Rytíř Bowen vyznává zásady starého rytířského kodexu z dob krále Artuše a snaží se je naučit i svého žáka, mladého prince Einona. Když je krutý král Freyn zabit při vzpouře sedláků, stává se Einon králem, sám je však v bitvě těžce zraněn. Jeho matka společně s rytířem vyhledá draka a požádá ho o pomoc. Drak výměnou za slib, že bude mladý král vládnout spravedlivě, obětuje na jeho záchranu polovinu svého srdce. Mladík však přísahu nesplní a stane se z něj krutý tyran. Rytíř Bowen se v domnění, že zlo do králova srdce zasel drak, se rozhodne pomstít. O dvanáct let později je z něj potulný drakobijec, který za peníze zabíjí draky ohrožující jednotlivé vesnice. Když se konečně setká s tím pravým, pustí se s ním nejprve do dlouhého nerozhodného boje, ale když pochopí pravdu, že zlo pochází z člověka, s drakem se sblíží a uzavře s ním dohodu. (TV Nova)

klúčik

Na natáčaní tohto filmu som sa bol pozrieť v Strečne pri Žiline. Bol to obrovský zážitok. Kamaráti z tejto obce sa dodnes smejú, keď vidia svojich kamarátov vo filme. Rozprávka celkom pekná, ale bohužiaľ v ničom neprekročila ostatné podobné rozprávky.Ja dávam 60%. ()

Devadesát Dva

smutný film, velikosti srdce samotného draka. při první projekci, když mi bylo asi tak šest a já s filmy začínal na VHS (za občasné podpory dospělých, ale zběhl jsem v tom dost rychle, co a jak dělat), ukápla i u mě slza a i teď mám často na krajíčku, jen když si na to vzpomenu. je to silný příběh, protože u toho audiovizuálního (audio=To the Stars by Randy Edelmann, vizuál=Drago) vyvrcholení v závěru se opravdu nedá nebrečet. tady se Cohen vytáhl na deset roků dopředu, bohužel ani to mu patrně nestačilo. ()

rozbris

Na tu dobu se mi velice líbí jak zde ztvárnili draka, který do toho prostředí zapadá tak realistický až se mi tomu nechce věřit. Škoda jen, že ten drak musel zemřít:-( ()

Rudinsky

Mne sa táto rozprávka páčila. Jednak som národovec a objavila potenciál Slovenska, a po druhé, animácia je vydarená, drak sympatický, a koniec dojemný. A musím povedať že český dabing opäť výborný. ()

Seti

Fantasy pohádka pro odrostlejší v hlavní roli se sympatickým drakem a už méně sympatickým Dennisem Quaidem. Vizuální efekty jsou na svou dobu špičkové a Draca bych označil za předskokana Gluma nebo King Konga. Příběh nebyl nijak sofistikovaný, ale v celkovém zúčtování to zas tak nevadilo (akorát teda z toho Davida Thewlise nešel strach ani náhodou). Můj fantasy/dobrodružný hlad však Dračí srdce plně neuspokojilo. ()

see_sawandrew

Vtipný i dojemný příběh o přátelství draka a člověka, podbarvený krásnými melodiemi Randyho Edelmana. Moje nejmilejší slzopudné pleasure. 95% ()

SjamK

Nemám příliš v lásce draky. Bývají strašně kýčovití, obzvlášť ti američtí. (PS: o to víc jsem tím pádem zvědavá, jak se s drakem poperou v Hobitovi) ()

klukluka

Dračí srdce jsem pouštěl dětem, ale líbilo se i mně. Jediné, co mi na něm trochu nesedělo, byl způsob obživy hlavního hrdiny. Na jednu stranu to měl být zásadový rytíř, který ve filmu opakovaně odříkal rytířskou přísahu, na druhou stranu by si nechal od chudých vesničanů platit za ochranu před drakem, se kterým byl jedna ruka. Neštítil by se tedy brát peníze od nejpotřebnějších za jasný podvod. Ale jinak to bylo krásně udělané, vyhráli si s tím. ()

