Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Ozeveni legendy nebylo tim nejhorsim krokem, co si budeme namlouvat, mohlo to dopadnout mnohem hure! Dekujem za tohle, protoze Arnold predvadi dobry vykon, Kristanna Loken jako zaporacka je dokonala. Velkou souperkou jeji Claire Danes ktera taky ukazala, ze patri mezi stalice ale chybi tam Cameron, uz to je uplne jiny film, nez predchozi dva. Neni to tim casem, ktery uplynul, je to tim jinym tymem, ktery Vzpouru stroju vytvoril. 7/10(8.8.2006)

T3 sebeironizováním a velkolepými explozivními scénami posouvá děj pre/post/apokalyptické ságy tam, kam jsme ho podvědomě chtěli dostat po Judgment Day, jednom z nejlepších akčních filmů historie. A to k událostem Soudného Dne a tomu, co následovalo. Tedy ne zcela, toho co následovalo se snad konečně dočkáme až ve čtvrtém pokračování:) Po dějové stránce se leccos změnilo, jinak by T3 ani nemohl vzniknout a nutno říct, že nová koncepce SKYNETu vyznívá mnohem poplatněji současným trendům varování před globalizací, (nenechte se mýlit, cílem Vzpoury Strojů narozdíl od Judgment Day v němž se kladly jisté znepokojivé otázky, obzvlášť v myšlenkových monolozích Sarah Connorové, není filozofování, ale pobavení širokého publika) ale co je důležitější, otvírá dokořán dveře pro T4 (tedy aspoň doufám:)). Pravda, děje se tak v podstatě popřením základní myšlenky druhého dílu (i když by se o tom dalo polemizovat), ale co už?:)) Vyznavači RPG klasiky jménem Fallout si v závěru filmu taky přijdou na své;) Ale zpět k T3. Jde o zářný příklad oživení fenoménu, v tomto případě T-800/101 alias Arnolda s černými brýlemi. Hláška střídá hlášku, exploze střídá explozi a k tomu máme ještě bonus v podobě krásné T-X Kristanny Loken. Nejde snad ani říct, že by tomu něco chybělo, prostě jde o jiné pojetí...vlastně ano, jedna věc tu chybí - nezapomenutelné a nezaměnitelné dunivé Main Theme od Brada Fiedela! To si totiž užijete až v závěrečných titulcích a kromě titulního tématu není filmová hudba ve srovnání s obvyklým vysokým standardem Marca Beltramiho nic extra, umí to mnohem líp... 80%(27.11.2003)

Ona číslovka v názvu se tam skví spíše z komerčních důvodů, neboť T3 stojí trochu mimo předchozí dění a ač vpodstatě vnáší do příběhu o Terminátorovi zásadní posun (vynikající závěr), nesnaží se příliš navazovat na Camerona. Spíš skládá jeho filmům fanouškovskou poctu a baví diváka špičkovou hyper-destrukční akcí a odzbrojujícím humorem, neuvěřitelně brilantně integrovaným do všeho toho akčního nátřesku tak, že se úsměvné scény nijak neperou s těmi dramatičtějšími. Pro mě je prostě Arnoldův návrat jedním z nejzábavnějších filmů všech dob a při projekci v naplněném sále jsem poprvé a naposled zažil, aby publikum v kině několikrát bouřlivě tleskalo.(11.8.2007)

Můžu s klidem prohlásit, že Trojkou se to celé malinko podělalo, vlastně podobně jako u série Alien. Nechápejte mě špatně, pořád se fanoušek hrozně těší před každou kino premiérou a že to pro mě byl zážitek v roce 2003, ale jen po dokonalých prvních dvou dílech, už s odstupem si jaksi říkám, zda-li by Terminátor neměl raději odpočívat. Trojka šlape na brzdu poměrně dosti a tak po bombastické Dvojce, která se stala nesmrtelným etalonem a nedostižným dílem. Najednou zde máme záporačku, po které po letech neštěkne ani pes. John Connor vypadá jako někdo komu bylo v mládí nepěkně ubližováno nějakým oplzlým strýčkem a Claire Danes mnoho bodů taktéž neposbírá. No casting se prostě vůbec, ale vůbec nepovedl. Občasné vtípky naštěstí díky komediálnímu talentu Arnolda fungují. Jedna zajímavá honička s autojeřábem a vedle toho neexistující atmosféra. Koukat se na to pořád dá, ale .. Omlouvám se za možná nepěknou kritiku, ale je třeba se spíše maximálně soustředit na chystaný návrat Camerona a nechejme se překvapit co strejda Jim s touhle sérií provede. 70%(2.1.2018)

Jonathan Mostow pristoupil k Terminatorum trochu jinak nez reziser Cameron, protoze bylo jasne, ze ho nema sanci prekonat a tahle zmena mu vysla. Terminator uz neni tak temnej jako prvni dva dily a misty to je ladeny trochu do komedie. To ovsem neznamena, ze by z toho reziser udelal nejakou parodii, porad je to akcni sci-fi o temny budoucnosti, jen uz se to nebere smrtelne vazne a jelikoz jsem se s tim smiril, tak jsem si film uzil. Arnold, i kdyz je na nem videt, ze zestarl, je porad ve forme a umi to slusne rozjet. Nick Stahl, Claire Danes i Kristanna Loken jsou docela v pohode, ale opet celej film tahne Arnie. Pribeh je v pohode a hezky navazuje na predesle dily a ma fakt dobre vymyslenej zaver. Triky jsou opet na lepsi urovni a vypadaj fakt uzasne, takze tu je zase spousta nezapomenutelnych scen. Mostow zvolil jinou hudbu, takze uz neni tak temna, ale posloucha se dobre. Hlavni vytka, jako u ostatnich Terminatoru, je logicnost. Kdyz se objevi v pritomnosti Arnold, zustane po ceste casem na zemi sklo, coz nikdy nebylo, neni zde vysvetleno jak se vyrobil SkyNet, kdyz bylo vse zniceno, ani neni receno jak se SkyNet nakazil virem, neni zde receno jak muzou rebelove vedet, ze byl zrovna poslan terminator, ani proc za celej Johnovo zivot se pokusi o vrazdu jen trikrat, jakto, ze terminator Arnold umi figly, ktere John naucil jineho atd. Ve filmu taky docela ubylo hlasek, ale je tu jedna, ktera fakt stoji za to: "Talk to the hand", bohuzel uz byla recena ve filmu Ali G, ktery vznik rok pred T3, ale nevadi to, protoze od Arnolda to zni daleko vic cool. I kdyz se film nevyrovna puvodnim dvoum dilum a trochu sklouzava k normalnimu akcnimu filmu, porad to je hodne slusna zabava.(1.2.2005)