Hříšný tanec

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 1987, 96 min

• TeeAge

|| Scenár: Eleanor Bergstein | Hudba: John Morris, Erich Bulling | Produkcia: Linda Gottlieb | Distribúcia: Vestron Pictures | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 213,954,274 $ || Celú dobu som mal pocit, že sa pozerám na záznam zo školy prírody, čo by ani nemalo byť tak zlé, ale od filmu s takou zväsťou čakám niečo viac. Dynamika a nápaditosť vôbec neodpovedá roku výroby, hlavne v stavu, keĎ už boli pred ním vyrobené muzikály toho najvyššieho karátu. Choreografia tiež nie je výnimočná, nehovoriac o absurdnosti dejového základu na týždňovom vývoji dievčaťa zo stavu úplneho dreva v dokonale točiacu a rytmicky fenomenálnu tanečnicu... Samozrejme, jedná sa o oddychovku, ktorá svojou priemernosťou plní všetky požiadavky všeobecného diváka na zapožičanie na VHS v sladkých 90.tych... Ps: Tak mizivé herecké výkony a režijnú neschopnosť prehĺbenia situácii som už dávno nevidel :)(20.5.2012)

Starý dobrý a známý Hříšný tanec. Patrick Swayze ve svých mladých a nejlepších letech společně s mladinkou a křehkou Jennifer Grey, roztančí všechny. Romantický příběh o ošklivém káčátku co dostane svého vysněného prince na bílém koni. Podle mě se nenajde moc lidí co tento film nevidělo. Je to povinnost vidět, ale ne nutnost milovat. PS: kvůli mamince 4* za mě by to bylo někde mezi 3-4*:)(3.4.2005)

• mchnk

Ježiš né! Kdyby to hodnotili amíci tak neřeknu, ale Vám se to vážně líbí, tahle přiblblá americká tancovačka z 80tých let? Vždyť je to jasná ukázka manipulace americké kinematografie s dívákem. Podstrčit divákům falešného morálně zdatného hrdinu (Patrick) a povrchní spravedlivou nanynku (Jennifer) . Klasický americký happy end a už nikdy víc.(20.10.2011)

Soundtrack John Morris: 1. The Time Of My Life - Bill Medley/Jennifer Warnes [4:50] ,2. Be My Baby - Ronnettes [2:39] ,3. She's Like The Wind - Patrick Swayze [3:52] ,4. Hungry Eyes - Eric Carmen [4:08] ,5. Stay - Maurice Williams/The Zodiacs [1:35] ,6. Yes - Merry Clayton [3:17] ,7. You Don't Own Me - Blow Monkeys [3:01] ,8. Hey Baby - Bruce Channel [2:23] ,9. Overload - Zappacosta [3:41] ,10. Love Is Strange - Mickey & Sylvia [2:54] ,11. Where Are You Tonight - Tom Johnston [4:01] ,12. In The Still Of The Night - The Five Satins [3:06],(27.5.2011)

Svého času se konaly málem soutěže o to, kdo Hříšný tanec viděl vícekrát. Já ho viděl jen asi 4x, ale klidně se podívám i popáté. Ne že by se jednalo o tak úžasné veledílo, ale je to snad nejlepší oddechovka, co jsem kdy viděl, navíc se skvělou hudební složkou (60. léta já ne že mám rád, já je přímo žeru). Patrick Swayze a Jennifer Grey odvádějí přesně to, co je od nich očekáváno a divák tak může po skončení filmu blaženě usínat s představou, že ta 60. léta byla opravdu úžasná ...(31.7.2002)

• - Zcela spontánně vznikla mj. scéna, v níž Johnny stojí Baby za zády a nechává svou ruku zlehka sklouznout podél jejího těla. Jennifer při natáčení několikrát zkazila záběr, protože byla nesmírně lechtivá a pokaždé vyprskla smíchy. Režisér Emile Ardolino nakonec tyto „nepovedené“ pokusy zařadil do hotového filmu. Velmi autenticky v nich působí zejména otrávený výraz Patricka Swayzeho. (Bauer)

• - ,,A keď jej niekto niečo vyčítal, hneď sa rozrevala", napísal herec Patrick Swayze vo svojej biografii o herečke Jennifer Grey. Patrick nemal Jennifer veľmi v láske kvôli jej neprofesionálnym výstupom počas natáčania. Často prerušovala nakrúcanie svojimi výbuchmi smiechu a trápnymi bláznovstvami. (maestrotatum)

• - Původně se počítalo s tím, že film bude distribuován rovnou do amerických videopůjčoven, a proto se natáčelo jen s nízkým rozpočtem. O to větším bylo překvapením, když se film stal celosvětovým hitem a v kinech vydělal mnohem více, než kolik činil jeho rozpočet. (Lynette)