Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 092)

monolog 

všechny recenze uživatele

Tenhle film se mi celkem líbil, a přiznám se, že za to může Arnie. Rozhodně je to jeden z jeho lepších filmů z posledních několika let. Že to nebyl úplnej propadák (a uznejme, že po třetím převaření čajovýho pytlíku už toho opravdovýho Earla Greye nezískáte) je hlavně asi i proto, že tvůrci jemně parodovali předchozí díly. Viz třeba jen obvyklá neobvyklá scéna sehnání si oblečení a brýle, které nesmí chybět pro celkový výsledný efekt. Děj je sice trochu unavenej, je vidět, že přestože se filmaři snažili, aby z toho nebyla blbina, slabej scénář jim stále podrážel nohy, ale i tak se to dá. A jak už jsem řekl, dle mě je to Arnieho zásluha, protože co si budeme povídat, charisma má vážně veliký a ani jeden z těch dalších proti a spoluhráčů mu nemůže nijak konkurovat. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Hodně těžký úkol měl před sebou Jonathan Mostow, protože navázat na pokračování Jamese Camerona, to chce člověka s pořádnou sebedůvěrou a patřičným technickým umem... myslím, že se mu to podařilo, příběh se zase posouvá o kus dál a odkrývá tak další část největší války, co kdy lidstvo pamatuje. Film staví na tíživosti situace, dlouhých( né nudných!) a vysvětlujících dialozích, krásné, avšak herecky trochu nevyzrálé Kristanně Loken, překvapivě vtipných momentech, skvělých vizuálních efektech a samozřejmě na strojových hláškách Arnolda Schwarzennegera. Nejlepšími pasážemi třetího dobrodružství jsou demoliční scéna s obřím jeřábem, pro sérii charakteristická přestřelka Arnold vs zbytek(tentokráte na hřbitově) a pak samotný závěr, který je opravdu špičkově zpracován a který si Arnold naprosto užívá(rozmlácená kapota auta, souboj s TX). Závěrečný osvětlující monolog Johna Connora je v kompozici s obrazy začínajícího Soudného dne prostě výborný. Co víc si přát?? Snad jen další pokračování:) 200 miliónů dolarů(rozpočet)/433 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Reklama

woody 

všechny recenze uživatele

Nejočekávanější pokračování tohoto roku po Matrixu a nejočekávanější tohoto desetiletí je tady a není vůbec ale vůbec špatné.Naopak je skvělé,výborné a myslím že nejlepší s pořadovým číslem 3.Nejvíc jsem se na tom bál Jonathana Mostowa který by do toho nemusel vnést Cameronův rychlý filmový rozjezd kdy se akce rozjede a nedá se zastavit.Naštěstí je to párádní rozjezd takže Jonathan prošel a poté jsem se bál velkého rakušana S. který si od terminátora vyzkoušel těhotného muže a spasitele světa takže obavy byly na místě.S jistotou musím uznat že Arnie je zpět a trousí hlášky z rukávu.Kristanna Loken je skvělá záporačka ale na Roberta Patricka nemá i kdyby si sebevíc zvětšovala prsa.Zatímco v Matrixu byla tolik úžasná honička jen ILM a jen něco bylo skutečné,v T3 je honička s jeřábem po dlouhé době čistá filmařina a jen občas se tu vmísí ILM.A jak už bylo řečeno občas si to vystřelí i ze svých předchůdců.Největší salva smíchu na mě přišla když Arnie vyjde z hospody a chystá si dát ty svoje staré známe černé brýle a vytáhne striptérské hvězdičkované brýle.Naopak v Dnes neumírej působily takové narážky samoúčelně.A ten konec,ten konec....abych moc nespoireloval zakončím recenzi tím že tak výborné pokračování a akční tu už dlouho nebylo a dlouhou dobu asi nebude.Hastala vista a pospícejte rychle do kina,kopií je dost! ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tvůj zmatek není na místě. Je to zdravá, plodná žena." Bývaly doby, kdy chlap chtěl od ženský trochu víc, ale to ještě kolem nich nebouchaly jaderný bomby, takže tady plně chápu tvrzení psychologa T-101. Ten mě tradičně bavil, budoucí manželé si taky střihli pár slušnejch předmanželskejch hádek a T-X na vysokejch podpacích byla kouzelná. Prostě bitky slušný, honičky originální a konec nečekanej. Tak to mám rád. A to jsem měl obavy, že se budu muset terminovat. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Pocta a zároveň seriózní pokračování. To je TERMINÁTOR 3. Arnold Schwarzenegger se naposledy vrátil a to se vší parádou. Režisér Jonathan Mostow jako by věděl, že se Cameronovi nemůže rovnat a tak udělal film z pozice fanouška pro fanoušky. Triková stránka je bezchybná. Přidává se k ní spousta výborných akčních scén (scéna z jeřábem už navždycky zůstane nepřekonatelnou), vtipných scén a zároveň temné atmosféry, která je na začátku málo znát, ale s přibližujícím se koncem roste. Není to tak dokonalé jako díl předešlý, ale stejně. Co mi zbývá říct jiného než dobrá práce :-)? 92%. ()

Galerie (147)

Zajímavosti (73)

  • Keď príde trojica John (Nick Stahl), Kate (Claire Danes) a Terminátor (Arnold Schwarzenegger) ku karavanu so zásobami a zbraňami, sedí Kate v aute, v ďalšom zábere je už auto prázdne a napokon sa v ňom opäť nachádza. (Lukoh)
  • Arnold Schwarzenegger (Terminátor) se ve filmu původně nechtěl objevit, protože se na něm nepodílel režisér prvních dvou dílů James Cameron. K zopakování role Terminátora ho ale přesvědčil právě Cameron. Doslova mu prý řekl, že ta role je prostě jeho, tak by ji měl vzít a nechat si ji pořádně proplatit. (Wishkah)

Související novinky

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (více)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)

Reklama

Reklama