Lizzie Wurtzelovou vychovala její matka bez otce už od malička, ale Lizzie se přesto cítí velmi prázdná. Podléhá snadno náladám a depresím. Když se dostane na žurnalistické stipendium na Harvard a její článek v místních novinách je kladně hodnocen, Lizzie začne žít značně nezodpovědně. Svými drogovými a sexuálními eskapádami ubližuje svým kamarádům i matce a dokonce se pokusí i o sebevraždu. Matka jí proto zařídí psychologickou léčbu a mladá žena si musí zvyknout na fakt, že kolem ní je skutečný svět a to co žije, je její vlastní život. Příběh vychází z biografické knihy skutečné úspěšné americké spisovatelky Elizabeth Wurtzelové. (Morien)

Gyrxiur

Dokonalý film, výborne zahrané, aj by človek veril, že to je reality show, tá depresívna tvár, z ktorej vyžaruje prázdnota, to sedí. Sám som celý život silno v depresii, a vidno, že je to podľa skutočnosti, proste to sedí. Kto ten film zle hodnotí, vidno, že nezažil ozajstnú depresiu. ()

PamelaJJK

Kdo se s depresemi z pozice partnera, rodiče, sourozence či milence někdy setkal (já ano) a bylo mu dovoleno nakouknout pod povrch, tak tomu tento film bude připadat jako déjá vu. Ostatní tento snímek možná tolik nedocení a bude se jim zdát nezajímavý a nezáživný. Christina Ricci i přes svou nesympatičnost (to je ale můj problém) zahrála depresemi stíhanou dívku naprosto geniálně a plno scén na mě působilo, jako bych jimi už dříve prošel, nebo prožil něco hodně podobného. Tentokrát ani nevadí velmi pomalé tempo příběhu. Celé je to podepřeno dalšími skvělými herci (Jessica Lange, Jason Biggs,...) a parádní hudbou. Překvapila i účast samotného Lou Reeda. Stopáž je tak akorát. U takto pomalých filmů hrozí s přibývajícím časem nuda, Prozacový národ je však načasovaný optimálně a nenudí. Vynikající záležitost. ()

megajalec

Vidieť nahú Christinu Ricci je síce fajn, ale tam asi aj končíme. Nepáčil sa mi scenár, podanie, ktoré skákalo ako guma. Nálada hlavnej hrdinky často postrádala logiku, bolo neprirodzené a nevedel som sa v tom zorientovať, prečo to robí, čo jej zas je. Rozum mi to nejako nebral. ()

Honkyn

Obecně neuznávám řešení psychických problémů skrze antidepresiva, ale zkušenosti některých poukazují na případy, kdy je to oprávněné. Bohužel, mám pocit, že trendem v současné době je to, co je nejsnadnější - předepsat "pacientovi" antidepresiva při první příležitosti a nezaobírat se pravou léčbou. Na základě zážitků lidí z mého okolí usuzuji, že prášky obvykle problém nevyřeší, nýbrž jen odkopnou do kouta, kde na něj nejde vidět... Prozacový národ je filmem, který poukazuje na to, že prášky řešením být mohou. Vzhledem k autobiografické předloze je to silný příběh a hlavní herecký výkon (Christina Ricci) stojí za to. Doporučuji. ()

Aranel

4,5 * // Půlhvězdičky navíc za oči Christiny Ricci, které mě budou pronásledovat ještě několik dní. Dobrá práce na tématu, o kterém se myslím pohříchu málo mluví a natáčí; dost možná i v našich končinách by stálo za to se na tenhle problém zaměřit, kdo nemá Prozac, dá Lexaurin. ()

foils

Adaptace knihy autobiografických příhod, jak atraktivní a talentovaná baba v prváku na Harvardu zahání depresivní chmury drogovými a sexuálními excesy. Tedy nepochobně zajímavé téma (však se taky předloha stala bestsellerem), bohužel však zpracované poněkud neadekvátně: O tom, co se odehrává v hrdinčině nitru, se dozvídáme maximálně prostřednictvím jejích vnitřních promluv, nikoliv filmového jazyka. Ani pařby a sex nejsou zobrazeny příliš poutavě. Film spíše ukazuje, jaké škody je člověk pod vlivem deprese schopen napáchat, a pokouší se hledat příčiny - zkritizuje Reagana, nezájem o rodinu a děti, sobectví apod. Všechno je to takové hollywoodsky zkratkovité, ale na druhou stranu i docela ozvláštňující třeba právě tím, jak se film soustředí na interakce člověka stiženého depresemi s jeho okolím. ()

chlievik odpad!

