Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

klaus

třetí díl je trochu destrukčnější něž druhý. rambo musí zachránit svého dlouholetého velitele kterého zajali Afgánci. Kdyby takhle bojoval v Afgánistánu týden, nebyl by Afgánec Američan? ()

bocy

Najlepší film zo série s nebojácnym Johnom Rambom. Keď som bol dieťa, tak som niektoré scény z tohto filmu dokázal sledovať každý deň... Vtedy ešte na dvojhlavovom videu :D ()

Tom87

Stallone opět ve vynikající fyzické kondici v boji proti ruské armádě. Přenesení z džungle (Rambo 2) do Afghanistánu nebyl špatný nápad. Nechyběly vrtulníky, přibyly tanky, plno akce a opět famózní hudba od Jerryho Goldsmithe, bez které to prostě není ono !!! ()

deep blue

„..ale král místo pěti set bojovníků poslal jen pět válečníků, svých nejlepších – a oni vyhráli. Řekl, že je lepší poslat pět lvů, než pět set ovcí. Co si o tom myslíš? ...Že ten král měl štěstí.“ Nevim jak to ovlivňuje fakt, že jedna z mých nejcennějších věcí v dětství byl plakát na tenhle film s kladkovym lukem atd., kterej mi přivezli naši asi v roce 1988 z výletu do Švýcarska, ale oproti evidentně převažujícímu názoru si myslim, že Rambo III je z prvních tří dílů nejlepší (4ka mi přijde taková samostatná kapitola) a navíc, že je to i dost kvalitní pokračování – tzn. nabízí ve stejném duchu něco originálního (..to je ten díl v tý poušti s těma Mudžahedýnama..). Příběh mi vůbec nepřijde dementní atp. naopak – podle mě je zajímavej a kdyby nic jinýho, tak na akční film dost nadstandardní. Líbí se mi prostředí "afghánské" pouště a fluidum studené války, scéna s hrou, připomínající pólo, ruce špinavé od kulometu, linie s dětskym válečníkem, technický realizmus chvílema taky není špatný (např. odletující střepiny) a krvavostí sice R3 nedosahuje na Smrtonosnou past 1, ale jde to. Co mě ovšem po letech zarazilo je, že mi to přišlo všechno takový rychlý..možná je to tim, že člověk léta nosí ty scény v paměti, takže tak jako „nabydou“ a když pak vidí ten film, tak se tam mihnou a za chvíli jsou pryč a člověk si říká „a to bylo všechno?“. Další věc co mě překvapila a souvisí s tou předešlou – přišlo mi to málo akční :). Slabý místa by se určitě našly – třeba ten hlavní, zavalitej pěšák by se podle mě po tom výbuchu asi tak bleskurychle a nepozorovaně nahoru z jeskyně po tom laně nevyšplhal..ale čert ví, co soudruzi z nějakýho Specnazu dokázali. Dialogy mi občas přišly trochu nic moc, ale koukal jsem chvíli na originál a lehce podezřívám český překlad. Nechtěl jsem rušit sousedy, ale myslim, že s odpovídající intenzitou musí být zajímavý i hudební doprovod. Když uvážim všechno, jeden z nejlepších akčních filmů. ()

LOBOtomy

Prostě Rambo. Film, který mne stále baví, u kterého se nemusí přemýšlet a na odreagování je výborný. Jinak bych si dovolil poopravit. Rambo nekosí vrtulníky, ale vrtulník kulometem. Zrovna tak nesestřelí vrtulník šípem, ale jeho oblíbenou hračkou již z dvojky šípem s hrotem s výbušninou. :-) ()

Paganus

No, trojka mi přišla o ničem...sadistický sovětský důstojník prahnoucí po pomstě...možná se dal vytěžit víc. ()

Puchyr

Proč to nízké hodnocení? V tuto dobu neexistovalo 11.září, ani současný americký nepřítel taliban. Nesmíme zapomenout že film je točený v době, kdy afgánistán nebyl pro ameriku nepřítel. dnes by scénář vypadal asi jinak že? O akční scény není nouze, dokonce nechybí ani standartní vloupání do místa držené nepřítelem. To je perfektní. Akční scény jsou sice trochu jiné než ve dvojce,, trochu více mrtvol a více střetů a už jsem se bál že to tiché zabíjení tady ani nebude. Naštěstí scéna v jeskyni,, bylo to co jsem chtěl. Dokonce i standartní bitky s ruským golemem jsem se dočkal, i když ve vdojce byla lepší. Závěr filmu je trochu válečnější než jsem čekal. dva proti sovietskému svazu. Naštěstí se z toho vyvrbila poměrně pěkná bitva. Afgánci proti rusům. Suprový masakr. To s tím tankem nebylo sice špatný, ale jeden člověk ovládá všechny fukce tanku? Mohl mu pomoci alespoň plukovník. Ale co je to akční film tak s nadhledem, Rambo se mi jako postava líbí od prvního dílu tak dokážu mu něco odpustit. Kdyby tak věděl že afgánci budou za pár let jeho nepřátelé,, jo jo svět se mění.....Na rozdíl od ostatních zde jsem se dost dobře bavil a jsem poměrně spokojenej. ()

the big

Je to prostě klasika, nemůžu si pomoct, ale tyhle krásně naivní dialogy už dnes ve filmu neuvidíte.. ‎1. "Jeden muž proti vycvičenému komandu, kdo si myslíte, že ten muž je? Bůh?" 2. "Ne, bůh by měl slitování, on nemá!" Tenhle film (stejně jako celou sérii) jsem viděl až ve svých 23 letech, ale měl jsem pocit, jakoby mě ten film vrátil do dětských let.. . Sračka? Ano! Ale jaká!!! ()

Kathleena

"Tento film je věnován chrabrým lidem Afganistánu." Jo, strany se od té doby vyměnily, ale válka je tam pořád... Tento Rambo se asi povedl nejmíň, ale pořád to má své kouzlo, Silvestr kosí jednoho rusáka za druhým a na svých mohutných ramenou odnáší raněné děti. Trochu mi vadil ten idealistický pohled, ale Američani to prostě vidí jinak. A co se mě týče, pokud jsou za ty špatný Rusové, je to vždycky sranda. Takže nezbývá než: "řeknu ti příběh Johne..." a *** ()

papez12

Nová misia, nová krajina, nový nepriateľ, starý John Rambo, prvotriedna akcia. Rambo je proste klasika, ktorá sa vychutnáva taká ako je, netreba sa zamýšľať nad lukom a helikoptérou, treba si vychutnať prvotriednu akciu z osemdesiatych rokov. ()

Expendable2

Někomu se tenhle díl Ramba sice už nelíbí , ale promě je to další dobrý díl, tentokrát z prostředí Afgánistánu. Stále to má něco do sebe... ()

De_Marko

Ak by mal skutočne existovať hrdina, ktorý dokáže všetko to, čo tu Rambo predviedol, tak potom bolo jeho zobrazenie Stallonom dokonalé. Medzi akčnými filmami super. Už nejaký hrdina zničil 4 bojové vrtulníky a 1 tank za 100 minút :)????? ()