Mrtvá zóna

• USA The Dead Zone (více)

Mladý muž Johnny Smith upadl po nehodě na pět let do komatu. Když se po dlouhé době probere zpět k životu, zjišťuje, že má náhle dar předvídat události. Ve své mysli může procházet prostorem i časem a vidí to, co jiní ne. Trápí jej však také vize děsivé budoucnosti, které může zabránit jedině on. S nasazením vlastního života se proto vrhá do osudové akce! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

eraserhead666

Ač se Cronenberg s Walkenem a Sheenem snažili seč mohli, a Mrtvá zóna je zajímavé čtení, víc než 2,5 se tomu prostě dát nedá. Některá Kingova díla měla prostě zůstat nezfilmována. ()

SOLOM.

Takhle nějak má vypadat solidní mysteriózní film, který mě dokáže nadchnout. Skvělý výkon Walkena jasně dominuje celému snímku. Jen mi trošku vadili ty dojáky a to, že čím dál se film dostával, tak začal ztrácet šmrnc. Zatímco osmdesát minut graduje ve velkém stylu, tak závěrečná dvacetiminutovka mě moc nebavila. ()

Karamanlis

Pozoruhodná adaptácia románu Stephena Kinga, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že z takého solídneho námetu sa toho dalo vytrieskať ešte viac... najmä keď zoberiem do úvahy, akú režisérsku "formu" mal v tom čase David Cronenberg. ()

JASON_X

Proč dávám subjektivně "jen" tři hvězdy objektivně možná čtyřhvězdovému filmu? Protože ho porovnávám s mnoha jinými Cronenbergovými filmy, které mě bavily mnohem víc; tohle je ale především King a až potom daleko vzadu Cronenberg. A protože jsem viděl mnohem lepší filmové adaptace mnohem lepších Kingových knih. Příběh jistě není špatný, nebo vyloženě slabý, ale schází mi v něm to, co mám na Kingovi nejradši - nadpřirozená/mimozemská/nelidská hrůznost, strašidelnost. A v zápletce o nešťastně zamilovaném jasnovidci jsem nenašel nic Kingovsky hrůzného, natož Cronenbergovsky zrůdného, bizarního. Navíc až hluboko v průběhu sledování jsem si uvědomil, že film jsem už před dávnými věky viděl, aniž by mi nějak výrazněji uvízl v paměti. Kdyby King radši víc rozvinul téma masového vraha a jeho šílené matky a vykašlal se na nějaké rádoby humanistické "antipopulistické" agitky, udělal by určitě líp. ()

mm13

Učebnicový príklad filmovej adaptácie rozsiahlejšieho románu, ktorá napriek obrovským škrtom oproti predlohe nič podstatné nestráca. V najlepšej knihe Stephena Kinga sú jasnozrivé schopnosti hlavného hrdinu či atmosféra predvolebnej kampane podané detailnejšie a veľkorysejšie zároveň a príbeh je tak prekrvenejší a plastickejší, ale Cronebergov film by pri väčšej minutáži nebol tým koncentrovaným a kompaktným zážitkom, akým je (pre mňa prekvapujúco) dodnes. Dvadsať rokov dozadu a s čerstvými spomienkami na práve dočítaného Kinga som bol spokojný maximálne spolovice, dnes som si bezo zvyšku pochutnal. Brilantná, premýšľavá, funkčná práca v každom ohľade, viem takýto prístup doceniť... a je najvyšší čas znova otvoriť knihu... (19.1.2017: Ten film sa mi do tretice páči úplne najviac! Brilantná práca s postavami - čo sa scenára aj réžie týka - každá scéna ma svoje miesto a svoj (aj dva-tri) význam(y), bez výnimky dokonalí hereckí predstavitelia. Napriek mysterióznej zápletke je to civilné, poľahky uveriteľné, skutočné. Neopúšťal ma pocit, že tak nejako by ľudia jednali, keby že sa im stalo-dialo niečo podobné. Dalo sa im rozumieť. Bezchybné aj v tejto rovine.) ()

