Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 089)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem chtěl tento film rozcupovat na kousky, protože jsem se nedokázal přenést přes to, že to není od Jamese Camerona. Pořád jsem říkal, že ten by to natočil jinak. Pak mě ale přestalo bavit opakovat očividné skutečnosti a zkusil jsem se na to podívat jako na samostatný film. Sice zbylo hodně látky ke kritizování, ale s odstupem času musím uznat, že poslední film z naší doby o Terminátorech z budoucnosti a boji Johna Connora s nimi je naprosto skvělý film. Už jen proto, že tu naposledy vidíme Arnolda ve své prakticky nejlepší roli a také proto, že je to asi i poslední filmový pokus na toto téma. Vznikl sice seriál, ale o tom není třeba se nějak zmiňovat a film Terminator Salvation je jiné story. A je to škoda. Tato látka by si přinejmenším ještě jeden film zasloužila. Boj Johna Connora stojí za vyprávění a možnosti tvůrců přetvářet dějiny a vyrábět roboty jsou neomezené. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Tvůj zmatek není na místě. Je to zdravá, plodná žena." Bývaly doby, kdy chlap chtěl od ženský trochu víc, ale to ještě kolem nich nebouchaly jaderný bomby, takže tady plně chápu tvrzení psychologa T-101. Ten mě tradičně bavil, budoucí manželé si taky střihli pár slušnejch předmanželskejch hádek a T-X na vysokejch podpacích byla kouzelná. Prostě bitky slušný, honičky originální a konec nečekanej. Tak to mám rád. A to jsem měl obavy, že se budu muset terminovat. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Jediné co opravdu bez jakýchkoli výhrad mohu pochválit, byla TX, nádherná a ledově zákeřná Terminátorka. Již na začátek její objevení je bezchybné, i když v tom autě mohl být chlap (kdyby ji viděl nahou a ona si od něho vzala věci, bylo by to zajímavější). Tato postava je velmi promyšlená a její triky také. Arnoldův Terminátor je klasický, stejný jako ve dvojce a ničím nepřekvapující. Nick Stahl neškodící, Claire Danes nic moc. Akční scény jsou velmi povedené, ale celé mi to připomíná jeden stominutový akční videoklip. Něco jako nízkorozpočtová efektnost jedničky a krásný příběh dvojky jsem zde nezaznamenal, i když závěr filmu moji tézi částečně vyvrátil. Jednička a ani dvojka nekončí happyendem a tudíž jsem uvítal, že ani trojka. Jonathan Mostow odvedl celkem solidní práci. Tři a půl hvězdičky, i když prozatím zaokrouhlené dolů. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Pocta a zároveň seriózní pokračování. To je TERMINÁTOR 3. Arnold Schwarzenegger se naposledy vrátil a to se vší parádou. Režisér Jonathan Mostow jako by věděl, že se Cameronovi nemůže rovnat a tak udělal film z pozice fanouška pro fanoušky. Triková stránka je bezchybná. Přidává se k ní spousta výborných akčních scén (scéna z jeřábem už navždycky zůstane nepřekonatelnou), vtipných scén a zároveň temné atmosféry, která je na začátku málo znát, ale s přibližujícím se koncem roste. Není to tak dokonalé jako díl předešlý, ale stejně. Co mi zbývá říct jiného než dobrá práce :-)? 92%. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Natolik netypický Terminátor, že to hromada fanoušků nedokáže zkousnout (i mě to trvalo), ale popravdě řečeno, výsledek nemohl být lepší bez Jamese Camerona. Jízda to je velmi zábavná a s bezmezným nadhledem a kapkou humoru podávaném na krásné Kristanně Loken a nesmrtelném Arnoldovy. Stará dobrá akční škola po mnoha letech opět na plátně a všechny ostatní řeči o tom jak to není už tolik "terminátorské" nebo perfektní jako předešlé filmy si nechte. Tohle je prostě jiný Terminátor, každým svým elektronickým obvodem... smiřte se s tím. ()

Galerie (147)

Zajímavosti (72)

  • Tržby za první víkend (3 504 kopií) 4. - 6. července: 44 041 440 amerických dolarů.
    Tržby v Severní Americe (USA a Kanada): 150 300 000 dolarů.
    Tržby ve světě: 282 100 000 dolarů.
    Celosvětové tržby: 432 500 000 dolarů. (IDžOR)

Související novinky

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (více)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)

Reklama

Reklama