Hříšný tanec

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 1987, 96 min

• paascha

Musím se přiznat, že i když se mi podařilo celou tu dobu tenhle film nevidět, mám na něj díky všem jeho fanynkám takovou alergii, že větší mám snad jen na Luďka Sobotu. A to je co říct, protože na něj mám alergii jako hrom. Tuhle jsem ho potkal v Tescu, stál u pokladny, starý sešlý, smutřný, unavený, ta jeho kráva na něj syčela a štěkala, zaplať, dělej, hni sebou, Luděk jako trouba čuměl a dělal, platil. Až mi ho na jednu stranu bylo trochu líto. Pravá tvář komika. jaká je asi ta pravá hezouna Šwajze, po kterým šílely všechny, bléé, fujtajksl(6.12.2007)

• mchnk

Ježiš né! Kdyby to hodnotili amíci tak neřeknu, ale Vám se to vážně líbí, tahle přiblblá americká tancovačka z 80tých let? Vždyť je to jasná ukázka manipulace americké kinematografie s dívákem. Podstrčit divákům falešného morálně zdatného hrdinu (Patrick) a povrchní spravedlivou nanynku (Jennifer) . Klasický americký happy end a už nikdy víc.(20.10.2011)

Hudební legenda, Hříšný tanec, je film, který nezná málokdo, jenže já na něj koukám až tak pozdě. Možná mě to předtím ničím nezaujalo, jenže fakt je, že hudba v něm je opravdu výbornám dobře se poslouchá a v rádiích se hraje i dnes s takovým úspěchem, stejně jako tento film. Příjemně se na to kouká a rychle to utíká. Patrick Swayze si zde založil na své životní roli a já s tím naprosto souhlasím. Jedíná věc mě ale rozčílit dokázala. Všechny ty americký holky vypadali, jako kdyby měli bulímii, nemůžu si pomoct. Přesto se na to dalo hezky koukat, i když hodně, opravdu hodně tomu dodala právě samotná muzika, kterou budu slýchávat stále dál a dál, a jen tak se jí nezbavím.(15.3.2008)

Já nemůžu jinak než za 5*. Po režisérské nebo scénáristické stránce to není dokonalý, ale zároveň je. Film sleduju každý rok už někdy od šesti let (viděl jsem ho asi 25x) a pořád se nemůžu vynadívat. Letní příběh, sympatičtí herci, hezký příběh, velmi solidní tance. To nemluvím o hudbě, kde není snad jediná píseň, která by nebyla více než dobrá. Kdykoli dneska začnou hrát nějakou píseň z filmu na diskotéce, tak se okamžitě naplní parket. Tenhle film považuju za nesmrtelný. Já se bavím.(19.8.2008)

Přemýšlím jak nejlépe vystihnout podstatu úspěchu filmu. No kromě hudby, tance, svůdného Patricka, křehké Jennifer? Možná zakázané ovoce, ať už jde o Baby a Johna a jejich rozdílný původ, nový neznámý hudební proud, zápletku a konflikt mezi přítomnými nebo kvalitní zpracování příběhu? Všecko dokupy krásně klape a především Patrick a jeho role nesmělého sexy rebela mě vždycky spolehlivě dostane. Zamykání taneční sezóny s The Time Of My Life, které strhne i osazenstvo s artrózou, nemá konkurenci.(28.1.2011)

• - Taneční choreografii má na svědomí Kenny Ortega, tanečník, který o dvacet let později natočil trilogii Muzikál ze střední, kde také spoluvytvářel taneční choreografii a za kterou obdržel i několik cen (např. i Emmy). (elisheva)

• - ,,A keď jej niekto niečo vyčítal, hneď sa rozrevala", napísal herec Patrick Swayze vo svojej biografii o herečke Jennifer Grey. Patrick nemal Jennifer veľmi v láske kvôli jej neprofesionálnym výstupom počas natáčania. Často prerušovala nakrúcanie svojimi výbuchmi smiechu a trápnymi bláznovstvami. (maestrotatum)

• - Hříšný tanec se stal nejvýnosnějším filmem roku 1987, celosvětový výdělek je přes 200 milionů dolarů. (Specs)