Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Arnold je ve formě...Obrovský ropočet není na první pohled vidět. Potěší ovšem minimum digitální akce a především příjemné odlehčení jemným humorem...Hlavním plusem filmu je však scénář, který elegantně ukončil (doufejme) výbornou sci-fi sérii...Bohužel se o závěru nemůžu rozepsat, proto řeknu jen jedno - vše do sebe logicky zapadne a je to přijatelné i pro milovníky původních filmů. Takže co víc si přát?(2.2.2004)

Vzhľadom k predchádzajúcim dvom dielom kultovej akčnej sci-fi nádielky nemôžem ísť pod štyri! Určite celá T3 nebola chyba len Mostowa a ja skladám pred ním klobúk, že na seba vzal toľkú zodpovednosť, veď povedzme si pravdu, pochybujem, že aj keby si za režisérsku stoličku sadol sám Cameron, ťažko by sa dvojke priblížil. Išlo tu hlavne o scenár a ten bol teda pomerne slušne spísaný, hlavne zo začiatku. Arnie už ale tiež nieje to čo býval, predsa len to guvernérovanie sa mu asi páči viac ako kedysi jeho preslávená kondička. Nevadí, ak by sa ale niekedy mal točiť ešte T4, som zvedavý ako sa scenáristi vykrútia zo záveru T3ky! 80%.(22.5.2006)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $150,371,112Tržby Celosvetovo $433,371,112Tržby za predaj Blu-ray v USA $620,056 //počet predaných kusov 47,844Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Jonathan Mostow len potvrdil že je veľmi zručný režisér a poradil si aj z úžasne rozpracovanou témou od Camerona a natočil veľmi poctivé pokračovanie, ktoré má všetko čo si pravý fanúšik série môže priať /videl v kine 2x: 85%/(18.5.2005)

S Terminátorem 3 je potíž. Nemůžu říct, že mi tahle adrenalinová jízda nesedla, ale od pokračování jednoho z nejzásadnějších snímků 90. let jsem zkrátka nečekal popcornovou vymývárnu, ale důstojného temného následovníka dvojky. Mostow měl zjevně jasno, že tuhle hru na Camerona jenoduše neutáne a tak sáhl už na začátku po řešení, za které ho milovníci prvních dvou dílů uškrtí a řadový divák, kterému na tom zase tolik nezáleží, se bude královsky bavit. Jsem zhruba na polovině cesty k oběma jmenovaným a pociťuji mírné zklamání. Přesto udávám hodnocení spíše vyšší, protože se jen těžko v následujících měsících podaří vypustit do kin zábavnější kousek než T3. A o zábavu jde přece především.(1.7.2003)

Celkom vydarené pokračovanie T2 no aj keď už nie tak nadupané, ako predchádzajúce dva dieli, ale stále film plný akcie............. Soundtrack Marco Beltrami: 1. A Day in the Life [3:41] ,2. Hooked on Multiphonics [1:48] ,3. Blonde Behind the Wheel [2:08] ,4. JC Theme [3:34] ,5. Starting T1 [1:50] ,6. Hearse Rent A Car [1:49] ,7. TX?s Hot Tail [3:39] ,8. Graveyard Shootout [1:31] ,9. More Deep Thoughts [0:58] ,10. Dual Terminator [0:51] ,11. Kicked in the Can [2:03] ,12. Magnetic Personality [4:36] ,13. Termina-Tricks [2:12] ,14. Flying Lessons [0:56] ,15. What Do You Want On Your Tombstone? [1:20] ,16. Terminator Tangle [3:22] ,17. Radio [2:23] ,18. T3 [3:17] ,19. The Terminator Theme [2:22] ,20. Open To Me - Dillon Dixon [3:47] ,21. I Told You - Mia Julia [3:13],(14.1.2011)

• - T-X (Kristanna Loken) použije ve filmu zbraně Smith & Wesson 4506-1 ráže .45 ACP a Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)

• - K Schwarzeneggerovmu (Terminátor) platu sa podľa zmluvy ešte pripočítalo 20% zo zisku. (Greenpeacak)

• - Arnoldův honorář za roli Terminátora činil 30 milionů dolarů. 1,4 milionu z toho se vzdal, aby mohla být natočena scéna, v níž jeřáb demoluje skleněný dům. (Stegr)