Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Řekl bych, že autor tohoto snímku je fakt magor. Jako myšlenka je zajímavá, ale praktikovat to na sobě nemusí dopadnout dvakrát valně. Tak jak mu doktoři na začátku řikali, že má nezvykle zdravé tělo si dokázal během pouhého jednoho měsíce pěkně zdevastovat. Občas jsem se mu i ironicky zasmál :) Jinak, i když se občas stravuju ve fast foodech ne zrovna v Mc Donald ale ono to je respektive jedno...film mi je neznechutil ale vysvětlil vlastně to co všichni víme.(16.6.2006)

Chtělo by to kratší stopáž, míň keců a víc faktů.(29.9.2010)

Geniální nápad vzít si na mušku takovýho giganta jako je McDonald. Klobouk dolů před Morganem Spurlockem..Já sám do mekáče zajdu asi tak 4-5 do roka, takže jsem z větší části proti fastfoodům..Taky bych byl pro jim trochu zatopit, vždyt to je výsměch, co z nás dělají.(19.11.2010)

Velmi povedený dokument o fast foodech v USA. Je opravdu hrozné, jak obrovské to tam je! Dobře vtipně natočené, doufám, že ten dokument měl na tu situaci nějaký vliv. 80%.(8.2.2011)

• rodier

Vetsina lidi co tomuhle filmu dala dobre hodnoceni a verila mu, jsou naivni idioti. Zrani kazdy den v MC vas poskodi stejne, jako kdyz budete kazdej den zrat chleba, nebo jen zeleninu nebo jen brambory nebo jen sul.(2.8.2011)

• Slaboproud

Režisér denně sní ve formě levného jídla 2násobek svých potřebných kalorií a šokujícím závěrem má být, že přibere a jeho zdravotní stav se zhorší? Ten film je podle mě spíš než škodlivosti fast foodu o rostoucím množství lidí, díky kterým se udělují Stella Awards.(16.10.2011)

Za snahu upozornit na velmi vážný problém. Po půlce mě to začalo nudit a věnoval jsem se i jiným věcem, ale myslím, že to co mi autor chtěl sdělit jsem pochopil i po té půlce. Takže zbytečně dlouhé.(29.12.2011)

Po tomhle filmu máte pocit, že rozhodně musíte líp jíst a více se hejbat. Jsem zvědav, jak dlouho pocit vydrží.(14.4.2012)

• lentilka69

Dokument se mi líbil, i když mohl by se možná ještě zkrátit. Ovšem co mi kazí dojem je, že on si od rána dává super size menu a diví se, že nabírá a horší se mu zdraví? Já bych mnohem více ocenila, kdyby si více dával např. ke snídani jogurt, který mc nabízí, k obědu tedy sandwich (nemusí snad být super size menu) a k večeři salát plus nugety. Prostě kdyby se nepřežíral. Já nabrala 5 kilo za týden a nebylo to na stravě mcdonalds, prostě každé obžérství, pokud není založené jen na suché zelenině, zdraví okamžitě ubírá....(17.8.2012)

Klobúk dolu. Tlačiť do seba dobrovoľne mesiac v kuse junk food a ešte k tomu občas v XXL porcii len za účelom "výskumu" a tvorby dokumentu, to chce riadne gule. Stravníkom v Mekáči a podobných reťazcoch to nastaví zrkadlo, divákovi dá možnosť zamyslieť sa.(19.8.2012)

Já si vždycky stála za tím, že všechno to „jídlo" v tom úžasném McDonaldu je svinstvo. Teď to mám konečně potvrzené. A Morgan má můj obdiv za to, že chtěl svůj experiment dokončit, i přes všechny ty vzniklé zdravotní problémy a podařilo se mu , i když málo, něco změnit….****(19.2.2013)

Z filmárskeho hľadiska akurátne remeslo, ktoré ničím nevyniká, no téma a odvaha Morgana Spurlocka výrazne ťahá tento dokument hore.(7.9.2013)

Tento dokument je veľmi subjektívny, metodika výskumu veľmi otázna a závery (okrem pár čísel z krvného rozboru) podľa mňa nejednoznačné. Ale na niektoré jeho nepríjemné pocity (napr. tlak v oblasti podbruška a apatia medzi jedlami) som si spomenul. Obdobne nezdravo som sa totiž stravoval v ranej IT-čkarskej fáze môjho pracovného života. Verím tomu, že ak by ste jedli 3x denne v hocijakom fast foode nedopadnete dobre...(25.4.2016)

Bohužel jsem viděl drive parodii v serial Simpsonovi než samotný film - I když ona to úplně parodie nebyla :-)(16.2.2017)

Celkom zaujímavý dokument(30.5.2017)

Jeden z mých nejoblíbenějších dokumentů. Jak asi může dopadnout tělo zdravého člověka po měsíci jedení pouze jídla z nabídky McDonalds? No ne moc dobře. Morgan Spurlock se pro svůj dokument obětoval, a tenhle test podstoupil, no a měl štěstí, že se po několika měsících jeho tělo vrátilo do původního "zdravého" stavu. Co bylo ale hlavně vidět, byla závislost na cukru, kterou si člověk časem vytvoří (v obyčejném cheeseburgeru je více cukru, než byste čekali) a pokud nedostane svou dávku jídla, je psychicky na dně. K tomu ještě při každém nabídnutí XXL menu obsluhou nesměl nikdy odmítnout, a tomu říkám šílenost! Kromě tohoto svého pokusu nám v dokumentu nastiňuje i temné stránky fast foodů - jejich reklamy zaměřené na děti (potencionální celoživotní zákazníky si přece musí řádně vychovat), neinformovanost o nutričních hodnotách a složení výrobků. Ani se nedivím, že je v Americe tak vysoké procento obézních lidí, když si spousta z nich myslí, že fast foody jsou zdravé.(26.12.2005)

Zajimave pojaty dokument. Reziser Morgan Spurlock v prubehu filmu "nasazuje" vlastni zivot - tedy huntuje sve telo, aby dokazal jak fastfoody dokazou zabijet. Ze se mu to podari dokazat je prozrazeno hned na zacatku, kdy Vas seznamuje s temi ohromujicimi cisly. Presto ale Spurlock cely zbytek filmu nenudi, prinasi zajimava fakta a dotahuje do konce.(7.1.2006)

Tento dokument len dokazuje to, co sme vseci vedeli. Ale az tak drasticke ucinky v tak kratkom case som necakal. A nezabudajte, treba jest vela zeleniny a ovocia. Btw. v McD som nepol uz aspon 4-5 rokov uz len preto ze nedam 60Sk za nieco z coho sa sotva najem, racej to miniem na Pivo :o)))(14.2.2006)

Hmm....cim dyl to sleduji, tim vic na to dostavam chut. Asi uz sem ztracenej pripad :-((23.2.2006)

Pan Spurlock vám tu velice názorně a přesvědčivě dokáže, že když budete hodně žrát, tak ztloustnete. Zajímavé téma, natočeno je to ovšem spíš průměrně, možná lehce nad.(4.3.2006)

zajímavé, kolik lidí tady tvrdí, že oni jsou v pohodě, protože do Mekáče nechodí - jenže ono to není jen o Meku, ale celkově o životním stylu. Obávám, se, že ten dkument zůstal nepochopen :-((18.6.2006)