poster

Deník Bridget Jonesové

 • Velká Británie

  Bridget Jones's Diary

 • Francie

  Le Journal de Bridget Jones

 • Slovensko

  Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  *****

  Neobyčejně svěží, pohodový, lidský film protkaný ironickým humorem, výtečnou hudbou, podpořený výborným příběhem, hereckými výkony, navíc není přeslazený a může se na něj dívat nejen ženské publikum; tzn. takřka ideální romantická komedie, alespoň pro mě ;-).Po druhém zhlédnutí zvyšuju hodnocení na 5*.(19.2.2008)

 • Xmilden
  ****

  První díl je rozhodně nejkoukatelnější. Renée se chová oproti například Dvojce uvěřitelně a téměř normálně. Jistě příjde v nevhodném kostýmu na slavnost nebo sjede po požární tyči přímo do kamery, ale jsou spíše situace za které přímo nemůže a nikdo by jí je neměl dávat za vinu. V druhé polovině se řeší už hlavně to zda na věčně volnou pozici v jejím srdci nastoupí slušňácký Mark Darcy nebo prasácký Daniel Cleaver. Nikdy postavě Bridget zcela nepropadnu a nezačnu nosit bavlněné bombarďáky ani nezačnu doma pochlemtávat víno u romantických filmů s očima zpocenýma od slz, nicméně musím přiznat že scénář Richarda Curtise, který je zodpovědný za Lásku Nebeskou ve filmu jistou stopu zanechal. 70%(20.11.2017)

 • Kass
  *****

  Renée Zellweger je jako obtloustlá a bezradně zranitelná Bridget Jones naprosto k sežrání. Podobně Colin Firth představující dokonalého pana Darcyho a Hugh Grant, který je výtečně obsazený proti svému věčnému typu sympat'áků. Výborná britská komedie, kde jedna vtipná scéna střída druhou a do toho hrají skvělé, trefně vybrané písničky.(8.6.2004)

 • Boogeyman
  ****

  Britská romantická komedie přesně tak, jak jí mám rád – plná výborných, skvěle zahraných postav, suchého humoru, šťavnatého humoru, ztřeštěného humoru, geniálních dialogů, jiskřívé romantiky a nahánějícího finále! Obsazení je skvělé, zaručeně bezchybní Hugh Grant a Colin Firth nemohli zklamat, ale i René Zellwéger si oproti očekávání všech vede skvěle. Vedlejší role plné klasických vedlejších herců jsou jen obvyklá třešnička na dortu.(16.2.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Zfilmování Bridget Jonesové se náramně povedlo. Film je stejně okouzlující, jako jeho knižní předloha. Bridget Jonesová je v podání Renée Zellwegerové, hlavně díky hereckému výkonu hlavní představitelky, stejně zábavná jako v knize. Colin Firth a Hugh Grant podávají velmi dobré výkony a opravdu se do svých rolí hodí. Dokonce i hudba zde hrála svou významnou roli. Díky ní jste se vcítili do role Bridget. Tuto komedii mám rád, velmi.(1.6.2005)

 • - Renée Zellweger údajně přibrala 10 kilogramů pro svou roli. (don corleone)

 • - Daniel Cleaver (Hugh Grant) nosí hodinky značky Panerai. (dyfur)

 • - Německý distribuční název zní Bridget Jones - Schokolade zu Frühstück, což lze přeložit jako "Bridget Jonesová - Čokoláda ke snídani". (Nancy...)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace