Boj o přežití

Survival Quest

Dobrodružný / Thriller

USA, 1989, 96 min

• choze

Mám pro Coscarelliho velkou slabost, ostatně napsal jsem mu na ČSFD obšírný profil, ale tenhle jeho na všechny strany kurevsky nadhodnocovaný survival, který si natočil podle vlastního scénáře rok po druhém PHANTASM, je v nejlepším případě průměr. Naivní, prostinký a zjevně velmi levně pořízený film (který kupodivu neobsahuje žádné, pro Coscarelliho tvorbu typické fantastické prvky) činí koukatelným pouze pěkná kalifornská příroda, ústřední hudební motiv a sympatičtí herci v čele s charizmatickým Lance Henriksenem, mladou Catherine Keneer a Dermotem Mulroneym. Kdyby to byl Coscarelliho první film tak neřeknu, takto ale musím konstatovat, že je to o ničem, dokonce se tu nenaučíte ani jednu zábavnou vychytávku pro přežití v divočině. V miniroličce pilota se mihne Reggie Bannister alias Reggie ze série PHANTASM.(18.6.2007)

• Hapretor

Je to blbost a velká. Nestíhal jsem některé skoky v ději. Někdo někam jde, jdou do hor a najednou je někdo loví, někde jsou, najednou je tam chata, moc takové nenavazující, řekl bych, ... Jako survival je to úplně mimo, nelogické, někdy až trapné, zabavilo, to jo, ... ale začátek je o ničem a samotný "hon" je většinou výsměch. Dermot Mulroney tady měl image (i roli), že by z fleku mohl hrát "Ramba" jako teenager ála "Rambo:Počátek". Jen na zabití času. Jinak blevajs.(15.6.2014)

Jeden z těch lepších filmů na téma "ztracená skupina různorodých obyčejných lidí v divočině se snaží přežít a dostat do civilizace, zatímco se jim do cesty staví nepřízeň osudu a skupina trénovaných cvoků". Pokud vím, tak to dávali na hallmarku někdy před sedmi lety (dnes je 2006), nebo nějaké jiné kabelovce. Na nově ani čt1 jsem to nezahlídl.(7.2.2006)

Survival in the wilderness is a matter of heart, not hardware. Béčkové osemdesiate roky vo svojej plnej kráse, s primitívnym scénarom a teatrálnymi dialógmi. Videnia hodným ho tak robí režijná svižnosť (Coscarelli film natočil po svojom vrchole Phantasm II) a hŕstka obyčajných ľudí, ktorí pod pôsobením ultra-sympatického Henriksena a krásnej californskej prírody (plus zopár na zabíjanie cvičených maníkov) nachádzajú hrdinov vnútri každého z nich. Lesná pohoda. 70%(31.5.2010)

Bereme-li v úvahu předchozí i pozdější filmy Dona Coscarelliho, co do obsahu, tak se tento snímek značně liší, co do zábavnosti je ovšem minimálně srovnatelný. Příběh dobře odsýpá, nenudí a některé rozpačité herecké výkony spolehlivě vyvažuje Lance Henriksen, kterému bych jako jedinému uvěřil, že v divočině dokáže přežít.(2.1.2007)