poster

Terminátor 3: Vzpoura strojů

 • USA

  Terminator 3: Rise of the Machines

 • Německo

  Terminator 3 - Rebellion der Maschinen

 • Slovensko

  Terminátor 3: Vzbura strojov

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Povedz to mojej ruke.“ Novonastupujúci režisér Jonathan Mostow (ÚNOS) do trojky nadávkoval predovšetkým humor (ktorý najtvrdším fanúšikom Cameronových predchádzajúcich dvoch dielov zrejme privedie akútny stav infarktu - slnečné okuliare), tucet odkazov na predchádzajúce udalosti ("Ona sa vráti.“, „Nastúp, ak chceš žiť“, „Máte pekné auto.“) a strhujúce akčné pasáže. Tým - okrem štvrťhodinovej automobilovej naháňačky s najväčším žeriavom na svete - dominuje nádherne nasnímaná ručná stručná bitka dvoch Terminátorov na WC, kde sa rakúsky majster sveta v kulturistike reže s nórskou topmodelkou tak brutálne, až pisoáre lietajú vzduchom. Atmosféra je podstatne odľahčenejšia, než v prvých dvoch (mimoriadne temných, treba dodať) dieloch, avšak o to mocnejšie nás sebavedomý frajer Mostow zdrapne za krk v nečakanom finále, ktoré KONEČNE zhmotňuje to, na čo sme čakali dva filmy. Vzhľadom na gigantický rozpočet mimo akčných scén prekvapivo komorné a málo výpravné, väčšinou len postavy sedia v aute a rozprávajú sa alebo sedia na veterinárnej klinike a rozprávajú sa. Ani triky sami osebe nie sú zďaleka také fenomenálne a revolučné, ako v jednotke a dvojke. Ale len čo sa rozpúta akcia, je sa rozhodne na čo pozerať. A nakoniec ma vlastne dosť bavili aj dialógové scény, pričom niektoré sú dokonca nakrútené akoby až ako /schválny) sitkom. Naopak, výrazne ma sklamal takmer úplne chýbajúci kultový hudobný motív. A dojali ma nelogické absurdnosti v scenári (preboha načo je najlepšiemu Terminátorovi na svete cirkulárka???).(2.11.2004)

 • Djkoma
  ****

  Natolik netypický Terminátor, že to hromada fanoušků nedokáže zkousnout (i mě to trvalo), ale popravdě řečeno, výsledek nemohl být lepší bez Jamese Camerona. Jízda to je velmi zábavná a s bezmezným nadhledem a kapkou humoru podávaném na krásné Kristanně Loken a nesmrtelném Arnoldovy. Stará dobrá akční škola po mnoha letech opět na plátně a všechny ostatní řeči o tom jak to není už tolik "terminátorské" nebo perfektní jako předešlé filmy si nechte. Tohle je prostě jiný Terminátor, každým svým elektronickým obvodem... smiřte se s tím.(12.6.2004)

 • castor
  ****

  S neochvějnou jistotou prohlašoval, že se vrátí. Vrátil a zničil u toho kus světa. Se suchými hláškami a kamenným výrazem Arnolda Schwarzeneggera, masivním rozpočtem a americkou topmodelkou v nepřátelském táboře. Staré věci holt šlapou pořád slušně, takže Arnold zvládne o generaci výkonnějšího zabijáka a já jsem rád, že jsem si jeho třetí dobrodružství po letech opětovně pustil. Potřetí to sice rozhodně není milník akční sci-fi, ale i díky do té doby největšímu schválenému rozpočtu v historii a přímým odkazům na předchozí terminátoří dobrodružství si divák pošmákne. Potěší slušný rozjezd, megadestrukce při honičce s obřím jeřábem nebo rozbíjení pisoárů hlavami obou titánů. Díky poctivé práci kaskadérů a pyrotechniků divák poposkočí. I když u některých momentů v závěru bych napříště uvítal víc citu. I když buďme realisté – třetí Terminátor přišel hlavně proto, aby namastil kapsy nejen producentům, i proto se tak před námi rozkládá spíš rodinná akční zábava (humor vážně funguje) než temná atmosférická vize á la James Cameron. Jonathan Mostow se nicméně určitě nemá za co stydět, popcornu se tehdy rozhodně prodalo dost!!(18.10.2014)

 • Marigold
  ***

  Tak to spousta lidí do nebe velebila, prý jaký je to návrat s nadhledem a skvělý film, až jsem podlehl a do kina se nakonec vydal. Shrnu-li klady: občas pěkný smysl pro humor, posledních 20 minut opravdu na úrovni a docela pěkná Kristanna Loken (ale jako vraždící stroj, no promiňte, spíš panenka Barbie s plasmovou puškou v ruce). Příběh = klasický odvárek "chceme třetí díl, došla zápletka", Arnold skládající domácí cvičení " jak se tvářit, aby si mě kalifornští voliči zatrhli" a Mostow režírující esej "výhody demoličního stylu 80. let". Výsledkem je podivná matlanina plná zkrouceného plechu a zdemolovaných nemovitostí. Nebýt té trochy nadsázky a familiérní atmosféry závěru (tam se mi Mostow trefil do noty báječně), byl bych si po odchodu z kina znechuceně odplivl. Takhle slinu polykám, ale myslím si: dva díly a dost...(27.1.2004)

 • Lynn
  ***

  Tak trochu zklamání. Po výborně jedničce (dala jsem 4*) a bombastické dvojce (za 5*) musím třetí díl ohodnotit jen 3*. Zkrátka bez Camerona to není ono. Akční scény ničím nepřekvapí, scénář je pouze dobrý a herci i Arnie-kulturista průměrní. Dokážu si představit, jak by s "tímhle" zatočil James Cameron, ale ten bohužel režii trojky odmítl. Škoda...BTW na obranu J. Mostowa musím dodat, že ten závěr nebyl špatnej a dá se z něj celkem dobře vyjít do čtvrtého dílu.(5.4.2005)

 • - Jméno snoubence Kate Brewster mělo původně znít Scott Petersen. Muž podobného jména (Scott Peterson) však koncem roku 2002 zabil svoji těhotnou manželku včetně nenarozeného dítěte a tak bylo jméno filmové postavy změněno na Scott Mason. V závěrečných titulcích však zůstalo původní jméno. (IDžOR)

 • - Toyota poskytla sedm vozů Toyota Tundra. (HellFire)

 • - Arnold Schwarzenegger se ve filmu původně nechtěl objevit, protože se na filmu nepodílel James Cameron. K zopakování role Terminátora ho ale přesvědčil právě Cameron. Doslova mu prý řekl, že ta role je prostě jeho, tak by ji měl vzít a nechat si ji pořádně proplatit. (Wishkah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace