Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Postavu Bridget Jones by měl charakterizovat vtip, sebeironie, zmatenost, ale i inteligence. Ve filmu šla inteligence trochu stranou, ale hodně se držel předlohy - je to takové stručné převedení základních bodů (oholených až na kost) na film. Bohužel, po několikerém přečtení má člověk vytvořenou svoji vlastní představu postav a ta se pak někdy kryje lépe (Mark, Bridget, Daniel) nebo méně (Sharon, Jude, Magda) nebo vůbec (matka Bridget je popisována dost jinak) s podobou jakou jim dal film. - Ale možná je to jen můj osobní problém. ...Myslím, že kdo Bridget nečetl, nebyl ani nadšený z „jednoduchého“ filmu. ...A naopak - ten, kdo ji zná nezestručněnou, tak viděl a pochopil z filmu, který postihuje jen základní body i to, co tam nebylo řečeno, prostě i všechno ostatní! Na druhou stranu stále se mluví jen o „přínosu“ Bridget ...jistě, asi každá z nás má s Bridget alespoň něco společného, ale ten „klid“, co to některým divačkám dodalo je až moc nebezpečný! Takže - je to jen film/kniha! Není normální vykouřit 5277 cigaret, vypít 3836 skleniček a přibrat 32 kg za jeden rok! Omlouvám se ti za zkažené iluze (drahá sestřenko)! :-))))(10.11.2003)

Přiznám se, že jsem se ke zhlédnutí Deníku dostal vlastně až 15 let po jeho natočení a musím říct, že je to znát. Přestože se na něm podílel klasik romantických komedií Richard Curtis, tak pro mne osobně tenhle snímek dost zastaral, na rozdíl třeba od geniální Lásky nebeské. Nicméně oceňuji, že má Deník rozumnou stopáž a některé vtipy jsou skutečně povedené i dnes. Víc jsem se ale paradoxně bavil u letošního pokračování.(5.12.2016)

Tak po druhém zhlédnutí dám přece jen plný počet , Renée je jako Bridget naprosto okouzlující a její neustálé trapasy a strašné váhání mezi dvěma muži je prostě úžasné. Bavím se vždycky celý film ( a to se v žádném případě s hrdinkou neztotožňuji ) .Jen se mi líbí , jak bere svůj život s humorem. Hughovi Grantovi role záporáka sedla jako ulitá a výborně zahrál i Colin Firth.(18.4.2005)

„Seriem na Čečensko.“ Úžasná sranda, ktorá je tak dobre nakrútená a diabolsky zahraná (predovšetkým Hugh Grant exceluje na tému „Do riti, tomuto hovorím bombarďáky.“), že sa do kože ženy, blížiacej sa k zenitu, vcítia pravdepodobne aj čo i len mierne empatickejší puberťáci. Grant je natoľko krásne hajzlovský, že následne neodolal a o rok neskôr hral v "chlapskej Bridget" (= vynikajúcej adaptácii výbornej knižky britského spisovateľa Nicka Hornbyho Ako na vec). Svižný hrdinkin vnútorný monológ a podľa očakávaní tradičná anglická atmosféra (suchý humor á la „zajačik Playboy“, typická pochmúrna britská výprava interiérov aj exteriérov) sú hlavné devízy tejto rozkošnej, drsnej, romantickej komédie. Kino Považan 2001(18.11.2004)

Deník Bridget Jonesové zbytočne netlačí na pílu. Bridget má svoj neučesaný, nemotorný šarm a Renée Zellweger je tu rozhodne v oveľa lepšej forme, než akú prezentuje v iných filmoch (ultra štíhla / kostnatá / volajúca po humanitárnej pomoci). Je mi jasné, že cieľovú skupinu film zasiahol naplno. Z môjho pohľadu romantická komédia, ktorá nie je stráviteľná len pre nepoučiteľné romantičky.(6.6.2010)

• - Režisérka Sharon Maguire byla inspirací pro postavu Shazza v románu. Její jméno je zmíněno i v pozdravech v knize. (don corleone)

• - Kvůli velkým váhovým výkyvům byla Renée Zellweger označena za mentální anorektičku či osobu, která se chronicky přejídá. Vše však bylo spojeno jen s přípravou na roli ve filmu a jeho pokračováních. (LoLaa)

• - Aby Darcy (Colin Firth,) vyzeral čo najviac smiešne vznikol nápad s príšerným svetrom so sobom. Vyskúšali niekoľko variácií, kým sa im zdali parohy dosť výrazné a výraz soba dostatočne natvrdlý. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)