Škola superhrdinů

Škola superhrdinov

Sky High

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Asi je to odvážné, ale 4 hvězdy si to zaslouží. Čekal jsem naprostou ptákovinu, ale byl jsem mile překvapen. Smysluplné dialogy, skvělé obsazení a celkem z toho byla parádní podívaná. Filmu by mnohem více pomohly daleko lepší efekty. Místy to opravdu bylo do očí. Producenti tomuto snímku asi moc nevěřili. Mýlili se.(22.1.2011)

Příběh obsáhl klasické americké teenegery se svými problémy tak typické pro tento věk. Za jiných okolností by to byla další nudně kýčovitá hovězina, ale díky zaobalení v supermanovský sci-fi háv to pro mé oko byla celkem zábavná oddychovka při deštivé, sváteční sobotě. Nemůžu se rozhodnout jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že jsem před tímto filmem zhlédla geniální Croodsovi, nemůžu jinak než snížit na tři.(5.7.2014)

Detski superhrdinovia, ktory vo mne zanechali rozpacite dojmy, ale keby som sa na ten film pozeral ako desatrocny chlapec, tak by to bola pre mna pecka:) Neviem, ako sa reziserovi podarilo do tohoto filmu nalakat herca Kurta Russella, pretoze on ma omnoho lepsie filmy. Troska mi aj ako superhrdina pripadal dost starym pocitom na robenie superhrdinskych veci. Niektore nadprirodzene kusky boli dobre, aj ked to bol detsky film. Dokonca som vo filme postrehol kutoveho herca Brucea Campbella, mne skor znameho z kultovej trilogie Evil Dead. Asi uz nema moc hereckych prilezitosti a tak sa ulakomil na tomto filme urceneho pre detskeho divaka. Aj v tomto filme sa vyskytol hlavny zaporak, ako aj kazdom filme, zameraneho na filmy z prostredia komiksoveho sveta. Jej zbran bola impozantna a ocarujuca, dokazala zmensit ludi na nemluvnata. Takze film neni nasilny pre oko divaka a v pohode si ho moze pozriet aj barskto, kto uz pri prvej kvapke krvi omdlieva:) Aj mna tento film celkom pobavil, obcas mam take chutky si aj pozriet nieco, co je urcene detom:)(14.1.2012)

Pěkná scifi/fantasy podíváná od Disneye, která je spíše určená mladším divákům, ale i ty starší ji bez problému snesou. Příběh je plný komiksových hrdinů, hodně předvídatelný a naprosto přehnaný na efekty. Ale své kouzlo to má, setkáváme se opět jako všude jinde s dobrem a zlem, se superhrdiny, jejich synem, který se z nuly bez schopností stane hrdinou. Příběh je postavený hlavně na malích superhrdinech a parťáků, kteří se vše kolem hrdninství učí ve své škole. Zde se zamiluje Will do pěkné slečny, která však vše předstírá a je to ve skutečnosti padouch, který bojoval s jeho otcem. Ovšem ve skutečnosti je to žena, která díky zázračné pistoli ubrala na věku. Díky ní se Will vzdaluje svým přátelům a co víc i své kamarádce, která ho tajně miluje. Nakonec pravda výjde na jevo a když všechny ve škole promění na malá miminka, Will je ten na kterém vše záleží, aby dokázal své schopnosti a stal se pravým hrdinou...(28.1.2012)

Áno je to rodinný film, ale aj slušná zábava. Miestami mi fakt vadili tie pubertiacke kecy a situácie akoby vystrihnuté zo zlého seriálu/filmu (najlepšia priateľka hlavného hrdinu je do neho zamilovaná, on o tom samozrejme nemá ani páru a druží sa s inou, z ktorej sa nakoniec vykľuje mrcha a moho iných ingrediencií, tak typických pre filmy odhorávajúce sa na strednej škole). Ale naštastie sa to pánu režisérovi podarilo ukočírvať na znesitelnú úroveň a dá sa povedať, že nadhľad tentokrát nedostal na frak. Vyložeou chuťoukou je tak prítomnosť velikánov ako Bruce Campbell a Kurt Russell, ktorých postavy sú natoľko zábavné, že som si tú jednu hviezdičku naviac nemohol odpustiť.(8.11.2006)

• - Jméno jedné z postav Warren Peace zní jako "War and Peace" (Vojna a mír) - slavný román Tolstoje. Toto jméno naráží na hlavní zápletku filmu. (HappySmile)

• - Herečky Lynda Carter (ředitelka) a Cloris Leachma (sestřička) si spolu kdysi zahrály v seriálu o superhrdince Wonder Woman. Lynda hrála Wonder Woman a Cloris její matku královnu Hippolytu. (HappySmile)

• - Na film měl navazovat seriál, ale finanční neúspěch tyto snahy ukončil. (Duoscop)