Škola superhrdinů

Sky High

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

• unagi

Takto vyzerá zbytočne netočený film. Fakt niekedy nerozumiem načo nám majú poslúžiť takéto filmy....také o ničom !!! nevravím, že to bolo desné, ale umelé s americkou fantáziou mať nejakého hrdinu a všetkých zachráni. Po grafickej stránke by som hodnotil tento film odpadom! Čakal som aj nejaké vyvrcholenie, ale nedočkal som sa lebo som pri tej nude zaspal a prespal celý plesový záver.(28.6.2010)

Škola superhrdinů je pohodová komedie ve stylu komiksovým filmů. Will Stronghold (Michael Angarano), je syn rodičů superhrdinů, kteří jsou velmi slavní. Ovšem jeho velkým problémem je, že má začít chodit na školu superhrdinů, kde je superhrdinů už podle názvu očividně hodně, ale pořád nemá žádné super schopnosti, které měl údajně zdědit po svém otci (Kurt Russell). Will tedy začne na školu chodit, ovšem tam učitelé zjistí, že žádnou super sílu nemá a tak je odsunut do třídy slabochů s podobným problémem. Další velkou potíží je, že jeho vlastní rodiče neví, že žádné superschopnosti nezdědil. Příjemná zápletka plná superhrdinů s různorodými schopnostmi. Hlavní herecké výkony jsou nadprůměrné a vedlejší role Kurta Russella a Bruce Cambella potěší stejně tak, jako nádherná a okouzlující Danielle Panabaker. Takže naprosto úžasně! Film je sice taková malá vykrádačka na pár snímků s podobnou tématikou, ale díky těm dalším. novým, svěžím nápadům, co tam jsou, mi to až tak nevadí. Všechno je navíc podpořeno slušnými vtípky, hláškami a pěknými efekty. Závěr filmu mě sice kapečke v pár bodech naštval, ale jinak to beru. Podtrženo sečteno, jedná se o kvalitní, pohodový, ne nějaký hlubokomyslný, superhrdinský film říznutý mnoha vtípky,příjemným prostředím a postavami, ale taky film s pár chybičkami a kýčovitým závěrem. Z toho vyplívají 3 příjemné hvězdy.(29.9.2010)

Chytrá, inteligentní, střídmá a jemná parodie, kde se hlavní postavy konečně zas jednou nechovají jako pitomci, nerdové nebo lůzři od pohledu, kde sice mohlo být víc děje, ale ani tak film nenudí. Některé scény jsou dokonalé (jak se dostat ke kámošovi na střechu skrze uschlý strom), jedna vyloženě paroduje Carrie, a je vidět, že tvůrci mají svět superhrdinů v malíčku.(10.6.2011)

• Lukoboss

Ze začátku docela sranda, taková oddechová parodie na high-school filmy. Potom se to zvrhne v otřesnou kravinu, kde se z největšího loosera stane hrdina, ze záporáka klaďas atd. A opět se po americku (ne, nejsem proti nim zaujatej) moralizuje, aby si z toho děti vzaly nějaký to "ponaučení". No prostě úplná zbytečnost, na kterou není potřeba se znova podívat.(23.1.2011)

Čekal jsem od toho všechno možný, jen ne to, že se mi to bude tak moc líbit, samozřejmě že to svoje mouchy má, jako třeba, že příběh je dost naivní nebo že děj je průhlednej jak tanga zezadu, ale zábavnosti to rozhodně neubírá. Kupodivu i triky jsou nadupaný, což mě docela potěšilo, protože jsem čekal v tomhle směru totální katastrofu. Co se týká herců,tak nikdo nějak zvlášť neoslnil, ale Michael Angarano zvládnul svojí roli docela slušně, bohužel druhá věc je, že mi přišel na superhrdinu moc velkej chudáček, ale jinak nemam moc výhrad. Taky potěší v takový malý roli Bruce :motorovka místo ruky: Campbell. Jen bych k tomu ještě dodal, že nevim kam Michael čuměl, ale u mě od začátku jednoznačně vedla Danielle Panabaker. Celkově bych to zhodnotil jako zábavnou pěkně svižnou akční oddychovku, u který se mockrát za těch 90 mnut nudit nebudete a ještě se po většinou doby budete bavit(14.12.2006)

• - Will má v pokoji na zdi vylepenou spoustu plakátů. Jeden z nich blízko stolu je plakát seriálu Tenacious D. (HappySmile)

• - Podle herců, kteří se na konkurzu ucházeli o různé role, smlouva k filmu zavazovala hlavní dětské herce nejen k pokračování, ale také k možnému seriálu, který by běžel na kabelovce Disney Channel. (HappySmile)

• - Komentářem pana Boye o tom, že parťáci vždy nosí barvy jako hrdinové, ke kterým patří, aby s nimi ladili, je narážka tvůrců na Batmana a Robina. Batman nosí tmavé barvy (modrá a šedá) a Robin naopak barvy jasné (červená, zelená a žlutá). (HappySmile)