Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

PanIncognito

Bezesporu jde o kultovní snímek. Tvůrci z filmu dostali maximum, které z tohoto žánru jde vydat. Příběh je sice bez smyslu, nicméně psychopatické postavy nabízejí spoustu úžasně vtipných situací. Herecké výkony jsou výborné. Toto dílo je důkazem, že i zmatečný film může zaujmout... ;-) (viděno s 2. dabingem - TV) ()

GOTFAN

Podle mě neexistuje lepší komedie. Herecké výkony na špici. Hlášky takové, že se neomrzí. Miluju ten film a už ani nevím kolikrát jsem ho viděl, ale bylo to fakt hodněkrát. Ještě nějaký ten čas a snad se dostanu k tomu abych si konečně dal i tetování s tématikou tohohle filmu. ()

L.O.T.R

Pred pár rokmi by to na mňa možno fungovalo viac ale pokiaľ to vidí človek až dnes a už je ostrieľaný v danom žánri, nemá mu Big Lebowski takmer čo ponúknuť. Od oslavovaných Coenovcov som očakával teda omnoho viac. Trochu prestrelený príbeh so zaujímavými postavami ale takmer bez väčšej zábavy. Oproti tým prestreleným komédiám, ktoré vznikajú dnes, je na Big Lebowskim cítiť ten vek aj napriek tomu, že je to len 20 rokov starý film. 70% ()

Vestor

Napřed si říkáte "co to sakra je", ale pak si na ten styl zvyknete a dobře se bavíte. Je to jeden z filmů, který čím víckrát vidíte, tím víc si ho užíváte, protože už znáte hlášky a scénky ( I'll suck your cock for a thousand dollars). ()

SNCIS

"Co děláš, když odpočíváš?" - "Nic zvláštního. Hraju bowling. Jezdím autem. Sem tam si připomenu výlety s LSD." Vágusák Jeff Bridges, odhalená Julianne Moore, jeden pochcaný koberec a unesená pornohvězda. "Co je za den? Já už nepracuji, takže se nezlobte.” Mě nejvíc bavili momenty, kdy si ústřední dvojka povídá před nezasvěceným Stevem Buscemim. Soundtrack tvoří covery písní jako Hotel California či Viva Las Vegas, které jsou povedené. Snímek je originální a celkově zábavný. "Vždyť ty ani nejsi žid, Waltere." - "Co to tady sakra kecáš?" - "Jsi přece polskej katolík." - "Hovno. Leda hovno." - 100%. ()

Vaelor

Toto... toto je unikát a úplně chápu, proč se z tohoto filmu stal takový kult. Viděl jsem to až v roce 2018, ale zub času na tom neubral ani špetku kvality a originality. Vlastně spíš naopak. Dnes, když si takový film pustíte, tak na vás zapůsobí jako živá voda, mezi těma všema hloupostma, který holejvůd chrlí jednu za druhou. Nejlepší filmy tvoří slova a mluva, ne digitální bordel. Sledovat ty 3 exhibicionisty, v dobrém slova smyslu, v jejich rozhovoru, to je opravdu zážitek (Vlastně spíš dva, chudák Donnie toho moc neřekne). Tenhle film jsem si zamiloval o to víc, protože je stavěný tak, že humor vyplývá ze situace, což je mi daleko bližší než obyčejné hláškování (proti kterému ale taky nic nemám). Hlavně scéna s židlí u mě vyvolala nekontrolovaný smích, nejen kvůli mé nedávné zkušenosti v osobním životě. Pro mě se tento film stal novou srdcovkou. ()

Welington

Tak tenhle film zklamat nemůže. Už nikdy ne. Opětovně jsem se k němu vrátil, když jsem viděl, že jsem mu nedal žádné hodnocení. No jo, to je pravda, jaké hodnocení mu mám dát? Jaké si zaslouží? Z mého hlediska, plný počet knedlíků. Osobně hrozně rád doháním staré záležitosti, vracím se zpět a pak zpátky, a zkouším a upřednostňuji to, co bylo, než to, co se chystá. A jedním z restů byl i tenhle film, neboť když jsem ho viděl poprvé, nemyslím si, nemám ten dojem, že bych si ho vychutnal, jak bych měl. Dnes je všechno jinak. Co se mi nelíbilo, zbožňuji a nacházím hodně krásy tam, kde ji nebylo vidět. Big Lebowski je právě ta dokonalá směs krás, které člověk musí milovat, pokud dokáže ocenit život takový, jaký je. A že je přesně jako tenhle film. Je o lidech, o jejich osudech, událostech, co jsou hodny převypravování a pohodě, humoru, tragédii. Tenhle snímek nelze nenávidět, pokud dokáže až nostalgicky zvednout náladu za každých okolností a zároveň luxusně pobavit a to kdykoli na něj dostaneme chuť. ()

