Škola superhrdinů

Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

• Haide

Parodie? To bylo těžko zamýšleno, ale bohužel to tak většinu času vyznívá. Po většinu času se jedná o strašnou nudu, plnou otřepaných klišé a efektů, které jako by byly levnými kopiemi těch z X-Men série. Ale zase chápu, že pro chlapce školkou a prvním stupněm povinné, by to mohla být solidní zábava a inspirace pro hry na několik odpolední. Pokud jste však trochu starší, ale přesto máte rádi superhrdiny, pusťte si raději znovu X-Men sérii nebo třeba Úžasňákovi, pokud máte na klíně děti. Tím se vyhnete mnoha zbytečným minutám zbytečného filmu, který nepřináší nic nového a navíc i špatně kopíruje už osvědčené.(10.6.2011)

Priemerna americka rodina komedia, vynimocna len tym ze postavy maju nadprirodzene schopnosti. Myslim ze nemusim hovorit ze efekty nie su take dobre ako v inych superhrdinskych filmoch. Film si nechal nakoniec dokonca aj jeden zvrat, ktory asi kazdy odhali hned na zaciatku. A co sa tyka hlavnej postavy Michael Angarano proste nato nema.....(22.7.2010)

Škola superhrdinů je naprosto předvídatelná a vesele si vykrádá koho chce, od Úžasńákových, přes X-Meny a SpyKids, až po Harryho Pottera. Kupodivu to však není nestravitelný hybrid výše zmíněných titulů, ale velmi příjemně působící oddychová zábava. Zásluhu na tom mají především mladí herci v hlavních rolích, zejména sympatický Michael Angarano a velmi dobře vypadající Mary Elizabeth Winsteadová.(4.4.2006)

Asi jsem měl opravdu šílenou náladu, ale já se u téhle taškařice, která si s grácií vychutnává všechny možné comicsy a schopnosti všech možných hrdinů, neskutečně bavil. Kurt Russell a Kelly Preston jsou rodiče jak mají být a jejich synáček právě jde do školy pro superhrdiny, kde je za velkého syna těch největších hrdinů co svět poznal. Pár problémů dospívání a krásná ME Winstead (mimochodem Danielle Panabaker je hezčí :)) ještě ztíží mladému synáčkovi život. Vše se změní, když konečně i on dostane dlouho očekávané superschopnosti. Přesně trefená tenká čára mezi kvalitní komedií se sklony k parodii a naprosto trapnou parodií s tuctem nechutností.(30.12.2006)

No je to volovina kravských rozměrů, příběh vykrádá kde co (Úžasňákovi, Harry Potter…), triky jsou bídný, hudba vlezprdelní a Michael Angarano v titulní roli zoufalej. Ale klady by se taky našly: holkám to sekne a Bruce Campbell je vyloženě skvělej. Je to vlastně docela zábavná a neškodná oddechovka. Já se bavil, o víc ani nešlo předpokládám…(23.1.2011)

• - Pro Danielle Panabaker to byl první v kině uváděný film, ve kterém si zahrála. (HappySmile)

• - Kurt Russel nosí oblek s chladícím zařízením - trubkou, kde cirkuluje ledová voda. Pro Kelly Preston byl na nošení příliš těžký. (HappySmile)

• - Podle herců, kteří se na konkurzu ucházeli o různé role, smlouva k filmu zavazovala hlavní dětské herce nejen k pokračování, ale také k možnému seriálu, který by běžel na kabelovce Disney Channel. (HappySmile)