Uprchlý vězeň Sam Gillen narazí při svém útěku na malý domek, ve kterém žije mladá sympatická Clydie se dvěma dětmi. O jejich pozemek má ale zájem důlní společnost a je ochotna použít jakýchkoliv prostředků k vynucení souhlasu s těžbou. Sam se s Clydií a dětmi postupně sblíží, zatímco představitelé důlní společnosti začínají chápat, že proti nim stojí velmi silný a nebezpečný protivník. Po několika pokusech podplatit Clydii a zbavit se Sama dojde ke konečnému účtování, krvavému, bolestivému, ale spravedlivému. Sam se nakonec nechá dobrovolně odvést policií, ale slibuje Clydii a dětem, že se vrátí... (Bontonfilm)

castor

Možná kdyby neviděl emancipovanou Rosannu Arquette v koupelně, sbalil by druhý den stan a vyrazil zase o kus dál. Možná kdyby mu ten kluk nepřirostl k srdci, udělal by to samé. JCVD se odklonil od kousků, kdy dusný vzduch arény prořízne ostrý zvuk nějakého efektního úderu a vydal se cestou, kdy si půjčuje solničku a v mlčenlivém podání rozdává rány těm, kteří nutí vdovu s malými dětmi podepsat smlouvu k nevýhodnému odprodeji pozemků, na kterých leží její farma. Jean-Claude se pokusil o charakterový posun, podle kritiků neuspěl, já myslím, že docela jo. Křečovitě působí téměř pokaždé, tady prostě jen ubral na svém zářivém úsměvu a velkých ramenech, a pustil se do role trestance na útěku, který chce udělat zase pro jednou něco správného. Robert Harmon je poměrně zkušený řemeslník, akci zvládal velmi slušně, spoluautory scénáře jsou pak překvapivě autor Základního instinktu Joe Eszterhas a Randy Feldman, který zase stojí za kultovním hitem Tango a Cash, takže ani tady se nevaří úplně z vody. Když jsem na tom byl kdysi v kině, držel jsem palce a říkal si, že kdybych měl někde začít znovu, na téhle odlehlé farmě a v téhle společnosti by to nebylo úplně od věci. Fajn devadesátková jednohubka. ()

Wacoslav1

Kdyby se ZANKLOD nesnazil porad hrat a ten film si furt nehral na strasne seriozne mineny drama a pridalo se trochu vic akce dopadlo by to lip takhle bohuzel neni na co koukat krome Vandammovy holy rite ale to neni zrovna to co by mne zajimalo... ()

Xmilden

Mé první první zklamaní s půjčením nové kazety se u mě dostavilo tímhle snímkem. Kdysi jsem si zase tak spěchal s ještě horkou VanDammovou novinkou ze školy a rovnou jsme to zapíchli u spolužáka, kde se nás sešlo více a já měl ten úkol půjčit film. Takže jsme zasunuli kazetu do videa a ...akce nikde. To byl prostě neodpustitelný průser pro 12leté smrady. Samozřejmě jsme ocenili milostnou scénu s paní Clydií, ale film se půjčoval ze zcela jiných důvodů. Dlouho jsem tomuhle filmu nedokázal nedostatek akce odpustit. Dneska je pro mě Nowhere to Run poměrně kvalitní podívaná, která představuje Van Damma zase malinko v jiném světle. Zkrátka takový ten chlápek do nepohody co se úplně náhodou nachomejtne jedné ovdovělé majitelce velikého ranče s dvěma dětma. Kluk si moc užívá že má zase tátu. Naproti tomu si přestane užívat místní policajt a banda grázlů, kteří mají s pozemky na kterých stojích farma své plány také zrovna neštimuje, že Van Damme spává ve stodole a větrá motorku. Celé to eskaluje k nevyhnutelnému střetnutí, které díky parádnímu Tedu Levinemu a jeho karetnímu kouzelníkovi stojí prostě za to. Pro mě jasný kandidát na nejzajímavějšího záporáka, který se kdy VanDammovkama mihnul. Takže super rodinný pohodový filmík, který mám čím dál raději. 60% ()

Shakers

Asi takto to vyzerá keď Rosamunde Pilcher obsadí Žán kloda do svojho filmu. Van Damme skutočne v netradičnej úlohe, až sa mi to nechcelo veriť. Na jeho kopy s otočky tu nečakajte, tu hraje sladkého ulizaného drsňáka, ktorý sa vyzná do motoriek, práva,či žien. Príbeh je v podstate kde bolo tam bolo, stretol raz Jean-Claude opustenú kočku, na upustenom mieste, ktorú frajersky zachránim. Niekedy je to skutočne na pousmiatie keď sa Jean-Claude pokúša zaujať v takomto filme, ale narozdiel od takého Scotta Adkinsa, Van Damme vie trošku viac hrať, nechýba mu charizma a ako jednohúbka je to fajn. Nenudil som sa. 60% - 3* ()

