Komedie o bombě v kufříku, lásce a mladíkovi, který se připlete do cesty nájemným zabijákům. Středoškolák Matt se v žertu chystá stříkací pistolí ?zastřelit? spolužačku Jenny. Souhrou okolností se ve stejnou chvíli skuteční zabijáci chystají zabít jejího otce Arthura, který zpronevěřil peníze svého zaměstnavatele. Je z toho zmatek, do něhož se zapletou nejen policisté a tajní agenti FBI, ale také Mattův otec Eliot, který se okamžitě zamiluje do Arthurovy manželky. Aby toho nebylo málo, objeví se v domě kufřík s jadernou bombou, který Arthur omylem obdržel od ruských obchodníků se zbraněmi. Statečný Eliot pronásleduje padouchy s bombou až do letadla a nad mořem se mu podaří nebezpečnou výbušninu zlikvidovat. (Nova Cinema)

Jino

Docela vtipná komedie s perfektními herci.. bohužel je tam hodně hollywoodských klišé, ale zasmál jsem se dobře. Hlášky jsou podávány s přijatelnou kadencí.. -"Potřebuju jména pasažérů." --John Smith. -Další pasažéři? --John Smith. -Kolikrát? --Čtyřikrát. -Nějaké průkazy s fotkou? --Tady jsou (dá ji prachy). -Dobře, takže rodina Smithova. 70% ()

carly

toto bolo tak krásne absurdné. uletené, cynické, čiernohumorné. úplná galéria skvelých postavičiek - agenti FBI, ktorí akoby si odbehli z natáčania rapového videa, ruskí priekupníci zbraní a úžasné herecké výkony - hlavne Jasona Leeho a Dennisa Farinu. trvalo dlho, kým sa mi podarilo zhliadnuť tento filmík celý, ale stálo to za to ()

kosta73

Inteligentní vtipná komedie s výborným Timem Allenem, krásnou Rene Russo a úchvatnou roličkou mého oblíbence Toma Sizemora. ()

Jizni Tlapa

Zajímavý začátek, perfektní obsazení a místy originální (zmražené záběry) střih a kamera. T. Allen bohužel nikdy nepřekoná legendárního kutila a stejně tak T. Sizemore jistě tuší, že role stupidních zlodějíčků není šálek jeho kávy. Celé to působí jako špatně a přespříliš chaoticky umíchaný filmový koktejl. Kromě stručného výčtu v úvodu tohoto komentáře neshledávám bohužel nic víc, čím bych přidal, byť jen třetí hvězdu tomuto V(v)elkému průšvihu. ()

Mrkvič

Je to sice ptákovina, ale bohatě mi stačily ty ujetosti a hlavně pestré herecké obsazení. Každá druhá role připadla nějakému známému ksichtu. Všichni perlí v děsně ujetých rolích a tak se divák ani trochu nenudí. ()

lennyd

Osudy skupiny zcela nesourodých elementů - tulák Puggy (Jason Lee), bývalý reklamní agent Elliot (Tim Allen) a jeho syn Matt (Ben Foster), dva zlodějíčci (Tom Sizemore a Johnny Knoxville), mafiánští nájemní vrazi (Dennis Farina, Jack Kehler), podivná rodinka (Stanley Tucci, Rene Russo a Zooey Deschanel) spojí jeden malý kufřík s atomovou bombou. Každý z nich má s bombou své vlastní plány a tím pádem se snaží plány těch ostatních překazit ... Už od začátku jsem s otevřenou pusou koukal, co si zas Barry Sonnenfeld šlehl. Takovýto mix událostí a vtipných scén (i když pravda, některé byly kapku křečovité) jsem v jednom filmu snad ani nezažil. Sonnenfeldovi šli na ruku taky jednotliví herci, kteří jsou (a to všichni!) ve svých rolích parádní - ať už frustrovaní nájemní vrazi, kterým neustále někdo hatí plány, nebo třeba ušmudlaní zlodějíčci, kteří vidí ve všem příležitost, jak se dostat k penězům. Bez něčeho (halucinogenní ropucha) bych se ale asi i obešel. Jinak perfektní! ()

T-pack

Dějový propletenec s bláznivou partou nejrůznějších charakterů, mladou Zooey a výrazným Sonnenfeldem. Hrozně jsem se bavil, když jsem film viděl poprvé, podruhé, posté na HBO a pak na kazetě nahraný. ()

Master19

Překvapivě povedená komedie. Bohužel poněkud přizabitá dabingem, ale i tak jsem se párkrát zasmál. Nějvětší devizou je scénář a jistota v podobě Tima Allena. ()

masw

Tato komedie nenadchne, ale ani nenaštve. Mě se celkem líbila a Johnny Knoxville byl jako vždy skvělý! ()

P1tr

Krátká stopáž hraje ve prospěch snímku. Ne, že by při více minutách neměli tvůrci co nabídnout, to naopak, ale takto sestříhaný film má neskutečně svižné tempo a vtipy se na vás valí s takovou kadencí, že nebudete mít moc času se přestat smát. Navíc drtivá většina fórů je povedená, tudíž jednoznačný palec nahoru! ()

sedm.1

Velký průšvih naštěstí nedostál svého názvu a Barry Sonnenfeld natočil velmi vtipnou taškařici.Hodně mi tento film připoměl jiný povedený,velmi podobně laděný snímek,Řetěz bláznů.Velké množství postav,vesměs bláznivých,promotaný příběh s mnoha liniemi,které se postupně zas promotávají.Náhoda střídá náhodu,meléry vznikají jak na běžícím páse,jak už jsem zmiňoval,většina postav je přitroublích a podle toho se odvíjí i jejich činy,ale naštěstí od většiny filmů,kde vystupuje tolik blbů na m2 jsou zde jejich nehody,maléry a těžkopochopitelné činy vtipné a zábavné.Jistě tomu ale napomáhá i skvělé obsazení.Samotná zápletka jinak není moc vynalézavá,ale svůj účel plní vrchovatě.Celé je to natočeno svižně a trochu i ulítle a pro mě je Velký průšvih velké a milé překvapení. ()

ArdathBay

Označení "Velkého průšvihu" za krimi a navíc thriller je trošku zavádějící. Ne, že by to byl nesmysl, ale HUMOR to je ta nejdůležitější ingredience našeho příběhu. Styl jednoho anglického directora se nezapře. Herce to evidentně neskutečně baví a jejich entuziazmus se přenesl i na mě. A jde to i bez prdění, krkání, semenných tekutin a exkrementů. Děj skvěle odsýpá, nic nedře a častý problém přepálené stopáže komedií zde nehrozí. Na nezapomenutelnou podívanou to sice není, ale ve škatulce výtečných komedií mám o jednou víc. ()

DeLaMorte

Velice příjemná a perfektně obsazená komedie,která vyniká svým originálním pojetím a tím značně vybočuje z řady klasických amerických komedií což mě bavilo! ()

Danoboss

Ako fanda pôvodnej knižky Dave Barryho som čakal niečo oveľa horšie - všetko nie je podľa knihy, ale film je svieži, vtipný, poteší. ()

korndaddy

Začátek slibující příjemnou zamotanou jízdu, vystřídá sice zamotaný, ale nezábavný a přepálený konec. Dvě bambule za úvodní dvacetiminutovku. ()

joshula

ideální zamotaná komedie nejen pro sobotní večer. Film na který se může podívat kdokoliv. Proto mě překvapuje tak nízké hodnocení tohoto snímku. já si myslím, že je povedený. ()