Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Joppo88

Blázni blázniví, pobúchaní... Coenovci natočili čosi tak bizardne nádherné, že som sa tak dobre už dlho nepobavil. Opäť sa mi potvrdilo, že staršie komédie majú ďaleko lepšie zvládnutnú stránku humoru. Príbeh, v ktorom sa dá všetko vyriešiť bowlingom... Samozrejme okrem šábesu - vtedy sa nehrá :-) ()

AngelG

JEFF BRIDGES, JOHN GOODMAN, JULIANNE MOORE, PHILIP SEYMOUR HOFFMAN, PETER STORMARE.. a mohla bych pokračovat s vypisováním naprosto úžasných výkonů..!! Dokonalá záležitost, které jsem se strašně dlouho vyhýbala, protože mě to nijak zvlášť nelákalo a teď vím, že to byla určitě chyba.. + skvělý soundtrack..!!! ()

dalziel

2x krát po sebe som to vypol a nedopozeral to.Asi to bol osud a až na 3-tí krát som bol v tom spravnom duševnom rozpoložení a film ktorému som v podstate už nedával žiadne šance mi zobral dych a teraz je v mojich top ten.Ten to film používám ako antidepresívum v šedivých okamihoch každodenného stereotypu.Tento produkt odporúča 9 cvokov z desiatich. ()

hatari

Jeff Bridges ve své nejlepší roli!Celkově film pobaví a má spád...Bratři to dobře ,,uvařili´´ Ve filmu je opravdu několik pozoruhodných momentů :-) ()

Dimo

Vtipné, bez hluchých výpadků, pěkně od začátku až do konce. Skvělý, vyzrálý film, časem prověřený. Doporučuji, neboť se jedná o snímek, který se sleduje tahem a na konci je pohodový pocit. ()

pepa3rd

Po hodnocení tady jsem se na tenhle film opravdu hodně těšil. To ovšem byla očividně chyba, protože možná právě proto mě to zklamalo na celé čáře. Ano, musím souhlasit, že herci jsou vynikající, alespoň v tom co mají hrát, režijně je to zvládnuté precizně a hudební složka skvěle pasuje, jenže co je to platné, když příběh je totální slátanina u které jsem se většinu času jednoduše nudil. Kde jsou ty neskutečně vtipné scény a nezapomenutelné hlášky. Nudil jsem se tak, že jsem chvílema uvažoval, že to vypnu a půjdu spát. Tohle mi hodně nesedlo. Za herecké výkony ještě průměrných 50 % ()

tranquill

Skvělá černá komedie, která nic nebere moc vážně. Především vyniká John Goodman, který si s ničím a s nikým nebere servítky. A vůbec je schéma filmu poněkud zapletené, což však nevadí, naopak přivádí další zápletky. ()

maciii

Řadím se spíše k té povrchnější konzumní populaci a tudíž jsem žádné další rozměry a skryté výpovědi v druhých plánech nepostřehla. Neorientuju se ani ve starých detektivkách, takže neocením ani narážky na ně. Byla to pro mě prostě jen celkem vtipná taškařice, u které jsem místy i usínala. ()

P. J. D.

Tenhle film má víc, než jen mizernou myšlenku: Flákač, co se díky náhodě ve jméně zaplete do jedné věci a díky stejné náhodě také vyvázne bez jakéhokoliv zranění a to vše schované pod rouškou toho, že sabotuje názorovost Ameriky na Vietnam. Alespoň tak jsem to pochopil. Co však nedá myšlenka divákovi, to mu dá její zpracování, protože to je víc, než jen dobré. Big Lebowski se právě díky němu může řadit mezi klasiku, který by měl znát každý filmový fanda. Přesto všechno 4/5. ()

redwik

Myslel som, že to bude trochu viac humorné. Síce herci boli super, ako flegmatický a všetkým znechutený Jeff Bridges, tak aj večne nasratý John Goodman (ktorý sa mi máličko podobal na postavu Nicka Frosta zo seriálu Spaced). Ale vtipov bolo žalostne pramálo. Ešte aj Steve Buscemi dostal priestoru iba na pár minút, aj to ho vždy zo scény odpálkovali. 50. najobľúbenejší film pre mňa ostáva iba priemernou komédiou, so síce zaujímavým príbehom, ale o to nudnejším prevedením. Jeff Bridges - Jeffrey Lebowski/Dude /:/ John Goodman - Walter Sobchak /:/ Julianne Moore - Maude /:/ Steve Buscemi - Donny /:/ David Huddleston - Jeffrey Lebowski/The Big Lebowski /:/ Philip Seymour Hoffman - Brandt /:/ Tara Reid - Bunny /:/ Peter Stormare - Uli Kunkel/Karl Hungus /:/ Sam Elliott - The Stranger /:/ Jimmie Dale Gilmore - Smokey /:/ John Turturro - Jesus Quintana ()

