Dokonalý muž Julius Benedict je výsledkem úspěšného genetického experimentu. Teprve při oslavě svých pětatřicetin se dozví, že má bratra-dvojče, který nebyl v plánu. Okamžitě se vydá na cestu a zanedlouho ho najde. Jenže ve vězení. Z Vincenta, který vyrůstal v sirotčinci, je totiž vitální podvodníček, který je neustále na štíru se zákonem. V poslední době se mu příliš nedaří, sedí za mřížemi, protože dluží za téměř dvě stovky nezaplacených pokut. Venku by mu ale bylo ještě hůř, protože tam na něj čekají bratři Kleinovi, kterým dluží dvacet tisíc. Ačkoli Vincent Juliovi příliš nevěří, nechá se přesvědčit, aby se společně vydali hledat matku, která nezemřela při porodu, jak Juliovi celý život tvrdili. V patách však mají zabijáka Webstera, protože cestují kradeným cadillacem, ukrývajícím kontraband za pět miliónů dolarů, které měl inkasovat po doručení právě on. A protože Webster nemá zábrany a každého svědka, který by ho mohl prozradit, pro jistotu zabije, začne jít brzy do tuhého. (TV Nova)

Han22

Jasně spousta lidí to kritizuje, ale já mám Arnieho komedie fakt rád. A jako dvojička s DeVitem jsou tady prostě k sežrání - kdo by pochyboval, že jsou bratři :-)) ()

rozbris

Danny DeVito Vás bude velmi bavit, Arnold Schwarzenegger taky tak, ale moc mu to nejde hrát slušňáka. Rozhodně to ale stojí za shlédnutí a nejen jednou. ()

xaver

Něco na pomezí komedie a parodie. Výborný námět, dvojčata, dva bratři, jeden superman, druhý genetický odpad. Tak rozdílní, přitom v podstatě tak stejní. Dannny DeVito v tomto snímku prostě exceloval, ale neméně dobře mu asistoval Arnold Schwarzenegger. Stejně jako ve filmu Policajt ve školce dokazuje, že hrát umí, a že komediální žánr mu sedí, stějně jako dašímu svalovci Stallonemu (viz Oskar nebo Stuj, nebo maminka vystřelí). Za ty výkony dvojčat dávám 5. ()

iXtr3m3

Priznám sa, že už si to vôbec nepamätám ako kedysi, ale nechcem tomu uškodiť, tak dám priemer 50%. Ďalšie zhliadnutie ale určite neplánujem. ()

Davej

Svého času jsem se u tohoto snímku řehtal až se panely otřásaly, ale dneska už to vidím na průměr. ()

Hopper

No, ešte v akčnom žánri by sa na Arnolda dalo pozerať, ale tie komédie, to nám radšej nerob, a ži z toho, čo si si našetril. ()

dopita

Jeden z mnoha filmů mýho mládí, na kterej nedám dopustit. Navíc spoustu současných rádobykomedií s přehledem strčí do kapsy, protože je to především film a teprve potom komedie. Zkrátka nejdřív byl děj, a z něj teprve vychází humor. Dneska se to většinou dělá obráceně. Samá trapnost a fekální nechutnost (což by třeba ani nevadilo) a příběh nikde. ()

Paity

Hodně lidí tenhle film nebo chcete-li komedii odsuzuje a říká, že v něm vypadá Arnie trapně nebo, že je to prostě blbost. A já říkám, že je to povedená blbost. Dost všemu také pomáhá Danny DeVito a jeho nepříliš chlapská postava, která slouží jako super kontrast. Navíc dost vtipných scén. Tohle si prostě pustím kdykoli velmi rád znovu a znovu. Zlaté komedie z 80., ale i 90. ()

bloodline

Milujem Twins (ale nie tie slovenské)! Vyrastal som na nich. Na skvelom slovenskom dabingu, na tak skvele hroznom herectve Arnieho s veľkým srdcom, nezabudnuteľným DeVitom, a hriešne krásnou Kelly Preston. Komediálna klasika v mojom kinematografickom chotári, ktorá vykalkuluje smiech a úsmev aj vo vysokom štádiu depresívnej gravidity :) ()

Alaitos

Sice to nema tak stupidni zapletku jako Junior, ale rozhodne to ani zdaleka neni povedeny film. Schwarzeneggerovi komedie proste nesvedci. ()

Prochy38

Jedna z komedií, která se A. Schwarzeneggerovi opravdu povedla. S D. DeVitem tvoří tak dokonalý protiklad, že bych jim ty dvojčata věřil snad i ve skutečnosti. Skvělá zábava. ()

Xavi6

Bohužel jedna z dalších komedií tápajícího se (jenom v komediích!) Arnolda Schwarzeneggera. Nenapomohl tomu ani nevtipný Robert DeVito, takže v podstatě je to jen taková usměvavá komedie bez vtipů. Co už, naštěstí s tím už skončil. ()

Hanes88

Je škoda, že má tahle komedie tak nízké hodnocení, protože mi se líbí hodně. Arnold Schwarzenegger a Danny DeVito jako odlišné dvojčata prostě parádní a děj byl taky super. Za mě tedy 80%. ()

mira007

Legendární film, v němž fandové akčního hrdiny asi svou hvězdu moc nepoznají. O to víc herecky exceluje DeVito. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Komedie Dvojčata se dočká pokračování

Komedie Dvojčata se dočká pokračování

15.09.2021

A teď jedna z těch míň pravděpodobných zpráv. Šílená osmdesátková komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitoem v hlavních rolích se totiž dočká oficiálního pokračování. To pak… (více)

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)