Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (více)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

Javad

< Zábavne násilný hlúpy brak > Ponaučenie ktoré sa pri záverečných titulkoch snaží DEATH RACE 2000 zvestovať svetu: „Čo sa týka násilia, technika násilia bola vyvinutá zhruba pred dvoma miliónmi rokov Australopithekmi. Primátmi, ktorí ešte nevedeli hovoriť. Avšak vynašli kamenný nástroj, ktorý používali k vzájomným útokom. Táto praktika postupne vyústila v zväčšeniu mozgového orgánu, ďalšej účinnej zbrane. Áno, vražda bola vynájdená skôr, než človek vôbec začal myslieť. Dnes taktiež nazývame človeka mysliacim zvieraťom“. ()

noriaki

Prezident Spojených států zorganizoval závod, během něhož neplatí žádné zákony. Řidiči mají dovoleno zabíjet diváky i náhodné kolemjdoucí a za to dostávají body. Za děti a bizarní smrt je bonus. Takhle nějak si asi sluníčkáři představují USA pod Donaldem Trumpem. Jak lákavě zní námět, provedení nestojí za moc. Scénář sotva stačí i na tu hodinu a něco stereotypního děje a akce nic nezachránila. Jedním z mála zajímavých věcí je předrockyovský Sylvester Stallone a úchylná výzdoba aut a posádky. ()

JohnSmith

Klasický sedmdesátkový béčko. Nebýt těch kravin s moderátorem a hloupých řečí, dal bych i vyšší hodnocení, páč závod jako takový byl moc fajn ()

sskrblik

Nyní už vím čím a kde se inspirovali páni z Stainless Steel. Kompletně převzatých bylo defakto několik vozů včetně posádky, nápad a přejíždění civilistů. To vše najdeme v Carmageddonu taky. Bizarní závody ve kterých se na nikoho nebere slitování potěší hráče i nadšence béčkových filmů. Často se přehání, často se vraždí a za všemi těmi událostmi stojí příběh "lásky" a touhy zneškodnit člověka, co je za to šílenství zodpovědný. Pobavil jsem se retro zábavou a tak trochu nostalgie. Zároveň jsem se po shlédnutí zamyslel nad násilým použitým ve hrách a filmech. Čím to, že nám to připadá pořád čím dál víc normálnější?! Tenhle film je ukázkou nesmyslnosti násilí. ()

nevermore

Absurdní groteskní úchylárna, koho jen tohle napadlo. Vraždící závod na body, kdy nejvíce bodů je za důchodce a malé děti, nácka, svastiky pro jednu ze závodnic. Námět je dobrej, ty jednotlivý smrti už tak dobře ztvárněný nebyly, whatever. Tohle není to, co ten film nejvíc potápí. Nejvíc ho táhne dolů hlavní postava klaďase Davida Carradina. ()

NoFiction

Na mě až příliš hloupoučké, tentokrát se Sly v záporné roli. Každopádně v té době to nebyl vůbec špatný nápad. ()

Pecival

"Jestli se rozutečou, jdi po matce s dítětem." Úžasně nablblá, politicky zcela nekorektní, absurdní fraška. Bavil jsem se nad hromadou brutálních vtípků jak dlouho ne. Kromě skvěle vypatlaného Stallona byl pro mě hlavní hvězdou nikoliv Carradine, ale ten naprosto geniální komentátor. A za všechno můžou Francouzi :D ()

Fox85

Jsem neuvěřitelně rád, že jsem tuhle blbinu konečně viděl. Předobraz počítačové hry Carmagedon? To musíte vidět ()

fiLLthe3DD

Ujeté, s designově směšnými autíčky a nepříliš propracovaným scénářem... Přesto se však jedná o zábavné béčko se svižně natočenými akčními scénami, parádní kamerou a ucházejícím příběhem - něco jak mix Rallye smrti a díky přesahu do „politiky" o budoucnosti země bych jej rovněž přirovnal k Hunger Games či Divergenci, co se beztrestného zabíjení nevinných civilistů týče tak k sérii "Očista." Jinak tento film rychle utíká a nabízí poměrně sympatické postavy - hlubší prokreslení charakterů postav a úchvatné herecké výkony však nečekejte... Nicméně nájezdy po dálnici za zvuků 70. hudby a akce spojené s výbuchy a dějem, u kterého se dá „vypnout" mi nakonec sedla a vskutku jsem se skvěle bavil. 65% ()

bloodvomit

Hodne kontroverzní, šílené a bohužel dost amatérsky natočené. Být to líp natočené, víc v duchu Carmageddonu tak dam víc * ;-) ()

kenkaku

Film mě moc pobavil svou groteskností. Obzvlášť role Sylvestera Stallona ;). Na film se vážně nedá dívat jinak než přes optiku "totální úchylárna" a nemít pocit že urazí nebo ublíží. ()

BluT

Tak TOMUHLE se řiká béčko. Po těch více než třiceti letech hodně vtipná podívaná. Sice přemejšlim nad 2-3*, ale za námět, Stallona a nadpřirozeně červenou krev dám čtyři. ()

Han22

Tři důvody, proč jsem sháněl tuhle úleťárnu - je to jedna z prvních Stallonovek, jedno z kdysi nesehnatelných starých scifíček a hlavně inspirace pro hru Carmageddon. A tvůrci nás opravdu nešetří, pětice závodníků se vydává na závod Amerikou plný sražených chodců, brutalita střídá brutalitu a všechno je perfektně natočené. Carradine je dsňák, Stallone pekelný hovado a záporák a auto hlavního hrdiny je dokonalost sama. Navíc Carradine dá Stallonovi po tlamě, vsadím se, že za pár let by to bylo naopak. Někde ke konci se začíná vkrádat pocit, že je to blbost - chodci se začnou bránit, jsou tu rebelové, dvojitá agentka. Ale musím uznat, že hovadský příběh režisér ukočíroval perfektně a udělal mu parádní vyústění. Oproti sterilnímu remaku je tohle lahůdková, téměř pětihvězdičková záležitost. Překvapivě sci-fi roku 1975 ()

iXtr3m3

Strašný film. Mohlo to byť skvelé spracovanie Wacky Races s vtedy neznámym Carmageddonom, ale prevládla tam šialenosť sedemdesiatych rokov s príliš nízkym rozpočtom. ()

666Carnage

První death race vůbec a docela stylová věc na svojí dobu. Hlavně tam hraje Stallone a já to vlastně našel díky němu. Máme tu jednoho prezidenta, který pro potěchu lidí pořádá závody. Auta jsou ošklivá, ozbrojená a můžou na cestě zabíjet všechny, co se jim připletou do cesty. Občas nějaká mrtvola, nahota a hrozný dialogy. Prostě béčko, jak se patří. 55% ()

baXter

Při téhle prazvláští úchylárně jsem si alespoň zavzpomínal na časy, kdy jsem hrával Carmageddon. Ostatně hra vznikla myslím právě díky tomuto filmu. Snímek rozhodně není nejlepší, ale nějak jsem se moc nenudil a vydržel až do konce. Zábava to taky není (jak by taky závod ve kterém je důležité srazit co nejvce lidí, obzvlástě žen a dětí, mohl být) a Stalloneho působení už tuplem nechápu :D Tři hvězdy za vzopmínky na mou 486ku ((: ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)