Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera

From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

Od súmraku do úsvitu 3: Dcéra obesenca

Horor / Thriller / Western

USA, 1999, 94 min

Třetí díl soumračně - úsvitné řady v sobě nenápadně skrývá něco víc, než "jen" vydařené oddychové béčko, a to prostřednictvím postavy Ambrose Bierce (naprosto vynikající Michael Parks). Jak jsem se dočetl, onen americký novinář a spisovatel horrorových a mysteriózních povídek skutečně beze stopy zmizel během občanské války v Mexiku koncem prosince roku 1913. No a pakliže jste někdo četli jeho povídku Případ na mostě přes Soví řeku (na kterou je odkaz i ve filmu), mohla vás napadnout nabízející se pointa, že filmový Ambrose Bierce ve skutečnosti zemřel hned na začátku před popravčí četou, a celý film pak byl vlastně jeho posmrtný sen, respektive sen v okamžiku smrti před odchodem duše do posmrtného barda... Ale dost metafyziky. Hangman's Daughter je epičtější, pestřejší a na pohled přitažlivější než dvojka, ale k plnému počtu mi přeci jen ještě trochu něčeho schází... Nejspíš za to může opět ta televizní výprava (jedná se o video film). Jinak z mé strany ovšem naprostá spokojenost, se scénářem i s herci. Skvělého Michaela Parkse už jsem zmínil, dál mě zaujal třeba kat Temuera Morrison, biblistka Rebecca Gayheart, a upíří matka Sonia Braga mi i přes svůj věk přišla víc sexy, než její dcera Esmeralda (Ara Celi) i Salma Hayek dohromady (tedy ony jsou vlastně jakoby jedna a táž osoba). Nejhustší ovšem byla "babička"...(4.9.2013)

Prequel tomuto príbehu sadol lepšie ako sequel. Dozvedieť sa, ako to vlastne všetko ( skoro ) začalo, bol dobrý nápad a myslím, že tvorcovia tu pokazili iba minimum. Na direct to VHS snímok, to prekvapivo ponúka kvalitnú réžiu a obstojný scenár. Triková stránka podobne nezaostáva. Takže ak máte radi blíštiace sa tesáky, gore a (polo)nahé slečny ( upírky ), tak niet o čom.(13.3.2019)

Rozhodně lepší než dvojka. Sice ještě radikálnější změna, ale tentokrát k lepšímu. Prostředí mexického Divokého západu mám rád. Obzvlášť pokud se opírá o skutečný historický postavy. Titty Twister se vrací, i když v jeho dřívější verzi La Tetilla del Diablo. Zaprášená poušť a bordel je zase to správný ořechový. Postavy jsou zcela jistě sympatičtější, než byli ve dvojce. Nemůžu si ale pomoct ale víčka Michaela Parkse mě vždy zaručeně uspí ať to zní sebedivněji. Upíři jsou zase ve formě a původ Santanici Pandemonium z jedničky je super, ačkoliv se v prvním díle moc dlouho neohřála. Jinak je to celkem průměrná akční hororová zábava, na kterou se klidně rád podívám znovu. Lepší 3*(7.1.2019)

Mě se líbili i předchozí dva díly a třetí taky nezklamal. Parádní podívaná. Podobný styl jako jednička. Hodně se mi líbila hudba Nathana Barra (Cabin fever, Hostel)...ta tomu dával hororovou atmosféru. Jinak vážne super. Jo a taky si myslím, že je to vše pozpátku. Měli by jste se dívat od třetího dílu k prvnímu..potom to má souvislost.(30.6.2008)

S prvním dílem to má společné jen tři věci: polovinu názvu, upíry a vyprsené upířice. Nicméně je to čistokrevné akční béčko, krvavé jak zákon káže, plné opravdu nápaditých akčních scén (namátkou ta s dostavníkem)... Je to film, kvůli kterému jsem kdysi byl schopný vydržet vzhůru do půlnoci a pak u televize trčet do dvou hodin ráno.(8.10.2009)