcorn, ktery si nehraje na nic vic nez ve skutecnosti je. ()

Solly

Asi nejsem ten správný příznivec trilogie aby mě to nadchlo nějak nadmíru. Ale v rámci žánru to určitě není špatný film. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)