Sotva se otec George Banks vzpamatuje ze svatby dcery Annie, čeká ho další rána. Annie a její muž Bryan totiž rodině s nadšením oznámí, že čekají dítě. Aby si dokázal, že ještě není tak starý, zajde George do posilovny, nechá si obarvit vlasy a rozhodne se prodat dům, aby se mohl s Ninou přestěhovat na pobřeží a splnit si tak dávný společný sen. Jediný kupec, arabský podnikatel Habib, sice překvapí nabídkou dalších patnácti tisíc dolarů, pokud se vystěhují do deseti dnů, ale George ji přijme, aniž se s Ninou poradí. A to je chyba, protože se vzápětí dozví, že je nejen nastávajícím dědečkem, ale znovu také nastávajícím otcem. Přestože se mu myšlenka na nadcházející rodičovství příliš nezamlouvá, nezbývá než odkoupit dům zpátky a začít se připravovat na blížící se "radostné" události, které přijdou v nejméně vhodnou chvíli, a navíc u obou žen současně. (TV Nova)

MartX

Jen se divím tomu hodnocení, mě se to líbí ještě víc než jednička, asi to není humor na tak vysoké úrovni, jakou by potřebovali zdejší ,, kritici ,, ()

Kingjiri

Pokračování neztrácí skoro nic z předností, který měl první díl. Vracej se všechny důležitý postavy, včetně Martina Shorta alias dokonale teplýho koordinátora, tentokrát čehokoliv. Jediný, co bych scénáři vytknul, by bylo těhotenství Niny. I když přineslo pár zajímavejch situací, zdálo se mi hodně zbytečný. Navíc bylo na Diane Keaton vidět, že už vážně neni ve věku, kdy by mohla otěhotnět, takže jí ani nešlo roli nastávající matky vůbec uvěřit. Ale výměnou za porci slušný a nenucený zábavy jsem schopnej leccos prominout, čtyři slabší hvězdy. ()

josieaddms

Sice dobrý nápad filmu, ale něco mi tam chybí, nějaké osobní kouzlo filmu, podle mě je to vyumělkované a nucené. Bylo tam pár vtipných vět, ale to je tak vše. ()

Rudyamon

Dvojka filmu Hlava rodiny je podle mého názoru na vyšší úrovni, není jen to opakování fórků z jedničky. Pokud pokračování filmu udrží a překročí kvalitu prvního dílu, je to vždycky znamení, že tvůrci neměli potřebu jen se opakovat a stavět na předešlém úspěchu, ale že se někam posunuli. Děj se oproti jedničce logicky posunul dál a z toho vyplynula i hromada nových příležitostí k novým humorným situacím, které tvůrci zvládli na sto procent. Herci v hlavních rolích byli skvělí, což není třeba rozebírat. Když jsem v jedničce trochu vyzdvihnul Martina Shorta, platí to i teď. On a jeho parťák (B.D. Wong) dali filmu šťávu, na kterou nezapomenete. Film kromě humoru obsahoval i notnou dávku dojímavých scén a ty, alespoň pro mně, dali filmu kouzlo, které budu chtít podstoupit častěji. Opravdu se to hodně povedlo. Co dělá film filmem, to je taky hudba a i tentokrát je fajn, že hudbu dělal Alan Silvestri a svým uměním podtrhnul krásu tohoto příběhu. Hodnotím tak, jako první díl, ale to jedno procento přidám určitě rád: **** - 91%... ()

lakart

Rozhodně lepší, než první díl, i když se nic zase tak zvláštního nestane. Tady ovšem nepostrádám příběh a větší spád děje. 60% ()

Nocturno culto

Dobré pokračování, v jehož úvodu má George pocit že je mladší než si myslí jeho okolí, navštíví kadeřnictví, zajde do posilovny ale pochopení se nedočká, tak se opět vrátí k běžnému životu, ve kterém se už jakžtakž vyrovnal se svatbou své jediné dcery a chce si se svou milující ženou užívat klidného života v krásném domě, jenže pak se situace shodou jistých okolností úplně převrátí a George je opět vržen do víru zmatků, zmaru a překvapení ze kterého se vyvine zdánlivé dilema, zda se více těšit ( děsit) z narození vnoučete a nebo si ještě jednou od začátku zkusit roli otce, nakonec si se vším poradí, neboť mu s tím, jako v předchozím díle, pomáhá jehožena Nina, okouzlující dcera Annie a taky všudypřítomný odborník na všechno, Frank se svým asistentem..tenhle díl mě pobavil neméně dobře než ten první a rozhodně mi nebude vadi, když se na něj v budoucnu podívám znovu... ()

Likan7

Dvojka už není tak komediální, ale o to milejší. Mám jí jednoduše raději. Příběh je lepší, víc prostoru tu má fantastickej Martin Short, nejsou tu vyloženě hluchá místa. Klasická, ta lepší, komedie z konce 90. let. ()

Megynka

Druhý díl - ještě lepší, než ten první :) Svatební koordinátor zase a znovu - nezklamal. Ani ostatní herecké výkony! ()

Petule3

Miluju jedničku, ale dvojka je ještě lepčí! Ta hudba, to prostředí, barvy, pohodová atmosféra. Výborná Diane Keaton, krásná Annie, Steve Martin to je kapitola sama o sobě a perfektní Martin Short, který tomu dodává jiskru a úplně poslední, ale stejně důležitý "jimův táta" Eugene Levy, který je prostě boží: Mechale chalem!!! Málo prostoru, ale super využitého :). Nejlepší film na depku, samotu, na nedělní odpoledne, na zimní večery - kdykoliv. ()

Tominni

Je potřeba re-make, když existuje tak pěkný původní film? V tomto případě musím přiznat, že odpověď je ne. Kouzlo se z toho vytrácí (nic proti S,Martinovi a D.Keaton - oba jsoui fajn). Ale ty ne zcela dobře napsané situace - viz prodej domu nebo postava Habiba, to prostě nesedí. Takže místo pohody to je spíše křeč. ()

majk_n

Neméně zdařilé pokračování je rovněž skvělou zábavou zvláště pro ty, kteří si něco podobného prožili ()

Nekrofil odpad!

Márny pokus o romantickú komédiu, v ktorej všetky vtipy pozostávajú z toho, že Steve Martin nahodí "vtipný“ pohľad alebo sa niekam "zábavne“ ponáhľa, do čoho mu hrá dookola ten istý "bláznivý“ hudobný motív. Naozaj bolestivá záležitosť. Myslím, že moje hodnotenie hovorí za všetko. ()