Nič stupídnejšieho som v živote nikdy nevidel, najsračkovejší film, s ktorým aj film Šišaté hlavy môže súperiť o prvenstvo o najhorší film v histórii kinematografie. Som zhrozený ako stupídne môže Miramax (alebo kto to vydal takého hovno) pustiť také niečo do éteru, asi je to pekne financované farmaceutickými firmami, ktoré chcú, aby ľudia papali tie legálne drogy, ktoré sú nielenže nebezpečné preto, že majú vedľajšie účinky, ale najmä preto, že po vysadení sa človek de facto zblázni...tie lieky treba vysádzať postupne celé týždne mesiace, ale veľa ľudí to berie a berie a potom zrazu sfleku prestanú, a úplne ich to odpáli, horšie ako nejaký herák alebo koks. Ako fakt, šiel som si pozrieť film s tým, že to bude kritika farmaceutických spoločností a toho svinstva, čo ľuďom dávajú v podobe antidepresívnych liekov typu SSRI a SNRI, kam Prozac patrí. A ono je to na to, aby sa ten špinavý prozacovský shit lepšie predával?!?! Pekne papajte tie svinstvá, aby vás to zabilo?!?! Na toto je tento film určený?!! Na to aby sa povedalo, že spapáš legálne DROGY, a budeš vedieť znovu písať a študovať? ( prosím nevolajte to lieky ! ...neliečia, nafetujú !! ). Zožerieš tie svinstvá a budeš znovu na nohách? Toto sa tým snažia povedať??! Veď tie svinstvá zabili už milióny ľudí, a oni na to natočia takýto dementný film na ich podporu? Som znechutený a trochu šoknutý ! Samozrejme, ten film sa zapáči každému, každý má problémy so školou alebo prácou, každý chce byť umelec alebo spisovateľ, každý pozná čo je posrané manželstvo rodičov, každá holka vie, čo je vyspať sa s hajzlíkom a potom začať chodiť so správnym chalanom, každý vie čo je to dať si na mejdane trávu, atď, takže... každý každý každý.... a každý si potom máme akože pekne šňupnúť do seba ten shit? A pekne dať zarobiť farmaceutickým spoločnostiam na úkor svojho sfetovania sa Prozacom?? Stať sa navyknutým večne závislým feťákom, čo si chodí po fet do lekárne? je lacný, jasne, ale keď ho berie 30% národa, jasne že je to mega biznis. Do prdele, ani jedinú hviezdičku by som tomu nedal, doslova film platený farmaceutickými korporáciami, aby ľudia brali tie sračky. Hnus. Ak film mám brať vážne, tak asi len preto, že tá ženská čo to písala, tá Wurtzelová, nezažila odvykačky od tohoto lieku, a ďalších antidepresív (nič strašnejšieho neexistuje ! ), a napísala knihu (podľa ktorej je to natočené) práve v momente, keď jej "lieky" ešte len začínali účinkovať a chvíľku sa s nimi cítila pomerne dobre. By som rád vedel na čom tá feťáčka fičí dnes. Smiešny propagandistický film na podporu (farmaceuticky schválených) legálnych drog, nič iné. ()

Ondrish

Veľmi citlivo a umelecky nakrútená 1.5 hodinová reklama na jeden z najhorších antidepresantov, ktorá bola uvedená (asi nie náhodou) práve v dobe keď vypršal Prozacu patent a na trh sa začali dodávať jeho generické verzie, vezúc sa na vlne popularity Jasona Biggsa z American Pie I... Unikátny príklad amerického kreatívneho marketingu. Klobúk dole. Ináč je to veľmi pekný film, ale súčane je veľmi dobré, že sa naň takmer zabudlo. ()

?otazník

Skutečný příběh jedné osoby nebo mnohých z nás? Na začátku se seznamujeme s mladou nadějnou spisovatelkou, která se vydává vstříc své nové budoucnosti. Po životě stráveném s milující, ale možná trochu svazující matkou na ni čeká svět plný naděje, očekávání, ale také volnosti, alkoholu a drog. S prvními úspěchy přichází i první překážky. Tvořivost mizí a objevují se démoni, s kterými není radno si zahrávat. Není to horor, takže nečekejte duchy a příšery. Čekejte pouze zpověď mladého člověka na pokraji svých sil. Čtyři hvězdičky jsou jistě zasloužené. Christina Ricci dokazuje že je tou pravou Lizzie, díky níž ani nevnímáte ostatní postavy, protože na nich vlastně vůbec nezáleží. Ve filmu i v životě, pokud vás bolí duše, hlavní postavou jste vy, ne vaše okolí. ()

violik

Velmi reálně podaný snímek se vším tím sajrajtem co k depresím patří. A nakonci vždycky visí volba. Buď tím čím jsi bez prášků a trp, nebo žij s Prozacem bez emocí jako robot a bude ti všechno u pr..le. Mám to za sebou. ()

andy60

Po všech těch akčňácích, které jsem v poslední době viděl, je tohle příjemná změna. Film, který poukazuje na to, že důležité věci se nedějí pouze kolem nás, ale i v nás samotných, potažmo v našich hlavách. Mimochodem - Christina Ricci odvedla dobrou práci. ()

geront

Je těžké natočit film o sebestředném inteligentním capouchovi, kterej by potřeboval místo Harvardu makat někde na farmě a zažít opravdové existenční provlémy. Není tu nic vysloveně špatně, herci hrají fajn, ale nenadchne to. ()

Sejkorka

Ty 3 * jsou s odřenýma ušima. Nepřesvědčivé, pořád jdi do prdele, promiň ... . Spousta známých herců, plus jeden rocker (Lou Reed). Jessica Lange je otřesná, Christina Ricci průměrná, ženám dominuje Michelle Williams. Film jsem vyhledal kvůli Anne Heche, která zemřela letos v létě. Taky nic moc. Lizzie Wurtzelovou (Ricci) vychovala její matka (Lange) bez otce už od malička, ale Lizzie se přesto cítí velmi prázdná. Podléhá snadno náladám a depresím. ()