Hříšný tanec

• Československo

Hriešny tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 1987, 96 min

Jak říká uživatelka Kleopatra /zhruba :) /, seru na kvalitu, hlavně že jsem mohl balit při tom filmu holky a prosím uživatelku Faidra, ať mě nepodněcuje k házení kamením, když poslanci nejsou nablízku. Malarkey - stále slýcháváš tu hudbu ? Nejde ti to už na mozek ? Sud - Pořád je tvé vyjádření k filmu přibližně stejné jako u Swayzeho filmu "Duch" ? Bebacek - Neboj, jestli spolu budeme šukat ve křoví, neřeknu ani slovo ! Cooper - proč dvě hvězdičky ? To asi někdo na film nedostal žádnou holku, co? Lima - Když si spolu hříšně zatancujeme, zvedneš hodnocení ? Shaqualyck - Kájo, ty mému komentu určitě rozumíš. Květule, Mertax, Galadriel - co dáte dřív? Komentář k filmu nebo hříšný tanec se mnou? Jossie - Mě se tu taky líbil Ptarick Swayze, ale já jsem hezčí. Oskar - Měl by si ten film vidět ještě jednou, když kvůli ničemu, tak kvůli mě. Maxi6 - Ty by si dokázal hříšně tancovat až do rána? Ale no táák . Mr.Apache - Jsem rád, že jsem nebyl sám vzrušen když Jennifer tančí s blondýnkou. Hal_Moore - Miluješ jenom ten film ? A co holky? DaViD´82 - Máš pravdu, českým mužům Patrick nastavil laťku vysoko a zatím jsem jí překonal jen já. Charlosina - Můžu dát ruku na tvoje srdce ? Canakja - Ano, je to pro přecitlivělé pubertuální pipinky, čili pro tebe. Enšpígle- ty si myslíš, že jsi vtipnej, ubohej ubožák jsi, nemáš na to okomentovat pořádně tenhle film, tak si děláš prdel ze zdejších uživatelů, trapáku ! Smutný dodatek 15.9. 2009 - Přidávám pátou hvězdičku, kterou věnuju do nebe Patrickovi, protože pro velký bojovníky a pravý chlapy budu mít slabost na vždycky.(28.3.2008)

Dlouho jsem se této klasice žánru vyhýbal, obával jsem se, že to bude přeslazené, až to bude lepit. Mýlil jsem. Hříšný tanec je příjemná podívaná, u níž se člověk nenudí, baví se a rád sleduje Swayzeho a Jennifer Grey při tanci. Perfektní soundtrack hraje také svoji velkou roli při výsledném dojmu. Píseň Hungry Eyes člověku zní v uších ještě hodně dlouho po doběhnutí závěrečných titulků. Chybička: Na konci filmu, když Johnny tančí v uličce před pódiem, tak si všimněte, že poté, co se zvedne ze země (tancoval na kolenou), má docela špinavé kalhoty. O chvíli později je má ovšem čisté.(27.1.2011)

V 80.letech bych tomu myslím dal stěží dva body. Jenže dnes máme 21.století. A já už prostě nějak nejsem schopen vnímat věci z 80´s kritickýma očima. Nostalgie je svině. Klidně vás přinutí dát navíc bod (nebo dokonce dva) kdejaké sračce ....To víte: I've Had... The Time Of My Life... [Jenže tohle jsou vlastně jen útržky dojmů, romantická píseň, nějaké pocity, vzrušení když Jennifer Grey tančí s blondýnou... Otázkou je, jestli bych byl schopen se na to celé podívat znovu. Asi bych to nedal... Zatím.](12.4.2006)

• Ivoshek

Jeden z filmových symbolů konce 80. let, který až na hlavní postavy, vlezlou hudbu a plytký scénář nemá chybu. :-))) Hvězdička za kultovnost a za tanec na kládě. Pokud je vám líto 96 minut, tady je děj ve zkratce: ona neumí tancovat, on jí to naučí, pak jí zneužije a nakonec si zatancujou.(17.11.2007)

"Bylo to v létě v třiašedesátým" ...hmmm, ta atmosféra 60. let je na něm vážně nejlepší! Prostě tohle je ten klasický prázdninový příběh, který spojuje perfektní hudbu a tanec - a co chtít od tanečního filmu víc? (Hříšný tanec je nutno srovnávat jen s jinými tanečními filmy). Navíc tenhle má docela vtipný příběh a chytrý závěr, který se vyhl "a byli šťastní až do smrti" (čímž by ho úplně zkazili) a přecitlivělému divákovi pořád dává šanci myslet si ..."co chce" :)(21.11.2003)

• - Ve filmu zazní také dnes už velmi známá píseň „She's Like The Wind“, kterou zkomponoval, otextoval a nazpíval přímo herec Patrick Swayze. Inspirací mu prý byla jeho žena Lisa, se kterou doma údajně trénoval i všechna taneční čísla k filmu. (Lynette)

• - 23. září 1986 se natáčela scéna, kdy Johnny (Patrick Swayze) učí Baby (Jennifer Grey) tančit na kládě. Jennifer zastoupila její dablérka, Patrick však trval na tom, že si dabléra nevezme. Při oné scéně si Patrick zranil již tak citlivé levé koleno. Z kolene mu muselo být později odsáno množství tekutiny a herec trpěl bolestmi až do závěrečných scén. (pufina)

• - Když se Patrick Swayze dozvěděl, že jeho hereckou partnerkou bude Jennifer Grey, chtěl okamžitě z filmu vycouvat. Nepadl si s ní totiž vůbec do oka, když se natáčel film Rudý úsvit. (Bauer)