Škola superhrdinů

Super strední

Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Kde se vzal, tu se vzal film, o kterým jsem vůbec nevěděl a protože je fajnovej, byl pro mě parádním překvapením! Máme tu hezký holky, partu správňáků, záškodníky, padoucha, minilovestory, občas se to otře o akci, docela často o humor, všechno pěkně vyvážený a zahraný. Kurt Russell je vtipnej, když se jako superhrdina dopálí, to vám teda povím.(6.7.2014)

Asi je to odvážné, ale 4 hvězdy si to zaslouží. Čekal jsem naprostou ptákovinu, ale byl jsem mile překvapen. Smysluplné dialogy, skvělé obsazení a celkem z toho byla parádní podívaná. Filmu by mnohem více pomohly daleko lepší efekty. Místy to opravdu bylo do očí. Producenti tomuto snímku asi moc nevěřili. Mýlili se.(22.1.2011)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +casting (hlavně Steven Strait), děj není infantilní, námět, prostředí, -některé efekty jsou nevyrovnané, málo akčních soubojů/// Na tento film jsem se hodně tešil. Hlavně mám rád snímky s podobným námětem. Ale nebudu se dlouze rozepisovat. Škola superhrdinů je velice zabavná a poutavá a své si u ní najde i odrostlejší publiku. Kapitolou samotnou je obsazení, kde najdete charismatické borce, pěkné holky...k tomu zajímavě napsané charaktery... a vůbec nevadí, že film mixuje X-meny s Úžasňákovími a do toho záběry které mi připomínaly filmy jako Superman, Predátor a mnoho dalších. Skutečně originálních záběrů a nových schopností se tu moc nedočkáme. To ovšem nevadí, já se dobře bavil a našel jsem si tu pár nových tváří/// Celkem 75%///(12.5.2007)

Will je obyčejný dospívající kluk, který řeší úplně stejné problémy, jakými jsme si prošli i my. Jenže se musí potýkat ještě s jedním a to decela velkým problémem, jeho rodiče jsou totiž nejobdivovanější superhrdinové na světě. U Willa se bohužel ještě žádné superschopnosti neobjevily. Všechno se ubírá k jasnému a předpokládanému konci. Nějaké klišé v tomhle případě taky není na závadu. Jde o pomerně zdařilou rodinnou komedii. Kurt Russell nezklamal.(27.11.2009)

Škola superhrdinů je naprosto předvídatelná a vesele si vykrádá koho chce, od Úžasńákových, přes X-Meny a SpyKids, až po Harryho Pottera. Kupodivu to však není nestravitelný hybrid výše zmíněných titulů, ale velmi příjemně působící oddychová zábava. Zásluhu na tom mají především mladí herci v hlavních rolích, zejména sympatický Michael Angarano a velmi dobře vypadající Mary Elizabeth Winsteadová.(4.4.2006)

• - Gwen Grayson je kombinací jmen ze dvou komiksů: Gwen Stacy ze Spider-Mana a Dirck Grayson z komiksu DC. (HappySmile)

• - Herečka Linda Carter (ředitelka školy) zpočátku nosila zlaté náramky jako poctu svojí roli Wonder Woman ze stejnojmenného seriálu, ve kterém zazářila v roce 1976. Avšak Warner Bros., kteří vlastní práva k této postavě, nechtěli, aby se náramky objevily ve filmu studia Disney, takže musely být odstraněny ze šatníku postavy, kterou Lynda hrála. Nicméně na konci filmu i tak ředitelka řekne: "Však nejsem žádná zázračná žena (Wonder Woman)." (HappySmile)

• - Pro Danielle Panabaker to byl první v kině uváděný film, ve kterém si zahrála. (HappySmile)