poster

Za nepřátelskou linií

 • USA

  Behind Enemy Lines

 • Slovensko

  Za nepriateľskou líniou

Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2001, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ****

  SPY GAME+ČIERNY JASTRAB ZOSTRELENÝ Vojnová dráma to rozhodne nie je, pretože vojnový konflikt slúži len na rozpútanie divokej akcie. A kvôli vizuálnej divokosti film stráca na atmosfére ALE... Ako americký akčný film je to viac ako priemer s nadupanou akciou, pátosom na uzde a dokonca sa dá pri ňom aj zamyslieť nad nezmyselnosťou vojny. (Aj keď takému Kusturicovi stačí jediné grgnutie, aby lepšie vyjadril to isté ako tu za tých 100 minút). Skrátka dobrý akčňák s prekvapivo vážnym Wilsonom a štandardným Hackmanom. A fakt nikomu neverte, že je to podľa skutočnosti...(22.2.2006)

 • Fr
  **

  ,,JSTE NÁMOŘNÍ BOJOVEJ LETEC. ŽIVOT JE TVRDEJ. UDĚLEJTE VŠE, CO JE VE VAŠICH SILÁCH. KLIČKUJTE PŘED SVÝMI PRONÁSLEDOVATELI, VYUŽIJTE SVŮJ VÝCVIK. UNIKEJTE, PŘEŽIJTE, A MY VÁS PŘIVEDEME DOMŮ “....... /// Ble..ble...ble a máme tu SUPER souboj F-18tky a protiletadlový střely – to je fakt paráda!!! Těch několik minut je dokonalých! Na a pak může znuděnej poručík ukázat, co v něm je. Terén mu moc nepomůže a počasí taky ne. Fakt, že je kapku mimo určenou trasu taky na optimismu nepřidá. Ještě že na lodi šéfuje dědek Hackman, kterej už má nějaký zkušenosti.... Jestli tomu dobře rozumím... vás neserou ty idiotský nesmyslnosti ! ? Třeba takovej Saša. Frajer až na půdu a s vodstřelovačkou netrefí sedící chlapa, aby pak podle prázdnýho zásobníku nalezenýho v polích, odhadl barvu očí nenarozenýho parchanta (tady kapku přeháním, ale voni to dělaj celej film....). A ty nesmysly na konci....to je jako věřit Tereze Hodačový, že vymetla korupci u policie a zajala Berdycha a jeho chlapce (omlouvám se tenisovému reprezentantovi za ty, jenž to popletou). Zlatej Rambo, to byl aspoň chlap. Ale jestli naopak preferuješ filmy, kde NEuvěřitelnej hrdina proběhne bitevním polem tam a zpátky nezraněn, přidej si k mýmu hodnocení 5*! (Aha, to by potom nevyšlo....to je jedno, čím víc hvězd, tím víc film HRDINA). Přestože jsem poslal logiku do Bosny.... prostě to nešlo....sorry. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přesvědčím se, že tankem se dá opravdu vyřešit spousta problémů. 2.) Myslím, že Owen Wilson by měl v Rambovi nahradit Stalloneho. 3.) Vždycky jsem chtěl všem vyprávět o tom, jak jsem se tenkrát ocitl uprostřed Bosenských lesů.... /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(8.12.2011)

 • Marek1991
  *

  Som sklamaný účasťou našich hercov v tak propagandistickom filme. Určite patrí medzi popredné propagandistické filmy. Akcie tam bolo veľa, takže odpad to nebol. Zaujímavé kostýmy, dosť hodnoverné prostredie, ale kulisy boli smiešne. Nereálne akcie, človek sa divil, ako to mohol hlavný hrdina prežiť. Celý film zabila záverečná prestrelka, neskutočne naivná a hlúpa. Milovníkom amerikanizmu však možno pohladila srdce. Politický motív, tam nemal byť zakomponovaný. Vykreslenie Srbov ako tých najhorších sa mi nepáči. Bola to juhoslovanská vojna, kde bojovalo a malo svoje zločiny viac krajín. Možno tu bola snaha o podporu ľudí, čo im zomreli príbuzní v masakrách ako bola tá srebrenická. Ale naozaj sa to nehodilo do takéhoto filmu. Owen Wilson ma neskutočne sklamal, takisto aj režisér. Ak bolo niečo jednostranné, tak to bol tento film.(5.1.2012)

 • Malarkey
  *****

  Na hodnocení zde nehleďte to ponejprvá, jelikož film samotný je velice dobrý, scénář vskutku originální brán podle skutečných událostí jak jinak a odehrávající se v ne příliš filmově zmapované válce v Jugoslávii. Owena Wilsona jsem si ve válečném filmu opravdu těžko dokázal představit, ale nakonec mi dokázal, že jako herec dokáže i silnější role a vůbec mu to neškodí. Akčních scén je habaděj a děj příjemně ubíhá k tomu výborná hudba od Dona Davise (Matrix), která ve vypjatých scénách řádně graduje a máme tu akčňák roku. Celé to zní velice hezky, až na ten konec...no musíte vidět sami. Jinak by to bylo určitě za 5 *. Za zajímavost rozhodně stojí fakt, že všechny Srbové, kteří se ve filmu objevili nebyli Srbové ale Chorvati jelikož štáb žádného Srba nedokázal na natáčení sehnat...jak puritánské.(22.12.2006)

 • Ouwen
  ****

  Owene, se zbraní v ruce jsi machr, proč teda hraješ v komediálních sračkách?! Opravdu, bylo to hodně dobrý! Na jedničku jsem se hodně moc těšil. Ne, že by mně zpracování zklamalo, ale čekal jsem něco ve stylu Černého jestřába, či Speciální jednotky, ovšem zase se musí nechat, že je to jiný, než to, co jsme viděli. Hudba je fakt dobrá, akce mi přišlo málo na to, že to má skoro 2 hodiny, navíc je to jenom utíkání, jeden masakr na konci mi asi nestačí. Nevadí! Snad ve dvojce/trojce toho bude víc. Nejlepší scéna, nebo spíš, která se mi nejvíc líbila, jak Owen házel mety, přes tu explozi, to bylo výtečný! Velitel ušel, pochopitelně se objevili postavy, kterým se něco nelíbilo, práci odflákli, měli svojí palici. Owen vypadal hodně dobře, drsně, potěšila rapová scéna :D Ale pořád tomu něco chybí, ale nedá se říct, že bych se nudil. Dávám slabších 7/10(18.5.2013)

 • - V době natáčení na Slovensku se na slovenském území po 104 letech neobjevil sníh, a tak musel být ve všech scénách uměle nahrazen. (KucC)

 • - Postava srbského ostreľovača Sasha (Vladimir Mashkov) poslúžila ako predloha pre hlavnú postavu hry GTA IV. (DeJFo)

 • - Režísér John Moore ve scéně, kdy tank projíždí stěnou, téměř zemřel. Život mu zachránil jeden z kaskadérů. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace