Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Jaromír

Film mě nepohltil, Jeffu Bridgesovi jsem to nevěřil. Jediné pozitivum je to, že jsem se asi dvakrát od srdce pěkně zasmál, jinak ale nuda. ()

kubas369

Záměna jmen, jeden pochcanej tepich, únos, vydírání, bowling, němečtí nihilisté, vaginální umělkyně....to všechno na vás čeká v kultovní komedii o pobudovi, který se umí nachomýtnout na ta nejhorší místa v nejhorší chvíli ale vždycky si zachová klid, a hlavně vtip. ()

oasismanik

Zbožňujem každú hlášku, vetu, každú pridrbanú, absurdnú scénu, každý záber na žujúceho Johna Goodmana, každý záber na Jeffa Bridgesa v župane a sandáloch, zbožňujem každú debilnú a absurdnú postavu z tohoto absurdného filmu. A nikto nevyjebe s ježíšem... môj JEDNOZNAČNE najobľúbenejší film od Coenovcov. 10/10 ()

rob_troy

Řeknu to zkáceně. Bylo to dobrý a bylo to i sprostý. V anglický verzi si každý Fuck vychutnáte jak můžete. Perfektní režie, perfektní herecké výkony, perfektní po všech stránkách. ()

luciebenadova

MIluju bowling! A miluju nehrdinský chlápky a miluju černej hurmor. Takže miluju pana Lebowskeho. Jen Mooerová mi svým uhlazeným zjevem příliš kontrastovala s povalečským životem Lebowskeho, jeji podivnost byla až příliš vyumělkovaná. + za Steva Buscemiho. ()

zed.

Všechno, co jsem chtěl, bylo dostat zpátky svuj koberec....no namiesto toho som videl tento film. A mám z toho radosť! ()

DominikCZ

První třetina je vtipná a stylová, pak film ztrácí dech, za chvíli pointu a na konci nevíte, proč jste se na to vlastně dívali. ()

V.N.

Znám několik podobných postaviček z vlastního života, ale s tímhle chlápkem bych nechtěl jakýmkoliv způsobem sdílet tépich. ()

kiros179

Dokonalost. Podle mého nejlepší film od Coenů. Takovou dávku černého humoru, výborných hereckých výkonů, absurdních situací a výborných hlášek v jednom filmu, jen tak nenajdete. Pokaždé do si tento film pustím, s úžasem zjišťuji, že mě to baví stále více a více. Jedna z klasik nejklasičtějších. Tedy, říkám díky sai! (čtenáři Temné Věže budou vědět :p) 100% ()

Avarga

Samotný příběh 50%. Herci 90%. Ale zbytek? Dialogy - 20%. Nehorázná a většinou naprosto zbytečná vulgarita. Hlášky zde padají a celkem slušné... Jenže když vám jednu hlášku opakují třeba 10 minut v kuse (pochcaný tepich atd.), tak už to neni vtipný. Taky film stojí na hraně absurdity s trapností(což bych řekl, že na tomhle se typicky podepsala VB produkce). A že britové dokáží být větší kkti než amíci co se týče dialogů. Tohle si člověk musí pustit v náladě (chlast). Já jenom nechápu, kde ste sakra lidi vyhrabali tolik %? To vás za mlada tolik odzbrojilo to nehorázné prasení a ohýbání českého jazyka? ()

Korbelka

Je to věhlasný snímek a každý filmový fanda by měl tuto dnes již "klasiku" shlédnout. Co se týče názoru na film jako takový, buď ho milujete nebo se vás nedotkne. Patřím do druhé skupiny, prostě mi tento film nepřirostl k srdci. ()

Astinas

V podstatě o ničem, ale To o "ničem" je tak skvěle udělaný, že se nedivim, že je to tak oblíbený film. Jinak asi jeden z nejlepších Coenů. Dost mě bavil ten situační humor, jako když Dude přibijí prkno před dveře a dá tam židli... Prostě proč do všeho pleteš Vietnam? ()

RigorMortis

V dobe vzniku možno nadpriemer, dnes kultová záležitosť so slušnou fanúšikovskou základňou a vlastným náboženstvom. Hlavné trio sa zhostilo svojich úloh skvelo, soundtrack je na celkom slušnej úrovni a čo sa týka replík, čo hláška, to klenot. K tomu si pripočítajme pár narážok na "toho velbloudího sodomitu v Iráku", jedného psychicky labilného veterána z Vietnamu, par nihilistov a pochcaný koberec a máme o filmový zážitok postarané. A čo na záver? The Dude abides. ()

princesofpersia

První 2/3 filmu jsou naprosto neuvěřitelný. Jeff Bridges se rázem stává jeden z mých nejoblíbenějších herců, protože ten jeho Dude v plastových sandálech je prostě perfektní. Soundtrack je skvělý, režie je skvělá, jenom mi přišlo, že konec filmu už neodsýpá tak jako na začátku a zto jednu * dolů. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016