Madluska

Uznávám, že Dragonheart natáčeli v r. 1996, takže jsem ochotná přejít mávnutím ruky fakt, že triky občas stojí za starou bačkoru. Co ale přehlédnout odmítám, to je skutečnost, že už i v těch dávných (once upon a time) devadesátkách mohli tvůrci vědět, co je to scénář, humor a napětí! Vtipů se v celém filmu objevilo tolik, že by se to za nehet vešlo (a objevovaly se zásadně jen díky drakovi), napětí taktéž jaksi scházelo (zejména kvůli předvídatelnosti některých scén a vlastně i celého příběhu) a obsazení mi po většinu času pilo krev. Takže jednu hvězdičku dávám za snahu vetknout do filmu jakousi zajímavou myšlenku (ráda bych ji vzpomněla zde v komentáři, ale bohužel ji zavalila tuna balastu zbytku filmu, asi to bylo něco se sebeobětováním pro dobro celku nebo se silou přátelství, ale fakt si nejsem jistá :-)) a druhou přihazuji za draka - na svou dobu celkem vydařeného a rozhodně nejvtipnějšího a nejsympatičtějšího herce celého "díla". P.S.: Hledání českých a slovenských tváří mi pomáhalo dokoukat tento počin do konce. :-) ()

iXtr3m3

Ďalší z veľkej časti "tuzemských" amerických blockbusterov natáčaný mimochodom aj na Strečnianskom hrade. Drak bol fajn, ale hlavný záporák ani nevedel hrať, ani dobre nevyzeral, jednoducho to bol prúser. V dnešnej konkurencii by to bol už len lacný TV film, ale ubehlo už predsa len 23 rokov, takže zrovnávať to nemá zmysel. Na druhú stranu oproti tomu, čo nasledovalo v pokračovaniach bolo toto oscarové veľdielo. ()

Perry-

Když jsem tenhle film viděl poprvé, přišlo mi to hrozné a nudné. Po několika letech jsem si ho pustil znovu, a můj dojem se zlepšil. A dokonce vím proč. DABING je tak strašný, že jsem původně dal celému filmu 1*, i když si ji vůbec nezaslouží. Zkrátka a dobře. Film si vychutnáte nejvíc v originále, už jen pro hlas Draca (Sean Connery). Děj je oživen vtípky, ale i dojme. Celkově tak na rozmezí 3 a 4 *. ()

wosho

Předprstenovská americká fantasy, která netlačila na pilu v monumentálnosti. Bohužel celkově se jedná o spíše lehce nadprůměrný snímek s pohádkovým příběhem, který je však řádně okořeněn o kanibaly a jinčí drobnosti. Celkově bych ho řadil k tomu nej co natočil Rob Cohen. A Dennis Quid je tady strašně sympatickej. ()

Teg

Nemuzu si pomoct, drak je na tu dobu vyvedený velmi dobře, hudba skvělá, ale něco mi tu nesedne. A nejsou to nemoderní souboje, viděl jsem o x let staršího Krulla a je to nebe a dudy... bohužel jsem se nudil -> to bude asi tou pohádkovostí, která je nastrojovaná, a přitom se to chová spíš jako Princezna Fantaghiro :( 3* za krasnou hudbu, Seana Conneryho a snahu. ()

Revolver

Pěkná, levná a jednoduchá fantasy pohádka, která sice nenaplní sobotní večer, ovšem nedělní dopoledne příjemně ukrátí. ()

DocBrown

Filmu s nezapornym drakem je opravdu velmi malo, tenhle tvori vzacnou vyjimku. Tenhle drak je nejen sympaticky, ale na svoji dobu i skvele animovany. ()

Paity

Filmy s draky mají jeden zásadní problém. Jsou v nich draci. Ať si kdo chce co chce říká, tohle mystické zvíře je dobré tak pro filmy pro děti, ale jako seriózní záležitost se s nimi příliš pracovat nedá, což potvrzuje právě Dračí srdce. ()

Michalechal

Ač jsem se původně na film díval s despektem kvůli provedení a vážně divnému účesu rytíře Bowena - musel jsem změnit názor. Bylo to vtipné, akční i dojemné. A hlavně, bylo to FANTASY :-) ()

Fary

To je tak blbý, až je to roztomilý. Tohle nikdo nemohl myslet vážně, ale děcka se u toho možná pobaví... ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011