Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Mikino00

Tohle už je jenom čistě o spektakulární akci, děj šel naprosto stranou. Film musím hodnotit jako akční jízdu typickou v 80. letech, v tomto ohledu film obstojí. Horší je porovnat ho s jedničkou, nalezneme totiž jen málo společných znaků. Je škoda jak sestupnou tendenci série nabrala. ()

Yardie

Lepších 70%. Nebylo to tak zlé a divoké, jak jsem očekával, dle komentářů zde a u dvojky. Až na dvě takové přehnané akční sekvence celkem střídmé, a v mnohém mi to připomínalo jedničku - chození, mluvení, plížení, schovávání, rozumná akce. Prostě celkem v klidu. Nemělo to samozřejmě už takové kouzlo a sílu jedničky, ale nebyla to žádná divočina. U mě spokojenost. Možná se mi to líbilo krapet víc než dvojka. Howgh! ()

Marius_ss

Uplne zbytočne pokračovanie, navyše mi ide na nervy ako americky film prezentuje svojich ako spasitelov a priatelov Afganistanu, zatial čo Rusov ako zlych netvorov (dnes už vieme že take čiernobiele to ani nahodou nie je). Všetko zachranuju Rambo a Trautman, ikonicka dvojica pre mna :) ()

Emo-haunter

3,5 hvězdičky 70%. Kvalitou šel film trocho dolů. Nápad zachránit svého plukovníka sice fajn, ale film je celkově hodně přímočarý, kdy se něco začne dít až skoro v polovině. Pak tu sice mám fajn řežby ale jaksi mi nesedlo to prostředí Afgánistánu (natáčelo se ovšem v Izraeli). Prostě holé pouště bez ničeho, oproti skvělým deštným pralesům, bystřinám a řekám ve druhém díle. Fajná scéna se střelným prachem po vytažení rány! :D Jinak toto bylo už klasická béčková jednohubka, která postrádala kromě protagonistů nějaké zajímavé vedlejší postavy a nepřinesla od druhého dílu nic inovativního. I tak ale pohodový koukatelný film, jehož věnování chápu. Každý režisér do svého dílu udělal svůj otisk, což respektuji. Jerry Goldsmith opět připravil fajnej soundtrack. Už se těším na čtverku :) ()

jilda

" Co je tohle? Modré světlo. A co dělá? Svítí modře." Pár super hlášek by se tu našlo, ale na filmu mi vadí afghánské prostředí a už nedosahuje kvalit předešlých dílů. Také bych rád věděl jesli má jedna bojová helikoptéra tolik raket a nábojů.Tu základnu takřka vymazal z povrchu Země ()

jednaveta

Nejnahláškovanější a nejspektakulárnější díl, který vykročil za hranici uvěřitelnosti, aby podal praktický důkaz, že i ve vakuu absurdity se dá dýchat. ()

Kroupa

Tak tohle už je ale trochu moc. No každopádně závěrečné věnování "udatnému afghánskému lidu" dnes zní trochu bumerangovitě - kdo by si v té době pomyslel, že tahle udatnost bude strýčka Sama pronásledovat jako noční můra. :-) ()

El Loco

Zajcin:"Jediný muž proti stovke vycvičených profíkov? Čo si myslíte o tom chlapovi? Že je to Boh?!" Trautman:" Nie. Boh by mal zľutovanie. On ho mať nebude..." :-)))) ()

Jožin

Opäť Rambo proti rusom ako v dvojke. Nadupaný film plný výbuchov v ktorom rambo ukáže svoje veĺké srdce,pozabíja celu rusku armádu aby oslobodil svojho veliteľa,ktorý je zároveň jeho najlepším kamošom. ()

wampire23

Rambo to už trošičku prehnal. Opäť sa po dlhom rozmýšľaní vrhá sám medzi po zuby ozbrojených nepriateľov. A opäť víťazí na plnej čiare. Myslím ale že koniec bol viac ako parodický. Rambo s lukom versus moderný bojový vrtuľník:D. Obyvatelia na koňoch proti pechote:D. No Rambo na teba proste nemá nik:D. ()

Brejlil

"Koncem 80. let jsme je mohutně podporovali proti těm všivým Rusákům, a teď s nimi bojujeme." Jak si asi Rambo obhajuje své selhání v Afghanistánu. Není v tom sám, co takový James Bond. Jistě, sovětská invaze do Afghanistánu byla pěkně dementní a i Hollywood si chtěl přihřát polívčičku v protisovětském tažení. Nikdo netušil, že za čtyři roky se SSSR promění v pojem z učebnic dějepisu a že nevděční mudžaheddíni zaútočí přímo proti svým chlebodárcům. Ale teď k Rambovi. Od relativně vážného prvního dílu přes zábavný Vietnam se plynule přesouváme do drahých vod křišťálových osmdesátých let. Nic se neřeší. Filmu stačí jen exploze, mrtví, nějaká ta "meditace" a další mrtví a další exploze. Závěrečný ultimátní souboj "vrtulník vs. tank" hovoří za vše. Ale když tak nad tím přemýšlím, Hollywood se nepoučil, teď zrovna kolem bují 3D šílenství s filmy stejné, ne-li horší úrovně. ()

(Z)denny

Ještě dnes mám před očima potomka chrabrých Apačů Johna Ramba, jak svým lukem, který jeho dědeček Vinatetua jako oko v hlavě střežil ve svém tee-pee, sestřeluje zlé nebeské ocelové oře podlých bojovníků s rudou hvězdou na hrudi ()

Brylin

Třetí díl série začíná trochu ztrácet dech - Sly je sice stále ve formě, ale Rambo III má jen více patosu, póz a zázračné nezranitelnosti než dvojka. Sice slabší, ale o to angažovanější příběh, plno klišé a zlí Rusové nemohou zklamat milovníky klasických osmdesátkových akčňáků. Na hraně tří hvězd. ()

Hepy13

Dobré pokračování jedné legendární série, ovšem první dva díly jsou trochu někde jinde. Sylvester je pořád ještě pěkná bedna, a vypadá to že má v sobě obrácenej magnetismus, všechny kulky ho totiž míjejí. Tentokrát se přesunul z lesů a džungle na píseček. "Tady jsou věci které jste požadoval. Co to je? Rozbušky. A tohle? Modré světlo. A co dělá? Svítí modře. Aha." , "Zbláznil jste se? Jeden chlap proti celý armádě? Kdo si myslíte že je? Bůh? Bůh ne, ten by měl slitování!" ()

jorgus

Tenhle dil by radsi nemel existovat, aby nekazil dojem z predchozich dvou dilu.Ale zase mu nelze uprit takove to kouzlo studenne valky, kde rusove jsou ztvarneni jako dablove.... ()

Rocket

v tom dlhom cakani na Ramba 4 som dostal velku chut dat pat hviezdiciek, ale kedze hodnotim az na druhy den po poslednom vzhliadnuti, davam **** ()

Honza dAve odpad!

I když bychom z této céčkové sračky mohli usuzovat na důkaz o americké podpoře afghánským mudžáhidům proti SSSR, která se pak Amíkům vymstila, je tohle jeden z nejmizernějších filmů, které jsem kdy viděl. Myslím si to teď a myslel jsem si to i v cca 11 letech, kdy jsem akční béčka docela žral. ODPAD ! ()