Jacinda

Absolutní béčko s JCVD ale s celkem (výjimečně) sympatickými dětmi a dobrý vtipem: UŽ SE NEBUDEME BAVIT O PENISECH ()

mzss1

Nečekal jsem, že se z toho vyklube takové rádoby rodinné drama. Úvod filmu je obyčejný, moc nezaujme, dále až do čtyřicáté minuty se nic zásadního neděje až na jeden slušný souboj. Pak hlavní hrdina zachrání z hořícího domu pár lidí a opět se to protahuje, až po první hodině filmu je akce. Do té doby film působí jako drama - ne moc dobře zvládnuté, znám lepší drama. Film má málo akčních scén, ale zase naopak mě to po té čtyřicáté minutě celkem bavilo to pojetí jako drama. Poslední zhruba dvacetiminutovka byla akční, ale ne moc velkolepá. Konec správně nostalgický. Nejsem zklamaný, ale ve filmu působilo vše téměř obyčejně. Hudba dobrá. Film celkově hodnotím na 55% = *** ()

kingik

Van Damme chtěl evidentně vybočit ze zajetých kolejí, a tak kývl na scénář Joe Ezterhase, s úmyslem posunout se více k charakternímu herectví, ale ne úplně se to povedlo. Van Damme je akčním typem herce a tomu už nikdo nikdy neodpáře, a proto působí daleko přesvědčivějším dojmem v bitkách, kdy rozdává soupeřům mocné kopance. Pokud ovšem přijde řada na hraní, působí bezradně, a pak zase ožije v nějaké potyčce, kterých je poskrovnu. Pak uspokojí jednu neuspokojenou vdovu, vyřídí si účty se zabijáky a prapodivný film skončí. Van Dammeovi prostě tyhle role neseděly a nakonec tenhle film není ani plnohodnotným dramatem o vězni na útěku, ani plnohodnotným akčním filmem. Vše je totiž velmi polovičaté, ale k dobru se dá připočíst kvalitní hudba Marca Ishama, zajímavě nasnímané bitky a Van Damme, když se zrovna nepokouší hrát. 60% ()

LION-MR.T

Film bych hodnotil jenom jako akční nikoliv i jako romantický jak tady na csfd. Tentokrát Van Damme nepostřílí kupu svých nepřátel,ale spíš sledujeme jakej by mohl bejt coby náhradní otec. Pěkná příroda,spíše takovej oddechovej film na večer. ()

Anderton

Po 18tich rokoch si pamätám zadok Rosanny Arquette a to, že Kieran Culkin je lepší herec ako Jean Claude. Neviem, či to stačí na vyššie hodnotenie. ()

PetrPan

Van Damme je opravdu příšerný herec, dá-li se vůbec tímto termínem označit, ovšem tenhle film v jeho filmografii vyniká, ne však díky němu, ale díky Rosanně Arquette jako osamělé matce pečující o dvě děti a bojující za svá práva proti bohatému obchodníkovi Franklinu Haleovi (J. Ackland - mimochodem s naprosto dokonalým dabingem J. Holého) a jeho najatému zabijákovi p. Dunstonovi (Ted Levine), všicni výše zmínění povyšují tenhle snímek na poměrně slušnou úroveň, je to melodramatické, klišovité a van Damme to strašně kazí svou prkenností, ale přesto je to koukatelné ()

klerik

Nie výnimočná, ale nostalgiou opradená vandammovka... Hrdinovia bojujúci v mene slabších, nikdy nevyjdu z módy. Či? Lepšie ako Seagalov TAJNÝ AGENT... ()

SeBig

,,Já jsem hlídač parkoviště a obtěžujete mi zákazníky" Další skvělej nedoceněnej film Jeana Claude! Sice né tak nabitej ale ta akce na konci tam je! A to mě přesvědčilo dát 5! ,,Sbohem ty...SRÁČI!!" ()

korbitch22

Jděte do háje.Nejlepší Van Damme.Už od malinka je tenhle herec můj největší hrdina a nikdy jsem se za to nestyděl.Považuju ho za výborného herce a tenhle film mi to dokázal už když jsem chodil do školky. ()

Chrustyn

Svého času obrovské zklamání a v té době jedna z nejslabších Van Dammovek. Každý akční fanda od nové Van Dammovky vždycky očekával hlavně akci a zpomalené otočky. Bohužel zde je akce minimum a jede se spíše na strunu romantické podívané pro rodinu. Jen to občas naruší nějaký ten výstřel, nebo rána do ksichtu. ()

jojinecko

Dobro vždy zvíťazí nad zlom, ale tomu dobru musí pomôcť Jean-Claude..:) Minimalistické, zdanlivo nič sa tam nedeje- o to viac prekvapí, že som sa nenudil a belgičan mi bol sympatický, ako už dlho nie...Príjemný oblbovák s neuveriteľne "dojemným" koncom:))) ()

honajz

Mankote, Van Damme v romantickém filmu, kde jednou za půl hodiny dojde k bitce Van Damma nehodné (takže jen tři celkem), kde mě mělo varovat, když se v příběhu objevil na svůj věk přemoudřelý brácha Kevina samotného doma a jeho jako sestřička, a kde Rosanna ukáže dvakrát kozy a jednou zadek - jenže kde je v té době ve filmech neukazovala, včetně frndy, že? Jinak developer se choval divně a nesmyslně, jako by nestačilo podplatit katastrální úřad a někoho na stavebním odboru radnice jako v Česku moderní doby, případně, pokud to chtěl vést tím stylem Divokého západu, se divím, že rovnou všem včetně té ženské nepodpálil baráky a měl by klid. Prostě blbost. ()