Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Tento film bych označila za typicky komerční americkou podívanou, která těží z toho, že v pozici hlavní hrdinky se nachází velká část divaček. A nadhled Bridget na její komické situace a samozřejmě happy end je přesně to, co chtějí vidět. Na druhou stranu, postava kulaté, nešikovné, ale pohotové a vtipné Bridget je výborně vykreslená a vtipy situací, ve kterých se nachází, jsou dotažené do konce, takže nevidím důvod, proč s tou úžasnou trhlou Bridget nestrávit příjemný večer.(9.4.2008)

7/10. Inteligentní romantické komedie čas od času můžu – a „Deník Bridget Jonesové“ jednou takovou bezpochyby je. Renée Zellweger se asi pro tuhle roli narodila (a těch pár kilo navíc jí sluší). V dobrém snímku tohoto ražení samozřejmě nemůže chybět Hugh Grant, který zde hrál poněkud jiný typ muže, než je pro něj typické; avšak znovu excelentně.(24.8.2009)

Chytrá komedie s neromantickými hlavními hrdiny a bizarním milostným trojúhelníkem, které nelze upřít originalitu a snahu vybočit ze zažitého žánrového módu. Takový deník by si stálo za to přečíst, stejně jako stálo za to sledovat trojici skvěle se doplňujících herců, kteří se (s výjimkou Firtha) snaží hrát něco jiného, než na co jsme u nich zvyklí. Velkým plusem je zdařilý situační humor, který zvládá Curtis tradičně na výbornou, slabinu naopak vidím v tom, že do života nám toho Bridget nic moc neřekne a veškerá romantika je zastíněna několika gagy a památným soubojem Grant vs Firth, z kinematografického hlediska nejzajímavějším momentem filmu :)) 80%(1.1.2013)

Zfilmování Bridget Jonesové se náramně povedlo. Film je stejně okouzlující, jako jeho knižní předloha. Bridget Jonesová je v podání Renée Zellwegerové, hlavně díky hereckému výkonu hlavní představitelky, stejně zábavná jako v knize. Colin Firth a Hugh Grant podávají velmi dobré výkony a opravdu se do svých rolí hodí. Dokonce i hudba zde hrála svou významnou roli. Díky ní jste se vcítili do role Bridget. Tuto komedii mám rád, velmi.(1.6.2005)

Miluju postavu Bridget Jones už jen když se objeví, je tak roztomilá! :) Opravdu si v roli neumím představit někoho jiného než je Renée Zellweger, tohle jí hodně sedlo. Nejspíš je to její životní role, protože když se řekne tohle jméno, nevybavím si nic jiného než tuhletu třicátnici v bombarďákách! :) Výborné!(16.7.2009)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Hugh Grant) poprvé začne psát Bridget (Renée Zellweger) e-maily, sedí Bridget na židli, přes jejíž opěradlo je přehozený černý kabát. V jednom záběru je kabát složený, v dalším je však na opěradle rozložený a v dalším znovu složený. (Mr.Hudson)

• - Zellweger se nechala zaměstnat v britském vydavatelství, aby získala přehled, co práce obnáší. Vzhledem k tomu, že se naučila mluvit britským přízvukem, nikdo ji údajně nepoznal. (don corleone)

• - Oba představitelé hlavních mužských rolí Colin Firth a Hugh Grant jsou zmíněni v knižní předloze. (don corleone)