Richie666

Formování příběhu v první polovině filmu navozuje pocit slibné dějové linie i v polovině druhé. Ta bohužel svoje předpoklady splnit nedokáže, a ačkoli se snaží držet předlohy, atmosféra a zábavnost zde klesají prudce dolů. Film se mi zdá v mnoha ohledech jakoby nedotažený, dalo by se z něj vyždímat rozhodně víc. Nad vodami slabšího průměru jej tedy drží jen Christopher Walken a jeho konec, který naštěstí není úplně nejveselejší... I tak je však Dead Zone pořád poměrně dobrým filmem, jehož shlédnutí vám určitě zbytečné nepřijde - 70%. ()

Caelos

Filmy podle Kinga mě neberou a ani tohle není nic moc. Je to takové impotentní, rozhodně se mělo víc rozvést téma Martina Sheena jako budoucího prezidenta a otázky morality a správnosti jeho zastřelení. ()

hendrich6

Kniha Mrtvá Zóna je jednou z mála knih, které jsem zatím přečetl a opravdu se mi moc líbila.Proto jsem se i hodně těšil na tenhle film, o kterém jsem si myslel, že se bude držet své knižní předlohy.Bohužel jsem ale už od prvních minut zjistil, že některé důležité věci z knihy jsou vynechávány a prvních 15 minut, kterých bylo podáno fakt na rychlo mě téměř od filmu odradilo.Od toho kómatu už to nění tak špatné, ale chybí mi tam trochu ta atmosféra a celý to vyznívá úplně jinak než jsem při čtení vycítil a jinak než by to podle mě být mělo.Obsazení Christophera Walkena se mi sice ze začátku nezdálo, ale nakonec zahrál pěkně a poměrně přesvědčivě.Co musím na filmu pochválit je, že vize do budoucnosti byly zobrazovány jako scény a tyto okamžiky byly většinou dobré a rozhodně patří do těch lepších okamžiků filmu.Takže celkově to je určitě nadprůměrný film, který ale mohl být minimálně o 20 % (u mě) výš, kdyby se pevně držel předlohy.Takhle je to jen lehce přes 60 % ()

ScarPoul

Túto Kingovku som nečítal. Ale oceňujem veľmi, že Cronenberg dokázal atmosférou, aspoň z časti vystihnúť tú tenkú hranicu nadprirodzena a zaujímavých postáv, ktoré sú pre Kinga také typické. Walken ako médium funguje perfektne. A hoci film ako taký, pôsobí skôr epizodicky, je odkrývanie tohto charakteru natoľko zaujímavé, že dokáže udržať pozornosť celý film. Hororových prvkov je tu málo. Dokonca je to trošku netradičný film na tvorcu Cronenbergovho formátu. Ale emočne, dialógovo a atmosféricky patrí Mŕtva zóna k tým lepším adaptáciám. Až trošku zamrzí úsmevný koniec ( ktorý je už takým trademarkom pre Kingov svet) ktorý ale v rámci doby a aj rozprávačských postupov funguje podstatne viac, ako by tomu bolo dnes. Cronenbergovi väčšie rozpočty veľmi svedčia. A mňa ako tvorca baví stále viac a viac. ()

BoPo

Mať možnosť meniť prítomnosť a tým pádom aj budúcnosť nesie svoje obete. Zabili by ste Hitlera keď bol dieťa, keby ste vedeli čo z neho bude? Bol by svet lepší, alebo by sa stalo ešte niečo horšie? A obetovali by ste svoj život za záchranu väčšiny? Mrtvá zóna dáva otázky, no predovšetkým poskytuje kvalitný filmový zážitok. Takže ak máte radi filmy podľa kníh S. Kinga, tento patrí k tým podareným. A že ich nie je veľa. ()

Lacike

Shlasim s Djkoma. Hlavny hrdina je zahrany dobre (ako vzdy skvely Walken), ale chybal mi tam nejaky ustredny pripad, ktoremu by sa snazil hlavny hrdina zabranit. Namiesto toho sledujeme len niekolko mensich epizodiek vratane tej, ktora tu je uvedena v obsahu. Ked uz sa autori rozhodli rezignovat na ustrednu krimi zapletku, tak sa mohli viac sustredit na vyvoj hlavneho hrdinu, ale v tomto smere tiez skoncili len na pol cesty a nebyt skveleho Walkena, tak je to tuctovy film. 6/10. ()

