Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

• USA No Retreat, No Surrender (více)
Trailer

Jason Stillwell, syn majitele karate školy, je velkým fanouškem Bruce Leeho, sám však ale moc dobře bojovat neumí. Všechno se změní, když se mu jedné noci zjeví duch Bruce Leeho a začne ho trénovat. Jason se naučí ubránit nejen sebe, ale i své nové přátele ze Seattlu a svého otce, za jehož školu ve finále bojuje proti smrtelně nebezpečnému ruskému bojovníkovi Ivanovi (Jean-Claude van Damme). (Fary)

Trailer

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Já černej pásek ještě nemám !!" - "A kam chodíš ?? Do zvláštního kurzu pro retardovaný ??" ;) Myslím, že naprosto zásadním a neoddiskutovatelným vysvětlením tak vysokého hodnocení No Retreat, No Surrender bude zřejmě nostalgie, a tak já osobně, protože jsem film viděl prvně až nyní takřka 30 let od jeho uvedení do kin, zůstávám naprosto objektivní a dokonale omráčený tím, o jak špatnou a zároveň zábavnou záležitost vlastně jde, byť mě často rozesmály právě scény, které směšné být určitě neměly !! Poměrně mě překvapuje fakt, že za touto karate fraškou vezoucí se na vlně o rok mladšího Karate Kida, jehož naprosto ve všech směrech bezostyšně vykrádá, stojí zkušený režisér Corey Yuen, který je znám například velmi vydařeným prvním Kurýrem či Hrou smrti 2 se samotným Brucem !! Chápu, co všechno se mohlo malým klukům na Karate Tigerovi líbit, stejný příběh loosera, který ke štěstí přišel, podařený soundtrack Paula Gilreatha, odkazy na rodící se break dance a spousta dalších aspektů, které však dnes již nikoho nenadchnou, a tak střízlivý pohled spíš jen odhalí veškeré fatální neduhy tohoto snímku v celé jejich nahotě, většina (ne)herců podává tak křečovité výkony, že zmiňovaný Karate Kid působí jako shakespearovská variace, ani Van Damme mimo arogantního výrazu nijak nevybočuje z řady, dialogy jsou tak stupidní, až máte chuť ohluchnout, a samotný příběh není ničím jiným než snůškou dementních klišé a infantilních hloupostí, přičemž ta přepjatě kýčovitá dějová linka kolem ducha Bruce Leeho snad ani nezasluhuje více rozebírat, zdá se mi sympatické, že si mistra zahrál jeho bývalý dablér Tai Chung Kim, který mu však v přímém záběru je asi tolik podobný jako já..;) Co už jsem však vůbec nepochopil, byl postoj Jasonova otce coby majitele tělocvičny k násilí, i to samotné rozuzlení v rámci jeho přehodnocení situace už není snad ani úsměvné !! No, nakonec nemůžu tvrdit, že bych se nebavil a že by mě Karate Tiger jako diváka nějak zásadně urážel, minimálně jde přeci o jeden z prvních Jean-Claudeových filmových počinů, a choreografie akčních scén je na velmi dobré úrovni, nicméně se mi zdá dost nadhodnocený oproti Karate Kidovi, na němž tak parazituje, a protože ho nikdo nepovažuje za komedii, nemůžu jít s hodnocením výše.. ()

MM_Ramone

Dosť slabý, ale všeobecne známy karate film z 80.rokov. Scenár je desne jednoduchý, ba až naivný. Pretože trénovať s mŕtvym duchom Bruce Leeho mi prišlo hodne uletené. Ani predstaviteľ hlavného hrdinu Kurt McKinney, moc hereckého nadania nepobral. Zato jeho fyzická kondícia je obdivuhodná a takmer vkuse divákovi predhadzovaná. Keby dokázal aspoň z polovice tak hrať ako vie napínať svaly, tak by to bolo minimálne na cenu Oscara. Avšak "Karate Tiger" je aj filmom, v ktorom sa zviditeľnil fighter Jean-Claude Van Damme. Aj keď tu nehrá hlavnú úlohu, jeho stvárnenie narcistického ruského agresora Ivana, mu prinieslo neskôr ďalšie filmové role, slávu a peniaze. ** ()

messiah

Karate Tiger jsem viděl ještě se simultáním překladem na jediném přehrávači VHS v okolí...byl umístěn ve společenské místnosti zbrojnice místní SDH a jako malí caparti jsme se tam slézali když šli "velcí kluci" koukat na filmy. Viděl jsem tam poprvé Ramba, Karate Tiger a Terminátora...ale Karate Tiger byl z naší strany nejžádanější film, protože když jsme řekli že chcem pustit Karate tiger, "velcí kluci" nám pustili péčko :D Doma jsme pak tvrdili pravdu - že jsme koukali na Karate tiger samozřejmě. Rozhodně významný film z mého pohledu .o) ()

m.a.t.o.

Každý nejako začínal, ale za toto sa tvorcovia musia hanbiť dodnes. Otrasný film po každej stránke, jedna jediná vec kvôli ktorej som mu nenapálil "odpad" boli na svoju dobu choreograficky pomerne zložité a kontaktné súboje. Záverečný fight Van Damme vs. McKinney je lepší, než čokoľvek z Bloodsportu, no aj tak si už túto sračku nikdy nepozriem. 10 % ()

dyfur

....v časoch synchronnych dabingov,piratsky skopírovaných VHS kaziet z Rakúska,toto bolo niečo -hmm karate,americký film,akcia.... no hooodne naivné to je - videl som minule na satelite....tie pózy,vyrazy tvare i súboje ....neviem či i dnešní tinedžeri toto tak hltajú ako my vtedy.........ja už iste nie len zhovievavý úsmev. ()

• Když se Jasonovi (Kurt McKinley) prvně zjeví Bruce Lee (Tai Chung Kim) a vysvětluje mu první údery, objeví se nad jeho hlavou přibližně na 10 vteřin zvukařův mikrofon. (Stejšn)
  • Po konfliktu na večírku přijede rozčilený Jason (Kurt McKinney) ke hrobu slavného mistra Bruce Leeho a prosí ho o pomoc. Po chvilce si klekne a klečí pouze na jedné noze, zatímco druhou má jen pokrčenou, kdežto hned v dalším záběru klečí na obou nohách. (Armin82)