Na srazu střední školy po deseti letech se Maggie pořádně opije, což se jí ostatně občas stává. Mladík, se kterým právě je, zavolá její sestře, právničce Rose, aby si pro ni přijela. Rose se ji snaží dovézt domů – tedy k jejich otci a nevlastní matce Sydelle, ta ji ale rovnou vyhodí. Rose nezbývá než si vzít sestru aspoň na nějaký čas domů… Rose, skvělá a schopná právnička, není žádná krasavice a na muže nemá štěstí. Teď si ale začala románek s kolegou Jimem a je z toho celá pryč. Jako kdyby pořád nemohla uvěřit, že má milence. Ovšem sestra v jejím bytě působí jen potíže. Dělá si totiž výhradně, co chce, půjčuje si její oblečení, je nepořádná, pak dokonce přivede domů malého psa. To tehdy, když jí Rose naznačí, že by si měla najít nějakou práci a Maggie na pár dní pomáhá v psím salonu. Při jedné návštěvě otcova domu pak Maggie zcela náhodně zjistí, že po matčině smrti dostávala od jejích rodičů – tedy od dědečka a babičky – dopisy k narozeninám, uvnitř nichž byl vždy malý finanční příspěvek. Otec jí ale žádný z dopisů nedal. Maggie si je vezme k sobě. Právě ten večer ji Rose přistihne doma, uprostřed nepředstavitelného nepořádku, se psem v posteli. Rázně jí řekne, aby se odstěhovala, než se ona vrátí z práce... Rose nemá náladu: zažila totiž zklamání. Měla jet na služební cestu s Jimem, tomu do toho ale na poslední chvíli něco přišlo a poslal za sebe Simona Steina, který je do Rose už dlouho zamilovaný. Ona do něj ale ne a domů se vrací špatně naladěná. Jim se jí chce omluvit a přijde s květinami. Doma je jen Maggie a stane se, co se muselo stát: když po nějaké době vejde Rosse do bytu, najde Jima s Maggie právě v nejlepším… (TV Prima)

ajuska

Nejdřív se to tváří jako příjemná oddychová komedie, ale pak nastupují obligátní tramauta z dětství a křivdy. Příběh o dvou zcela odlišných sestrách, které musí změnit svůj život. Změna nezodpovědné Maggie je jasná od začátku, ale proč se úspěšná právnička vzdala své práce, aby venčila psy jsem nějak nepobrala. Jinak celkem příjemný film, ale prospělo by mu, kdyby nabral větší tempo, takhle je to chvílemi celkem nuda. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +Cameron Diaz, závěr snímku -hodně roztahaná stopáž, není to svižné/// Čekal jsem romantickou komedii a dostal jsem poctivé rodinné drama o dvou sestrách. Občas zdlouhavé, k nevydržení a málo zajímavé. Dobrý závěr to trošku napravil, ale čekal jsem víc./// Celkem 56%/// ()

misterz

Romantická komédia v ničom neodbočujúca od klasického vzťahového motívu - vzťahový problém (v tomto prípade to sú sestry), nejaký malér, odlúčene a pohnevanie, zamiešanie ďalších osôb ako poradcov, vyriešenie všetkého všehomíra a šťastný koniec. Nemôžem tvrdiť, v niektorých pasážach som sa celkom dobre pobavil, ale len v spojitosti s výstrelkami mierne excentrickej Maggie (C. Diaz). Všetko mimo tejto komédie bola nuda podľa tisíckrát predtým videnej šablóny. 50/100 ()

Jordan

priblblá a nasladkastá nie vtipná komédia pre americké paničky, aby si poplakali a utešili sa, že nie sú na tom zle, že na nich čaká láska ich života, všetko bude dobré, nice, sweet a cool a pritomvšetkom sanič nedeje. Jediné, čo môže ten film ponúknuť, je pekné telo cameron diaz, ale na to predsa stačí navštíviť nejakú jej fanpage a nepozerať dvojhodinovú hovadinu ()

Anderton

Hanson neodhadol dĺžku, asi mal pocit, že z priemernej vzťahovej komédie bez väčších umeleckých ambícií urobí naťahovaním stopáže nejaké to oscarové umenie, bohvie. Bohužiaľ tak film skôr stráca pozornosť svojho publika. Asi bude aj dosť záležať na tom, nakoľko je vám ústredné herecké trio sympatické a úplne stačí, ak nemáte radi iba Cameron a tento film vám bude liezť skôr na nervy. Už podľa plagátu je jasné, že In her shoes je určené predovšetkým pre publikum ženské. ()