Caszidy

Knihu jsem bohužel (tradičně) nečetl, musím však říct, že námět je výborný. Samotný snímek na mne však působil zvláštně komorním dojmem, skoro až formy televizní inscenace. To je samozřejmě hloupost ale celkové vizuální ztvárnění i poměrně krátká stopáž mi navodila tuhle asociaci. Atmosféra místy skvělá a místy naopak nedostatečná. Rozhodně ale musím uznat, že tento snímek stojí za zhlédnutí. ()

Terva

Jeho mysl má schopnost vidět budoucnost. Jeho ruce mohou budoucnost změnit. Americký film režiséra Davida Cronenberga je zdařilou adaptací románové předlohy věhlasného spisovatele Stephena Kinga. Kromě tohoto filmu vznikl též televizní seriál, který se vysílá od roku 2002. Scénář : Jeffrey Boam. Kamera : Mark Irwin. Hudba : Michael Kamen ()

Seabeast

Mrtvá zóna je příběh na motivy knižní předlohy od Stephena Kinga a jedná se v jádru o slušný thriller. Ve srovnání s ostatními filmy od Davida Cronenberga se tenhle kupodivu drží docela při zemi a nemá takovou sílu otřást s vaší myslí. Námět o učiteli, který se po drsné autonehodě ocitne 5 let v komatu a po probuzení nově disponuje schopností předpovídat budoucnost nebo se vracet do minulosti, je sice velmi zajímavý, ale ne tolik dotažený. Přitom typy herců jsou velmi dobře pro daný charakter zvolené, ale scénář by potřeboval o dost napínavější sled událostí, mnohem více abstrakce a závěrečné gradace. Na Cronenberga dle mě slabší průměr, ale většině lidem by se to mohlo líbit. ()

Nick Tow

Na Cronenberga akési učesané a nevzrušivé. To, že s Kingovými predlohami si vie poradiť len máloktorý režisér, sme ale vedeli už dávno. Kingova genialita totiž nespočíva v kostre príbehu, ale v "mäse", ktorými tú kostru dokáže obaliť. Na svete skrátka nie je dosť "king-kongeniálnych" režisérov, tvorcov onoho "mäsa". ()

Padme_Anakin

V mých očích působivý žánrový mix, sama nevím, kam bych tento snímek zařadila, takže se o to nebudu pokoušet.. Christopher Walken má úžasný potenciál, jako zamilovaný muž je báječný, ovšem pak se stane dopravní nehoda a následuje několikaleté kóma.. Po probuzení se celý snímek rozběhne a až do posledního výstřelu nezastaví, v této části Christopher Walken předvádí, jak strhující a až hrozivý umí být.. Pozoruhodná záležitost, stojí za to vidět.. ()

corpsy

O tomto strhujúcom mysterióznom snímku sa vôbec nedá pochybovať. Croneneberg vytvoril jedno zo svojich najlepších diel, po stránke formálnej aj obsahovej. Bez výnimky skvelé herecké výkony rovnako posilňujú kvalitu filmu a robia z postáv uveriteľné osoby. Naozaj vydarené a odporúčania hodné. ()

sidzej

Hned v uvode ma odzbrojil Christopher Walken doporucujuci deckam precitat si legendu o Sleepy Hollow :D Zeby uz vtedy tusil ze o 16 rokov neskor si zahra bezhlaveho jazdca v Burtonovej adaptacii? Kto vie... jeho sibalsky usmev tomu kazdopadne nasvedcuje. Celkovo sa jedna o nadpriemerny film v ktorom vynimocne absentuju reziserove morbidne cudesnosti. Obcas som mal pocit, ze je tu az privela dialogov na ukor pribehu. Natocene je to vsak velmi dobre. 75% ()