Uprchlý vězeň Sam Gillen narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. Po několika pokusech podplatit Clydii a zbavit se Sama dojde ke konečnému účtování, krvavému, bolestivému, ale spravedlivému. Sam se nakonec nechá dobrovolně odvést policií, ale slibuje Clydii a dětem, že se vrátí... (Bontonfilm)

Ravi

Tenhle film jsem viděl v dětském věku v obecním kině. Byli jsme tam tři kamarádi a museli jsme obětovat peníze na nanuk za další tři lístky, protože jinak by se nepromítalo. V té době mě film strhnul, ale po druhém (přítomnosti bližším) shlédnutí jsem tak unešen nebyl, ale vandammovka je to jedna z lepších a hlavně tak trochu jiných - dějovějších. 65% = 3/5 ()

deckardx

Jeden ze sympatictejsich filmu s Van Dammem, neni to jenom sama bitka, ale obcas se to snazi i o nejakej ten dej.. Ale stejne docela bida.. ()

ssfan

Jeden z nejhorších filmů s Van Dammem. Úvod je velmi nudný a pomalý. Akce je v celém filmu celkem málo, a tak jsem se dost nudil. Tvůrci chtěli udělat asi akční drama, ale byla to skutečně bída. Dialogy byly stupidní a souboje umí Van Damme také lepší. Mám ale filmy s Van Dammem rád, a tak dám 3 hvězdy - líbilo se mi to na 50%. Objektivní kvalita 42%. ()

spikey1

Jean Claude jezdí po Americe na Triumphovi, a kope a bouchá do vidláků:) prostě typická Van Dammovka ale vůbec to není špatný. ()

solskjaer

ANO tohle měla být romantika z absolutně neromantickým herce jakým van Damme je . Nejkýčovitější moment celého filmu je bezpochyby zpomalený skok na motorku s nesmírně přitažlivou grimasou tohoto Belgičana:-)) ()

sedm.1

Není úniku natočil JCvD v době své největší slávy,ovšem samotný snímek skutečně žádnou slávou neni.JCvD nechtěl natočit zřejmně jen další akčnák,a tak zkusil i trochu dramatičtější film.A dopadl zle.Nudný béčkový film s fakt odpudivou Rosanne Arquette,trapnými záporáky,nulovým dějem a prachbýdnými dvěmi akčními sekvencemi.V té době to nebyl klasický van Dammův film,ale i on sám pochopil,že neudělal dobře a rychle se zas vrátil k čistě akční poloze,o které ale taky tedy nemůžu mluvit,že by mu nějak dvakrát šla :-),ale pořád lepší než tento pokus.Slabota! ()

Danoboss

Námetom zaujímavý akčnák, bohužiaľ relatívne nudne natočený, hlavní záporaci nestoja za nič a bitky s vidlákmi, ktorí vystúpia z buldozéru a bijú sa lopatami skutočne nestačí na 90 minútovú stopáž. Mimochodom, tiež je vám mladý Kieran Culkin oveľa sympatickejší ako jeho slávnejší brat Maculay? ()

upson

Důkaz toho, že v Jeanovo filmech se nemusí kopat s otočkou, vlastně se nemusí kopat vůbec :-) Scénář není úplně tupý, sem tam něco uletí v dialogu ale jsou tam i sem tam nadprůměrné momenty. Dvojice záporáků Levine a Ackland by mohla hrát klidně párek hajzlíků v sérii DIE HARD a na samotný konec, jeden hustokvalitní skok na motorku ....... 85% ()

herr_carter

Hodně slabý film, ty hvězdičky opravdu jen za Jeanovu snahu "hrát" a jenom nemlátit a Rosanniny kozy..............moje hodnocení = 3 z 10. ()

MARTIN*I

Proč má Van Damme všechno tak béčkový...??? Neni tu žádný film s ním, který by měl červenou barvu... Snad jenom přátelé, ale to se fakt nepočítá!!! ()

