Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

bourec

V kontextu celý MacDonaldovi tvorby je to samozřejmě to nej, co vytvořil. Tady ale využil popularity Slyovi frančízy. Jinal můj názor na režiséra je dost negativní. Rambo 3 ale beru jako slušný, drsný pokračování. 70%. ()

Amroth666

____ Kde jsou ty rakety? Blízko! Jak blízko? Ve tvý prdeli! ____ Řekne mi někdo, jak se dá zabít Rambo? Já na to nevidím žádný recept. Nenašli ho ani ruští vojácí. Doufám, že se na to recept nenajde ještě roky. Byla by to škoda. Hrdinská rada. Když se vám někdy poštěstí, že proti vám bude zírat stovky ozbrojených vojáků, kteří vás chějí za každou cenu zabít, zkuste trochu zažertovat. Nějak takhle : Máš nějaký nápad? Obklíčíme je. Co vy na to? ____ Co ty na to Johne? Seru na ně!!! Rambo je prostě Sylvester Stallone a ten se nedá předělat. Má ty nejlepší akční filmy na světě a má nejvtipnější akční suchý humor. Rambo je vítečnej!. ____ Co to je? Modrý světlo. Co to dělá? Modře svítí. ____ ()

humanbeing

Překonat druhý díl se nepodařilo, ale jako důstojná trojka funguje takřka na výbornou. Je fakt, že už to působí trošičku jako derivace, aneb vaření z vody, ale tohle jsem filmu odpustil hned, jakmile došlo k prvním výstřelům. Kvalitu akčních sekvencí může tomuto filmu závidět lecjaký akční film z devadesátek, ba i z posledních let. ()

Adaamos21

Jednoznačně nejslabší článek série. Sice se pořád něco děje, akce je přehršel, furt se střílí nebo něco vybuchuje, ale ten film nemá duši. ()

MarekT

Samozřejmě, že tento díl je ještě více zabarvený a pohádkový. Politika má stejně jako v druhém díle podstatnou úlohu. Ale jak jsem již říkal v komentáři k druhému dílu, zde jde vlastně jen o akci a zábavu, ni o něco na zamyšlení a tak podobně, na to tu máme jiné tvůrce. Navíc se sluší dodat, že závěrečná půlhodina dle mého názoru patří do zlatého fondu snímků kategorie B - ta také vytáhla hodnocení o jeden stupeň. ()

pakobylka

Těžce černobílé, silně poznamenané dobou svého vzniku. Navíc (vlastní) podprůměrný scénář nedokáže přebít ani Sylvester Stallone alias John Rambo, třebaže se o to snaží ze všech sil. Jinak si poradí úplně se vším ... ostatně jako vždycky, od toho tady je. V daleko větší míře nežli dvojka nebo čtyřka je to jenom krvavá akční pohádka se spoustou pyrotechnických efektů, kterou nemůžete brát vážně ... pohádka, kterou s bezkonkurenční přesností vystihly "Žhavé výstřely" - ale zároveň pohádka, která potěší. (Srovnání s prvním filmem o Johnu Rambovi není dost dobře možné, protože TEN je přece jenom trochu jiná kategorie.) Třetí hvězda možná není úplně zasloužená, ale je tam. Můžete si to vyložit třeba tak, že mám pro Johna Ramba slabost. ()

Juto

Film má menej dramatickú palebnú silu ako naposledy. ,,Rambo III" je slabo naladená, oveľa menej pútavá ukážka zbraní a machizmu. 5/10 ()

laik_60

Hmm a to náš udatny Janko Rambo ešte nič nevedel o Al Kaide, Talibane, či jedenástom septembri  :(. Pravdou však je že od čias Šaňa Macedonskeho, neskôr britov, rusov, Američaanov (vrátane NATO), nad Afganistanom ešte nikto nezvíťazil, nikdy nebol "pod kontrolou ()

