poster

Deník Bridget Jonesové

 • Velká Británie

  Bridget Jones's Diary

 • Francie

  Le Journal de Bridget Jones

 • Slovensko

  Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Handle
  ****

  Miluju postavu Bridget Jones už jen když se objeví, je tak roztomilá! :) Opravdu si v roli neumím představit někoho jiného než je Renée Zellweger, tohle jí hodně sedlo. Nejspíš je to její životní role, protože když se řekne tohle jméno, nevybavím si nic jiného než tuhletu třicátnici v bombarďákách! :) Výborné!(16.7.2009)

 • Anderton
  ****

  Pred tým, ako som pred rokmi videl Bridget, dostal som od jedného páru, inteligenčne približne na mojej úrovni varovanie, že sa v kine vôbec nebavili a nechápali, kedy a na čom sa smiať. Takže som nič neočakával a asi to bolo dobre. Žiadna vtipná treskúca bomba, ani dojímajúca romantika Bridget nie je, je to iba fajn britský romantický film, s niekoľkými vtipnými situáciami a príjemnou pohodovou atmosférou. Zabodoval hlavne poňatím hlavnej predstaviteľky, ktorá dodala nádej všetkým slobodným tridsiatničkam, že bán božský sa môže objaviť kedykoľvek a kdekoľvek a nebude mu vadiť zopár kíl navyše a neschopnosť navariť mužovi večeru. No mne by tá druhá vec trochu prekážala, ale nechcem brať nikomu ilúzie, predsa sa musíme milovať takí, akí sme. Že....či?(28.12.2012)

 • Cappuccino
  ***

  Aj som sa zasmial, nepopieram, a taktiež to vedelo byť miestami milé i príjemné, ale nedá sa mi zbaviť dojmu, že cieľovou skupinou divákov je naozaj skôr ženské publikum. Jednoducho sa mi ťažko vžívalo do Bridgetinej mysle. A čo sa týka vzťahových kixov, prišli mi dosť nadnesené, ale to už tak pri komédiách býva. A v poslednom rade, v rámci hereckého obsadenia nemám žiadne výhrady, Hugh Grant, Colin Firth aj Renée Zellweger zahrali svoje postavy na jednotku.(2.1.2017)

 • Phobia
  ***

  Další z romantických komedií, co mě absolutně minula: koukatelná nuda s pár vtipnými momenty, možná ne tak hloupá a naivní jako jiné lemoňády, přesto nemám nejmenší zájem si tuto podívanou někdy zopakovat. Sorry, že kazím hodnocení, prostě mě tenhle typ filmů nebere (a to jsem přesně cílová skupina... holt nejsem normální;-)). Slyším chválu, superlativa, čekám nějakou bombu a ona je to zas jen ta samá odrhovačka, kterak ošklivá zkrásněla, stala se úspěšnou a omotala si kolem prstu bohatého fešáka (nebo dva) a jestli neumřela, natočila pokračování a žije dodnes... Zííív. 51%(7.8.2009)

 • Stanislaus
  *****

  Jo ta naše Bridget ... to je ikona všech britských mladých žen, kterým vadí jejich (nad)váha a které "vzrušuje" jejich nadřízený. Renée Zellweger je skvělá herečka a vedle Návratu do Cold Mountain je tohle její další životní a nezapomenutelná role. Díky ní dostala Bridget neskonale dobrý rozměr. Její trapasy, přeřeky, matka ("Prazvláštní bytost z dob kdy nakládané okurky byly vrcholem dokonalosti."), lásky a kamarádi ... no prostě lahoda pro všechny smysly. Když Bridget zpívala na večírku v jistém ehm ... podnapilém stavu, tak jsem se válel smíchy jako u málokteré komedie. Prostě Britové produkují nejen nejlepší kriminálky (Midsomer a Poirot), či romantiky (Láska nebeská), ale jejich komedie také dosahují vysokých kvalit a dokáží diváka ohromit elegantním britským humorem a prostředím.(14.7.2009)

 • - Německý distribuční název zní Bridget Jones - Schokolade zu Frühstück, což lze přeložit jako "Bridget Jonesová - Čokoláda ke snídani". (Nancy...)

 • - Na začátku filmu leží Bridget Jones (Renée Zellweger) u televize a sleduje komediální seriál Frasier (od r. 1993). (Rodriguez)

 • - Režisérka Sharon Maguire byla inspirací pro postavu Shazza v románu. Její jméno je zmíněno i v pozdravech v knize. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace