Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

evita_

John Rambo a jeho príchod do Afganistanu spôsobil to, že som si normálne povedala, akí sú Afgánci vlastne super ľudia. Bránili svoju vlasť, ale za to sa na nich nikto nemôže hnevať. Nehostinné prostredie a jaskyne v spojení so sympatickými afgánskymi postavami tomu dávali šmrnc. Rambo ich (myslím rusákov) zase všetkých pekne upratal a bolo vybavené. Červená čelenka, nebojácny výraz, poradenie si v každej situácii a najsmutnejšie oči vo vesmíre, to je proste Rambo. Pre mňa rovnako vydarený diel ako tie predchádzajúce. ()

stativ

Nejslabší část původní trilogie s extra slaboduchým příběhem a extra přehnanou akcí a ne, že by předchozí díly nebyly ujeté. Ale třeba závěrečná scéna s vrtulníkem – to jako fakt? Co se musí nechat je, že trojka má mou nejoblíbenější Rombovu hlášku: Co to je? – Modrý světlo. – Co to dělá? – Svítí modře. ()

BGH

Tohle muselo být blbý už na dobu svého vzniku, ale je pravda, že US invaze do Afghánistánu dává filmu, jeho hláškám i použité technice (a vlastně i invazi samotné) zcela jiny rozměr... ()

StarFsh

Najzábavnejší tento film je, ak si ho pozirete teraz, po tom všetkom čo sa udialo od roku 2001. Ako paródia je to za 5*, ako seriózny film tak za 0.5*. A oni tento film zrejme točili ako seriózny film. ()

gggggg

Vojaka z Vietnamu napchali do Afganistanu, zapojili prehnaný a niekedy až silený humor a problém bol na svete. ()

MrdDoHrnce

Gejská opera při fanoušky děsivých akčních vymrdů. Hudba je bezepeite She ale sooutne amn po usobiva ale nejlepší na fil na u je je ho stopáž s PP ropmijutim. 102 minut. Viděl jsem padesáti hodinový Directors cut, na záchod jsem nechodil. Jen jsem si stáhl slipy a vysral se pod sebe. Pode mnou hnědé cvachtave prdy, ale víte co mě to nebavilo. Jsem absolutně nadšen. Hodně. Moc. Vy věkové. Tak jo, takže čus. mimochodem: u poslední scény jsem byl nahý, a v posledním záběru se mi zvwdnul penis a vystříkal mi na obrazovku moč. 10/20 ()

andy60

Chybělo už jen, aby se Sly při tom kosení Rusáků šťoural malíčkem jedné ruky v nose. Pak by tahle fraška byla dokonalá. ()

hdraf

75% - hned první souboj dává jasně najevo, že se s tím Rambo nebude mazat. Skvělý film s nejlepší svalovou formou Stalloneho. Plakát s kulometem se nedá zapomenout, který jsem měl na zdi. Bravo!!! ()