Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sebevědomý Poručík Chris Burnett (Owen Wilson) byl vycvičen jako specialista na řízení bojových letadel typu F/A - 18 Superhornet a stal se skutečným špičkovým pilotem a navigátorem. Není proto divu, že nadupán vědomostmi a neotřesitelnou vírou ve své schopnosti, chce ukázat světu, co umí. Jeho poněkud konzervativní nadřízený admirál Reigart (Gene Hackman) jeho horkokrevnost nepovažuje za vhodnou. "Jsme pozorovatelé a ne vojáci", říká admirálu Reigartovi jeho podřízený Chris. Během průzkumné akce ale Burnett vyfotografuje cosi, co vidět rozhodně neměl, je sestřelen a pronásledován. Navzdory tomu, že celá akce probíhá "za nepřátelskou linií" , jde poručíkovi o krk. Admirál Reigart poruší své zásady a udělá riskantní rozhodnutí pro záchranu jeho života... Příběh filmu je zasazen do neurčité doby, která je charakterizována jako "pozítří" a je inspirována znepokojivou situací v Bosně. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (328)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na hodnocení zde nehleďte to ponejprvá, jelikož film samotný je velice dobrý, scénář vskutku originální brán podle skutečných událostí jak jinak a odehrávající se v ne příliš filmově zmapované válce v Jugoslávii. Owena Wilsona jsem si ve válečném filmu opravdu těžko dokázal představit, ale nakonec mi dokázal, že jako herec dokáže i silnější role a vůbec mu to neškodí. Akčních scén je habaděj a děj příjemně ubíhá k tomu výborná hudba od Dona Davise (Matrix), která ve vypjatých scénách řádně graduje a máme tu akčňák roku. Celé to zní velice hezky, až na ten konec...no musíte vidět sami. Jinak by to bylo určitě za 5 *. Za zajímavost rozhodně stojí fakt, že všechny Srbové, kteří se ve filmu objevili nebyli Srbové ale Chorvati jelikož štáb žádného Srba nedokázal na natáčení sehnat...jak puritánské. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Americká náborovka, slušně řemeslně zvládnutá, s překvapivě věrohodným Wilsonem v pro něj nezvyklé roli, ale s neuvěřitelně sračkoidním koncem, který přechází až do nechtěné sebeparodie. Možná bezprostřední američtí diváci u závěrečné scény v kině fandili, dupali a tleskali, ale já se za jeho tvůrce skoro až styděl. Jediné pozitivum bych snad v tomhle filmu viděl, že aspoň trochu, byť velmi zkresleně, přibližuje velikou skvrnu evropských dějin, tedy vojenský konflikt v Bosně, který jinak, až na některé vyjímky, pořád uniká zájmu filmařů. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Do sestřelení letadla je to snesitelný, ale to, co příjde potom je taková pitomost (včetně režie), že se sám divím, jak jsem tolerantní. Scéna s helikoptérou a závěrečnej skok ze skály srazil moje hodnocení téměř do odpadu. Pokud se chcete dovědět něco o téhle válce, pak snad Země nikoho . I ty dvě hvězdičky mi připadají moc. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Teda vy s tím americkým patriotismem naděláte...už byste ho mohli jaksi "vypnout," jak jste zkušení diváci, no né? ;-) Ale k věci: zajímavý nápad, sympatické obsazení, často jsem měl hodně ztísněné pocity (hrob) a zajímavě akční hudba Dona Davise. Podtrženo, sečteno mi to vychází na to, co mi vychází :-) ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Jak už tady zmiňuje spousta dalších, nebýt posledních 10 minut, bylo by to hodnocení možná ještě lepší. Námět je docela zajímavý a je i zručně zpracován, herci také předvádí solidní výkony, akční scény jsou zajímavé a o napětí je docela slušně postaráno. Každopádně to pro mě bylo poměrně milé překvapení. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (25)

  • Chris Burnett (Owen Wilson) říká na začátku filmu, že kdyby měly rockové skupiny pořádné piloty, nedocházelo by k leteckým katastrofám. Zároveň zmiňuje skupinu Lynyrd Skynyrd, že by jim chtěl dělat pilota. Tři členové této kapely v roce 1977 zemřeli při leteckém neštěstí. (Terva)

Související novinky

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

11.11.2007

Mark Wahlberg si v Odstřelovači a Skryté identitě vydatně natrénoval polohu nekompromisního drsňáka, který před striktním dodržováním zákona upřednostňuje přímočarou kulku mezi padouchovy oči. Tenhle…

Reklama

Reklama