Hříšný tanec

• Československo

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 1987, 96 min

Pro mou přítelkyni (a mnoho, mnoho dalších žen bez rozdílu věku a dalších stratifikačních kategorií:)) milovaná pohádka vymazlená po všech stránkách. Pro mě steží víc než další průměrná slaďárna se strááášně překvapivým příběhem. Nikdo sice nemůže upřít realizačnímu týmu hodně slušně našlapaný "various artists" soundtrack, ale já si dám radši Ledové Ostří;) Pro film 60%.(8.6.2006)

Vrcholom kariery, nedávno zosnulého amerického herca, Patricka Swayzeho je "Dirty Dancing". Navždy zostane filmovým fanúšikom známy predovšetkým ako vášnivý, mladý tanečník Johnny Castle z tohto snímku, ktorý v roku 1987 natočil režisér Emile Ardolino. Nemám ku tancu žiadne vlohy. Nedokážem vyjadriť svoje emócie týmto spôsobom. Preto tanečné filmy moc nemusím. Zvlášť tie z posledných rokov, ktoré sú plné hip hopu, street dance a podobných opičích exhibícií. "Hriešny tanec" je však celkom v pohode, najmä jeho rock´n´rollové pasáže. Patrick Swayze a Jennifer Grey vytvorili sympatický pár. Seklo im to spolu. ***(21.9.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Eleanor Bergstein | Hudba: John Morris, Erich Bulling | Produkcia: Linda Gottlieb | Distribúcia: Vestron Pictures | Rozpočet: 6 miliónov $ | Tržby: 213,954,274 $ || Celú dobu som mal pocit, že sa pozerám na záznam zo školy prírody, čo by ani nemalo byť tak zlé, ale od filmu s takou zväsťou čakám niečo viac. Dynamika a nápaditosť vôbec neodpovedá roku výroby, hlavne v stavu, keĎ už boli pred ním vyrobené muzikály toho najvyššieho karátu. Choreografia tiež nie je výnimočná, nehovoriac o absurdnosti dejového základu na týždňovom vývoji dievčaťa zo stavu úplneho dreva v dokonale točiacu a rytmicky fenomenálnu tanečnicu... Samozrejme, jedná sa o oddychovku, ktorá svojou priemernosťou plní všetky požiadavky všeobecného diváka na zapožičanie na VHS v sladkých 90.tych... Ps: Tak mizivé herecké výkony a režijnú neschopnosť prehĺbenia situácii som už dávno nevidel :)(20.5.2012)

• dobytek

Narozdíl od Torisiona jsem se nevybavil flaškou vodky, takže jsem to až do konce nevydržel. Jinak škoda, že jsem si předem nepřečet komentář, co napsal Ivoshek. Ušetřilo by mi to spoustu času. I když ten tanec na kládě bych pochopi asi trochu jinak. No prostě neni kláda jako kláda. Jinak zdejší hodnocení 69% mi hlava nebere... Faidra: Můžu tim šutrákem hodit po tobě?(23.4.2008)

Přemýšlím jak nejlépe vystihnout podstatu úspěchu filmu. No kromě hudby, tance, svůdného Patricka, křehké Jennifer? Možná zakázané ovoce, ať už jde o Baby a Johna a jejich rozdílný původ, nový neznámý hudební proud, zápletku a konflikt mezi přítomnými nebo kvalitní zpracování příběhu? Všecko dokupy krásně klape a především Patrick a jeho role nesmělého sexy rebela mě vždycky spolehlivě dostane. Zamykání taneční sezóny s The Time Of My Life, které strhne i osazenstvo s artrózou, nemá konkurenci.(28.1.2011)

• - Jennifer Grey bylo 27, o deset let více než Baby. Na castingu měla 5 minut na to, aby ukázala, že by mohla hrát mladší. (Kulmon)

• - Scény v jazere sa nakrúcali v októbri, a preto mali hlavní hrdinovia dokonca od zimy modré pery. Situáciu ešte viac zhoršovalo to, že scénu museli opakovať stále dookola. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Ve vrcholné scéně, v níž Johnny (Patrick Swayze) říká: "Baby nebude sedět v koutě," se tato věta Patrickovi nesmírně hnusila. Snažil se o to, aby tato replika ve flmu nezazněla. To se mu však nepodařilo. (pufina)