poster

Jak se žije (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 1998, 123x23 min

Režie:

Jan Hřebejk, Jan Špáta, Bedřich Ludvík, Olga Sommerová, Robert Sedláček, Ján Sebechlebský, Pavel Jandourek, Ján Piroh, Alena Činčerová, Dagmar Smržová, Věra Chytilová, Roman Motyčka, Martin Dostál, Jindřich Procházka, Drahomíra Vihanová, Tereza Kopáčová, Vladislav Kvasnička, Marie Šandová, Judita Křížová, Ondřej Havelka, Andrea Majstorovičová, Vladimír Morávek, Martin Štoll, Martin Skyba, Jiří Datel Novotný, Jiří Věrčák, Vít Hájek, Vladimír Mráz, Ivo Macharáček, Viliam Poltikovič, Irena Pavlásková, Slobodanka Radun, Roman Vávra, Petr Zelenka, Galim Kajumov, David Vondráček, Zdeněk Potužil, Irena Gerová, Karel Čtveráček, Jiřina Skálová, Zdeněk Podskalský ml., Mira Erdevički-Charap, Hana Pinkavová, Jiří Střecha

Účinkují:

Hugo Pavel
(další profese)
 • Karlos80
  ***

  Jak komu ale všeobecně prý dobře ?! Mě se ale nikdo neptal ?! Nemáme si prý ale naco stěžovat, řemeslo má stále zlaté dno ! A natom ostatním se prý dá také pěkně vydělat či dokonce zbohatnout, zvláště pak v politice a v podobných institucích ! Ne, samozřejmě že to byl z mé strany jen kus pořádné ironie, ale v každém případě se jedná o celkem slušný a zajímavý pořad a to v mnoha ohledech.(29.3.2007)

 • Radek99
  ***

  Celkem originální projekt z dílny naší veřejnoprávní televize, který má ovšem velmi rozkolísanou úroveň, podle toho, který z tvůrců právě ten který díl natáčel. Cílem bylo přiblížit ,,běžnému" televiznímu divákovi prostředí minorit, zprostředkovat jinakost, pestrost, různorodost, pozvednout jeho sociální kotvu. Ne vždy se ale tento záměr podařilo naplnit, koncept veřejné služby ovšem tento projekt naplnil více než dokonale. Jak se žije... zřejmě nikoho neurazí, zapomenout se na něj dá v běhu času ovšem velmi rychle...(16.2.2010)

 • Fingon
  ***

  Je velice těžké hodnotit tento projekt, protože každý díl natočil jiný režisér a zaobíral se v něm jiným tématem. Příklady názvů, ze kterých si můžete udělat obrázek, o čem to asi je: Jak se žije kastelánům podle Slobodanky Radum Jak se žije se zločinem podle Dagmar Smržové Jak se žije obrům a trpaslíkům podle Jána Piroha Jak se žije trampům podle Věry Chytilové ...(29.3.2007)

 • pajkir
  ****

  Jak se žije komparzistům? - hodně povedenej díl...po jeho shlédnutí jsem nabyl dojmu, že komparzista je nějaká duševní nemoc. Ta afektovaná rádoby vtipná ženská, která tam házela jeden "lepší" vtip za druhým, a sama se jim nejvíc smála a pak tam na vážno děkovala svý rodině za podporu a kariéru???, asi to trénovala doma před zrdcadlem a představovala si, že mluví na Oscarech, by měla bejt zbavená svéprávnosti...(31.1.2020)

 • WANDRWALL
  ****

  Moc dobrý dokument. Jak se žije v tom či kterém oboru. Chtělo by to točit pořád. Neustále se totiž jsou v různých řemeslech změny, a je dobré být o nich obeznámen rovnou z kuchyně, tedy od těch, co se jimi živí!!!(19.9.2010)

 • - Tvůrci pořadu si do znělky půjčili úvod z písničky „La Foule“, kterou nazpívala Edith Piaf a kterou zkomponoval Ray Charles a napsal k ní též text. (sator)