poster

Deník Bridget Jonesové

 • Velká Británie

  Bridget Jones's Diary

 • Francie

  Le Journal de Bridget Jones

 • Slovensko

  Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  *****

  Romantické komedie většinou nebývají extra kvalitní a kritikou oceňované snímky. Ty výjimky by se daly spočítat na prstech jedné ruky. A lze mezi těmito pár snímky hledat něco jako "kult"? Já myslím, že ano. A je to právě Deník Bridget Jonesové, oné třicátnice, která hulí jak fabrika, má velkou prdel a neúspěšně shání chlapa. Je to jeden z nejpodařenejších romantických filmů s osvědčeným Hugh Grantem a Reneé Zellwegerovou, ze které udělal hvězdu. S přimhouřeným okem plný počet.(9.5.2009)

 • BoPo
  ***

  Deník Bridget Jonesové zbytočne netlačí na pílu. Bridget má svoj neučesaný, nemotorný šarm a Renée Zellweger je tu rozhodne v oveľa lepšej forme, než akú prezentuje v iných filmoch (ultra štíhla / kostnatá / volajúca po humanitárnej pomoci). Je mi jasné, že cieľovú skupinu film zasiahol naplno. Z môjho pohľadu romantická komédia, ktorá nie je stráviteľná len pre nepoučiteľné romantičky.(6.6.2010)

 • Anderton
  ****

  Pred tým, ako som pred rokmi videl Bridget, dostal som od jedného páru, inteligenčne približne na mojej úrovni varovanie, že sa v kine vôbec nebavili a nechápali, kedy a na čom sa smiať. Takže som nič neočakával a asi to bolo dobre. Žiadna vtipná treskúca bomba, ani dojímajúca romantika Bridget nie je, je to iba fajn britský romantický film, s niekoľkými vtipnými situáciami a príjemnou pohodovou atmosférou. Zabodoval hlavne poňatím hlavnej predstaviteľky, ktorá dodala nádej všetkým slobodným tridsiatničkam, že bán božský sa môže objaviť kedykoľvek a kdekoľvek a nebude mu vadiť zopár kíl navyše a neschopnosť navariť mužovi večeru. No mne by tá druhá vec trochu prekážala, ale nechcem brať nikomu ilúzie, predsa sa musíme milovať takí, akí sme. Že....či?(28.12.2012)

 • HAL
  ***

  Až budu bezdětná pětatřicetiletá ženská bez chlapa, tak to možná docením víc (oh, wait...). Takto vidím jen průměrnou romantickou vatu s rovnoměrným poměrem vtipu, trapnosti a nudy. Plus, Renée Zellweger je nesmírně ošklivá a účinkování ve filmech by jí měli zakázat, vedle ní to zachraňuje jen sympatické fuckování, a sympatický Hugh Grant. Šeď... ještě štěstí že nemá celých 50 odstínů. 5/10(23.5.2013)

 • svik
  ****

  Ať žijí bláznivé dívky, plné elánu. Renée je pro tuto roly jako stvožená - více obalená děva se skvělým úsměvem. Jak to dopadá ve filmech, když bojují o ženu dva muži - vyhraje ten oddanější a upřímnější a i vtomto případě nás tento aspekt neminul. Hudh Drant mě v tomto filmu vyloženě nesedí a naopak Colin Firth sem skvěle zapadá, on vůbec témata s láskou umí zahrát, jako například Láska Nebeská. Byla to rozkošná pomilování hodná, neurážlivá, k zasmání vhodná komedie.(28.12.2006)

 • - Kvůli velkým váhovým výkyvům byla Renée Zellweger označena za mentální anorektičku či osobu, která se chronicky přejídá. Vše však bylo spojeno jen s přípravou na roli ve filmu a jeho pokračováních. (LoLaa)

 • - Když je Bridget (Renée Zellweger) na zahradní oslavě v převleku za Playboy zajíčka, má na sobě tělové silonky. V jednom ze záběru jsou však punčochy černé síťované. (Mr.Hudson)

 • - Oba představitelé hlavních mužských rolí Colin Firth a Hugh Grant jsou zmíněni v knižní předloze. (don corleone)