Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

pend

Nedávno jsem viděl všechny díly po sobě a musím konstatovat, že celá mytologie okolo Skynetu do sebe zapadá a to je co říct. Trojka více odlehčená, zvláště, když to Arnoldovi nandává taková kočka. ()

cyphercz

Proč proboha Nick Stahl a další no name herci? Film až moc vsází na vizuální stránku, terminátorka nesahá "tekutému" terminátorovi ze dvojky ani po kotníky, tvůrci z ní udělali takový švýcarský nožík z budoucnosti, naštěstí poslední půlhodinka se závěrečným rozuzlením film jakž takž zachraňuje ()

Bozvav

Vtipnější i když dějově o dost slabší. Slušná nálož akce, která je ovšem dosti fádní a předvídatelná. I tak lepší průměr. ()

zdeny99

Třetí díl Terminátora není vyloženě zklamáním, spíše se jedná o takové natahování série, které se ovšem prvním dvěma dílům nemůže vyrovnat. Je především ve znamení honiček, hlavně v první půlce filmu. Ovšem ta honička s jeřábem po městě byla úchvatná, podle mě nejlepší scéna tohoto dílu. Další zajímavou scénou byl Arnoldův pochod s rakví po hřbitově v obležení desítek policistů. Samotný Arnoldův výstup se jeho dřívějším rolím z jedničky a dvojky také nevyrovná. A jeho protivník, tedy protivnice? T-1000 vás nutil celou dobu přemýšlet, zda se dá opravdu zneškodnit. Zde u T-X to bylo už jaksi podáno, jak se dá zlikvidovat, když Arnold vyhodil z auta tu bouchací krabičku. Navíc T-X se také tak moc neukazoval jako jeho předchůdce. Vůbec mě nenadchnul, snad jen s výjimkou toho červeného upnutého oblečku. [36961. hodnocení, 976. komentář, 74%, 794. nejoblíbenější film] ()

Darren98

Navzdory paradoxu, že komerčně navrácený ochránce zamezuje návrat energického rozvíjení zápletky, se postavy Terminátora s Johnem nejsnáze oblíbí při Vzpouře Strojů, která mi vždy tvořila sérii rovným dílem jako předešlé díly. Nejenže důmyslně spravuje nedostatky v cestování čase minulého příběhu, ale konečné neodvracení Soudného Dne za konec filmu působí nejnapínavější i nejhutnější atmosférou hrozící apokalypsy. Přitom z pozadí nejzábavnějšího Arnolda, nejakčnějšího silničního pronásledování a zajímavých detailů mimo sledovaný děj se skrze nejdramatičtější kyborgův moment v hangáru vyhrabe nejefektivnější závěr trilogie v podobě nejlepších scén odpovídajících kvalitě ságy. 89% ()

Aurus

Velmi výborný film za mě nejlepší Terminátor film. Příběh je fantastický, postavy jsou velmi sympatické a hudba je prostě fakt výborná. Za mě 11/10. ()

Johnny

Ach jaj. Nevravím, že T3 je zlý film - to vôbec nie. Akcia slušná, herci v podstate tiež, sem tam nejaké to zábavné miesto... Čo mi ale trochu zostalo ľúto bola nedotiahnutosť scenára, ktorá má za následok dosť veľa podivností ktoré narúšajú celý film. Človek v danom kontexte začne uvažovať či T-X nemala byť radšej blond :). Napriek tomu je T3 celkom slušná letná amfiková zábava, takže verdikt je také lepšie 3*. ()

tragos

Průměrné akční sci-fi. Nemám rád akční sci-fi bez myšlenky, v tomhle případě ještě navíc navazující na dva předchozí a mnohem lepší filmy. Tudy cesta nevede. ()

Filmárik

Teda po dlhej dobe som konečne videl správny blokbaster kde je vidieť vysoký rozpočet na každom centimetri. Síce pán guvernér musel určite dosť sťahovať "vred na žalúdku" ale inak je stále vo forme. V podstate aj Kristanna Loken to celkom zvládla aj keď hrať 2 hodiny kamennú tvár by určite zvládla hociktorá iná kočka. Celkovo však vynikajúci scifi akčák so špičkovými vizuálnymi orgiami ( pri naháňačke so žeriavmi som skoro nedýchal ), ktorý si samozrejme nechal v závere pootvorené zadné vrátka. Veľmi by som si prial aby do nich niekto vstúpil aj po štvrtý krát, len dúfam že ten niekto nezakopne o prah. ()

