Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

nic moc, občast to je docela sranda, ale celkově vzato je to průměrná romantická komedie s dobrou hudbou která je dobře zasazená do scén ke kterým se výborně hodí, ale jinak je to celkem nuda i když jsem se někdy bavil a Renée Zellweger je ve své roli dobrá a zábavná tak víc jak tři hvězdičky tomu nedám(4.3.2005)

Až budu bezdětná pětatřicetiletá ženská bez chlapa, tak to možná docením víc (oh, wait...). Takto vidím jen průměrnou romantickou vatu s rovnoměrným poměrem vtipu, trapnosti a nudy. Plus, Renée Zellweger je nesmírně ošklivá a účinkování ve filmech by jí měli zakázat, vedle ní to zachraňuje jen sympatické fuckování, a sympatický Hugh Grant. Šeď... ještě štěstí že nemá celých 50 odstínů. 5/10(23.5.2013)

Do kina mě tenkrát zlákalo jméno scénáristy Richarda Curtise a účast hugha Granta, ale po vesměs nemilých zkušenostech s žánrem za poslední období jsem radši nic neočekával. Odcházel jsem ale tak nadšený a rozesmátý, že jsem si okamžitě koupil předlohu. Román, kterému jsem se před tím dlouho vyhýbal, protože jsem si podle názvu a designu obálky myslel, že je to jen nějaké limonádové čtení pro ženy. Velký omyl! Je to regulérní humoristický román s právě tím druhem sebezničujícího humoru, kterého si tak cením na Angličanech. Helen Fieldingová nedělá z Bridget ani nyvou romantickou Popelku, ale ani bezskrupulózní feministku, naopak se oběma těmto extrémům systematicky vysmívá. A je s podivem, že tak důsledně literární humor se povedlo převést do filmu. Kdyby byl založený jen na zinscenování situací z knihy, nebylo by o čem mluvit, ale vtip je v tom, jak se do filmu transponovalo autorské vyprávění, vnitřní stavy a nálady hrdinky. Díky přiléhavě vybrané hudbě, Bridgetiným představám, větám z deníku přímo na obraze atd. Druhý díl se o to snažil taky, jenže už jen mechanicky, bez empatie k Bridget. První díl považuju za jeden z novodobých pilířů žánru. 90%(6.4.2006)

Veľmi som sa bavil, veľakrát som sa v tom aj videl, no niekedy ma to zas pobúrilo a poukázalo to na hlúpu realitu, napríklad na ľahostajnosť voči verejnému životu, dianiu vo svete, tu sa to týkalo rečí okolo Čečenska. Povedzme si však, tento film nie je úplne vytrhnutý z reality, skôr poukazuje na jej nevšednosti. Vzplanutie citov tu podľa mňa nebolo dostačujúco zviditeľnené, taktiež to miestami balansovalo medzi nudou, trápnosťou umelých trápností vo filme a silenosťou a naopak medzi skvelými neopakovateľnými scénkami, všetko doplnené mierne pozmenenou svetovo známou populárnou hudbou. Nemám rád, ak niekto pre rolu razantne chudne alebo priberá, ale myslím, že u Renée Zellweger to bolo na hranici a zvýraznilo to tak rolu Bridget. Tento príbeh je tak trochu snový, o dievčati, ktoré nikto nechcel sa zrazu bijú chlapi, jeden zúfalec, druhý skutočný milovník. Každý má na tento film svoj pohľad, mne sa páčil a podľa mňa patrí k výrazným romantickým komédiám, ktoré dobyli svet, ale najmä sú akoby nadčasové a vedia potešiť a pobaviť a sú pozerateľné.(4.1.2013)

Velice pěkná a příjemná romantická komedie. Bridget Jones je sympatická a nutí diváka držet jí palce. Skvělý Hugh Grant, ten (resp. jeho postava) se mi opravdu líbil... Tedy do doby, než se ukáže jaký je hajzl, později spíš vynikne decentní Colin Firth, i když ta bitka, kde se odváže taky neměla chybu. V podstatě nemám nic konkrétního, co bych vytknul, ale plné hodnocení určitě nedám, protože snímek nebyl obecně natolik silný aby mě přesvědčil, že ho můžu zařadit mezi elitu... "Daniel enjoys publishing and comes... All over your face?" 8/10(26.12.2007)

• - Po skončení natáčení shodila Renée Zellweger 20 kilogramů. (M.B)

• - Kvůli 10 kg, které Renée v rámci přípravy na roli nabrala, se s herečkou rozešel její přítel Jack White. (Rimer545)

• - Kvůli velkým váhovým výkyvům byla Renée Zellweger označena za mentální anorektičku či osobu, která se chronicky přejídá. Vše však bylo spojeno jen s přípravou na roli ve filmu a jeho pokračováních. (LoLaa)