Škola superhrdinů

Škola superhrdinov

Sky High

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Škola superhrdinů je neskutečná vykrádačka téměř všech (nejen) komiksových filmů,od X-menů,přes Úžasňákovi až k Fantastické čtyřce.A právě k té má kvalitativně asi nejblíž,ovšem výhoda tohoto filmu je,že jsem od něj nic moc nečekal.A dostal jsem solidně zábavnou výplňovku s fajn obsazením a moc pěknými mladými herečkami.Ovšem námět celého filmu je docela solidně nosný,takže mě docela mrzí,že z něj producenti udělali levnou taškařici (triky jsou PŘÍŠERNÉ).Tohle téma mohlo bez problému utáhnout nákladný blockbuster a docela rád bych viděl aspoň vážnější pokračování.Toho se ale těžko dočkám,takže nezbývá než konstatovat,že jsem se u filmu obstojně bavil,utekl rychle a za pár dní zapomenu,že jsem něco takového vůbec viděl.Což nakonec není nijak špatné skóre. 55 %(23.1.2011)

Taková směs X-Menů, Úžasňákových, Velkých trablů Maxe Kyblíka a to navíc směs velmi vydařená. Většina vtipných scén mě fakt dost pobavila, efekty jsou na to, že to mělo docela nízký rozpočet, velmi solidní. Ale nejlepší na tom filmu jsou určitě herci - všichni do jednoho talentovaní. Michael Angarano to určitě někam dotáhne, Kurt Russell je super jako vždycky a Kelly Preston, na to že jí je třiačtyřicet, je docela kočka. Asi nejpříjemnější rodinná komedie, kterou jsem v poslední době viděl.(18.3.2006)

Ale jo náhodou mě to bavilo, hlavně protože jsem si myslel že to bude chujovina. Když jsem zjistil že hlavní hrdina je ten týpek co hrál v "Legendách z Dogtownu" trochu jsem pookřál a Kurt Russell nebo tlustej Bruce Campbell byli opravdu hustý. Ta hippie holka byla navíc hezká a většina vtipů se povedla. Superhrdinský schopnosti jsou už sice trochu vyčpělý a v tomhle filmu žádný nový neuvidíte. Efekty jsou dost rozdílné kvality, ale přišlo mi že záměrně, takže taky spokojenost. A nejlepší postava je ten autobusák.(26.3.2006)

• Lukoboss

Ze začátku docela sranda, taková oddechová parodie na high-school filmy. Potom se to zvrhne v otřesnou kravinu, kde se z největšího loosera stane hrdina, ze záporáka klaďas atd. A opět se po americku (ne, nejsem proti nim zaujatej) moralizuje, aby si z toho děti vzaly nějaký to "ponaučení". No prostě úplná zbytečnost, na kterou není potřeba se znova podívat.(23.1.2011)

Film se sice moc nevytáhl a milovníci komiksových spektáklů se neubrání zklamání, ale na druhé straně jako zábavný kousek funguje o dost lépe. Za přispění herců, jako jsou Michael Angarano, Kurt Russell, Kelly Preston nebo Mary Elizabeth Winstead, si užijeme zábavnou i poměrně nápaditou jízdu završenou velmi překvapivou pointou spočívající v tom, že se z jedné hodně hodné postavy stane hodně záporná postava.(18.1.2009)

• - Gwen Grayson je kombinací jmen ze dvou komiksů: Gwen Stacy ze Spider-Mana a Dirck Grayson z komiksu DC. (HappySmile)

• - Podle herců, kteří se na konkurzu ucházeli o různé role, smlouva k filmu zavazovala hlavní dětské herce nejen k pokračování, ale také k možnému seriálu, který by běžel na kabelovce Disney Channel. (HappySmile)

• - Do role Speeda chtěli tvůrci obsadit chlapce s výjimečně atletickou postavou, ale když se na konkurzu objevil Will Harris, řediteli castingu připadal tak sympatický, že ho obsadil do role a přizpůsobil ji jeho větší postavě. (HappySmile)