Mike.mk1

Rozhodně to není zas tak strašné jak mnozí tvrdili, vadilo mi snad jen to že velkou část filmu zaujímá těžkotonážní automobilová honička (ale dobrá) a konec mě zase dost potěšil, protože jsem si nedovedl představit jaký bude a byl skvělý! ()

gumbo

60% Velmi příjemné překvapení, které stejně nemůže přebít fakt že T skončil, když skončil T2 a toto je jen takový malý příživník, který s původní sérií má společné jen jméno. Ale jako akční podívaná je to celkem vydařené, rychle to utíká a to je hlavní. A že bych si dokázal vybavit co se ve filmu dělo? Tak to ani náhodou, takže šup mezi průměrná akční béčka. ()

Heavyman

Zdaleka to nemělo tu šťávu.John Connor mi přišel (oproti minulému představiteli) bez charizma a správnýho nasazení a terminátorka byla až nechutně dokonalá.Tentokrát se Arní vracet nemusel! ()

DemonizeR

Třetí pokračování opravdu nezklame žádného příznivce Arnolda. Jedná se o povedený akční kousek, který opravdu není spádu-prostý. Doporučuji tento film v HD, pro vychutnání výborných efektů... ()

Páně

Je třeba si uvědomit, že to mohlo dopadnout mnohem hůře. Takhle se sice nejedná o přelomové dílo, ale v mých očích sérii doplňuje alespoň částečně důstojně. O nějaké srovnání s Cameronovými příspěvky se nebudu ani pokoušet, i když asi by se to srovnávat mělo. Prostě na čtyři se dokážu vyšponovat. ()

Deratizer

Tak na tomto Terminátorovi jsem byl s nadšením v kině, to jsem si nenechal ujít. Ještě před zkouknutím jsem slyšel, že je to oproti předchozím dvěma Terminátorům spíše komedie, což ve mě vyvolávalo různý pocity zvědavosti i následnýho zklamání, ale do kina jsem se přesto s nadšením a natěšenej vydal. Komedie to samozřejmě není, pouze jsou tam menší komické vsuvky, jedna hned na začátku, kdy si Arnold jakožto Terminátor nasadí ty komické brýle. K Terminátorovi se brýle samozřejmě nehodí, ale tato komická scéna na škodu nebyla, pač z filmu to komedii rozhodně nedělá a komická scéna nevyzněla trapně. Dále už se film ubírá tradiční terminátorskou akční jízdou s jasně viditelným hollywodsky vysokým rozpočtem. Jenže což o to, triky a celý film je odveden kvalitně, ale já jsem byl při odchodu z kina zklamán. Důvod byl jednoznačnej--hned od začátku akce mi to velmi silně připomínalo Terminátora 2 a to mě tehdy v kině dost otrávilo. Např scéna při honičce s náklaďákem, jenž mi doslova připadala jak zkopírována ze dvojky. Úplně stejný styl triků i honiček, terminátorka vleze do kabiny stejně jako to udělal ve dvojce Arnold, takže jsem viděl skoro jakoby trochu pozměněné dvojče dvojky. Takže těsně po odchodu z kina jsem měl pocit, že ten film byl jednoduše natočen bez akčních nápadů a pro vydělání předem jistýho balíku peněz bez ne příliš velké snahy udělat to zas uplně jinak a neokoukaně. Nicméně pak jsem si to doma na DVD pouštěl ještě dvakrát a celkově se mi film sám o sobě líbí a mám z něj už mnohem pozitivnější dojem než poprvé v kině. Ale nic to nemění na tom, že kdykoliv se na to podívám znovu, tak tam vidím zkrátka zkopírované scény z Terminátora 2. Ikdyž, dnes už je tolik filmů, že vymyslet něco novýho originálního jako byl ve své době právě Terminátor 2, už nelze jen tak lehce. Takže pro lásku k Arnoldovi a tomuto legendárnímu příběhu dávám za čtyři hvězdy, tři jsou prostě málo, tři dávám často béčkám, který se mi líbí , ale nejsou světový a tento film je víc než tuctový béčko. Čtvrtého Terminátora jsem ještě neviděl, ale mám ho v plánu a jsem na něj velmi zvědavej.............Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino standardně dobře prostorově zpracován. ()

sadlokan

Už když si vpálí T3 na voči ty hvězdný brejle má to u mě prostě doma.Bezstarostností se odreagujete od stresu,to se dá tesat! ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)