Generace X

• USA The Chumscrubber (více)

Černá komedie o životě v typickém americkém satelitním městečku. Každý se stará sám o sebe a o nic jiného se nezajímá. Příběh začíná v okamžiku, kdy Dean Stiffle (Jamie Bell) najde mrtvé tělo svého přítele Troye. Ví, že nemá smysl nikomu nic říkat, protože by to stejně nikoho nezajímalo. Brzy se však ukáže, že Troy sebral peníze místním drogovým dealerům a ti jsou přesvědčeni, že Dean ví, kde jsou ukryty. Pokud jim skrýš neukáže, zabijí jeho mladšího bratra, kterého unesli. Spletli si však dítě… (oficiální text distributora)

ZuzkaZ

Na první pohled je to úplně obyčejné, konvenční americké městečko, ničím nevybočující oproti stovce dalších. Městečko obývané spořádanými a slušnými lidmi, úplně jak vystřiženými z amerických reklam 50. let, vedoucími dokonale naplňující šťastný život....Nicméně realita je, jak už to tak bývá, poněkud odlišná. Velmi brzy se ukáže, že zdejší život vlastně není zas až tak idylický, jak se na první pohled zdá. Že pod skořápkou slušnosti, křečovitých úsměvů a zdánlivě harmonických sousedsko-rodinných vztahů se v podstatě skrývá jenom přetvářka, nezájem a lhostejnost. Není tedy divu, že smrt místního mladíka, ve skutečnosti zdejšího distributora "happiness" pilulek, bez kterých se život v zdejším zapadákově nedá vydržet ani vteřinu, nezanechá u místních obyvatel příliš hlubokou emocionální odezvu, zato však poměrně značnou mozkovou újmu.... //Nemohu si pomoci, ale mě se tenhle velmi podivný filmový počin s ještě podivnějšími, až groteskně laděnými postavami líbil. Film k zamyšlení, plný černého humoru a absurdností. Dokonale vybroušená satira na dnešní svět, plný vzájemné odcizenosti a neschopnosti komunikace. ()

C0r0ner

Hezky napsaný příběh, který mě ale nevtáhl tolik, jak jsem čekal. Místy to bylo až nepříjemně psychedelické a to je asi ten fakt, proč nakonec nedávám plný počet hvězd, protože filmově to jinak bylo excelentní. Generace X se nepochybně inspirovala Americkou krásou, ale chyběla jí ta drsná údernost uvěřitelné realističnosti. 85% ()

J0hny5

Na jednu stranu občas zajímavý film na druhou stranu strašně dementní. Tolik nereálností a bizardností jsem v jednom filmu dlouho neviděl. Herci byli v pořádku, prostředí filmu taky dobrý jen ty scény a chování některých postav ve mě vzbuzovalo jen nepochopení a opovržení. Nemůžu si pomoc, ale vytřískat z toho šlo mnohem víc. ()

Pajky3

Pavděpodobně jsem tenhle film o delfínech nepochopil. Herci byly sympatičtí. Dokonce několik známých tváří v rolích rodičů vysloveně potěšilo, přesto se nekonal žádný dopad z filmu. A zůstane to jen průměrnou jednohubkou. Jak se tady píše, asi budu jen povrchní ()

campix

Divné, divné a divné. Přesně jak říkáte, něco jako Donnie Darko a přesně podobný typ filmu nedokáži plně docenit. Až na výjimky samozřejmě. Generace X je takový mix různě smysluplných a nesmyslných mezilidských vztahů v jedné městské čtvrti. Spíše to vypadá jako přenesení psychiatrické léčebny do otevřeného prostoru. Místy mě Generace X dokázala zaujmout, ale hned následujícím sledem událostí dosti znudit. Hodně nevýrazný film. Ale zajímavé vidět takovou hereckou personu jakou je Ralph Fiennes jak si po úderu do hlavy myslí, že je delfín. ()

dr.fish

Je to taková poloparodie, ale o vážných věcech. Sebevražda nejlepšího kámoše zastihla našeho hrdinu nepřipraveného a tak se s tím vyrovnává velice těžko. Pomoc nepřichází ani ze strany rodičů ani spolužáků. Všichni v tom satelitním městečku jsou zahlceni svými vlastními problémy, ačkoli se dobře navzájem znají, vše je ve jménu laciné slušnosti a netečnosti. Jak říkám, vážné věci. Ale k smíchu to je, protože ti lidi se chovají jak idioti. Jistá originalota se filmu upřít nedá a je skvěle obsazen. 70% ()

mr.kliky

dobrý emárium plný zdravě přehnanejch postaviček, dal bych i pět, kdybych nepatřil ke generaci vyližte mi prdel. ()

Wall-E

Výborné černohumorné drama hemžící se známími herci. Jamie Bell je fakt talent, Ralph Fiennes opět nezklamal a Carrie-Anne Moss je neskutečná. ()

