Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

nic moc, občast to je docela sranda, ale celkově vzato je to průměrná romantická komedie s dobrou hudbou která je dobře zasazená do scén ke kterým se výborně hodí, ale jinak je to celkem nuda i když jsem se někdy bavil a Renée Zellweger je ve své roli dobrá a zábavná tak víc jak tři hvězdičky tomu nedám(4.3.2005)

Aj som sa zasmial, nepopieram, a taktiež to vedelo byť miestami milé i príjemné, ale nedá sa mi zbaviť dojmu, že cieľovou skupinou divákov je naozaj skôr ženské publikum. Jednoducho sa mi ťažko vžívalo do Bridgetinej mysle. A čo sa týka vzťahových kixov, prišli mi dosť nadnesené, ale to už tak pri komédiách býva. A v poslednom rade, v rámci hereckého obsadenia nemám žiadne výhrady, Hugh Grant, Colin Firth aj Renée Zellweger zahrali svoje postavy na jednotku.(2.1.2017)

Neobyčejně svěží, pohodový, lidský film protkaný ironickým humorem, výtečnou hudbou, podpořený výborným příběhem, hereckými výkony, navíc není přeslazený a může se na něj dívat nejen ženské publikum; tzn. takřka ideální romantická komedie, alespoň pro mě ;-).Po druhém zhlédnutí zvyšuju hodnocení na 5*.(19.2.2008)

7/10. Inteligentní romantické komedie čas od času můžu – a „Deník Bridget Jonesové“ jednou takovou bezpochyby je. Renée Zellweger se asi pro tuhle roli narodila (a těch pár kilo navíc jí sluší). V dobrém snímku tohoto ražení samozřejmě nemůže chybět Hugh Grant, který zde hrál poněkud jiný typ muže, než je pro něj typické; avšak znovu excelentně.(24.8.2009)

Mam moc rad Britanii, to sychravo a styl oblekani a hlavne humor! Ten je opravdu velice kvalitni a v tomhle filmu je to dostatek. Vsichni tri hlavni hrdinove predvedli skvele vykony, nejpresvedcivejsi byl asi Grant, ktery byl jako vzdy sarkasticky vtipny. Opravdu prijemna zabava, kterych se v dnesni dobe prilis nevidi.(18.6.2006)

• - Postavu Bridget Jones (Renée Zellweger) vymyslela roku 1995 Helen Fielding, a to v každotýdenních sloupcích psaných do novin „The Independent“. (JoranProvenzano)

• - Po skončení natáčení shodila Renée Zellweger 20 kilogramů. (M.B)

• - Kvůli 10 kg, které Renée v rámci přípravy na roli nabrala, se s herečkou rozešel její přítel Jack White. (Rimer545)