Škola superhrdinů

Škola superhrdinov

Sky High

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Nevidel som Snyderových Strážcov a pritom objektívne hodnotenie by mohlo vyplývať práve z porovnania týchto dvoch filmov. Zatiaľ to však vyzerá tak, že Mitchellovi sa film celkom podaril. Slušné spracovanie s dobrým ťahom zrážajú asi len gýčovité momenty typické pre ochrannú známku film pre celú rodinu. Nie je to vrchol blaha, ale dá sa na tom slušne pobaviť, miestami celé to superhrdinské ladenie pôsobí prirodzene a keby sme mali peckovať každý film za nedostatok nápaditosti, čo sa týka štruktúry príbehov, tak komiksový akčný film vymrie. A okrem toho Sky High ovplýva jednou značnou výhodou v osobe sympatického hereckého výkonu Danielle Panabaker.(8.9.2014)

No je to volovina kravských rozměrů, příběh vykrádá kde co (Úžasňákovi, Harry Potter…), triky jsou bídný, hudba vlezprdelní a Michael Angarano v titulní roli zoufalej. Ale klady by se taky našly: holkám to sekne a Bruce Campbell je vyloženě skvělej. Je to vlastně docela zábavná a neškodná oddechovka. Já se bavil, o víc ani nešlo předpokládám…(23.1.2011)

Škola superhrdinů je přesný mix mezi superhrdinskou týmovskou a klasickým středoškolským filmem, přičemž nechybí i ty nejprovařenější klišé - rodiče kladou na syna přehnané nároky, hrdina miluje hvězdu a nevšímá si kamarádky, kolem sebe má partu looserů, na který se vykašle kvůli popularitě atd... A přesto se to výborně sleduje - naprostá kanonáda hlášek, gagů a vizuální fórků, které nepadají do trapnosti, tuna odkazů, do mrtě využité postavy učitelů, hrdinů i poskoků (i ten autobusák je nakonec platnej), rodiče ala Superman a Lois Laneová po 20 letech a nechybí ani ďábelský záporák a nadupané finále. Mimochodem co se týče různých schopností a proměn, hravě tenhle film strká co se týče originality do kapsy i X-Meny. Perfektní zábava natočená s neuvěřitelnou lehkostí.(28.5.2010)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +casting (hlavně Steven Strait), děj není infantilní, námět, prostředí, -některé efekty jsou nevyrovnané, málo akčních soubojů/// Na tento film jsem se hodně tešil. Hlavně mám rád snímky s podobným námětem. Ale nebudu se dlouze rozepisovat. Škola superhrdinů je velice zabavná a poutavá a své si u ní najde i odrostlejší publiku. Kapitolou samotnou je obsazení, kde najdete charismatické borce, pěkné holky...k tomu zajímavě napsané charaktery... a vůbec nevadí, že film mixuje X-meny s Úžasňákovími a do toho záběry které mi připomínaly filmy jako Superman, Predátor a mnoho dalších. Skutečně originálních záběrů a nových schopností se tu moc nedočkáme. To ovšem nevadí, já se dobře bavil a našel jsem si tu pár nových tváří/// Celkem 75%///(12.5.2007)

Škola superhrdinů je pohodová komedie ve stylu komiksovým filmů. Will Stronghold (Michael Angarano), je syn rodičů superhrdinů, kteří jsou velmi slavní. Ovšem jeho velkým problémem je, že má začít chodit na školu superhrdinů, kde je superhrdinů už podle názvu očividně hodně, ale pořád nemá žádné super schopnosti, které měl údajně zdědit po svém otci (Kurt Russell). Will tedy začne na školu chodit, ovšem tam učitelé zjistí, že žádnou super sílu nemá a tak je odsunut do třídy slabochů s podobným problémem. Další velkou potíží je, že jeho vlastní rodiče neví, že žádné superschopnosti nezdědil. Příjemná zápletka plná superhrdinů s různorodými schopnostmi. Hlavní herecké výkony jsou nadprůměrné a vedlejší role Kurta Russella a Bruce Cambella potěší stejně tak, jako nádherná a okouzlující Danielle Panabaker. Takže naprosto úžasně! Film je sice taková malá vykrádačka na pár snímků s podobnou tématikou, ale díky těm dalším. novým, svěžím nápadům, co tam jsou, mi to až tak nevadí. Všechno je navíc podpořeno slušnými vtípky, hláškami a pěknými efekty. Závěr filmu mě sice kapečke v pár bodech naštval, ale jinak to beru. Podtrženo sečteno, jedná se o kvalitní, pohodový, ne nějaký hlubokomyslný, superhrdinský film říznutý mnoha vtípky,příjemným prostředím a postavami, ale taky film s pár chybičkami a kýčovitým závěrem. Z toho vyplívají 3 příjemné hvězdy.(29.9.2010)

• - Herečky Lynda Carter (ředitelka) a Cloris Leachma (sestřička) si spolu kdysi zahrály v seriálu o superhrdince Wonder Woman. Lynda hrála Wonder Woman a Cloris její matku královnu Hippolytu. (HappySmile)

• - Komentářem pana Boye o tom, že parťáci vždy nosí barvy jako hrdinové, ke kterým patří, aby s nimi ladili, je narážka tvůrců na Batmana a Robina. Batman nosí tmavé barvy (modrá a šedá) a Robin naopak barvy jasné (červená, zelená a žlutá). (HappySmile)

• - Herečka Linda Carter (ředitelka školy) zpočátku nosila zlaté náramky jako poctu svojí roli Wonder Woman ze stejnojmenného seriálu, ve kterém zazářila v roce 1976. Avšak Warner Bros., kteří vlastní práva k této postavě, nechtěli, aby se náramky objevily ve filmu studia Disney, takže musely být odstraněny ze šatníku postavy, kterou Lynda hrála. Nicméně na konci filmu i tak ředitelka řekne: "Však nejsem žádná zázračná žena (Wonder Woman)." (HappySmile)