Martrix

Dnes má svátek Ivan, takže Rambo III je taková ... stylová "oslava". Tím spíš, že tady má sice horší hodnocení než předchozí díl, ale v mých očích má rozhodně lepší scénář. Navíc je tématicky velmi aktuální nejen díky právě probíhající okupaci Ukrajiny Ruskem, ale i díky tomu, jak to s Afghánistánem nakonec dopadlo. Je to vlastně nehorázně absurdní, protože historie ukázala, co usáci nakonec "sklidili". Rambo III, tak není jen jedna z mnoha akčních přiblblin, které se vezly na vlně hrozby studené války. Dnes už je i vtipnou historickou hříčkou. Aspoň pro ty, kteří tomu americkému propagandistickému masírování skrze filmy nepodlehli. Takže já se první půlku filmu bavil nejen obsahem dialogů, ale i naivitou tvůrců, s jakou ty bláboly a blbosti, do důvěřivých diváků hrnuli. Ale občas se našla i kvalitní hláška: "Kdo myslíte, že ten chlap je? Bůh?" "Ne, Bůh on není, Bůh by měl slitování." I když je té úmorně nudné akce méně než ve dvojce, lepší hodnocení nedám. Obsahem jde totiž o béčko, které je směšné jen mimoděk. ()

emo

S prehľadom najslabší diel série, ale už len kvôli nostalgickým spomienkam dávam ****. Sly v top forme a objektívnme to má pár úchvatných akčných scén... ()

c.tucker

Tak tohle je už opravdu moc, z johna se stal americký vlajkonoš, který drtí zlé Rusy. Je tu sice pár dobrých hlášek - jako třeba ta s tím modrým světlem, které svítí modře, ale jinak hanba. Nejlepší je, ale to věnování na konci - všem dobrým afgánským válečníkům - doufám, že i těm z 11. září. ()

mortak

Závěrečná čtvrthodina dotáhla koncept amerického supervojáka v akci ad absurdum. Ale je zábavné vidět, jak vypadal souboj dobra (Amerika) a zla (Rusové) na konci osmdesátých let. Z filmu čiší budoucí uvažování bushovských jestřábů - zjednodušit svět na co největší míru, udělat jasnou čáru mezi dobrem a zlem, vymezit osu zla a hurá do boje. Jenže jak má chudák Pentagon poznat, co je dobro a zlo, když je ten svět tak v pohybu, že?? ()

WolfR

Třetí Rambo už není taková pecka, jako předchozí dva filmy. Ale ač příběh neexistuje, scénář je dementní a režie děsivá, dalo se na to koukat. Sly těm sovětům v Afghánistánu prostě nakopal prdel, 2 hvězdy. ()

Deverant

Protože jsem Ramba Třetího v dětství nikdy neviděl, nemohu trpět nostalgií (nebo se jí oddávat, přijde na to) a přehlížet všechno (jako to dokážu třeba u Krvavého sportu nebo Komanda), co je na tomhle konkrétním filmu i celém subžánru (reaganovský akčňák) perverzního. Ale nemůže mě naprosto nedostávat ta absurdní ironie. Protisovětský studenoválečnický svalnatě americký snímek, kde na začátku pobytu v Afghánistánu Rambovi vysvětlují, že tuhle zemi nikdo nedobije a na konci je věnování statečnému Afghánskému lidu. A mě nezbývá se než ptát, kolik z těch statečných mudžáhedínů bojuje v nedobytném Afghánistánu pořád. A kolikrát asi běžel Rambo III v americké televizi od 7. října 2001... ()

animaxis

Za mě o něco lepší, než druhý díl. Nicméně i tady je přítomných strašně moc klišé a celkově třetí film nemá mimo výpravu moc co nabídnout. Záporáci tu jsou v podstatě úplně stejní jako posledně (zlí zákeřní Rusové) a hrdinové taky, byť ti jsou tentokrát jiné národnosti, alespoň co se týče těch vedlejších kladných postav. Nemůžu se zbavit dojmu, že u prvního dílu to mělo začít a zároveň skončit. Ten v sobě měl jistý potenciál, který dokázal využít, ale druhý a třetí díl (zápletkou jsou si tak podobné, že se o nich snad ani nedá mluvit samostatně) se prostě topí ve stereotypu, který je pro osmdesátkové filmy tohoto žánru tak typický. Nicméně dívat se na to přece jen dá, jelikož ta akce je tu přece jen natočena dobře, a pořád mám jistou víru v další díly. Pokud ale i ty budou téměř bez obsahu, budu tuto legendární filmovou sérii považovat za zbytečně nadhodnocenou. ()