Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

jda23

Keby som dal 5, ani by som veľmi nezakopol. S týmto nástupom budem nabudúce viac ready. Štvorka ako kult bez komentu na odstrelenú oslavu. Čakanie na Godota sa dočkalo ďalších div(i)akoch a teraz sa aj dočkali. Gj ()

RajAthen

Skvělý film. Opravdu nemusím country, ani jiné žánry, které ve filmu zaznějí, ale tady to zkrátka funguje, obzvláště titulní píseň má správné grády. Opravdu mě pobavila poznámktitulcích, že film je inspirován antickou Odysseiou a svým způsobem opravdu je - hrdina se vrací domů k ženě a přetrpí různé "mytické" strati. Ale upřímně, mít takovou ženu, raději se vydám na druhou stranu... Příjemně oddychový film, který přivodí dobrou náladu. ()

Shaleman

tAK TAKHLE MÁ VYPADAT ODDYCHOVÝ FILM! 103min jsou opravdu 103min, partička hlavních hrdinů je stejně k popukání jako jejich radosti a strasti, Coeni opět dokazují mistrnost svého scénáristického umění, hudba vás roztancuje víc jak beatles v dobách největší slávy a vy vklidu vypnete, zapomenete a společně s vtipným Clooneym, srandovně nasraným Turturrem a roztomile natvrdlým Nelsonem vydáváte za bohatsvím dříve, než jej zaplaví voda z nedaleké nádrže - šťastnou cestu:) ()

Kvasekus

Zajímavej film...je v něm spousta emocí i vtipu, ale také pro mě naprosto nepochopitelných scén, u kterých opravdu nevím, co tím chtěli básnici říci. Prostě normální film od Coenů...stojí za pozornost, ale na víc jak tři hvězdy mi to nevychází. ()

marshall

Film, který vsadí místo testosteroných stříkanců, zběsilých automobilových honiček a megolamanských destrukcí na krásu vhodně zvoleného slova, kouzlo a chytlavost poutavých jazykových hříček, ba sdělení či půvab melodičnosti celku, bude u mě navždy mít zelenou. Vždyť celý film se jakoby nese na jedné vlně, kterou se umně proplétá zdánlivě podřadná, nikoliv však bezvýznamná, dějová linka v područí tří trestanců. Pokud se takto precizně skloubí herecký genius v každém z nich s naléhavostí mluveného projevu (já tak strašně zbožňuju úlisnost odpovědí, chytráckost v tónech zjevných fabulací stavěných do formy dogmat a naškrobenost formulací George Clooneyho /ne nadarmo namluvil o mnoho let později v animáku právě fantastického mr. Foxe.../ nebo prostoduché naivní buranství Tý Bý Nelsona), tak já budu cílovou skupinou snímku a budu to právě já, kdo bude vystávat hodiny na lístek do kina... ()

dessa

Tak stylovou retrokomedii aby člověk pohledal. Perfektní muzika, dokonalé grimasy (čti držky), selská moudra pronášená prosťáčkem Delmarem (naprosto skvělý Tim Blake Nelson), vynikající epizodní role (m.j. Goodman, Badalucco)... Ne, tomu skutečně nelze nic vytknout. ()

josieaddms

Myslím si že "Bratříček" se zase povedl hlavně hereckým obsazením (Jedna z Clooneyho nejlepších rolí, a Turturro je perfektní) a hodně atmosférou. Dělá si to legraci z Ameriky ve 30tých letech, z Blues a Country období. Jsou tam určité parodické prvky, ale více méně označení komedie není tak docela přesné. Protože ve své podstatě je to spíš trochu absurdní a trochu úsměvný, avšak vážný příběh. Není to nic úplně k zamyšlení to, co se pod tím skrývá, ale je to příjemná oddechovka s inteligentním humorem a nehloupou zápletkou. ()

Petulka88

Herci si evidentně natáčení užívali. Nakonec jsem si tenhle film užil i já, i když se přiznám, že po první půlhodince jsem byl mírně zděšený... ()

neo93

Velmi zajímavý a podařený snímek bratrů Coenů. Pozoruhodná cesta tří trestanců spoutanými společně řetězy, kteří se rozhodnou utéct. Skvěle zabarvená atmosféra 30.let spolu s hudbou velmi dobře zapadá do příběhu. Herecky výborně zvládnuté i ve vedlejších rolích. Byla to zábavná jízda s těmito třemi praštěnými postavami, kteří potkávají další potrhlé osoby. ()

shifter

Pre mna jeden z tych lepsich pocinov od Coenovcov, s vynikajucim soundtrackom obsahujucim skladby Alison Krauss a Union Station, Cox Family a pod. a "oskarovou" kamerou Rogera Deakinsa. ()

Looka

Hodně přijemná záležitost se skvělou atmosférou. Od Coenovic bráchů ani od velkýho George bych něco takovýho nečekal. Milé překvapení. ()

winstonik

Roztomilé obrazy Ameriky v podaní Ethana a Joela, ktorí síce neposkytujú silné posolstvá, ale dá sa im to odpustiť. V tomto prípade dokonca viacnásobne. ()

Tanner

Pro mě standardní Coeni. Párkrát jsem se zasmál, hezky se na to dívalo a dobrá muzika. Navrch můj oblíbený Clooney. Zejtra si na to už asi nevzpomenu. Jedině na tu rozstřílenou krávu, ale to ne moc v dobrym. Žádná sláva. ()

wOOzIe

Strašnej nesmysl, a proto se mi to asík líbilo. ¨Coenové umí opravdu umí točit dobré filmy, navíc výborný Cloney a ´´Flinston´´¨:-). Docela zábavné a přirozeně vtipné. je to mezi 3 a 4, ale přikloním se spíš, ke čtyřem. ()

dawid

Coeni se vším všudy, Clooney s pomádou, černej poutník, kterej zaprodal duši ďáblu (aby hrál to nejlepší blues), rozdrcenej Ku-Klux-Klan. A hlavně - BLÁTOŠLAPOVÉ - I Am a Man of Constant Sorrow: největší vypalovačka! ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)