Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Cement73

Čím častejšie to vidím, tým menej sa mi to páči, ale prvý dojem bol skvelý, preto nechávam 4 *. V podstate veľmi zábavné aj keď vlastne strašne násilné. Ale to je aj Tom a Jerry a nikto sa dosiaľ nesťažoval :) ()

Vejrrr

Dokonalá klasika. Film jsem poprvé sledoval, když jsem byl v letech malého Kevina a neskuteně moc mě bavilo to, jak krásně dokázal oblafnout ty dva hromotluky, kteří byli jako jeden "chytrej" a druhej blbej naprosto perfektní ()

Angie91

Tohle pamatuje ještě, když Mrtvý moře bylo Nemocný. Ale ani po těch letech neztrácí film nic z jeho originality a vtipnosti. Hodnocení mluví za vše. A vždy když přijede čas Vánoc, ráda se na to s rodinou podívám. ()

Martin_W

Nejlepší vánoční Film, na který se jde dívat každý rok pořád dokola. Bez Macaulaye Culkina bych si prvni dva díly Home Alone představit rozhodně nedokázal. 80% ()

Yardie

Určitě nejlepší díl z celé série. Jelikož je první, tak je všechno v podstatě originální, překvapivé a nápadité. Je taky nejvíce zábavný. Prostě todle se povedlo a je to zábava jak pro malé, tak velké. Pro malé především tím, že někdo spadne, někdo se rozbije apod. Pro velké hlavně hlášky a průpovídky, především Mokrých banditů. :-) Musím říct, že v pokročilejším věku se mi to líbilo více, než když jsem byl malý. Dnes už klasika. Howgh! ()

Ollie235

,,I made my family disappear." Pro někoho možná rodinná komedie na obtíž, která každoročně blokuje hlavní vysílací časy, pro mě neodmyslitelná součást filmové zábavy, kterou si alespoň jednou za pár let rád zopakuji. Nechybí tomu nápad, příjemní herci a hlavně skvělá atmosféra, která tento film neustále provází. Těžko počítat, kolikrát už jsem ho viděl, ale proč taky? Stále je to stejně skvělé jako poprvé a Macaulaye Culkina si už navždy budu pamatovat jako šikovného osmiletého klučinu. ,,Why the hell are you dressed like a chicken?" ()

Pompaj

Viděl jsem toto, jak jsem byl malý a jakmile jsem se dosmál po těch 98 minutách, tak jsem si říkal to bylo dobré. Pustím si to pak po druhé, po třetí, čtvrté .... I teď a to svoje kouzlo to má furt, ty skvělé pasti, nápady a originální nápad. Boží pro pobavení. 90% ()

ApsidalTill

Nedokážem si predstaviť Vianočné sviatky bez tohto filmu. Spojenie krásneho detstva, ktoré sa my úzko vynára pri hláškach tipu: Harry du do domu! Či typicky ladených melódií, ktoré v tomto filme zaznejú. Má to proste svoje "flow" ktoré môžem každý rok vidieť a baviť sa, nenúteným premýšľaním nad dejom. ()

LBsmoke

kolikrát jste tenhle film viděli? já snad každé druhé vánoce.. rozhodně je to jeden z mála filmů které sem viděl tak nespočetně mockrát.. a stejně vždycky když ho na vánoce dávají a zrovna u toho sedím tak neodejdu dodívám se a pokaždé se královsky bavím.. ()

mazadlo

Milionkrát opakované na Vánoce....a přesto milionkrát skvělejší než kdy dřív když si to pustíte jako dospělí špunti. Škoda že McCulkin ze sebe udělal idiota. Byl to ale pánové pěknej smrádek!:) ()

Gumrice

Na to, že americké komedie nesnáším, tak Sám doma je pro mě vánoční klasika. Malý Macaulay byl dokonalé dítě a přestože je to kravina se spousta chybami, říkám si, že bez Kevina to nejsou ty pravé Vánoce. Dokázal jsem zmizení rodiny McCallisterů. ()

Movie Gourmet

Legendární film s Macaulay Culkin(em), který jsem měl jako malý dost rád a sledoval jsem jej každé Vánoce. Je to dobře napsané, Culkin hraje Kevina výborně a stejně výborně hrají i Joe Pesci a Daniel Stern. Verdikt: 4* a 85 %. PS. Kvalitní soundtrack od John(a) Williams(e). PS2. Je to fakt vtipné, jako malý jsem u některých scén brečel smíchy. ()

H4ku11

Klasická vianočná stálica, z ktorej ak sa nepogrcáte z neustáleho každoročného opakovania, tak aj pobaví a rozosmeje. ()

kritiklon

I když jde o americký film, musím tuto kultovní komedii označit za vánoční klasiku, alespoň tedy za mojí osobu. Nenáročná, zábavná komedie která snad nikdy neomrzí je plná vynikajícího vtipu a komických situací na nichž si smlsne celá rodina. Jako dítě jsem to zkrátka miloval a miluju to dodnes :) 5* za 88% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)