Ideální milenka

Ideálna milenka

Šialená manželka

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 103 min

2. dabing V českém znění: Ivo Novák - James Spader (Ray Reardon), Ivana Milbachová - Mädchen Amick (Lena), Pavel Vondra - Larry Miller (Norman), Šárka Vondrová, Roman Hájek, Radovan Vaculík, Vladimír Kudla, Radka Malá, Bohuslav Kalva, Anna Suchánková, Ernesto Čekan, Marek Libert - Fredric Lehne (Larry + titulky) a další. Překlad: Zoja Oubramová Zvuk: Alexandr Vrbata Produkce: Lucie Haviarová Dialogy a režie: Petr Švéda Vyrobilo: Studio Bär pro MGM 2011(2.6.2018)

Nemám daleko ke čtyřem. Z tohoto filmu sice dýchá průměrnost té nekonečné armády dramat, které v devadesátých letech USA vyprodukovalo, na druhou stranu vyniká kvalitním scénářem a postavami, stejně jako postupnou změnou jejich vztahů od vášnivé lásky ke smrtelné nenávisti. Lena je skutečně prvotřídní svině. 65%(22.12.2010)

• Cor-Angar

Hm...tohle byl divnej film. Ikdyž divnej možná není to správný slovo, to by ještě nutně neznamenalo, že byl špatnej. A tohle byl špatnej film. Mädchen Amick je pěkná (a taky jedinej důvod proč jsem se na film zkoušel dívat), ale tady mi moc nesedla a James Spader mi asi nesedí vůbec. A všechno ostatní na filmu, včetně herců, dialogů a i děje, je ještě horší. Tohle znova vážně nepotřebuju. Prostě celkově slabý. Dokoukal jsem to v podstatě jen abych mohl napsal tenhle komentář.(5.11.2014)

Pozoruhodné psychologické drama o tom, že druhého člověka vlastně nikdy neznáme dostatečně. Bylo velmi zneklidňující sledovat, jak lze druhému zničit život a vypadat u toho jako ubohá oběť. Výborné herecké výkony. Na Youtube je k nalezení vystřižená scéna ze samého konce filmu před závěrečnými titulky, kde byl s dětmi a bylo vidět, že plán vyšel. Ve filmu mne rušily pouze "mezihry" z pouti, které mi připadaly zbytečné.(17.4.2017)

Tehle film jsem si vybral jedině kvůli Mädchen Amick, která se mi líbila v Joeyem, a i tady jí to seklo. Pokud jde o děj, tak přišel celkem rychlý úvod a pak jsem čekal, co se bude dít - bohužel to nemělo spád, takže jsem začal snímek odepisovat. Naštěstí přišel zlom a samotná druhá polovina by si zasloužila 4*. Bohužel mi celkový dojem kazilo pomalé tempo první poloviny filmu, skoro žádná doprovodná hudba a neskutečně otravné intermezza s šaškem. Pokud jste ochotni přežít první hodinu, zbytek si zaručeně užijete!(13.4.2009)