DaUr

Hrozně divný film, ne nepodobný Americké kráse. O tom, že za dokonalými domy na americkém předměstí se můžou skrývat ne zas tak úplně dokonalí lidé, a že nová generace (pozn.: jeden z mála případů, kdy se mi český název fakt zamlouvá) může mít problémy, o kterých ta stará nemá ani potuchy. Původně jsem myslel, že hodnotit vůbec nebudu - byl to tak nezvyklý zážitek, že bych dokázal odůvodnit i odpad, ale na druhou stranu to byl TAK nezvyklý zážitek, že bych mohl dát i plný počet. Po chvilkovém rozmýšlení volím lepší kompromis, už jen kvůli báječnému hereckému obsazení a skvělé hudbě. A pozor, nenechte se zmást označením "komedie"... ()

danoo

Režisér rozpráva o dnešnom svete, lenže trocha ináč ako sme zvyknutí, nechýba však čierny humor, absurdita a všadeprítomná nadsáska zmiernená jednou zo záverečných scén, ktorá je fakt dojemná a prináša doslova vykupujúci pocit. ()

Chasm

"Nobody else cares." Síla. U mě snímek zdatně sekunduje Donniemu Darkovi; pohled na americké satelitní městečko, ve kterém rodina sice funguje jako "základ státu", ale neplní ostatní, pro nás naprosto samozřejmé, funkce. Povedeně na plátno převedená scénaristická vize. + výborné herecké výkony a Placebo, jejichž hudba sedla skvěle... 90% ()

Nutrička

V některých scénách jsem si nemohla nevzpomenout na Stepford (a nebyla ta pouze přítomnost Glenn Close, co mi Stepfordské paničky připomnělo). Až se divím, že při správné atmosféře a příběhu může být normálnost absurdní a skoro děsivá. Komedií bych Chumscrubber asi nenazvala, přesto se našlo pár humorných situací. A že je ten humor fakt docela černý... ()

uiu

Vítejte v typickém americkém městečku s typickou americkou morálkou. Nikdo tu neposlouchá, co jim jejich potomci říkají ("Ahoj mami, unesli jsme tohle děcko a chceme za něj výkupné." "Dobře. Jdi si udělat úkoly.") Hlavní hrdina je podivín (jak už to také v typicky amerických filmech bývá), s kterým se nikdo ve škole nebaví, ale po sebevraždě jeho nejlepšího kamaráda, který školu zásoboval drogami, se školní machýrek se svou bandou rozhodne jej vydírat tím, že mu unese bráchu, aby jim zbylé skryté drogy přinesl. Všechny postavy jsou nějakým způsobem propleteny a příběh se odvíjí svižně. Jediné, co se mi nějak příčí v krku je konec, který trochu shazuje všechen předešlý děj a nevím, co si mám myslet. ()

Maki89

tento film sa u mňa nestretol s pochopením... ako áno, obsadenie bolo fajn, ale bolo to oničom a ten štýl akým to je natočené sa mi ale vôbec nepáči... 3/10 ()

lennyd

Dean Stiffle (Jamie Bell) by byl obyčejný dospívající mladík, jenže je trochu zvláštní. Proto nemá žádné kamarády, až na stejně starého Troye ze sousedství. Troy ale spáchá sebevraždu, a právě Dean najde jeho tělo. A navíc jej začne vydírat partička mladíku ze školy, pokud jim Dean nesežene drogy, které jim dříve dodával Troy. A pokud je nesežene unesou mu mladšího bratra.. Tento film se mi hrozně moc líbil. Ačkoliv nemá žádnou hlavní příběhovou linii, a naopak má spoustu drobnějších vedlejších linií, autorům se podařilo do nich nezabřednout, ale naopak vybrousit kteroukoliv z nich k dokonalosti. Ať už jde o únos nesprávného dítěte, Troyův pohřeb s občerstvením okořeněným extází či svatební přípravy šiblého starosty. Prostě jsem se parádně, a k plnému hodnocení mi možná chybělo dotažení trochu očekávané scény střetu mezi veselým pohřbem a smutnou svatbou (ale nevadí). I po herecké stránce se film velmi povedl, skoro se mi nechce ani nikoho jmenovat, neboť se mi líbili všichni, ale když už bych musel tak určitě Ralph Fiennes a William Fichtner rozhodně zářili.. ()

shantim

Takoví magoři a jak jsou reální! Zdvořilá nevšímavost se usadila i ve vlastní rodině a jak je pak vůbec možné v takovém prostředí žít? Raději se oběsit, někoho zabít, zdrogovat se nebo se upnout na práci a úspěch. Z lidí jsou jen outsideři, kteří žijí mimo reálný svět uzavřeni do vlastních škatulek. Zbývá už jen ten Chumscrubber, co svět vyčistí. 75% hvězdiček ()

Blue.Poison

Městečko plné bandy magorů, jejichž psychostavy se horší z divákovi neznámých příčin. Byť je to zajímavá expedice mezi choré mozky, tak mi tam chyběla nějaká pointa, poselství, nebo něco, co drží celý děj pohromadě. Něco, co by tomu šílenství dodalo trefně pěknou tečku na závěr. Vlastně jsem nepochopila, proč tenhle film vůbec vzniknul.. Ale za ten kvalitně vykreslený chaos v lidských myslích dávám ***. ()