Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

S Terminátorem 3 je potíž. Nemůžu říct, že mi tahle adrenalinová jízda nesedla, ale od pokračování jednoho z nejzásadnějších snímků 90. let jsem zkrátka nečekal popcornovou vymývárnu, ale důstojného temného následovníka dvojky. Mostow měl zjevně jasno, že tuhle hru na Camerona jenoduše neutáne a tak sáhl už na začátku po řešení, za které ho milovníci prvních dvou dílů uškrtí a řadový divák, kterému na tom zase tolik nezáleží, se bude královsky bavit. Jsem zhruba na polovině cesty k oběma jmenovaným a pociťuji mírné zklamání. Přesto udávám hodnocení spíše vyšší, protože se jen těžko v následujících měsících podaří vypustit do kin zábavnější kousek než T3. A o zábavu jde přece především.(1.7.2003)

Natolik netypický Terminátor, že to hromada fanoušků nedokáže zkousnout (i mě to trvalo), ale popravdě řečeno, výsledek nemohl být lepší bez Jamese Camerona. Jízda to je velmi zábavná a s bezmezným nadhledem a kapkou humoru podávaném na krásné Kristanně Loken a nesmrtelném Arnoldovy. Stará dobrá akční škola po mnoha letech opět na plátně a všechny ostatní řeči o tom jak to není už tolik "terminátorské" nebo perfektní jako předešlé filmy si nechte. Tohle je prostě jiný Terminátor, každým svým elektronickým obvodem... smiřte se s tím.(12.6.2004)

Síla a vize temné budoucnosti je nenávratně pryč, avšak řící, že to Mostow podělal - to je taky trochu silná káva. Přece jen tady máme stále fantasticky nasnímanou akci, sympatického obstarožního T800 v podání Arnolda Schwarzeneggera a stroj na zabijení alias Kristannu Loken. Ta se mi na celém filmu líbila snad nejvíce. Furlong tu dost chybí, avšak Stahl ho vcelku důstojně zastupuje. Celý snímek se nese v akčně/komediálním hávu. Občas to prospěje, občas to ruší. Každopádně to není tak tragické, jak se čekalo. Jediná skutečně atmosferická záležitost je tak konec.(4.11.2003)

Tak jako téměř všichni vím, že T2 už nikdo nikdy nenatočí. Věděl to naštěstí i Mostow a tak přišel s touhle svojí verzí "T", která mě rozhodně neurazila. Akce střídá úsměv na rtech a ten hned další akce. Triky jsou skvělé a Schwarzenegger mi připadl ještě příhodnější na svou "roli stroje" než zamlada :) Takže ... skvělý akční film, který stojí za to vidět (a slyšet - sousedi měli radost :) a který mi konečně připomněl pořádnou jízdu na kolotoči :)(9.12.2003)

Mostow natočil slušnou akční jízdu, která ale nepřináší nic nového a brzo se vám vykouří z hlavy. Cameronův T2 byl revoluční počin, který se stal nesmrtelnou filmovou klasikou, Mostowův T3 se stane nanejvýš tak buldozerem videopůjčoven. Překvapivě je tu pár hluchých míst a hlavně podivný konec, který nevypadá jako otevřená vrátka pro další pokračování, ale přímo jako vrata od stodoly. Arnold už je trochu obstarožní, ale nevadí, má to svůj půvab. Podle ohlasů jsem čekal, že bude chrlit jednu hlášku za druhou, ale tak žhavý to zase není. A tak největším kladem filmu je pro mně můj nový sexy idol Kristene Loken v roli vylepšené verzi Terminátora. Ten protiklad krutý stroj na zabíjení v obalu krásné ženské je docela rajcující a Loken hravě svým výkonem strká Arnolda do kapsy. Doufám, že v jejím případě nezůstane jenom u Terminátora.(24.8.2003)

• - Ve filmu byl použit největší pojízdný jeřáb na světě. (Benjamin-L)

• - Billy D. Lucas, osobní kaskadér Arnolda Schwarzeneggera, si zahrál řidiče dodávky, kterého nabourá John Connora a on mu to poté dává náležitě sežrat. (IDžOR)

• - Během přestřelky na hřbitově, kdy se na displeji Terminátora zobrazují vystřelené náboje a oběti, patří mnoho jmen, které uvidíme na obrazovce, ve skutečnosti členům oddělení speciálních efektů (např. Enid, Keiko, James, Rod, Mark a Bryan). (HellFire)