Mrtvá zóna

• USA The Dead Zone (více)

Mladý muž Johnny Smith upadl po nehodě na pět let do komatu. Když se po dlouhé době probere zpět k životu, zjišťuje, že má náhle dar předvídat události. Ve své mysli může procházet prostorem i časem a vidí to, co jiní ne. Trápí jej však také vize děsivé budoucnosti, které může zabránit jedině on. S nasazením vlastního života se proto vrhá do osudové akce! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

David.Darco

Neucelená zlátanina, ktorá nijako nebuduje svoju myšlienku. V posledných 20tich minútach sa ju snaží zrazu vycucať z palca. Neviem nakoľko je film verný knihe, ale Kingove hrátky s politikov mi zatiaľ nikdy nesadli... 50% ()

Motinski

Mŕtva zóna sa pohráva so zaujímavou myšlienkou. Hneď od začiatku je veľmi vťahujúca a pritom nám príbeh predstavuje pozvoľna a s ľahkosťou. Pozeralo sa to príjemne, Walken sem sadol parádne a páčila sa mi aj doprovodná hudba. Časom ale film začne až moc nudiť. Pôsobiť uťahane a bez nosnej zápletky, nejakého vyvrcholenia alebo zvratu. Áno na konci niečo také bolo, no prišlo mi to viac groteskné ako by trebalo. A tým myslím vlastne celý príbehový oblúk s Martinom Sheenom. Určite sa ale oplatí vidieť. Prvé 2/3 sú fajn odľahčenejšia záležitosť ktorá v pozadí srší tajomnosťou a vzbudzuje v divákovi zvedavosť. Snové vízie si lepšie znázornené neviem ani predstaviť a je fakt škoda že príbeh nebol viac ucelený. Epizódnosť nedovolila potrebný ťah na bránu, a hlavne preto som koniec už iba pozeral na hodinky. Knihu som nečítal, takže porovnať neviem. ()

ivan_drago

Velmi umírněný Cronenberg, ale to dáno jest předlohou, že... Dle mého se nepodařilo z tématu vytřískat všechno a tak mě minula pointa a její dopad na lidstvo, ta osudovost nějak vyprchala.... Film mi celý přišel neopracovaný a nedotažený, přitom potenciálu je na rozdávání... Knižní předloha samozřejmě nedostižena.... Potěšil Martin Sheen v roli Hitlerovského politika a nasraně se tvářicí Christopher Walken, který snad to kulhání vyučuje na vysoký.... ()

Mrkvič

V Kingově předloze toho asi byla spousta. A největší problém filmu je v tom, že se toho snaží z knihy přebrat co moc. Navíc návaznost mezi jednotlivými části je takřka nulová. Občas se něco stane a potom to vyšumí. Jen pár scén a konec mají náboj a skvělou atmosféru. Škoda, protože Walken byl démonický. Některé věci, které ho zlidšťovaly, ve filmu být asi neměly. ()

lennyd

Johnny Smith (Christopher Walken) se stane účastníkem těžké autonehody, po které skončí na pět let v kómatu. Pak se jakoby zázrakem probere, a zjišťuje, jak se svět kolem něj změnil (rodiče zestárli, jeho dívka se vdala a má dítě). Aby toho nebylo dost zjišťuje, že má schopnost předvídat budoucnost (nebo i minulost) po doteku osoby, které se ta předpověď týká. S úspěchem toho využije při hledání zákeřného vraha z řad policie. Ale jednoho dne si podá ruku s místním úspěšným politikem, a vidí, že ten by v případě vítězství rozpoutal atomovou válku. Tomu musí Johnny bezpodmínečně zabránit ... Když se řekne Stephen King a film, většině lidí přeběhne mráz po zádech. Nevím jak to Stephen dělá, ale málokdy se podaří jeho perfektní knihy převést na filmové plátno (vyjímkou jsou nehororové filmy a minisérie (např. Zelená míle či Svědectví)). Ostatní zpracování jsou sice (z větší části) nadprůměrná, ale dokonalosti ještě kapka chybí, a vyjímkou není ani Mrtvá zóna. Sice David Cronenberg převedl knihu vcelku věrně, ale něco (co nedokážu úplně pojmenovat) mi na filmu nesedělo. Christopher Walken byl každopádně skvělej, ale ani on film nevytahl výš než slabý nadprůměr. Myslím si, že to si Stephen King nezaslouží... ()

majxik

Jelikož Stephena Kinga mám docela rád, a líbí se mi jeho horory, tak se občas i rád podívám na některé filmy které si ho vzali jako předlohu... bohužel tento snímek mě ale dosti nudil a tak nějak celkově mu chyběl jakýkoliv spád.... ()