Slarque

Žasnu! Nevadila mi ani na první pohled přehnaná stopáž, ani čistě ženské téma, a dokonce jsem zapomněl i na slova jako doják, trapné či ubohé, které by ve mně mnohé prvky scénáře jinak automaticky vyvolaly. Je to určitě zásluhou perfektní trojice hereček a výborného režiséra. Zato scénář celý film stahuje dolů a má tak na svědomí celých těch 30%, které filmu schází do maxima. ()

klerik

ŽIVOT S HELENOU+HOVORÍ SA... Tak po prvé - nikdy som netušil, že Toni Collette môže vyzerať príťažlivo. Za druhé - americké polodrámy snažiace sa dorovnať tie britské mi už trochu lezú krkom. Tento film je však aj vzhľadom na svoju dĺžku dostatočne rôznorodý a hrajúci sa so psychológiou, že sa mi musel páčiť. Dobré obsadenie, občasné klišé je vyvážené uveriteľným vývojom postáv. Trošku kostrbaté, ale pre mňa zrovnateľné s AKO NA VEC... ()

Chrustyn

Typická ženká záležitost, kde se řeší ženké problémy a neustále někdo křičí nebo se hádá. Výborná Toni Collette, atypická Cameron Diaz a jako vždy svěží Shirley MacLaine zdatně bojují s přepálenou filmovou stopáží a některými okoukanými klišé. ()

Marze

Vcelku milé nápady o nelehkém sbližování vdovce prosáklého alkoholem a jeho nedobrovolné paní domácí, pro jiné už neviditelné dívky, jejíž tělo se nachází v kómatu, vydrží tvůrcům zhruba do dvou třetin. Stačí málo: ona svůj byt hýčkala, on z něj dělá chlívek a nemůžou si ani navzájem dát na zadek. V závěru se sice vyklopí nůše sentimentu, ale s trochou zbrklých honiček z něj tvůrci zas vybruslí. Jistě, slavný Duch to není, ale vcelku úhledná zábava ano, přestože Reese Witherspoonová a Mark Ruffalo nejsou zrovna osudovým párem.Zato osudu dvou sester Zná ji jako svý boty, v němž "ošklivé kačátko" Toni Colletteová bez námahy přehrává známější kolegyni Cameron Diazovou i legendu Shirley MacLaineovou v roli babičky, se dá říkat komedie zhruba deset minut ze sto třiceti. Zvláště ve chvíli, kdy lehkovážnou krásku Diazové potká převýchova ve fešáckém domově seniorů na Floridě, se původně vděčná moderní pohádka mění v nastavované naučné melodrama, kde se ještě před svatebními zvony musí vyřešit veškeré dávné rodinné křivdy. Že krásná sestra zmoudří a moudrá zkrásní, je dáno od začátku. ()

sharky

Skvělý herecký koncert Cameron Diaz, Toni Collette a Shirley MacLaine, každá je jiná, ale všechny jsou sympatické. Film je sice trochu delší a pomalejší, ale přesto mě ani chvíli nenudil. Sondu do pokažených rodinných vztahů už jsme viděli hodněkrát, tahle má ale dobře vykreslené postavy a navíc je v ní spousta povedených vtípků a hlášek. ()

Ilicka

Skvělá racionální Tony Colette a vždy okouzlující bohémka Cameron Diaz v milém filmečku, kde dvě sestry hledají sebe samy a jedna druhou, své místo ve světě a samozřejmě lásku. Film sám osciluje na pomezí žánrů romantické komedie (vztah Rose se šéfem) a rodinného dramatu (traumata z dětství, Maggiino hledání babičky). Přes předvídatelný příběh se jedná o film, který stojí za vidění, kůli živelnosti Meggie, vznešené upjatosti její babičky, silně dojemným momentům a motivům sesterské lásky a nenávisti. ()

Sofia

Myslela jsem, že to bude nenáročná komedie a ono se z toho vyklubalo psychologicky komplikované drama o tom, jak dětství poznamená celý náš další život, ať už si to přiznáme nebo ne. Chválím především herecké výkony hlavní trojice + úžasnou sbírku bot + vtipné hlášky postarší floridské dámy. Odpouštím přehnanou stopáž i některé klišovité scénáristické momenty (dyslexie, čtení básně na svatbě). ()

claudel

Dvě věci si budu pamatovat, když uslyším název tohohle díla i za dvacet let - právnička, která sekla se svojí prací a začala lidem venčit psy a matka dvou dcer, která trpí těžkými psychickými problémy a dokázala jim přesto vytvořit úžasné dětství, na které obě budou vzpomínat. A že by zatřetí před staříky se promenující Cameron v plavkách?:-) ()

ARI50

Cameron je zvláštní herečka někdy oslní hodně někdy prostě nudí viz příklad hloupého filmu. Sesterstvo se snažilo. ()

Handle

2x mírně pobaven, 2x mírně dojat, slušná i slabá místa, místy nudné, místy příjemné, každopádně kratší stopáž by rozhodně neuškodila. Ale jinak docela dobrý, akord jestli máte sourozence. Jo a Cameron Diaz to v tomhle filmu hrozně slušelo a docela se mi i líbilo, jak to zahrála. ()

18.01.2006

14.12.2005