O džentlmenských lupičích se vyprávějí legendy i po letech ve Francii o Arsenu Lupinovi, v Americe o Butchovi Cassidym a Sundanci Kidovi a v Anglii o dvojici Plunkett a Macleane, jež v polovině 18. století skutečně žila. Syn režiséra Ridleyho Scotta, který se vydal na profesionální dráhu ve stopách své rodiny, o nich natočil stejnojmenný historický dobrodružný film, i když s fakty přitom zacházel dost volně. Will Plunkett je zkrachovalý lékárník, James Macleane zchudlý důstojník. Setkají se v proslulém newgateském vězení, a protože by oba rádi žili na vysoké noze, dohodnou se na společném postupu. S pomocí Macleanových známostí proniknou do nejvyšších vrstev, začnou loupit ve velkém a díky galantnímu zacházení s oběťmi se jim dostane velké pozornosti i slávy. Kousky lupičů džentlmenů však budí takový rozruch, že o nich jedná i britský parlament, a zástupce vrchního soudce Chance dostane příkaz polapit je za každou cenu... (oficiální text distributora)

Petike

V podstate pokus o napodobnenie vtedy aktuálneho Trainspottingu v kulisách 18. storočia. S reálnym duom a udalosťami s nimi spojenými to má spoločné len minimum. ()

walecz

Tedy záleží na tom, jestli máš rád osvícenství nebo ne. Mě se tahle hříčka s bambitkama, sexem, násilím, přátelstvím a nadsázkou líbila jako dlouho nic. Takže kašlat na 50% a určitě půjčit a shlédnout. ()

JohnKEANE

Sympatická historická vtákovina natáčaná v Čechách,kde skvelý Robert Carlyle zasa raz s lahkostou prehrá všetkých tých ostatných a zbytočných hercov. ()

Chase

Tenhle film jsem viděl jen díky tomu, že jsem na albu Craiga Armstronga slyšel skladbu "Escape" a řekl si, že i kdyby při ní bylo v záběru spící štěňátko, byl by to v ten moment akční nářez. Během filmu jsem se tolikrát nadechoval a řikal si, to špatný je za mnou teď přijde to dobrý, teď přijde "Escape" a ty přečkaný minuty budou oceněný a ono pořád nic. Pak Escape zazněl, ale ač jsem se snažil sebevíc byl jsem už natolik vyčerpán nedotažeností všeho předešlého, že jsem si onu scénu nedokázal užít. Popravdě byla nedotažená i ona. Scott v ten moment dokázal, že zazdí i nezazditelné... Kladný hodnocení za Liv, která se mi tady líbila velice velmi, za Carlyla, kterej prostě umí, za bál a za hudbu Craiga Armstronga. Víc než dvě hvězdy za film u kterýho si celou dobu říkám, že bych to natočil líp dát nemůžu. ()

Tatrysyn

Hudba - dobrý, kostýmy - dobrý, Carlyle - Výborný! ... ale jinak je to fakt bída. Naprosto nepochopitelný a nereálný záběry... škoda celkem slušnýho námětu i obsazení, který je prostě zabitý. ()

Dr.dogous

Londýn 1748, zchudlý lékárník a šlechtic si nechtějí dobrovolně snížit svou životní úroveň. Nejhorší zažívací potíže nastanou, nemáte-li co zažívat, tak se dají spolu na zločineckou dráhu. Bohatým berou na chudé ser…, ostatně jako všichni. Všichni jsou si rovni. Největší grázl je samozřejmě policejní inspektor. Nějakou dobu se jim daří, ale při poslední akci padnou do léčky a pro jednoho z nich vede cesta neúprosně na šibenici. Když už kope nohama ve vzduchu, je vysvobozen brilantní a odvážnou osvobozující akcí. Historické dobrodružství mohu v jakémkoliv množství. 75% ()

sarianna

No nijak mě to nenadchlo, upřímě je to docela ptákovina. Navíc si myslím, že to zústalo stát jaksi na rozmezí několika původních záměrů a vznikl z toho pelmel. Ale koukat se na to dalo. Jonny Lee Miller a Robert Cralyle byli dobří, Liv Tylerová jaksi pokulhávala a potěšil mě Noel Fielding. ()

vinducha

Potěšila česká stopa , mimo štábu , kratičká role popravčího K. Augusty. Výběr muziky proběhl asi na nějakém tanečním festivalu , malinko pod vlivem . Dvojka herců z Transpotingu byla sympaticky sehraná a tuhle hříčku ve stylu fanfánovek a mušketýrovek utáhla v pohodě . U krásné Liv Tyler jsem si poprvé všiml , jaký je to kousek ženský , všichni mužští partneři na obrazovce byli minimálně o půl hlavy menší . Za mě pohodová  romanticko historická akční jízda . Ale nic co by udělalo díru do světa. ()

andy60

Nudná variace na Jánošíka a jemu podobným, z níž na diváka číhá nebezpečí, že ho dějová linie uspí. ()