Reklama

Reklama

Terminátor 3: Vzpoura strojů

  • USA Terminator 3: Rise of the Machines (více)
Trailer

Obsahy(1)

Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 069)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Není to ani moc zklamání, protože jsem takový výsledek čekala. Minimálně první polovina je taková trochu parodie. Je pravda, že člověk se celkem pobaví a zasměje, ale ta tam je atmosféra původních Terminátorů a s tím se odmítám smířit. Tohle je vlastně jen průměrný akční film, s pár hláškami, vesměs špatnými hereckými výkony a několika celkem zdařilými scénami. Film si dokáže užít asi člověk, co se smíří s tím, že tenhle výtvor nemá s původními Terminátory moc společného. Škoda, že celý film nevypadá jako jeho závěr, který je jednoduše úžasný. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

I can´t help mf. He is back! Pár nedostatků by se sice určitě našlo (některé zpomalené záběry by nebyly cool ani před deseti lety, natož teď), ale ty jsou naštěstí zválcovány těžkotonážním Arnoldem, který se vrací v plné síle. Největší devizou trojky je scénář, který dokonale mixuje humor a dějové prvky z prvních dvou Ukončovačů. Nebojí se utahovat si sám ze sebe (a dělá to skvěle), na druhou stranu pak dokáže strhnout hrátkami s osudem, které vyústí v brilantně vymyšlený závěr, překvapivé finále, které se svou působivostí přiblížuje i závěru Planety opic. Akce je pojatá spíš jako návrat k monumentální likvidaci reálných věcí (automobilová honička), a proto celek nepůsobí tak uhlazeně a dokonale jako jiné akční filmy natočené v souladu s moderním trendem digitální kinematografie. Ale i nuly a jedničky dostanou příležitost vyniknout. Herci sice Oscary sbírat rozhodně nebudou, ale Loken nepůsobí tak pitomě jako v traileru, Claire Danes naštěstí nemá moc slzopudných scén (ty jí nesvědčí) a Arnold prostě jen kouká a sází jednu hlášku za druhou. Prostě jsem se skvěle bavil dobrou akcí, a k tomu ještě nasmál mnohem víc než u drtivé většiny současných komedií. Tenhle film chápu jako svéráznou poctu Cameronovým původním Terminátorům...a mám ho rád. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Tak jako téměř všichni vím, že T2 už nikdo nikdy nenatočí. Věděl to naštěstí i Mostow a tak přišel s touhle svojí verzí "T", která mě rozhodně neurazila. Akce střídá úsměv na rtech a ten hned další akce. Triky jsou skvělé a Schwarzenegger mi připadl ještě příhodnější na svou "roli stroje" než zamlada :) Takže ... skvělý akční film, který stojí za to vidět (a slyšet - sousedi měli radost :) a který mi konečně připomněl pořádnou jízdu na kolotoči :) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Mostow natočil slušnou akční jízdu, která ale nepřináší nic nového a brzo se vám vykouří z hlavy. Cameronův T2 byl revoluční počin, který se stal nesmrtelnou filmovou klasikou, Mostowův T3 se stane nanejvýš tak buldozerem videopůjčoven. Překvapivě je tu pár hluchých míst a hlavně podivný konec, který nevypadá jako otevřená vrátka pro další pokračování, ale přímo jako vrata od stodoly. Arnold už je trochu obstarožní, ale nevadí, má to svůj půvab. Podle ohlasů jsem čekal, že bude chrlit jednu hlášku za druhou, ale tak žhavý to zase není. A tak největším kladem filmu je pro mně můj nový sexy idol Kristene Loken v roli vylepšené verzi Terminátora. Ten protiklad krutý stroj na zabíjení v obalu krásné ženské je docela rajcující a Loken hravě svým výkonem strká Arnolda do kapsy. Doufám, že v jejím případě nezůstane jenom u Terminátora. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

S Terminátorem 3 je potíž. Nemůžu říct, že mi tahle adrenalinová jízda nesedla, ale od pokračování jednoho z nejzásadnějších snímků 90. let jsem zkrátka nečekal popcornovou vymývárnu, ale důstojného temného následovníka dvojky. Mostow měl zjevně jasno, že tuhle hru na Camerona jenoduše neutáne a tak sáhl už na začátku po řešení, za které ho milovníci prvních dvou dílů uškrtí a řadový divák, kterému na tom zase tolik nezáleží, se bude královsky bavit. Jsem zhruba na polovině cesty k oběma jmenovaným a pociťuji mírné zklamání. Přesto udávám hodnocení spíše vyšší, protože se jen těžko v následujících měsících podaří vypustit do kin zábavnější kousek než T3. A o zábavu jde přece především. ()

Galerie (144)

Zajímavosti (75)

  • T-X se původně jmenovala T-1G a byla muž. (HellFire)
  • Billy D. Lucas, osobní kaskadér Arnolda Schwarzeneggera, si zahrál řidiče dodávky, kterého nabourá John Connora a on mu to poté dává náležitě sežrat. (IDžOR)
  • V posledných minútach snímky, keď sú John s Kate zavretí v protiatómovom kryte, sa z vysielačky ozvú slová: "Hello? Can somebody hear me? Is anybody there?" Možno ide o odkaz na The Day After (1983), na ktorého konci sa tiež z vysielačky ozvali podobné slová: "Hello. ls anybody there?" Oba filmy sa skončili svetom zničeným po nukleárnej vojne. (AxelWers)

Související novinky

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

21.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už…

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

26.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,…

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

20.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s…

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

19.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))…

Reklama

Reklama