Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Regeindy

Film, který táhne spratek Culkin ve svých 10 letech, nesměl chybět žádné Vánoce a i když už je značně okoukaný, je to rozhodně jeden z nejlíp natočených rodinných filmů vůbec. Vynalézavost malého Kevina vykouzlí úsměv na tváři snad každému. K tomu hudba Johna Wiliamse, dobře zahraní lupiči + Vánoční atmosféra a je z toho nejvýdělečnější komedie všech dob. ()

Shakal4972

Film bez ktorého si tú pravú vianočnú atmosféru už ani neviem predstaviť. Nedáva si žiadne vysoké ciele (na rozdiel od 3jky a 4rky). Príjemne pobaví aj keď to už človek vidí 20tý krát, má to "hlavu", má to skvelú hudbu, má to pointu a hlavne,,, má to to pravé vianočné kúzlo. Dávam plný počet a vzdávam holt dobe ktorá bola schopná vyprodukovať takýto titul. ()

Vlad

Pre mňa osobne je tento film filmom Vianoc. Je rozhodne zábavnejší ako Popelka a všetky tie naše rozprávky dohromady, vianočné je to až-až, viem že keď som to videl ako malý dokonca som sa miestami bál, čiže pre detského diváka ešte aj napínavé. Môj malý, keď film videl prvý krát, ani sa nepohol a miestami si i poplakal, čiže 100% rodinná vec, ktorá vekom nestratila na kvalite. Navyše somwhere in my memory je vianočná pieseň par excellence a celkovo hudba k filmu od Johna Williamsa robí film výnimočným. Za mňa 100%. ()

xxxBaraxxx

Na této komedii jsem vyrostla. Každé Vánoce si ji s rodinou pouštíme, nikdy nás to neomrzelo :) Skvěle naladí vánoční atmosféru. Skvělé hlášky a humor :) A navíc ten úžasný soundtrack, který tomu dodává kouzlo a neodolatelný malý Culkin... Nemůžu jinak, než 10/10 ! A strašně se těším, až si ji o Vánocích znovu pustím ()

andydufrsn

„ááááááááááá“ na sto způsobů! Hodina dvacet bez děje, aby se v posledních 20 minutách odehrálo vše (rozuměj další nálož „áááááááááááá“) ()

JWK

Vím že objektivně na pět hvězd asi ne, ale já ten film prostě od mala miluju. Přijde mi fajn, citím se u něj fajn a rád se na něj vždy podívam... taková ideální oddychovka ()

Prokop23

Mekkulí Kulkin v tomto filmu tolik koulel očima a vyjevil tak svou neskonale imbecilní tvářičku v celé kráse, že Majkl Džekson, budiž mu hlína pro bílé lehká, neodolal a dle zásady vrána k vráně sedá (zde spíše rypák k rypáku) vyzval výše jmenovaného ke společným hrám, jež vyústili ve vzájemné průzkumy rektálních oblastí. Když nám naši televizní dementi, pardón producenti zodpovědní za to, co bude na programu, každoročně okolo vánoc tuto do zblbnutí omletou chujovinu s velkou slávou zase pustí, vzpomenu si jak jsem taky býval dvanáctiletý kinder, co to žral a přál si, aby i mí rodiče na vánoce někam vypadli. Býval. Pokračování této parády nebudu už vůbec komentovat – Kulkin Nekulkin – mají jednoznačně klesající, či spíše do velmi řídké stolice upadající, tendenci. ()

PORTER44

Skvělá komedie i po několika shlédnutích se na to pořád nechá podívat.Výborné herecké výkony tří hlavních představitelů Culkin,Pesci a Stern,bylo tam spousta velice vydařených pastí a následných humurných scén. ()

Mountain

Nemůžu tomu uvěřit, ale je to tak. Před dvanácti lety jsem tenhle film jako malá holka hltala a pouštěla si ho pořád dokola. Dalo by se říct, že je to jedna ze srdečních záležitostí, která mi zůstala z dětství dodnes. Sice ne v takové míře jako tenkrát, ale malý Kevin řádící a užívající si samoty a svobody, mě dokáže stále potěšit i rozesmát. Nejvíce mě ale baví sledovat zloděje Harryho a Marva, kteří se snaží stůj co stůj Kevina dostat a přitom se sami ženou do jeho nejrůznějších pastí. Kromě toho některé hlášky jsou nezapomenutelné a atmosféru snímku skvěle podbarvuje kouzlo Vánoc. ()

Gattolino

Tady nejde o nic než o čistou, odvázanou srandu plnou čistých magořin, ale ten záměr se povedl na 100%. Relax a na nic nemyslet, prostě pohoda, kafíčko a nohy na stůl, máme víkend, dáme kino. A takových filmů taky není mnoho, a je to kumšt je vytvořit, aby nebyly trapně chtěné nebo prostě hloupé. Ne vždycky mám náladu slyšet Stravinského, Genesis nebo Chopina, někdy je životní potřeba i té primové, nic nepředstírající bezstarostné Abby. ()

PetrJJ

Tento film již beru jako klasiku do předvánočního času. Zábava před štědrým dnem :-) I druhý díl Sám doma 2 je dobré ale první díl je určitě lepší. Co mne dále zklamalo je až třetí díl bez Macaulay Culkina. Třetí díl je už prostě jiný film. ()

kratajirka

Harry jdu do baráku!!! Legendární věta, která mi ihned vyskočí, když uvidím v TV programu "Sám doma". Americká produkce chrlí odjakživa několik filmů za měsíc každoročně. Ale jen pár se vám vryje do paměti tak moc jako Sám doma. Jsem rád, že někdo přišel s tímhle nápadem. Úžasný film. :) ()

Igi155

Kto tento film nevidel tak by tu nemal mať účet.Síce ma nejaké chybičky ale skoro vôbec to nepocítite.Film má tiež nejaký humor ale niekedy je trápny alebo keď film pozeráte druhý krát tak sa nezasmejete.Ale aj tak si tento film každé vianoce nenechám ujist. 75% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)