rowdys

Ale dopice! Co uz toto bolo. Na papieri znel Cronenberg ako skvela volba na Kingovu adaptaciu, ale to uz to mohli rovno dat natocit Zdenku Troskovi. Z atmosferickeho thrilleru ostal len skelet plny nesympatickych postav, ktorych pohnutky a vzajomne interakcie su nezmyslene prekopane aj tam, kde si to konverzia na filmove medium vobec neziadala a na ich predlohu poukazuju len zhodne mena. Scenar namiesto lakovnou presiel poriadne hrdzavym struhadlom na syr. Kameru a svetla by urcite dokazali ocenit tvorcovia nedelneho Filmu tyzdna na Hallmarku, mna ale srali svojou lenivostou od prvej minuty. Je az neuveritelne, ze za tymto zlepencom stoji rovnaky clovek, ktory nam dal neskorsie pecky na cele s Muchou. Mrtva zona by si zasluzila chladnu ruku nejakeho severskeho vymrznuteho rezisera akym je dnes Oplev ci Kormakur alebo Finchera s jeho zmyslom pre budovanie napatia a sceny. Namiesto toho vznikol film, ktory nielen ze zle zostarol, ale aj zamlada to bol teda riadny mrzak. Poznat kniznu predlohu je casto prekliatim, tuto mam ale pocit, ze ju nepoznali ani sami tvorcovia. ()

Pavlínka9

Ten film měl pro mě cca před 15ti lety obrovské kouzlo a dala jsem mu 5*, nicméně viděla jsem ho aktuálně a snižuji na 3*...Má to určitou atmosféru, je to vlastně dost děsivé, Kinga miluji, nicméně to neznamená, že všechny filmy, které jsou na základě jeho knižní předlohy také :) Walken je skvělý, téma taky, nicméně už to pro mě nemá tu atmosféru jako dřív.. :( ()

shantim

nebýt té vize s rozpoutáním mezinárodního konfliktu americkým prezidentem (což je ale zřejmě i v knižní předloze, kterou jsem nečetl), tak se mi film líbil o dost více. navíc čekající rodiče, kteří se objeví u lůžka syna hned, co se po pěti letech probere z kómatu, je poněkud zvláštní situace. ()

0lie

Látka šla určitě zpracovat lépe, ale když vezmu v potaz, jak velké množství Kingových románů stojí na plátně za nic tak musím dát hvězdu navrch i za parádní výkon Christophera Walkena.. ()

Yoda sama

Najnormálnejší Cronenberg a skoro najnormálnejší King (v rámci jeho scifíčok), v adaptácií, z ktorá pravdepodobne najviac vystihla feeling kráľových kníh. ()

Mishqo

50-60% .. Námet ako inakk dobrý, keďže vychádza z Kingovej knihy. No oproti knihe je tu všetko dosť povrchne spracované - či už samotný hlavný hrdina, ako aj situácie, v ktorých sa nachádza. ()

MI-380

Čtyřicetiletý Walken vypadá na třicet a hraje jako zkušený padesátník. Celý film má vynikající atmosféru, která ale občas nabírá zbytečný patos. 75%. ()

JohnSmith

Jeden z mála Cronenbergových filmů, který není divný. Nutno uznat,že je to díky Kingově předloze. Moc pěkné a výborý Walken. ()

vyfuk

King to uměl tak nějak od pradávna. Je otázka i co konkrétně uměl a jestli se to dá považovat za um. Nicméně toto je více méně neznámá klasika. Staré Kingovky v nejedné předčí ty nové, které mnohdy bývají zvláštně zpracované. Nyní sledujeme děj, který je hold udělaný jak staře je. Ale na druhou stranu, na svou dobu je udělán však velmi inovativně. Někomu by možná určité provedení některých scén mohlo připadat komické. Ale zároveň zde byla nejedna tvůrčí vychytávka, kterou by nejeden dnešní režisér mohl Cronenbergovi závidět. Plus k tomu příjemné atmosférický Walken a nějak už to samo o sobě funguje skvěle. Navíc je zajímavé, že děj jsem vlastně znal už ze starších Simpsonů, ale tak nějak jinak samozřejmě. ()

Almásy

skor taka predlzena epizoda serialu Krajne medze ako klasicky celovecerak. cakal som skor nieco na styl crimes of the future. Cronenberg tu skusil pracovat s atmosferou a uz tu mozeme vidiet nejake take prve ozveny tich najlepsich momentov z Muchy alebo Dead Ringers. urcite to ale stoji za pozretie. ()

jenik71

Velmi dobrý námět, z něhož se asi dalo vytěžit ještě více. Walken je ovšem výborný a kdybych tento film hodnotil v době jeho vzniku, asi bych dal o hvězdičku více. Dnes však dávám 60%. Tento film určitě stojí za vidění. ()

Josefin

The Dead Zone režisér David Cronenberg opravdu dokazuje, že patří k těm, kteří dokáži vytvořit napínavou atmosféru skoro z ničeho! A Christopher Walken je zde opravdu skvělý. ()