Reklama

Reklama

Jak se žije

(pořad)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 1998, 123x23 min

Režie:

Jan Hřebejk, Jan Špáta, Bedřich Ludvík, Olga Sommerová, Robert Sedláček, (více)

Účinkují:

Hugo Pavel, Jiří Raška
(další profese)

Obsahy(1)

Dokumentární seriál ČT, který se nám snaží ukázat úskalí a strasti ale i zajímavosti a radosti daných lidí, kteří vykonávají různé profese, často neobvyklé z pohledu jiných. Cyklus pořadů se dále věnuje a zobrazuje postavení jiných etnických skupin či národnostních menšin v naší vlasti, ale i handicapovaným a jinak odlišným lidem dodržujícími různé tradice, zdravou výživu, vykonávajícím již zapomenutá řemesla nebo osobám s různými fobiemi... (Stocki)

(více)

Recenze (20)

pajkir 

všechny recenze uživatele

Jak se žije komparzistům? - hodně povedenej díl...po jeho shlédnutí jsem nabyl dojmu, že komparzista je nějaká duševní nemoc. Ta afektovaná rádoby vtipná ženská, která tam házela jeden "lepší" vtip za druhým, a sama se jim nejvíc smála a pak tam na vážno děkovala svý rodině za podporu a kariéru???, asi to trénovala doma před zrdcadlem a představovala si, že mluví na Oscarech, by měla bejt zbavená svéprávnosti... ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Cyklus Jak se žije aneb malá dokumentární okénka o různých skupinách společnosti, které jsou  také zajímavou sondou do devadesátých let. Stodvacettři dílů s ohromným množství režisérů, z nichž někteří první ligy, takže kvalita zpracování dílů je v rozmezí jedna až pět. Televizní kousek, který se dobře zapamatuje i tou znělkou, kterou by dneska asi zakázali. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Celkem originální projekt z dílny naší veřejnoprávní televize, který má ovšem velmi rozkolísanou úroveň, podle toho, který z tvůrců právě ten který díl natáčel. Cílem bylo přiblížit ,,běžnému" televiznímu divákovi prostředí minorit, zprostředkovat jinakost, pestrost, různorodost, pozvednout jeho sociální kotvu. Ne vždy se ale tento záměr podařilo naplnit, koncept veřejné služby ovšem tento projekt naplnil více než dokonale. Jak se žije... zřejmě nikoho neurazí, zapomenout se na něj dá v běhu času ovšem velmi rychle... ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Je velice těžké hodnotit tento projekt, protože každý díl natočil jiný režisér a zaobíral se v něm jiným tématem. Příklady názvů, ze kterých si můžete udělat obrázek, o čem to asi je: Jak se žije kastelánům podle Slobodanky Radum Jak se žije se zločinem podle Dagmar Smržové Jak se žije obrům a trpaslíkům podle Jána Piroha Jak se žije trampům podle Věry Chytilové ... ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Jak komu ale všeobecně prý dobře ?! Mě se ale nikdo neptal ?! Nemáme si prý ale naco stěžovat, řemeslo má stále zlaté dno ! A natom ostatním se prý dá také pěkně vydělat či dokonce zbohatnout, zvláště pak v politice a v podobných institucích ! Ne, samozřejmě že to byl z mé strany jen kus pořádné ironie, ale v každém případě se jedná o celkem slušný a zajímavý pořad a to v mnoha ohledech. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Tvůrci pořadu si do znělky půjčili úvod z písničky „La Foule“, kterou nazpívala Edith Piaf a kterou zkomponoval Ray Charles a napsal k ní též text. (sator)

Reklama

Reklama