Hříšný tanec

• Československo

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 1987, 96 min

"Bylo to v létě v třiašedesátým" ...hmmm, ta atmosféra 60. let je na něm vážně nejlepší! Prostě tohle je ten klasický prázdninový příběh, který spojuje perfektní hudbu a tanec - a co chtít od tanečního filmu víc? (Hříšný tanec je nutno srovnávat jen s jinými tanečními filmy). Navíc tenhle má docela vtipný příběh a chytrý závěr, který se vyhl "a byli šťastní až do smrti" (čímž by ho úplně zkazili) a přecitlivělému divákovi pořád dává šanci myslet si ..."co chce" :)(21.11.2003)

Nikdy mi to úplne nesadlo, ale čo už. Povinná jazda pre divákov nežnejšieho pohlavia. Patrick Swayze a Jennifer Grey sa vo svojich životných úlohách stali miláčikmi ženského publika. Z nízkorozpočtovej romanci sa stal obrovský komerčný hit a dokonca si vybojoval Oscara za najlepšiu pieseň. Vzájomná nevraživosť v súkromí medzi hlavnou dvojicou sa našťastie na plátne neodzrkadlila a Johnny s Baby sa stali jedným z najpopulárnejších párov 80. rokov. Klasika s niekoľkými kultovými scénami sa dočkala nie príliš kvalitného pokračovania.(16.3.2016)

Letní romantická slaďárna, která má své kouzlo. A světe div se, dá se přežít (nikoli užít) i bez něžné polovičky po boku. Českým mužům byla Swayzem na dlouho nastavena vysoká laťka a u některých děvčic dokonce trvá dodnes. Navíc mám škodolibou chuť přihodit jednu hvězdičku za ten příšerný, ovšem vpravdě kultovní, původní český dabing.(14.2.2007)

Ve druhé polovině 80. let velký hit, prakticky s odstupem času těžko pochopitelný kult, protože scénáristicky i podle odvedených hereckých výkonů jde o průměrné dílko. Ještě dnes mám pocit, že v hodnocení snímku hraje nemalou roli nostalgie. Jenže červená knihovna se tehdy ještě u nás nenatáčela, Patrick Swayze byl takový mužný hezoun a mladičká Jennifer křehká a naivní, takže film našel místo na trhu a zabodoval. Pravdou ale je, že písničku, která film doprovázela, si ještě dnes rád poslechnu. Romantický příběh, kde velkou roli hraje hudba a především tanec. Celkový dojem 50 %.(6.12.2007)

"Pamatujte si, že na parketě je pánem on, ale mimo parket už ne." Já jsem tedy skvělý tanečník a jsem to ochoten dokázat jakékoli sličné dámě, která má dolní končetiny pojištěné proti pošlapání medvědem. A jelikož nechci být tvrdý ke konkurenci, tak uznávám, že Johnny to zelí šlapal taky celkem solidně. A pokud by to někoho zajímalo, tak mé hodnocení je odrazem toho, že jsem do tohoto filmu investoval nemalé peníze, když jsem kvůli němu tři dny po sobě se třemi různými partnerkami netrefil do školy - 3x6x2=36 Kčs.(3.11.2016)

• - Pro Patricka bylo frustrující, že jeho postava Johnny Castle je horší tanečník než on sám. Aby totiž byla postava věrohodná, nemohl tančit naplno. Jeho matka Patsy Swayze, která jej učila tančit, výkon později zkritizovala s tím, že Swayze tančí mnohem lépe. (pufina)

• - Kniha, kterou Robbie (Max Cantor) půjčí Baby (Jennifer Grey), je "Zdroj" od americké spisovatelky Ayn Rand. (Dolores Haze)

• - Hlavnú ženskú rolu mala stvárniť herečka Sarah Jessica Parker, ale tá ako aj Billy Zane nevedela tancovať na potrebnej úrovni. [Zdroj : FilmMax] (ash99)