Majo.evans

Nechápem to vysoké hodnotenie.Miestami som skoro zaspal,veľmi natiahnutý film.Ako malo to pár vtipných momentov ale to je tak všetko. ()

GameOfThrows

Po úvodní scéně "s WC" jsem film pro výbuch smíchu pustit znovu. Fakt jsem se bavil, Zápletka která není úplně geniálně vymyšlená je ale výborně vyplněná scénkama, dialogama a gegama, který jsou tak bizarně originální, že by to snad jeden člověk nevymyslel.. a taky že ne :). Prostě pokud chcete netradiční film, kterej má pobavit a netečou v něm hektolitry krve, tohle je určitě volba která příjemně překvapí. ()

teekanee

Co jsem si z tohoto filmu odnesl? Asi to že You do not fuck stranger in the ass. Film jsem si více užil nežli ne, ale zároveň cítím, že mi tak trochu přelítnul přes hlavu, takže budu potřebovat ještě další shlédnutí, abych to pořádně pobral. I tak ale můžu konstatovat, že The Dude a Walter jsou jedny z nejlíp zahraných a napsaných postaviček v dějinách filmu. Už jen styl mluvy Jeffa Bridgese v tomhle filmu mě dostává, man. John Goodman tu pak krade každou scénu ve který se nachází. Film má opravdu spoustu geniálních scén, zároveň ale musím říct, že občas sem narazil i na chvíle, který mě ne tak úplně bavili, takže zatím za 82% a uvidíme po dalším shlédnutí. ()

WillH.

Tragikomédia, abo óda na povaľačský život ?! Umocnený „salámista“ na druhú The Dude, Walter posadnutý Vietnamom (či skôr poznačený ?!), zápletka s boháčom – zámenou mien, únosom a prachmi; pritom ide v podstate stále iba o ten „posraný“ koberec. Bowling, panoptické postavičky, satira, či kabaret (parádna hudobná vsuvka s tancujúcim Jeffom Bridgesom ako porno-inštalatérom – lež výsmechom na vtedajšie porno príbehy) koktejl biely medveď, marihuana, a ten Dude, ktorý to za nás všetkcýh schytáva . Vždy sa k tomuto filmu budem veľmi rád vracať, lebo názorne a nenásilne ukazuje – že jak by povedal sám Dude : „srať na všetky úspechy, kariéry, majetky, ale aj iné náboženstvá, ukazovanie sa s krásnymi ženami či drahými autami. POVAĽAČSTVO JE ŽIVOTNÁ FILOZOFIA A NIE JE ZLÁ“ – ha :D je to vcelku zábavná komédia, Jeff ja stopercentne presvedčivý; plus John Goodman, Steve Buscemi, Julianne Moore ale aj v menšej úlohe Philip Seymour Hoffman – už len tie mená zaručujú – prinajmenšom – v stvárnení postáv skutočnú lahôdku. No a že sa jedná o film bratov Coenovcov – tí tuším – aspoň zatiaľ – ani žiaden brak nenapísali-nenatočili. Samozrejme, určite má možno aj tento film nejakých odporcov, inými slovami – neupútal ich, ale každá doba má svojich suchárov (čo však nie je nadávka, ani posmech – každý sme nejaký, ale na uznávanie povaľačstva potrebujete určitú dávku odvahy, sebareflexie, nadhľadu ale aj lásky v sám seba). Viva la Dude ()

Flatcix

Mistrovské dílo plné výborných nápadů, dialogů a nezapomenutelných postav, nad kterými se na svém pochcaném koberci vznáší věčný bohém Dude a vyčnívá zásadový a cholerický Walter. Osobitost a genialita bratří Coenů nechala vzniknout klasice a životnímu stylu eViMiB)9vAs%-Nn ()

Johny203

Tento film som videl asi tretí krát, ale až teraz som ho snáď úplne docenil. Majstrovské dielo a jedna z najvtipnejší vecí vôbec. TOP TOP TOP- ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016