Mr.Floyd

V rámci Van Dammovej filmografie prekvapivo vážny a poctivo natočený snímok, ktorý je síce absolútne priemerný, ale oproti väčšine akčných kopačiek, ktoré natočil predtým je to aspoň film, ktorý sa dá pozerať a už po prvých minútach vás zaskočí tým aký je normálny. Žiadne super boje, super zbrane a mega výbuchy, len skromnejšie bitky, pištole a brokovnice a požiar stodoly. Van Damme zo seba nerobil debila ani tupého zabijáka a snažil sa svoje herecké schopnosti (aj keď nestoja za veľa) zužitkovať naplno aj v dramatickej roli. Ako film je to za dve hviezdičky, ale keďže je mi Van Damme sympatický a film nie je blbosť dávam tri. ()

Jane18CZ

Film jsem viděla až od dtuhé poloviny a ještě k tomu někdy o půlnoci a musím dát 3* neboť udržel mou pozornost v tomto čase, kdy jsem vlastně chtěla jít už spát a úspěšně jsem ho dokoukala do konce. Lehký filmík na odreagování :) ()

cachina

Nejsem žádným fanouškem Jean-Clouada Van Damma a ani jeho filmů. A to se nezmění ani po snímku Není úniku. Jean-Cloude prostě podle mě neumí hrát a to dokazuje i nyní. Film má sice dokonce i děj. Ale bohužel velmi šablonovitý a předvídatelný. Je tu méně akce, která ustupuje na úkor milostné dějové linky. Jean-Cloade jako hodný propuštěný vězeň, který zachraňuje zvířata a vesničany proti velké bezohledné společnosti. U toho se stačí zamilovat, stát se novým otcem dětí a zmlátit pár chlápků. Je jenom otázka času, kdy se dá dohromady s vdovou a kdy na něho praskne, že je právě utekl z vězní. Obojí musí nevyhnutelně přijít. Absence více akce a děj bohužel znamenají, že Jean musí trochu i hrát. A to i v citovějších scénách např. s malými dětmi atd. Jenže Jean-Claude si po celou dobu vystačí s jedním obličejem, který se nezmění při rvačce ani při sexu. Párkrát se tam mihne nahý a je konec. Snímek Není úniku mě tedy nepřesvědčil a nedonutil, abych si pustil jiné filmy s nehercem Jean-Claudem. ()

iXtr3m3

Taký civilnejší a uveriteľnejší pokus o čiastočne akčnú čiastočne dramatickú ba dokonca romantickú tvorbu. Väzeň na úteku, sexi osamotená mamička a podlý zloduch, ktorý chce za každú cenu jej pozemky. Koľkokrát sme toto už videli? X krát, keďže sa v mierne upravených podobách tento motív objavuje na plátnach kín už od nepamäti ešte z dôb westernov a možno aj nemých filmov, ale tým som okrem Chaplina, Laurela a Hardyho a pod. moc nikdy nedal. :) ()

Krystalion

I když už se o něm skoro nemluví, tak si musíme přiznat, že tento belgičan zaplavoval zejména v devadesátých letech naše kina akčními filmy a ukazoval nám v nich své roznožky a další kaskadérské kousky. Když se podívám na hodnocení jeho filmů na místní databázy, tak je to samá modrá. Asi to hodnotí mladší generace, která neměla tu možnost chodit do kina na tyto akční snímky. Většina akčních snímků má jednoduchý děj a hodně akce, proto se jim říká akční filmy nebo někdy také B-filmy. Většinou tam neuvidíte nic uměleckého, ale to není záměr těchto filmů. Záměrem těchto filmů je takovej, že když si koupíte popkorn do kina, tak půlku z něj vysypete do deseti minut toho filmu podle toho, jak moc je akční. V tomto filmu se setkáváme s ochranitelským pudem našeho hrdiny, který se snaží zachránit rodinu před nenažraným kapitalistou a dokonce se stačí i zamilovat. I ta slza tam ukápne a tak to má být. ()