Katcat

Tohle je opravdu úžasnej film...vlastně dodnes naprostej originál. A to mě na něm bavilo a baví nejvíc. Krom toho co slovo, to perfektní černej humor. Tady museli pomoct hambáče, páč Británie je moc suchá na tohle. Ale jejich kombinace humorů tento film vážně vynesla na první místo mého pomyslného žebříčku top komedií. ()

Torpid

Pro mnohé kultovní film, nahláškované vyprávění především o přátelství s vedlejší kriminální linkou. Příběh losera Lebowskeho a jeho kamarádů, podaný s takovou elegancí a nadheldem, že máte na hodně dlouho chuť vystoupit z vlaku, ukončit účast v těch krysích závodech, co se dějí v reálném světě. A začít hrát kuželky. ()

DAPDO

Tak si tak po večerech sjíždím filmy od bratrů Coenů, moc jsem jich fakt neviděl - moje chyba. Filmy od nich mi zatím fakt seděj a je jedno, o jakej žánr jde. To taky musím vyzdvihnout, uměj natočit drama, krimi, akční, western i komedii ! Big Lebowski je komedie plná super hlášek, které vládnou dva herci - Bridges jako Lebowski a Goodman jako Walter. K plné palbě pěti hvězd něco chybělo, zdálo se mi, že poslední půlhodinu to trochu ztratilo tempo, ale nejde jinak, než doporučit ! ()

HenryIvan

Uff, tak po poriadku. Vždycky hovorievam, že každý poriadok má svoj chaos a každý chaos má svoj poriadok. Myslím, že najlepšie to vystihuje tento film. Na začiatku som si myslel, že to je úplná volovina, ktorá nemá súvis, ale ona mala. Tak či tak volovina to bola a to poriadna. Herecké výkony boli vynikajúce o tom niet pochýb a Cohenovci z toho vytrieskali čo sa dalo, no neviem sa zbaviť pocitu, že tento film nikdy poriadne nepochopím. Jeff Bridges ako Dude - tak zahrané, že asi nikto by to nedal lepšie. John Goodman - pri ňom len 2 veci: zahráte to bolo síce solídne, ale neskutočne mi tá postava liezla celý film na nervy. No a chudák Steve Buscemi skončil ako žil - ticho a na zemi. Ak si to niekto pozrie o 50 rokov, asi si pomyslí, že svet v tej dobe musel byť závislí na drogách a sexe. No čo si budeme nahovárať, aj bol. 75 %. ()

AloeB

Zábavná podívaná správně úchylného rázu, která však nedonutí zvrhlého cynika, jako jsem já, aby se smál hlavě v záchodu, fretce ve vaně ani Dudeovým kokainovým interludiím. Příště do tohoto koktejlu přimíchat víc vodky prosím. ()

cure

Klasika nesklamala ani po 25 rokoch. Výborný scenár. Dokonca potešila viac než akákoľvek novinka a nestratila sa v tom všetkom modernom a neočakávanom. Obstála skúšku časom a aj preto zvyšujem na 5 hviezd. ()

RoneXxXD

Tohle je dno komedie. Opravdu, jedna z nejvíce overrated komedií co jsem kdy viděl. Stupidní příběh, který nikam nevede. Stupidní postavy jenž jsou rozdělené do několika táborů, které i tak nakonec nebyly využity a prozkoumány. (viz. Ježíš) Absolutně nevtipné gagy, které se pak celý film opakovali ve stejném vzoru (pochcanej koberec). Ten film nemá pointu a ani vtip. Tenhle film je prostě dno. 80% u tohohle je něco, co mi nejde do hlavy. Verdikt: 40%. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016