Boj o přežití

Survival Quest

Dobrodružný / Thriller

USA, 1989, 96 min

• movie

Coscarelliho silně nadhonocené béčko, které padá s banálním scénářem a absencí jakýchkoliv drastičtějších prvků (a víceméně i dramatických) a svojí bezzubostí se nedá klasifikovat jinak než family friendly TV film. Za vidění stojí jen kvůli Lanci Henriksenovi anebo pokud potřebujete ultimátně "vypnout".(10.8.2014)

Bereme-li v úvahu předchozí i pozdější filmy Dona Coscarelliho, co do obsahu, tak se tento snímek značně liší, co do zábavnosti je ovšem minimálně srovnatelný. Příběh dobře odsýpá, nenudí a některé rozpačité herecké výkony spolehlivě vyvažuje Lance Henriksen, kterému bych jako jedinému uvěřil, že v divočině dokáže přežít.(2.1.2007)

Don Coscarelli je frajer, o tom žádná, a já ho mám moc rád, ale nemůžu si pomoct, něco mi tam chybělo. Komická rovina dobrá, dramatická také, ale dohromady to prostě nefungovalo. Jednotlivé sekvence zvlášť jsou super, ale jako celek prostě máte pocit, že to někdo sešil blbě k sobě. No, ale Lance Henriksem se tam vyjímal skvěle.(22.8.2014)

Survival in the wilderness is a matter of heart, not hardware. Béčkové osemdesiate roky vo svojej plnej kráse, s primitívnym scénarom a teatrálnymi dialógmi. Videnia hodným ho tak robí režijná svižnosť (Coscarelli film natočil po svojom vrchole Phantasm II) a hŕstka obyčajných ľudí, ktorí pod pôsobením ultra-sympatického Henriksena a krásnej californskej prírody (plus zopár na zabíjanie cvičených maníkov) nachádzajú hrdinov vnútri každého z nich. Lesná pohoda. 70%(31.5.2010)

U nás takřka neznámý film, pokud se nemýlím, šel přímo na videokazety. Příběh je trochu naivní, ale zábavný. Program "Boj o přežití" je kurz přežití v divočině - trocha toho hledání vody, slaňování, výběr vybavení a tak, prostě zívačka na kterou se může přihlásit každý od žen v domácnosti po starší vitální pány na penzi. Instruktora tohoto kurzu hraje Lance Henriksen. Dokáže s nožem hotové divy, ale hlavně je skvělý psycholog a znalec divočiny. Zápletka nabere obrátky ve chvíli kdy se ve stejné oblasti rozhodne provádět svoje cvičení "vojenská škola" Modrá Legie. Tihle klučíci se totiž s paintballem nespokojí a navíc je už od počátku "studia" učí, že za chyby se platí smrtí. Potom stačí pár "nehod", aby se začaly dít zajímavé věci.(26.1.2003)