Reklama

Reklama

Šest dobrovolníků se pod vedením speciálního instruktora vydává do divočiny, aby si ověřili své schopnosti přežít v extrémních podmínkách. Tvrdý průvodce jim dává možnost sáhnout si až na dno svých sil. Objeví se však nečekaně komplikace: na scénu vstupuje speciální komando Modrá legie - skupina bývalých elitních výsadkářů, vedená psychotickým cílevědomým zabijákem. Pouhá hra na nebezpečí končí. Začíná opravdový boj o přežití... (MIDO FILM)

(více)

Recenze (16)

Gemini 

všechny recenze uživatele

U nás takřka neznámý film, pokud se nemýlím, šel přímo na videokazety. Příběh je trochu naivní, ale zábavný. Program "Boj o přežití" je kurz přežití v divočině - trocha toho hledání vody, slaňování, výběr vybavení a tak, prostě zívačka na kterou se může přihlásit každý od žen v domácnosti po starší vitální pány na penzi. Instruktora tohoto kurzu hraje Lance Henriksen. Dokáže s nožem hotové divy, ale hlavně je skvělý psycholog a znalec divočiny. Zápletka nabere obrátky ve chvíli kdy se ve stejné oblasti rozhodne provádět svoje cvičení "vojenská škola" Modrá Legie. Tihle klučíci se totiž s paintballem nespokojí a navíc je už od počátku "studia" učí, že za chyby se platí smrtí. Potom stačí pár "nehod", aby se začaly dít zajímavé věci. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Viac dobrodružný survival ako triler. Triler začína až niekde pred koncom, keď dosť nepravdepodobne si skupinka vojenských adeptov vymyslí, že keď má ostré zbrane, môže nimi zabíjať aj civilistov, nielen divú zver. Devízami filmu sú predovšetkým horská divočina a Henrisen v hlavnej úlohe. Ak nie je na obraze, dej upadá a pripomína skôr školskú drámu, kde sa detičky stratili v lese. Nie je to zlé, ale uvítal by som viac drámy a uveriteľnejších trilerových prvkoch než tínedžerske klišé, hlášky a rôzne doťahovanie sa. ()

Reklama

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Coscarelliho výlet do divočiny, o kterém si rozhodně nemyslím, že by byl tak naivní, jak o něm mnozí tvrdí. Je to o dvou skupinách, jež se nezávisle věnují kurzu přežití – v jednom se účastníci učí spoléhat pouze na sebe, ve druhém, že úspěch záleží na kolektivu. A nakonec samozřejmě dojde ke střetu skupin a testu přístupů, ale to je finální půlhodina. Akční a napínavá, ale v menšině oproti událostem předtím. Z většiny je to snímek mírumilovný, o respektu k přírodě a o táhnutí za jeden provaz, osázený charaktery, s nimiž byste do lesa klidně vyrazili. Moc hezky se na to kouká a moc pěkně to plyne. A kdo najde Reggieho Bannistera, vyhraje bludišťáka. | P.S.: Obsah výše je chybný, zavádějící, spoileroidní a upnutý na věc, o které film není (respektive o ní je poslední třetinu). Takže ho nečtěte a běžte do Survival Questu naslepo – stojí to za to! ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Je to blbost a velká. Nestíhal jsem některé skoky v ději. Někdo někam jde, jdou do hor a najednou je někdo loví, někde jsou, najednou je tam chata, moc takové nenavazující, řekl bych, ... Jako survival je to úplně mimo, nelogické, někdy až trapné, zabavilo, to jo, ... ale začátek je o ničem a samotný "hon" je většinou výsměch. Dermot Mulroney tady měl image (i roli), že by z fleku mohl hrát "Ramba" jako teenager ála "Rambo:Počátek". Jen na zabití času. Jinak blevajs. ()

GeorgeHans 

všechny recenze uživatele

Survival in the wilderness is a matter of heart, not hardware. Béčkové osemdesiate roky vo svojej plnej kráse, s primitívnym scénarom a teatrálnymi dialógmi. Videnia hodným ho tak robí režijná svižnosť (Coscarelli film natočil po svojom vrchole Phantasm II) a hŕstka obyčajných ľudí, ktorí pod pôsobením ultra-sympatického Henriksena a krásnej californskej prírody (plus zopár na zabíjanie cvičených maníkov) nachádzajú hrdinov vnútri každého z nich. Lesná pohoda. 70% ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama