Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Britská romantická komedie přesně tak, jak jí mám rád – plná výborných, skvěle zahraných postav, suchého humoru, šťavnatého humoru, ztřeštěného humoru, geniálních dialogů, jiskřívé romantiky a nahánějícího finále! Obsazení je skvělé, zaručeně bezchybní Hugh Grant a Colin Firth nemohli zklamat, ale i René Zellwéger si oproti očekávání všech vede skvěle. Vedlejší role plné klasických vedlejších herců jsou jen obvyklá třešnička na dortu.(16.2.2006)

• sud

Tenhle film byl pro mě obrovským zklamáním. Když jsem viděl tak velkou reklamní kampaň, kde ukazovali nějakou vtipnou scénku a zdejší hodnocení, myslel jsem si, že mě to zaujme. Ovšem ouha. Vtipných scének a celkově vtipu nebylo víc, než v té reklamě a koukat na přehrávající obtloustlou burínu Renée Zellweger mě opravdu neoslovilo. 20%.(23.3.2008)

Tento film bych označila za typicky komerční americkou podívanou, která těží z toho, že v pozici hlavní hrdinky se nachází velká část divaček. A nadhled Bridget na její komické situace a samozřejmě happy end je přesně to, co chtějí vidět. Na druhou stranu, postava kulaté, nešikovné, ale pohotové a vtipné Bridget je výborně vykreslená a vtipy situací, ve kterých se nachází, jsou dotažené do konce, takže nevidím důvod, proč s tou úžasnou trhlou Bridget nestrávit příjemný večer.(9.4.2008)

Deníček si poctivě píšu od 4. třídy. Mám takovej malej modrej. TAK poctivé denní zápisky jako Bridget nevedu a jeho obsah starostlivě tajím. Kdyby mi ho někdo četl, asi bych ho vykoupala v Bridgetině modrý polívce. A zas TAK oplácaná Bridget nebyla - jak sem čekala podle různejch reakcí. Při její postavě bych neřešila osudové dilema, zda si vzít šeredné stahovačky nebo sexy spoďárky. Hodně jsem se u filmu usmívala, ale že bych se koulela smíchy, to zas ne. Můj celkový dojem vylepšil Bridgetin homosexuální kámarád James Callis (Baltar z BSG). Konec zápisu - to je pro dnešek vše, milý deníčku. Mertax(26.8.2007)

vtipná a roztomilá komédia, síce preromantizovaná a k záveru presladená až až, ale s dobrými fórikmi a rozkošnou Renée Z. a výborným Hughom G. aj keď téma sa ma zatiaľ nijako netýka, pretože nie som opustená tridsiatnička (a ani nikdy nebudem) na tomto filme som sa pobavil, pretože síce hovorí o tom istom, o čom väčšina súčasných anglických filmov a seriálov, ale hovorí to vtipne a originálne.(29.11.2005)

• - Představitelé dvou hlavních rivalů - Hugh Grant a Colin Firth jsou ve skutečnosti doslova "stejně staří" - Hugh se narodil 9. 9. 1960 a Colin jen o den později. (wictoria)

• - Oba představitelé hlavních mužských rolí Colin Firth a Hugh Grant jsou zmíněni v knižní předloze. (don corleone)

• - Režisérka Sharon Maguire byla inspirací pro postavu Shazza v románu. Její jméno je zmíněno i v pozdravech v knize. (don corleone)