Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera

From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

Od súmraku do úsvitu 3: Dcéra obesenca

Horor / Thriller / Western

USA, 1999, 94 min

"Señor, a lot of white folks go missing in these parts. Can I ask your name in case someone come looking?" "Bierce. Ambrose Bierce. And no one will come looking." Dvojku jsem strategicky vynechal, ale The Hangman's Daughter rozhodně stojí za to. Jasně, struktura je skoro to samé a zvrat úplně ten samý jako v jedničce, ale tentokrát je první polovina akční western plný kulervoucích a zábavně brutálních přestřelek, groteskních nahláškovaných postav (včetně těch vedlejších – němý kočí a slepý střelec jsou jasným highlightem) a nihilistických spisovatelů. No, aspoň jednoho. Trochu škoda, že Michael Parks, je víceméně (spíš více) pasivním pozorovatelem, protože co věta, to perla a navíc slouží jako příjemné zakořenění příběhu v reálném světě. Na druhou stranu, hraje reportéra a spisovatele, takže pozorování je vlastně jeho práce. Jinak film rozjíždí více provázaných linií, lehce rozvíjejících minulost některých postav z původního From Dusk Till Dawn, jež se samozřejmě spojí v Titti Twisteru, kde se znesváření protagonisté postaví upírům – a opět je to řezničina, jak se patří. P.J. Pesce je mnohem lepší režisér, než bych čekal a stylové využití kulis, malovaných pozadí nebo dynamických kamerových nájezdů je jenom špička ledovce. Hustodémonsky krutopřísná podívaná.(5.7.2017)

Rozhodně lepší než dvojka. Sice ještě radikálnější změna, ale tentokrát k lepšímu. Prostředí mexického Divokého západu mám rád. Obzvlášť pokud se opírá o skutečný historický postavy. Titty Twister se vrací, i když v jeho dřívější verzi La Tetilla del Diablo. Zaprášená poušť a bordel je zase to správný ořechový. Postavy jsou zcela jistě sympatičtější, než byli ve dvojce. Nemůžu si ale pomoct ale víčka Michaela Parkse mě vždy zaručeně uspí ať to zní sebedivněji. Upíři jsou zase ve formě a původ Santanici Pandemonium z jedničky je super, ačkoliv se v prvním díle moc dlouho neohřála. Jinak je to celkem průměrná akční hororová zábava, na kterou se klidně rád podívám znovu. Lepší 3*(7.1.2019)

• MM_Ramone

Hrdina občianskej vojny a spisovateľ Ambrose Bierce odišiel do Mexika s úmyslom pripojiť sa k revolučným jednotkám rebela Pancho Villa. Posilnil jeho rady. No ešte pred tým zažil desivé dobrodružstvo s bandou krvilačných upírov. Oproti pôvodnému snímku, ktorý v roku 1996 natočil režisér Robert Rodriguez je toto tretie pokračovanie len slabý odvar. Pokus natočiť mexikánsky vamp western sa moc nevydaril. No na jedno pozretie a za dve hviezdičky to stojí. **(27.9.2016)

Ďaleko lepšia záležitosť, než KRVAVÉ PENIAZE, takisto sa predovšetkým snažiaca za každú cenu byť frajerská, na rozdiel od predchádzajúceho dielu však udrží pozornosť, pretože nevieme čo sa stane a zaujímavé postavy sú rozohrané tak, že si človek až želá, aby k tým neodvratným jatkám nedošlo – čo je v žánri akčnej kúl zábavy veľká výnimka, Slabinou je pomerom aj vývojom čisto skopírovaná štruktúra originálu. Najzaujímavejšie je potom zakomponovanie Ambrosa Biercea, zaujímavej postavy americkej literatúry – i keď napokon vlastne totálne nezmyselné (spoiler = načo je na začiatku titulok, že zomrel za záhadných okolností v Mexiku, ak to nemá súvis s príbehom, o to viac, že je jedným z dvoch preživších ?) – – vychádza mi z toho jedine zámer zmiasť diváka – ale samoúčelné mätenie, to je nič...(12.4.2015)

• JK-Stinger

Malinko lepší než druhý díl, zasazení do divokého západu se ukázalo jako slušný tah. Bohužel to je asi jediná větší výhoda, a tak budu víceméně kopírovat předešlé hodnocení. Spousta krve a zvrhlostí graduje víc než předtím a kdo má rád tenhle styl černého humoru, asi si přijde na své. Já se tak akorát zasmál ukopnutým upířím kulkám.(6.6.2011)

• - Natáčení probíhalo od 23. října do 16. prosince 1997 v Jižní Africe. Snímek byl natočen dříve, než druhé pokračování série. Uveden byl však později. (gogos)

• - Michael Parks, který si ve filmu zahrál postavu Ambrose Bearse, se v prvním snímku série objevil jako texaský ranger Earl McGraw. (gogos)

• - Mary si chcela zahrať Mädchen Amick, kastingom však neprešla. (fandafilmov)