Boj o přežití

Survival Quest

Dobrodružný / Thriller

USA, 1989, 96 min

Coscarelliho výlet do divočiny, o kterém si rozhodně nemyslím, že by byl tak naivní, jak o něm mnozí tvrdí. Je to o dvou skupinách, jež se nezávisle věnují kurzu přežití – v jednom se účastníci učí spoléhat pouze na sebe, ve druhém, že úspěch záleží na kolektivu. A nakonec samozřejmě dojde ke střetu skupin a testu přístupů, ale to je finální půlhodina. Akční a napínavá, ale v menšině oproti událostem předtím. Z většiny je to snímek mírumilovný, o respektu k přírodě a o táhnutí za jeden provaz, osázený charaktery, s nimiž byste do lesa klidně vyrazili. Moc hezky se na to kouká a moc pěkně to plyne. A kdo najde Reggieho Bannistera, vyhraje bludišťáka. | P.S.: Obsah výše je chybný, zavádějící, spoileroidní a upnutý na věc, o které film není (respektive o ní je poslední třetinu). Takže ho nečtěte a běžte do Survival Questu naslepo – stojí to za to!(17.4.2017)

Jeden z těch lepších filmů na téma "ztracená skupina různorodých obyčejných lidí v divočině se snaží přežít a dostat do civilizace, zatímco se jim do cesty staví nepřízeň osudu a skupina trénovaných cvoků". Pokud vím, tak to dávali na hallmarku někdy před sedmi lety (dnes je 2006), nebo nějaké jiné kabelovce. Na nově ani čt1 jsem to nezahlídl.(7.2.2006)

Bereme-li v úvahu předchozí i pozdější filmy Dona Coscarelliho, co do obsahu, tak se tento snímek značně liší, co do zábavnosti je ovšem minimálně srovnatelný. Příběh dobře odsýpá, nenudí a některé rozpačité herecké výkony spolehlivě vyvažuje Lance Henriksen, kterému bych jako jedinému uvěřil, že v divočině dokáže přežít.(2.1.2007)

Survival in the wilderness is a matter of heart, not hardware. Béčkové osemdesiate roky vo svojej plnej kráse, s primitívnym scénarom a teatrálnymi dialógmi. Videnia hodným ho tak robí režijná svižnosť (Coscarelli film natočil po svojom vrchole Phantasm II) a hŕstka obyčajných ľudí, ktorí pod pôsobením ultra-sympatického Henriksena a krásnej californskej prírody (plus zopár na zabíjanie cvičených maníkov) nachádzajú hrdinov vnútri každého z nich. Lesná pohoda. 70%(31.5.2010)

• Hapretor

Je to blbost a velká. Nestíhal jsem některé skoky v ději. Někdo někam jde, jdou do hor a najednou je někdo loví, někde jsou, najednou je tam chata, moc takové nenavazující, řekl bych, ... Jako survival je to úplně mimo, nelogické, někdy až trapné, zabavilo, to jo, ... ale začátek je o ničem a samotný "hon" je většinou výsměch. Dermot Mulroney tady měl image (i roli), že by z fleku mohl hrát "Ramba" jako teenager ála "Rambo:Počátek". Jen na zabití času. Jinak blevajs.(15.6.2014)