poster

Terminátor 3: Vzpoura strojů

 • USA

  Terminator 3: Rise of the Machines

 • Německo

  Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

 • Slovensko

  Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Chudák Arnold souboj s časem prohrává a je to na něm vidět i přes poctivý trénink a šikovné maskéry. Identického terminátora mu prostě tentokrát neuvěříte. Tahle kosmetická vada je však paradoxně spíše přínosem - vidět kdysi veleslavného svalovce, jak na stará kolena s rakví na rameni kropí protivníky a do toho trousí notně parodické hlášky (přiznávám, že při prvním vidění jsem se z jeho "She'll be back" málem podělal) je povznášející. Sebeshazovačný a komediální tón provází celý film, potěší například drobné cameo Earla Boena alias doktora Silbermana z předchozích částí nebo terminátorovo prohlášení "Soudný den je neodvratitelný", v němž lze vycítit škodolibý rýpanec do logické nesmyslnosti základní dějové linie celé série. Kristanna Loken se ukázala býti správnou volbou a především v úvodu, kdy vyvražďuje své "sekundární cíle", pocítíte smrtonosný chlad nového zabijáka. Nick Stahl si vzhledově ani jinak příliš nekoresponduje s Edwardem Furlongem, který hrál tutéž postavu v předchozí části, nicméně zvyknete si a chemie s Claire Danes funguje obstojně. No a pak je tu spektakulární honička s jeřábem a nihilistický konec. Poněkud slabší vatou je pouze střední pasáž filmu; lehkovážný tón totiž tentokrát nezajišťuje natolik poutavou podívanou, aby se chvílemi nestávala snadno zapomenutelnou...(30.6.2010)

 • sud
  ***

  Jediné co opravdu bez jakýchkoli výhrad mohu pochválit, byla TX, nádherná a ledově zákeřná Terminátorka. Již na začátek její objevení je bezchybné, i když v tom autě mohl být chlap (kdyby ji viděl nahou a ona si od něho vzala věci, bylo by to zajímavější). Tato postava je velmi promyšlená a její triky také. Arnoldův Terminátor je klasický, stejný jako ve dvojce a ničím nepřekvapující. Nick Stahl neškodící, Claire Danes nic moc. Akční scény jsou velmi povedené, ale celé mi to připomíná jeden stominutový akční videoklip. Něco jako nízkorozpočtová efektnost jedničky a krásný příběh dvojky jsem zde nezaznamenal, i když závěr filmu moji tézi částečně vyvrátil. Jednička a ani dvojka nekončí happyendem a tudíž jsem uvítal, že ani trojka. Jonathan Mostow odvedl celkem solidní práci. Tři a půl hvězdičky, i když prozatím zaokrouhlené dolů.(11.3.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $200miliónovTržby USA $150,371,112Tržby Celosvetovo $433,371,112Tržby za predaj Blu-ray v USA $620,056 //počet predaných kusov 47,844Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Jonathan Mostow len potvrdil že je veľmi zručný režisér a poradil si aj z úžasne rozpracovanou témou od Camerona a natočil veľmi poctivé pokračovanie, ktoré má všetko čo si pravý fanúšik série môže priať /videl v kine 2x: 85%/(18.5.2005)

 • woody
  ****

  Nejočekávanější pokračování tohoto roku po Matrixu a nejočekávanější tohoto desetiletí je tady a není vůbec ale vůbec špatné.Naopak je skvělé,výborné a myslím že nejlepší s pořadovým číslem 3.Nejvíc jsem se na tom bál Jonathana Mostowa který by do toho nemusel vnést Cameronův rychlý filmový rozjezd kdy se akce rozjede a nedá se zastavit.Naštěstí je to párádní rozjezd takže Jonathan prošel a poté jsem se bál velkého rakušana S. který si od terminátora vyzkoušel těhotného muže a spasitele světa takže obavy byly na místě.S jistotou musím uznat že Arnie je zpět a trousí hlášky z rukávu.Kristanna Loken je skvělá záporačka ale na Roberta Patricka nemá i kdyby si sebevíc zvětšovala prsa.Zatímco v Matrixu byla tolik úžasná honička jen ILM a jen něco bylo skutečné,v T3 je honička s jeřábem po dlouhé době čistá filmařina a jen občas se tu vmísí ILM.A jak už bylo řečeno občas si to vystřelí i ze svých předchůdců.Největší salva smíchu na mě přišla když Arnie vyjde z hospody a chystá si dát ty svoje staré známe černé brýle a vytáhne striptérské hvězdičkované brýle.Naopak v Dnes neumírej působily takové narážky samoúčelně.A ten konec,ten konec....abych moc nespoireloval zakončím recenzi tím že tak výborné pokračování a akční tu už dlouho nebylo a dlouhou dobu asi nebude.Hastala vista a pospícejte rychle do kina,kopií je dost!(7.8.2003)

 • tron
  ****

  „Povedz to mojej ruke.“ Novonastupujúci režisér Jonathan Mostow (ÚNOS) do trojky nadávkoval predovšetkým humor (ktorý najtvrdším fanúšikom Cameronových predchádzajúcich dvoch dielov zrejme privedie akútny stav infarktu - slnečné okuliare), tucet odkazov na predchádzajúce udalosti ("Ona sa vráti.“, „Nastúp, ak chceš žiť“, „Máte pekné auto.“) a strhujúce akčné pasáže. Tým - okrem štvrťhodinovej automobilovej naháňačky s najväčším žeriavom na svete - dominuje nádherne nasnímaná ručná stručná bitka dvoch Terminátorov na WC, kde sa rakúsky majster sveta v kulturistike reže s nórskou topmodelkou tak brutálne, až pisoáre lietajú vzduchom. Atmosféra je podstatne odľahčenejšia, než v prvých dvoch (mimoriadne temných, treba dodať) dieloch, avšak o to mocnejšie nás sebavedomý frajer Mostow zdrapne za krk v nečakanom finále, ktoré KONEČNE zhmotňuje to, na čo sme čakali dva filmy. Vzhľadom na gigantický rozpočet mimo akčných scén prekvapivo komorné a málo výpravné, väčšinou len postavy sedia v aute a rozprávajú sa alebo sedia na veterinárnej klinike a rozprávajú sa. Ani triky sami osebe nie sú zďaleka také fenomenálne a revolučné, ako v jednotke a dvojke. Ale len čo sa rozpúta akcia, je sa rozhodne na čo pozerať. A nakoniec ma vlastne dosť bavili aj dialógové scény, pričom niektoré sú dokonca nakrútené akoby až ako /schválny) sitkom. Naopak, výrazne ma sklamal takmer úplne chýbajúci kultový hudobný motív. A dojali ma nelogické absurdnosti v scenári (preboha načo je najlepšiemu Terminátorovi na svete cirkulárka???).(2.11.2004)

 • - Z konzolového výpisu v pohledu terminátora (Arnold Schwarzenegger) lze určit, že terminátor používá Mac OS 9 a Apple QuickTime. (Jezis_z_nebe)

 • - Film se měl původně natáčet ve Vancouveru v Kanadě, ale na poslední chvíli bylo přesunuto do Los Angeles. Ačkoli zlí jazykové tvrdí, že to byl důsledek Arnoldových politických ambicí a kritiky filmování amerických filmů v Kanadě (kvůli nižším nákladům, připravují však americké firmy o zisky), oficiální důvodnění zní, že se na poslední chvíli podařilo získat v LA natáčecí prostory . (IDžOR)

 • - T-X se původně jmenovala T-1G a byla muž. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace