Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

beaverkiller

Trvalo mi pár let, než sem se na to donutil podívat. A nestálo to za to čekání. Výborně obsazený film a herci tu aspoň hrají, na rozdíl od většiny filmů. Ale tím to asi hasne. Celý film je založený na nesmyslných a šíleně dlouhých dialozích. Koho sakra může bavit poslouchat 20 minut o pochcanym koberci? Jsou tam i světlá místa, kdy se člověk zasměje, ale neni jich mnoho. V pohodě by se to dalo sestříhat na krátkometrážní film. ()

Kemon

Zajímavý film o tepichu, američanovi asijského původu a válce pro pěchotu, té ve Vietnamu, chápeš to Dude?Ale co ten prst?Stejně jsou to amatéři, je to jen banda utrápených amatérů.Pro mě hlavní role Walter Sobchak Johna Goodmana.Prostě typický americký veterán, který bere vše moc vážně, ale nesere se s níčím a nic ho nerozhodí, až na pár drobností a jednu děvku, kvůli které neviděl své kámoše ležet ksichtem v blátě.Chudáku Dude, ten ti vařil, no jo kamarády si někdy vybíráme díky společným zájmům. ()

radek.896

Dude a Walter si dohromady bravůrně sedí. Jsem teprve v půlce, ale už teďom to vnímám jako vyloženou lahůdku od Coenovců! Hlášky jsou vynikající a herecké výkony jsou naprosto bravůrní... Dokouknuto. Bylo to bláznivé jak ze strany scénáře tak i herecké. B. L. řadím mezi top komedie, u kterých se člověk fakt krásně zasměje. ()

gadjukin

Dvě scény mne vždycky dostanou. Zabezpečení bytu pomocí trámku za dveřmi a "pohřeb" Donnyho. Kdykoliv tenhle film vidím, mám chuť hrát bowling a dát si drink, a kdykoliv hraju bowling mám chuť pustit si film a dát si drink. ()

JBpivosaj

Opravdový luxus, jak hraju koule, vzpomenu na tento skvost. A jelikoz jsem na tento film čuměl několikrat ročně, musel jsem zkusit i ono bílého medvěda, i když jsem měl po tomto nápoji luxusní sračku, musel jsem ho dál pít jakož to i dál znovu a znovu koukat na tento film, který snad nikdy neomrzí. Luxusní komedie se skvělejma hláškama, kde John Goodman dostal luxusní roli a už tak skvělý film ješte vyzdvihl. Stejne si rikam, jak to ten John dělá... tam kde hraje tak ten film prostě stojí za to.No nic, jdu se čubčit do Honululu...A ty verbale, se na to podívej ! ()

710.cz

Na tomhle filmu mi vadí snad jen to, že ho má mé okolí za totální sračku a odmítá se se mnou na něj dívat :-) ()

zimi

Čekal jsem hodně a hrozně jsem se nudil, tedy krom jedný hlášky na začátku, ale ta stála za to, poté hrůza, jen ta hláška u záchoda 1*jinak humor trapnej, omlouvám se, ale ztráta času, koukněte na prvních 5 min. a pak to vypněte, koukat na to jen, že režie bratři Coenovi NE!!!!! Se tady většina lidí zbláznila, či je slabomyslná, ten film je příšerně nudnej, postavy aby byli vtipný, by tam museli být jen jak vedlejší role a jen chvilku! Jste všichni na perníku, jestli to někdo viděl alespoň 2x, tak smekám, jelikož musí být obrovitáncký masochysta a musel šíleně trpět! Mě to hlava nebere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Misan1993

Mě se tehle film líbil, musím toho od bratrů Coenových zkouknout víc, protože klobouk dolů. Na straně herců taky skvělý výkon. ()

olly32

"To sú tí nacisti?" "Nie to sú nihilisti, nemusíš sa báť" :D Najvtipnejší, najpohodovejší a najviac cool film aký som kedy videl. No vážne. Coenovci vás týmto filmom absolútne odrovnajú a zdá sa že sú viac doma v komédiach než v drámach a trileroch. Ale aj tie sú typicky "coenovské" 100% ()

martin46

Dudčetstvo neboli ďuďák je prototip člověka s lachtaní nemocí (nemoc zakrnělých rukou=nefakčenko) a neuvěřitelnou neschopností, ale zároveň s velkým smyslem pro humor a kamarády nad kterými zůstává rozum stát. Jeden s filmů, který mě i po desáté dokáže spolehlivě pobavit a jen tak se neokouká ()

Ghedina

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal.Moje utkvělá představa,že ve jménu,kde se nachází dabl jú,se nemůže skrývat nic dobrého,se naštěstí ukázala jako mylná.Až absurdní příběh dostává pokaždé nové a nové impulsy,které dávají pokračování úplně nový rozměr.Dude je úžasný už od prvního momentu zjevení,Sawchek a jeho srovnávání všeho s Vietnamem nikdy neomrzí a navíc strašně pobaví a Donnie by mohl klidně aspirovat do síně slávy jako nejlepší shut up star.Bavil jsem se od začátku až do konce a to již asi 30x a stále nemám dost.Od titulků až po titulky jsem nepoznal nudu.Mohl bych donekonečna vyzdvihovat všechny scény proč ... ,ale jako každý,mám samozřejmě i svou nejoblíbenější."Dios mio ... osmiletá Dude." ()

PersilVanish

Komedie, co chytne za koule, roztočí a vy je už nikdy neuvidíte. To je vám ale jedno, protože vy koukáte na plátno a nevíte jestli jste v nebi nebo v nebi. ()

Tobias_Sin

Tak nevím. Šel jsem do toho, že uvidím podobný bláznivý příběh jako třeba Bratříčku, kde jsi. Bohužel mi příběh přišel o něco slabší, než zmiňovaná komedie.. Dude je povaleč a shodou náhod se zaplete do ,,únosu" a vydírání ,,bohatého" jmenovce o velkou sumu peněz. Jelikož se však situace stále komplikuje dalšími postavami, není pro Duda snadné se v tom vyznat.. Je tam pár dost slušných scén, ale jinak bohužel. Zázrak se nekoná.. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016