Uprchlý vězeň Sam Gillen narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. Po několika pokusech podplatit Clydii a zbavit se Sama dojde ke konečnému účtování, krvavému, bolestivému, ale spravedlivému. Sam se nakonec nechá dobrovolně odvést policií, ale slibuje Clydii a dětem, že se vrátí... (Bontonfilm)

Haymar

Další kousek, na který se neprávem příliš kydá hnůj - a to převážně jen kvůli přiblblé "presumpci viny". Dosti netypická role Van Damma (nevím proč by si to nemohl vyzkoušet, jako mnozí jeho kolegové), v které obstál se vztyčenou hlavou. Jasně, příběh není kdovíjak originální, ale herci zde překvapivě dobře fungují (zejména ti záporní - Levine a Ackland) a Van Damův "Sam" je takový charakter, že mu prostě palce držet musíte! Mě se to líbilo kdysi a líbí se mi to pořád (což se nedá říct o většině produkce 90kových kick-fight-stars). ()

Piškotka

O schopnostech Van Damma nepochybuji, ale nadpřirozený přece jenom není (co ten barel s vodou?). Snaha propojit akčnost s romantikou se docela povedla, ale bylo to násilné. Bylo zde příliš mnoho zla a zlomených citů. Rosanna Arquette připomínala Erin Brockovich. ()

filipvrbik

Na této Vandamovce (mimochodem s ratingem R -do sedmnácti jen s dospělým) jsem byl před 23ti lety se sedmiletým bráchou v kině, takže nostalgie- a dnes po letech a není to tak hrozné....60% ()

mira007

Van Dammeho nejméně karatistický film - jako malému mi vadilo, že tam neskáče otočky a salta, ale dneska to je celkem koukatelný akční film s prvky romantiky. ()

Brejlil

Ze začátku to vypadá pořad ještě dobře. Scéna s vězeňským autobusem je sice jen řemeslná, ale odsýpá a je mile "béčková". Jenže potom jde film z kopce. Van Dammeovo úporné neherectví se čelně střetává s požadavky scénáře a padá na krovky úplně grogy. Takové voyeurství se v Jean-Claudově podání stává komickou vložkou a podobných scén je více. Ani záporák není zrovna eso a bohužel ani nedostane přes držku. Nechtěným vrcholem je obsazení Kierana Culkina, něco tak odporného se hned tak nevidí. Vidí, jeho bratr. ()

Untentrauer

Na tenhle film existují dva pohledy a ani jeden není špatný. Takže je to podle mě velmi nedoceněný a opomíjený film. Pokud bychom tento film hodnotili v době své premiéry, pak zjistíme, že je to jeden ze záplavy akčních filmů té doby s celkem běžnou zápletkou. Jenže je tam JCVD, který tomu dává ikonickou podobu. Pak je tam Arquette, která tomu dodá šmrnc a nakonec tři velmi sympatičtí záporáci: Levine, Ackland a Blatchford. Dokonce se tam v roli mukla v buse mihne i Sven-Ole Thorsen. Tímto vším se podle mě film vyšvihnul nad ostatní díla té doby a dokonce se nebojím tvrdit, že se vymanil i ze škatulky s nápisem "B". Pokud bychom tento film hodnotili z pohledu dnešní doby, pak stačí velmi prosté shrnutí - dnes by něco takového nebyl schopný nikdo natočit, dnes by tento film nebyl schopný nikdo korektně obsadit a pokud by se o to i přes to všechno jmenované někdo snažil, pak máme na světě naprosto příšerné béčko, kde by byli i efekty směšné. ()

Hapretor

Van Damme klasika. Tupé, vtipné, zábavné. Průměr, který nemůže být více průměrný. Tohle a jemu podobné na dobrou noc poslouží vždy dobře. ()

helloween93

Zvláštní film s Van Dammem, akce tu na jeho film není tolik, spíš je to o jeho sbližování s rodinou, u které se schovává. V celém filmu Jean Claude ani jednou nepoužije svůj kop. To jsem snad ještě neviděl. Jinak film je rozhodně zajímavý už jen tím, jaká je to změna v kariéře JCVD. 3* ()

