Mrtvá zóna

• USA The Dead Zone (více)

Mladý muž Johnny Smith upadl po nehodě na pět let do komatu. Když se po dlouhé době probere zpět k životu, zjišťuje, že má náhle dar předvídat události. Ve své mysli může procházet prostorem i časem a vidí to, co jiní ne. Trápí jej však také vize děsivé budoucnosti, které může zabránit jedině on. S nasazením vlastního života se proto vrhá do osudové akce! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

andy60

Myslím, že by filmu prospělo větší nasazení, protože plyne tak nějak zvolna od začátku až do konce. Zelená míle to není, ale Kingova předloha opět nastínila potenciál pro filmové zpracování. ()

TylerD.

To je koktejl - předloha King, hlavní role Walken, režie Cronengerg, k tomu vynikající hudba. I když k tomu Cronenbergovi se ještě vrátím protože až zde jsem ocenil toto slavné jméno. Co jsem od něj viděl staršího byly filmy buď hnusný, divný, nebo obojí. Jo a dost pobavila hned několikrát zmíněná Ospalá díra, ve které zde ještě Christopher Walken neví, že v ní bude za 17 let také excelovat :) ()

hypnos11

Vynikající film. Do výšin jej pozvedává bravurní scénář. Hlavní hrdina v jednom okamžiku přijde o všechno, a když se za pár let probere, svět a lidé okolo něho jsou úplně jinde. Z herců bych rád vyzdvihl Herberta Loma a hlavně Martina Sheena, jenž toho přetvářejcíího se psychopatického politika zahrál naprsto bravurně. Skvělá postava zahraná vynikajícím hercem, tohle byla orpavdu třešňička na dortu. A ačkoliv jsem se přikláněl spíše k 4*, nakonec jsem tomu tu pátou vpálil. Těch 74%, co tu jsou, je orpavdu zoufale málo. ()

drkaldj

Zajímavý, i když naplno nevyužitý potenciál. Během sledování jsem měl tolik myšlenek a nápadů, jak by se s tím dalo pracovat. Walken postavu vystihl dobře a film dost táhne právě on. ()