poster

Terminátor 3: Vzpoura strojů

 • USA

  Terminator 3: Rise of the Machines

 • Německo

  Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

 • Slovensko

  Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MM_Ramone
  ***

  Režisér Jonathan Mostow nahradil z hry definitívne vypadnutého Jamesa Camerona. Nie príšliš skúseného, štyridsať dva ročného Mostowa producenti uprednostnili pred spočiatku zamýšľaným Ridley Scottom a Johnom McTiernanom. Mostow dostal k dispozícii zhruba sto päťdesiat miliónový rozpočet a kvalitný scenár. Lenže pán Mostow to nezvládol. Namiesto dlho očakávaného bombastického sci-fi kino hitu, natočil len priemerný akčný film, ktorý parazituje na sláve dvoch legendárnych predchodcov (T1, T2). ***(11.12.2016)

 • Dudek
  *

  Mostow se rozhodl zvolit pro druhé pokračování populárního Terminátora odlišný tvůrčí přístup než jak tomu bylo u jeho předchůdce. Tam kde Cameron kladl důraz na atmosféru tlačí Mostow spíše na komediální strunu. Narozdíl od většiny svých kolegů však nenechává komediální provky probublávat do trapnosti, ale utíná je v ten správný moment. Jen díky tomu si většina diváků i několik týdnů po jeho zhlédnutí vybaví již téměř zkultovnělé scény jako striptérovi brýle nebo "řekni to mé ruce". Mostow jde však s komikou ještě dál. Dává jí prostor jak v akčních scénách, tak v jejich vyvrcholení a mění tím jejich celkové vyznění. Zároveň se nebojí citovat s nadhledem předchozí díly, čímž dává třetímu Terminátorovi nový - ryze fanouškovský - rozměr. V žádném případě však nenechává komediálnost vytlačit to hlavní kvůli čemu se na Terminátora díváme - tedy akci. Terminátoří protivník je opět o úroveň lepší a zároveň i mnohem přitlažlivější než v obou předchozích dílech. Ochránce Johna Connora je však stále na stejném levelu a zůstává v tomto boji pomyslným outsiderem. Souboj mezi oběma protivníky je opět velkolepou podívanou (i když nelze upozadit poněkud uspěchaný konec), která tentokrát postrádá komorní atmosféru. Do bitvy je v několika momentech zataženo téměř celé město, neřkuli svět. Divák není ochuzen o výbuchy, automobilovou honičku ani o pěstní souboj tváří v tvář. Jedinou otázkou tak zůstává, zda jste schopn na tento nový koncept přistoupit. Pokud ano, můžete na jednu stranu očekávat klasické terminátorské prvky, na strau druhou mnohem rozevřenější dějovou linii. Mostow pro diváka nepřipravil zběsilou akční jízdu, ale akční snímek, jenž je bohužel rozmělňován několika nepotřebnými prvky z minulosti, budoucnosti a současnosti. Akční scény postrádají punc temné budoucnosti (a nepříliš světlejší současnosti), ale jdou v ryze moderním směrem. Sázka na efektivnost a obohacení o komediální vložky může pro někoho znamenat znovu oživení legendy, ti ostatní budou nejspíše zklamáni.(5.10.2005)

 • ClintEastwood
  ****

  Pojaté úplně jinak, než to udělal božský James Cameron, ale jako skvěle natočený akční film Vzpoura strojů svůj účel splní a celkem slušně funguje. Potěší hlavně Arnold Schwarzenegger a úplný závěr s bombami. Ovšem atmosféru a temnotu původních dvou filmů zde nehledejte. P.S. Jen tak pro zajímavost - první Terminátor (1984) stál 6 milionů dolarů. Kreativitu režiséra si holt za peníze nekoupíte.(18.11.2009)

 • genetique
  ****

  Vzhľadom k predchádzajúcim dvom dielom kultovej akčnej sci-fi nádielky nemôžem ísť pod štyri! Určite celá T3 nebola chyba len Mostowa a ja skladám pred ním klobúk, že na seba vzal toľkú zodpovednosť, veď povedzme si pravdu, pochybujem, že aj keby si za režisérsku stoličku sadol sám Cameron, ťažko by sa dvojke priblížil. Išlo tu hlavne o scenár a ten bol teda pomerne slušne spísaný, hlavne zo začiatku. Arnie už ale tiež nieje to čo býval, predsa len to guvernérovanie sa mu asi páči viac ako kedysi jeho preslávená kondička. Nevadí, ak by sa ale niekedy mal točiť ešte T4, som zvedavý ako sa scenáristi vykrútia zo záveru T3ky! 80%.(22.5.2006)

 • Lateef
  ****

  Hodně těžký úkol měl před sebou Jonathan Mostow, protože navázat na pokračování Jamese Camerona, to chce člověka s pořádnou sebedůvěrou a patřičným technickým umem... myslím, že se mu to podařilo, příběh se zase posouvá o kus dál a odkrývá tak další část největší války, co kdy lidstvo pamatuje. Film staví na tíživosti situace, dlouhých( né nudných!) a vysvětlujících dialozích, krásné, avšak herecky trochu nevyzrálé Kristanně Loken, překvapivě vtipných momentech, skvělých vizuálních efektech a samozřejmě na strojových hláškách Arnolda Schwarzennegera. Nejlepšími pasážemi třetího dobrodružství jsou demoliční scéna s obřím jeřábem, pro sérii charakteristická přestřelka Arnold vs zbytek(tentokráte na hřbitově) a pak samotný závěr, který je opravdu špičkově zpracován a který si Arnold naprosto užívá(rozmlácená kapota auta, souboj s TX). Závěrečný osvětlující monolog Johna Connora je v kompozici s obrazy začínajícího Soudného dne prostě výborný. Co víc si přát?? Snad jen další pokračování:) 200 miliónů dolarů(rozpočet)/433 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(11.3.2007)

 • - O roli Kate Brewster se ucházela Claire Forlani. (HellFire)

 • - O roli kyborga T-X usilovali i Carrie-Anne Moss, Peta Wilson, Jeri Ryan nebo Lucia Rijker. (Reiniš)

 • - Film se měl původně natáčet ve Vancouveru v Kanadě, ale na poslední chvíli bylo přesunuto do Los Angeles. Ačkoli zlí jazykové tvrdí, že to byl důsledek Arnoldových politických ambicí a kritiky filmování amerických filmů v Kanadě (kvůli nižším nákladům, připravují však americké firmy o zisky), oficiální důvodnění zní, že se na poslední chvíli podařilo získat v LA natáčecí prostory . (IDžOR)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace