Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (více)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

mazic

závěrečné brutální zvraty přidaly další hvězdičku. snad jediný film, kde umřel legendární sly stallone ()

Likan7

Předloha mýho milovanýho Carmageddonu. Jinak ale totální úchylárna a úlet, kde Vás zaujme tak možná ještě neznámý Stallone a šíleně špatná kamera. ()

rivah

Úchylný béčkový film s barnumskou výzdobou o závodech ozubených aut likvidujících chodce a bijících se s motocykly., ()

Lorge

Šílené "futuristické" modely aut. David Carradine a Sly "Slintám-si-na-bradu" Stallone jako řidiči-zabijáci, kteří při "Transcontinental road rape" sbírají body zabíjením lidí. K tomu šílený soundtrack mix.... Být to víc gore a nebýt ten závěr tak (až trapně) naivní, dal bych i 5. Takhle je to za 3&1/2* Edit: Po dalších čtyřech shlédnutích mi došlo, "Ty vole, viděls to už pětkrát a pořád je to boží!", no a když pětkrát, tak za pět :-D ()

Adrai

Masakrózní závod přes celé USA z daleké budoucnosti, která pro nás již znamená minulost. Sly coby kulomeťák Joe s výrazem Sicilskýho mafiána, David Carradine jako Frankenstein s výbušnou pravačkou a jeho krásná blonďatá navigátorka s výrazem Penny z BBT. Film ze kterého si jeho remake vzal naštěstí jen to nejlepší ... nedovedu si totiž Stathama představit v autě co vypadá jak naježená ještěrka. Co to je? Eutanazie na geriatrické klinice. Dělají to každý rok. ()

dwbmb

Film zhlédnutý hlavně z nostalgie a díky veskrze pozitivním vzpomínkám na sérii Carmageddon, která byla tímto filmem značně inspirována. Nečekal sem vůbec nic, o to víc jsem byl překvapen, že to nebyla zas tak moc velká srágora. Jasně, laciné kulisy, oranžová omáčka jakože krev, zrychlené záběry, rychlé a zmatené střihy zakrývající "na tohle jsme už neměli rozpočet", aleje to docela sranda. Ideologické pozadí podle mě spíše parodie, než nějaké poselství, takže tu bych do toho ani moc nemíchal. Na scénu se staříky na kolečkových křeslech před nemocnicí budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Pro milovníky Carmageddonu povinnost, pro ostatní to bude nejspíše jen závan dalšího béčka ze sedmdesátých let. ()

darthhokro

Nechápu jak mi tento skvost mohl tak dlouho unikat. Brutální zábava plná černého humoru, koziček a šíleně designovaných auťáků z výzbrojí. Carradine v oblečku, který připomíná tak trošku kočičí ženu, prostě musí každýho donutit k smíchu. Tento film posloužil jako předloha pro Rallye smrti 2008. ()

Godhaj

,,Mám v rukou moc nad životem a smrtí.“ ,,Jo? A já mám v rukou omáčku.“ Teda Sly měl zpočátku své kariéry opravdu smůlu na filmy. Tenhle se snaží ne moc podařenou formou kritizovat systém založený na násilí, ale ve výsledku je to jen brak o přejíždění chodců a sem tam nějaká nahotina. Příběh sám je primitivní a většina postav je jen do počtu, snad jen dvě postavy zaznamenají jakýž takýž vývoj. Auta jsou šílená, zabíjení nechutné a nezábavné, ale naštěstí Sly sem tam prohodí nějakou vtipnou hlášku, takže jsem celý film přežil, i když o zábavě u mě nemohla být řeč. ()

Shaqual

Geniální hlášky, připitomělý příběh, explicitní záběry, morbidní závody a perfektní Stallone... zkrátka a jasně dokonalé a neokoukatelné béčko, který asi dost lidí naštve a urazí, ale taky naprosto uzemní a rozesměje. Konečné řešení kovbojské otázky a blitzkrieg jsou jednoduše briliantní! ()

GameboyNES

genitální uchylárna, plná brutálního humoru a násilí. Mladej Sly vs David Carradine. Díku tomuhle filmu vznikla legendární pc hra Carmagedon. 100% ()

Knor

Možná jsem divnej, ale já jsem se bavil hodně. Totálně ujetá šílenost o megazávodu napříč amerikou a cestou můžete svýma nadupanýma kárama masakrovat lidi, čím víc tím líp :-) no není to skvělé ? Je to skvělé. Stallone i Carradine jsou dokonalý. ()

G04T

Ze začátku mi to připadalo jak úplná pičovina. Potom jsem si řekl "hm...ono to není tak špatný, ten film se snaží něco sdělit" a opravdu to bylo výborný. Death Race 2000 se snaží poukázat na to, že lidstvo se až příliš soustředí na násilí a to všeho druhu. Ukazuje, že za nějaký ty "bodíky" je člověk schopnej fakt všeho. I porážení dětí. A nejhorší na tom je, že se tohle fakt děje a ne jenom v tomhle filmu, ale i v realitě, bohužel. Každá scéna je tu fakt výborně propracovaná a dialogy jsou vychytaný do toho nejmenšího detailu. Na první poslech můžou znít vtipně, ale když se nad tím člověk zamyslí a koukne se na to z jinýho úhlu, najde v tom určitý poselství a právě to se mi líbilo nejvíc! ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Dobrá "úchylárna", sbíraní bodů za přejíždění lidí, "vtipný" vizuál, "zábavné" hlášky, kozy...ale...úúúkrutná nuda. Carmageddon jsem miloval, takže nadhodnocuju. +++ SPOILER 20ti slovy: 5 aut jede "futuristický" závod napříč amerikou. Jedou, jedou, výbuchy, smyky, bouračky, jedou a jedou. Frankenstein přejede prezidenta a stane se prezidentem. Ehm. ()

walkingdead

Je zajímavé, jak odlišně si filmaři představovali budoucnost lidstva v jednotlivých časových etapách. Zatímco v pozdějších filmech byla budoucnost často víceméně idylická, 70. a 80. léta jí viděla jako dobu, kdy války a násilí budou běžnou součástí života. Tenhle film mi přijde spíš jako černá komedie, do jiného žánru bych ho asi zařadit neuměl. ()

Stejšn

Absurdní úchylárna, natočená pro radost. Naprosto nekorektní film, ve kterém je všecko povoleno. Nějaká extra zábava to není, ale za nápad dávám tři, protože jsem u toho měl neustále úsměv na tváři. Je to tak blbý, až se vyplatí se na to kouknout. Kříženec animovaných Wacky Races a pozdější hry Carmageddon. ()

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)