Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

koprovka69

citovej zásah v kině......Zuzkoo?Ano Luďku?Zuzko nemohla by si bejt teďka na mě jako hodná,nemohla by si mě pohladit...Prosimtě Luďku dyť jsem Tě ted rukou už vyto...Mně? Dyť jsem Tě teďka ...Mně? ()

Hansolo35

Ano, obcas to zaskripe a nektere hlasky jsou jako ze Star Treku, ale je to proste klasika. Da se na ni koukat opakovane a soundtrack jsme si taky koupili. Prijemna, letni vic nez komedie. ()

FireFox

Pod vlivem dnešního sledování (asi tak osmatřicátého v pořadí, a zdaleka ne posledního), měním hodnocení na pět hvězd. Tohle je prostě kulťák v pravém slova smyslu! Hluboký zářez. A má to co do činění i s tím, že byl poprvé viděn v tom správném věku. Jó, to byly časy... ()

Loooba

Hříšňák je klasika a klasika si zaslouží 4*. K 5* hvězdám chybí jen, aby mi bylo 16 a abych byl holka ... ()

brixner

Nejspíš mi to bude asi málokdo věřit, ale já jsem tento film prostě ještě nikdy NEVIDĚL ! A ani se na to nechystám. Ale ústřední melodii znám, to zase jo:-) ()

skierka

Ačkoli je tento film starší než já, řadím ho mezi nejlepší filmy všech dob. Součásti je nesmrtelný soundtrack, který ve mě vždycky vyvolává chuť tančit. Ano, příběh je už po pár úvodních minutách velmi čitelný a jednoduchý, ale já jsem bohužel ohromná citlivka a tohle považuji za krásnou pohádku o cudné dívce, která se zamiluje do rádoby drsňáka, kterého změní k lepšímu. Prostě přesně to, po čem každá žena touží! ()

shakeXL

Je to prostě klasika jak má být. Sice tuctová romantická zápletka jak z telenovely ale skvělá hudba a rychlý spád dělá z tohoto filmu takřka kultovní záležitost aneb "bejby nebude sedět v koutě" ()

andy60

Nejoblíbenější film mojí maminky. Snad právě pro tu její nekritickou chválu jsem film dlouho odsuzoval jako nechutně vtíravý a přeslazený blábol. Teď, s odstupem času, musím uznat, že něco na něm je - když nic jiného, tak alespoň ona lehkost vyprávění, při které se nevědomky usmíváte v předtuše šťastného happyendu. Kdyby však měl srovnávat tak třeba takový Flashdance vítězí na celé čáře - nejen příběhem, ale i hudebně (zlatý Moroder!) ()

Vlad

Nenásilná prostoduchá romantika, ktorú som si ale už dokázal pozrieť niekoľkokrát (kvôli ženám ) a to dokonca bez akejkoľvek psychickej či inej ujmy a to je teda čo povedať. Príjemná a podľa môjho názoru dokonale vykreslená atmosféra amerických komunistických 50-tych rokov dáva filmu nadčasovosť a je to jeden z mála filmov, ktorý dáva človeku chuť si ihneď zatancovať. (Určite viac ako flashdance!). ()

str0001

I když to není úplně můj šálek kávy, tak musím říci, že toto je opravdová klasika, která se nikdy neokouká. ()

merciann

Když jsem viděl tento film ,bylo mi 17. vládla u nás totalita. My vyšli s partou z kina, a byli ůplně hotový. Tancovali jsme celou cestu domů a chtěli takhle žít. Nic tak uvolněnýho s tak nádhernou muzikou jsme v životě neviděli,jelikož se k nám za dob totáče nic tak skvělého nedostalo. Fantastický ač jednoduchý scénář, výborný výběr všech herců včetně hlavních nepřekonatelných představitelů. A muzika? ty vole bomba která žije dodnes. My si ji pouštíme denně v práci a pořád z toho šílíme. Dnes je 1,1,2015 a pustili jsme si tuto pecku k vínečku, byl to jeden z nejrásnějších večerů kdy člověk vzpomene na své přátele z mládí a na to co bylo, Tento film je tak nadčasový a chce to vždycky pořádný kapesník. Beyby nebude sedět v koutě ()

clubland odpad!

Humus, kentus, shit, nuda, kravina pre dievcata, ktorych IQ ≤ 0, stelesnena hlupost na jednom mieste.... Uz ma nic dalsie nenapada. ()

Vaskova

Známe to všichni, také jsme to na parketě pár let zpátky váleli jako Patrick a Jennifer. Kultovní snímek z prostředí letního střediska kapitalistických papalášů, kde dcerunka bohatého taťky nakonec klofne největšího kořínka a instruktora tábora, jenž jí za pár týdnů naučí kroky, zvedačky a další prvky tak, že se může rovnat tanečníkům z letitými zkušenosti, ba je dokonce převálcuje. Tak jako zbytek filmu Hříšný tanec zapadající do typického amerického snu, jenž ocení jakékoliv méně náročné publikum. ()

LordLaser

Je to klasika. Očakával som prázdnejší príbeh, čiže nakoniec milo prekvapilo a dá sa pochopiť, že prečo je tento film u opačného pokolenia taký obľúbený. ()

DEAR303

scénář je hooodně tuctovej ... myslim že puvodně to měl bát tvfilm ... no zázraky se dějí a když trefíš hudnbu může se stát všechno .. navíc v te době nic podobnyho nebylo no :) ()

Brmona

Moja srdcovka už vyše 20 rokov :) skvelá hudba, parádny tanec. Videla som ho asi 120x a stále je rovnako skvelý. PATRICK je tu proste neodoľateľný. Ktorá by si s ním nechcela zatancovať... Bola mi česť stretnúť ho naživo. Baby nebude sedět v koute :) ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme