Msta přichází z močálu

• Česko Msta přichozího z močálu (více)

Dr. Alec Holland prošel hroznou změnou. Jako oběť děsivé chemické nehody se stal mutantem, který musí opustit společnost a je odsouzen k prodírání se slizkým bahnem v bažinách, jimž se každý vyhne. Jeho jediným cílem je pomsta. Když se nakonec střetne s ďábelským maniakem, který je za jeho stav odpovědný, je scéna připravena na nelítostný boj na život a na smrt. (McLushi)

HellFire

Opravdu extrémně béčkové po všech směrech. Hrozní herci, kamera, střih, režie, bídné masky a nedomyšlený děj. Wes v tomto případě šlápnul vedle. ()

Pítrs85

Jedu takhle tábořit, Škodou 100 na Oravu. Spěchám, proto riskuji, projíždím přes Moravu. Řádí tam to strašidlo, vystupuje z bažin, žere hlavně Pražáky, jmenuje se Jožin! Ten Wes musel ve dvaaosmdesátým brát hrozně dobrej matroš. Protože jinak by byl asi sotva schopnej natočit něco tak debilního, jako tady Jožina. Teda debilního takovým tím roztomilým způsobem, protože tady je všechno tak krásný... krásně naivní. Swamp Thing tam pobíhá v bažinách a řve, jako kdyby ho aligátor kousal do prdele, hlavní hrdinka tam běhá bez podprsenky, samozřejmě nechybí černošskej nerd a záporáci vypadají jak z filmů s Michaelem Dudikoffem. Jj, děcka, takhle nějak vznikaj kultovní filmy. ()

SOLOM.

Asi nejpěknějším prvkem snímku je jeho prostředí. Nebezpečné močály a bažiny jsou zde skvěle doplněny pestrým sortimentem květin, především pak orchidejemi. Navíc fakt, že se natáčelo i na vodě domohl k vytvoření několika zajímavých scén viz honička na člunech, nebo topení nebohé Alice. Bohužel těchto světlých okamžiků tu zas až tolik k vidění není. Samotná atmosféra mi moc hororová nepřišla, protože jednotlivé efekty byly vážně docela srandovní a na první pohled vyumělkované. Konečná podoba tvora z bažin i všech ostatních jenž se později změnili v cosi nechutného nevypadala vůbec důvěryhodně a gumové masky ani moc hercům neseděly. Navíc se zde setkáváme i s nepříliš oblíbenou romantickou zápletkou, která je sice pro někoho vyhledávaným zpestřením, zvláště pak u mladších ročníků, ale v tomto filmu šlo o zcela zbytečnou vsuvku. I když po pravdě co jiného už měl do tohoto filmu Craven nacpat, když diváky neměl šanci vystrašit. 5/10 ()

eraserhead666

No je tam pár hezkých předností a zajímavých okamžiků, ale celkově je to takové nějaké celé mdlé, unylé a prostinké. Chápu, že cílovka byla zřejmě trošku jiná, než u ostatních Cravenových filmů, ale jako by se nemohl rozhodnout, rozkoukat a rozjet a tak raději celých cca 90 minut nervózně přešlapoval na místě a jen tu a tam ojediněle nechal naznat, kým vlastně je. ()

Terva

Režisér Wes Craven, jehož proslavila práce na veleúspěšných hororových filmech jako je třeba Noční můra v Elm Street, se odchýlil od svého oblíbeného žánru a natočil tuto unikátní kultovní klasiku - hororovou parodii filmů o šílených vědcích z 50. let. ()

corpsy

Veriť sa nechce, že Wes Craven natočil vecičku s nadnárodne blbými dialógmi, s make-up trikmi z rokov 50. a bez gore, či strašidelnej atmosféry. Plynie to ale rýchlo, nenudí a ak sa viete baviť na zlých filmoch aj poteší. Od veľkého žánrového režiséra, som ale niečo také nečakal. ()

sidzej

Prva hodina bola fajn a na to aky beckovy namet toto dielo ma, bol potencial vyuzity takmer maximalne. Zial posledna tretina vcelku prijemny dojem z filmu dokonale kazi. ()

Astaroth12

Ja som až pri pozeraní zistil, že toto dielo je od Wesa Cravena. A to mi naozaj hlava neberie, že taký majster čo stal u zrodu napríklad Freddyho, stvoril aj tento čistý trapas. Hlavne maska hlavného monštra bola tak nedokonala, ako keby ju robila troma a to mi bolo naozaj dosť divne, keďže Craven pred týmto a aj po tomto filme mal niekoľko trikovo fascinujúcich filmov, no tento k nim rozhodne nepatrí. Príbeh je z tých lacnejších, ale ešte sceny odohrávajúce sa v bažine sa celkom dajú, ale keď film začne do toho polemizovať a hodí tam i nejakú tu romantiku, tak to je už ťažký prúser. Po Vezmi si moju dušu je tento druhý najhorší Cravenov film, aký som videl. Ešte ich je niekoľko, ktoré som od neho nevidel a tak už len dúfať, že to až taká hrôza, ako bol tento film už nebude. Slabé 2*. ()

ledzepfan

Béčko jak řemen=Totální ptákovina která se nebere zase až tak vážně a užívá pěkně divnej humor... Ve výsledku je to vlastně taková docela slabě natočená blbost u které jsem se ale občas nahlas zasmál(ikdyž dost těch vtipných věcí býl spíše Cravenův fail než úmysl-ale nevadí ). ()

kaylin

I když má americký snímek „Swamp Thing“ celkem jednoduchý příběh, jeho béčkovost spolu s oblíbenou komiksovou postavou, se mi prostě zamlouvala. Je to přímočaré, je to jednoduché. A pak je zde ještě jeden trumf – Adrienne Barbeau. Díky ní jsem sledoval každou scénu, a to nejen proto, že se zde objeví nahá. Má v sobě něco, co mě prostě bavilo sledovat. A ona film táhne, ne monstrum. ()

ilemas

Kdysi dávno jsem to měl na VHS a tehdy v době komunistických hovadin se mi to líbilo. Dnes už bych dal odpad. Z nostalgie 2* ()

StrYke

Film mě bohužel docela hodně zklamal, protože druhý díl byl pro mě bezchybný a tohle dělal Wes Craven... Před koncem jsem si promýšlel, že tomu dám tři hvězdičky, teda pokud ještě na závěr neproběhne promakaný souboj titánů, což by filmu pomohlo o jednu další. To se nestalo a ze souboje titánů se stala opravdová blbost, která měla štěstí, že si moje hodnocení nepodělala ještě víc. Čistý průměr ()

Martin741

Pre mna je toto len priemerny horor Wesa Cravena /Nightmare on Elm Street, Scream/. Baziny su sice fascinujuce a maju hodne do seba, ale potom vo filme nastupi velka nuda, priserky maju slabe gumenne masky a atmosfera bola slaba a nedomyslena. Herecke vykony o nicom, ale to je v hororoch dobrym zvykom uz X rokov. Z hercov mi prisiel znamy len Louis Jourdan /zaporak Kamal Khan z bondovky Octopussy/. 50 % ()

Aelita

Život je ten elixír, který zesiluje naši podstatu. A postupně se ukazuje, že někdo je bažináč, někdo je anděl, někdo je bojovník, někdo je génius a někdo je prase. A všichni jsme lidé. ()

Rodriguez

Wese mám rád, proto nemohu hodnotit jinak. Močálník byl celkem sympatickej, ale jeho finální bojovník v masce vlkodlaka (či co to mělo bejt) byl otřesnej! Oddechový film na podvečer. 45% ()

majo25

Akčno-hororové (skôr iba to akčné) B-čko, šmrncnuté troškou vedeckej sci-fi. Monštrum nie je vlastne ani monštrum, skôr by som povedal, že vyzerá ako nejaký lacný superhrdina v prevleku, niečo medzi Hulkom a tým červeným z Fantastickej štvorky. Príbeh je viac-menej blud a prakticky jedno velké klišé s mnohými a mnohými nelogizmami (netvor a vojaci, vojaci a ženská, ženská a malý černoch, netvor a záporák). Pobaví ale vtipnými hláškami (bohužiaľ) a sexi herečkou A. Barbeau, ktorú asi všetci budú poznať z hororu Hmla. Aj ked je to celé nevalné, určite nenudí. Komedionálne ladené pokračovanie si ale radšej nechám ujsť. Hodnotenie: 55% ()

kosta73

Dobrý mnohoslibný námět, zajímavé herecké obsazení, ale výsledek je hrozná měkkota. Zpracování je sice staromódně sympatické, ale Craven ( bůhví proč ) skoro vůbec netlačil na pilu. Kdyby trochu přitvrdil, mohlo z toho být rozhodně zajímavější dílko. Takhle z toho vylezlo něco, z čeho mám hodně rozpačitý, nemastný neslaný pocit. Dva a půl *. ()

A.L.E.S.

I když to není takový horor, jak se tady prezentuje, i když ten panáček není tak nechutný jako na plakátu, musím říct, že mě příjemně potěšil. Nápad je jako vždycky vynikající a nezačíná to odprostředka, jak je leckde zvykem. Ve filmu je popsána celá geneze vzniku toho monstra a ohledně příběhu jsem dostal to, co jsem očekával. Kolikrát jsem si říkal, jestli udělá to, co předpokládám, že by udělat měl, a naštěstí mě nezklamal, protože by tím ovlivnil děj i moje hodnocení. Na rozdíl od některých si myslím, že to zase taková ptákovina nebyla, byť je to béčko už podle názvu. Jednak tím, že příběh byl logický, na svou dobu má poměrně solidní triky (dorůstání ruky) a akčních scén tam bylo dostatek, takže se člověk nenudí. Film se může zdát jako klasické klišé o šílených vědcích, ale Alec Holland není šílený ani malinko. Těším se na další část. ()

Swamp Thing našel režiséra

Swamp Thing našel režiséra

05.09.2018

Očekávaný seriál Swamp Thing od nově založené služby DC Universe má konečně režiséra. Nějakou dobu se šířily spekulace, že by pilotní díl mohl natočit producent seriálu a mistr hororů James Wan … (více)