Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera

Od súmraku do úsvitu 3: Dcéra obesenca

Horor / Thriller / Western

USA, 1999, 94 min

• eraserhead666

V podstatě levný a mnohem slabší televizní remake jedničky, který tvůrci chtěli alespoň trochu ozvláštnit tím, že mu dali historicko-westernovský háv (mé první velké ouvej - míchání westernu a horroru mě nebere snad ještě více než míchání horroru s fantasy) a jednou z hlavních postav učinili skutečnou osobu Ambrose Bierce (mé druhé velké ouivej - chudák Ambrose, tohle si opravdu nezasloužil). To šmírování a opisování jedničky je tak očividné, že tu a tam působí i komicky. Což je asi (nebudu-li počítat Rebeccu Gayheart) jediná světlá stránka filmu. 1.5*(11.7.2017)

• MM_Ramone

Hrdina občianskej vojny a spisovateľ Ambrose Bierce odišiel do Mexika s úmyslom pripojiť sa k revolučným jednotkám rebela Pancho Villa. Posilnil jeho rady. No ešte pred tým zažil desivé dobrodružstvo s bandou krvilačných upírov. Oproti pôvodnému snímku, ktorý v roku 1996 natočil režisér Robert Rodriguez je toto tretie pokračovanie len slabý odvar. Pokus natočiť mexikánsky vamp western sa moc nevydaril. No na jedno pozretie a za dve hviezdičky to stojí. **(27.9.2016)

Prequel tomuto príbehu sadol lepšie ako sequel. Dozvedieť sa, ako to vlastne všetko ( skoro ) začalo, bol dobrý nápad a myslím, že tvorcovia tu pokazili iba minimum. Na direct to VHS snímok, to prekvapivo ponúka kvalitnú réžiu a obstojný scenár. Triková stránka podobne nezaostáva. Takže ak máte radi blíštiace sa tesáky, gore a (polo)nahé slečny ( upírky ), tak niet o čom.(13.3.2019)

Abych to řekl jazykem Tarantinova fanouška: Takže tady máme film. Plus úplně stejná zápletka a westernový kabátek. Mínus Tarantino/Rodriguez... Třetí výlet mezi mexické upíry je opravdu úplně vyvařený z prvního dílu, což je docela logické, poté co dvojka znamenala veliký odklon, když tolik pro příběh důležitý bar mých snů Titty Twister hrál v druhém dílu jen vedlejší roli. Pesce dokonale dodržel i rozdělení filmu, kdy první půlka je hodně stylový western s trochu klipovou režií plnou zpomalovaček a povedenou vizuální stránkou a druhá polovina je klasický upírský krvák, kdy se musí misionáři spojil s desperáty, aby mohli bojovat proti upírům z jedné hospůdky. Není to taková sranda jako jednička, ale třeba při fóru, ve kterém hrál roli nůž schovaný v botě a reprodukční orgány jednoho upíra jsem se skoro válel smíchy po zemi. Jinak se jedná o sebe-uvědomělou a s nadhledem branou béčkovou jízdu s jednou hodně silnou lekačkou (Bacha na trenýrky:-), která kvalit prvního dílu nedosahuje, ale ostudu mu rozhodně nedělá.(20.10.2008)

S prvním dílem to má společné jen tři věci: polovinu názvu, upíry a vyprsené upířice. Nicméně je to čistokrevné akční béčko, krvavé jak zákon káže, plné opravdu nápaditých akčních scén (namátkou ta s dostavníkem)... Je to film, kvůli kterému jsem kdysi byl schopný vydržet vzhůru do půlnoci a pak u televize trčet do dvou hodin ráno.(8.10.2009)

• - Mary si chcela zahrať Mädchen Amick, kastingom však neprešla. (fandafilmov)

• - I toto pokračování soutěžilo o cenu Saturn v kategorii nejlepší domácí video. Zůstalo však pouze u nominace. (Terva)

• - Michael Parks, který si ve filmu zahrál postavu Ambrose Bearse, se v prvním snímku série objevil jako texaský ranger Earl McGraw. (gogos)