Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Zfilmování Bridget Jonesové se náramně povedlo. Film je stejně okouzlující, jako jeho knižní předloha. Bridget Jonesová je v podání Renée Zellwegerové, hlavně díky hereckému výkonu hlavní představitelky, stejně zábavná jako v knize. Colin Firth a Hugh Grant podávají velmi dobré výkony a opravdu se do svých rolí hodí. Dokonce i hudba zde hrála svou významnou roli. Díky ní jste se vcítili do role Bridget. Tuto komedii mám rád, velmi.(1.6.2005)

Britská romantická komedie přesně tak, jak jí mám rád – plná výborných, skvěle zahraných postav, suchého humoru, šťavnatého humoru, ztřeštěného humoru, geniálních dialogů, jiskřívé romantiky a nahánějícího finále! Obsazení je skvělé, zaručeně bezchybní Hugh Grant a Colin Firth nemohli zklamat, ale i René Zellwéger si oproti očekávání všech vede skvěle. Vedlejší role plné klasických vedlejších herců jsou jen obvyklá třešnička na dortu.(16.2.2006)

Chytrá komedie s neromantickými hlavními hrdiny a bizarním milostným trojúhelníkem, které nelze upřít originalitu a snahu vybočit ze zažitého žánrového módu. Takový deník by si stálo za to přečíst, stejně jako stálo za to sledovat trojici skvěle se doplňujících herců, kteří se (s výjimkou Firtha) snaží hrát něco jiného, než na co jsme u nich zvyklí. Velkým plusem je zdařilý situační humor, který zvládá Curtis tradičně na výbornou, slabinu naopak vidím v tom, že do života nám toho Bridget nic moc neřekne a veškerá romantika je zastíněna několika gagy a památným soubojem Grant vs Firth, z kinematografického hlediska nejzajímavějším momentem filmu :)) 80%(1.1.2013)

Výborná britská komedie o svobodné třicetileté smolařce s pár kily navíc, která po celou dobu váhá mezi nesmělým vážným Markem a sukničkářem Danielem. Tahle záležitost snad nikdy neomrzí. A to především v angličtině, kde má Renée roztomile uvěřitelný britský přízvuk a o hodně mladší hlas, než v českém dabingu. Hughovi Grantovi stále nemůžu přijít na jméno, ale Colin Firth zapadl a podal skvělý výkon. Pro mě již vánoční nevánoční klasika.(21.3.2011)

Přiznám se, že jsem se ke zhlédnutí Deníku dostal vlastně až 15 let po jeho natočení a musím říct, že je to znát. Přestože se na něm podílel klasik romantických komedií Richard Curtis, tak pro mne osobně tenhle snímek dost zastaral, na rozdíl třeba od geniální Lásky nebeské. Nicméně oceňuji, že má Deník rozumnou stopáž a některé vtipy jsou skutečně povedené i dnes. Víc jsem se ale paradoxně bavil u letošního pokračování.(5.12.2016)

• - Po skončení natáčení shodila Renée Zellweger 20 kilogramů. (M.B)

• - Když je Bridget (Renée Zellweger) na zahradní oslavě v převleku za Playboy zajíčka, má na sobě tělové silonky. V jednom ze záběru jsou však punčochy černé síťované. (Mr.Hudson)

• - Renée Zellweger údajně přibrala 10 kilogramů pro svou roli. (don corleone)