MickeyStuma

Jean-Claude Van Damme se tímto snímkem oprostil od věčných akčňáku a ukázal, že se nebojí ani dramatičtějších rolí. Tématicky se to od ryze akčních námětů sice zase až tak neliší, ale po patřičných úpravách bylo docíleno jistých nápadů. Příběh tedy daleko více sází na dramatizaci, romantičnost a citové projevy. Co se týče herectví, nelze Jean-Claudovi upřít snahu. Jeho kamenná tvář sice hereckému projevu nijak nepřidala, ale budiž, šlo o vážnou postavu. Pro jeho fanoušky to však bylo překvapení a šok, a tak z nezvyku většinou nesměle snímek strhali, protože tohle už nebyl Van Damme, jak ho všichni znali. Akční scény tu sice jsou, ale vyznívají spíše jako nucený doplněk děje. Charakter Sama Gillena, kterého Jean-Claude hraje, je jasně definovaný. Uprchlý trestanec schopný obětovat svoji svobodu, aby zachránil vdovu s dvěma malými dětmi před ztrátou domova a snad i života, přeci jen dokáže povznést jisté sympatie a porozumění. ()

yVANs

Jean Claude víc hraje než bojuje a to je samozřejmě přinejlepším nuda, avšak bez něj a Rosanny Arquette by to byl normální naprosto nudnej rodinnej film a asi by se na to kromě nějakých nešťastných náhod nikdo nedíval. Příběh by se dal shrnout do jedné věty, veškeré delší vyprávění by již bylo nad rámec toho co opravdu ve filmu bylo. Akční opravdu pramálo, romantický jen asi pro opravdu skalní fanošky nahého JCVD...drama však to je opravdu dechberouci. ()

Razzor_82

"Chceš přidat?" Pro JCVD dramatičtější role. Více rodinné romantiky a citů jde hodně znát. Akční scény vyznívají jen jako výplň. Rossana Arquette je příjemná.  Takový průměr a malé odbočení z klasického žánru.. 5/10 ()

Stíba

Nelze hrát celej život jen mlátiče a i JCVD se z tohohle stereotypu rád pokoušel vystoupit. Za mě je tohle takovej příjemnej dobře utíkající film o chlapíkovi, co kdysi dávno sice nežil nejspořádanější život, ale má srdce na pravym místě a snaží se svoje chyby odčinit. A já mu tuhle roli věřil, sed mi do ní dobře a jsem rád, že i takovýhle filmy točil. ()

Zevon

Opravdu není kam uniknout, do slova a do písmene. Pokud Vám z tohodle nepovolí svěrač následkem křečovitých stahů v traktu, můžete si blahopřát, že jste sice ztratili čas, ale aspoň si zachránili u televize sedačku. Na tohle se nedá dívat ani v letadle. ()

messi@h

Jeden z nejlepších filmů JCVD, což sice vzhledem k jeho filmografii (obzvláště z poslední doby) nezní nijak úchvatně, ale je to prostě tak. Samozřejmě to není nějak objevný snímek, ale oceňuju to, že jsem celý film držel hlavnímu hrdinovi palce a taky konec mě překvapil - není to žádná scéna, kdy hlavní hrdina a jeho partnerka v západu slunce odcházejí šťastně žít až do smrti. Překvapivě citlivě natočený akční film (trochu protimluv, ale budiž), kde opravdu fungují vztahy mezi jednotlivými postavami. Soubojů sice moc není, ale musím pochválit jejich pojetí. Je osvěžující vidět zase jednu poctivou rvačku, kde si herci vystačí bez drátů a akrobatických prvků. A vzhledem k tomu, že mě bavil film jako celek, tak vlastně chválím i to, že těch soubojů nebylo přehnaně moc (i když si zároveň myslím, že to je bohužel hlavní důvod zdejšího nízkého hodnocení). ()

Armin82

Dobrák všech dobráků Jean Claude van Damme,kterýmu pomůže bratr na svobodu a při svém útěku se zakouká do jedné svobodné matky a je rozhodnut ji bránit. Trošku změna a pro Jeana nezvyklá role,ale zas tak špatný to není. Těch akcí moc není a chvílema dost nuda,má lepší filmy--->60% ()