Manželé Steve a Jossie Strongholdovi jsou na první pohled úplně obyčejní realitní agenti, když ale povinnost zavelí, stávají se z nich odvážní superhrdinové. Jejich čtrnáctiletý syn Will doufá, že se i u něj projeví superschopnosti, zatím ale k něčemu takovému nedošlo. Nastupuje na střední školu pro superhrdiny, předstírá, že zdědil po otci výjimečnou sílu. Pravdou ale je, že je úplně obyčejný kluk, co má strach ze své budoucnosti. Spolu s Willem nastupuje na střední i jeho kamarádka Layla, která dokáže ovládat rostliny. Will, Layla i ostatní prváci jsou novou školou ohromeni, škola se totiž díky antigravitačnímu pohonu vznáší v mracích, skrytá před očima veřejnosti. Hned po příjezdu do školy čeká nováčky rozřazování podle schopností, přičemž některé z nich čeká dráha superhrdinů, jiní se stanou jen jejich parťáky neboli poskoky. Willa provázejí potíže už od prvního dne, když ale začne zlo ohrožovat jeho rodinu, přátele i školu, dokáže se vzchopit a najít v sobě superhrdinu. (TV Nova)

Trailer

Shit

Čekal jsem od toho všechno možný, jen ne to, že se mi to bude tak moc líbit, samozřejmě že to svoje mouchy má, jako třeba, že příběh je dost naivní nebo že děj je průhlednej jak tanga zezadu, ale zábavnosti to rozhodně neubírá. Kupodivu i triky jsou nadupaný, což mě docela potěšilo, protože jsem čekal v tomhle směru totální katastrofu. Co se týká herců,tak nikdo nějak zvlášť neoslnil, ale Michael Angarano zvládnul svojí roli docela slušně, bohužel druhá věc je, že mi přišel na superhrdinu moc velkej chudáček, ale jinak nemam moc výhrad. Taky potěší v takový malý roli Bruce :motorovka místo ruky: Campbell. Jen bych k tomu ještě dodal, že nevim kam Michael čuměl, ale u mě od začátku jednoznačně vedla Danielle Panabaker. Celkově bych to zhodnotil jako zábavnou pěkně svižnou akční oddychovku, u který se mockrát za těch 90 mnut nudit nebudete a ještě se po většinou doby budete bavit ()

Superpero

Ale jo náhodou mě to bavilo, hlavně protože jsem si myslel že to bude chujovina. Když jsem zjistil že hlavní hrdina je ten týpek co hrál v "Legendách z Dogtownu" trochu jsem pookřál a Kurt Russell nebo tlustej Bruce Campbell byli opravdu hustý. Ta hippie holka byla navíc hezká a většina vtipů se povedla. Superhrdinský schopnosti jsou už sice trochu vyčpělý a v tomhle filmu žádný nový neuvidíte. Efekty jsou dost rozdílné kvality, ale přišlo mi že záměrně, takže taky spokojenost. A nejlepší postava je ten autobusák. ()

Ainy

Příběh obsáhl klasické americké teenegery se svými problémy tak typické pro tento věk. Za jiných okolností by to byla další nudně kýčovitá hovězina, ale díky zaobalení v supermanovský sci-fi háv to pro mé oko byla celkem zábavná oddychovka při deštivé, sváteční sobotě. Nemůžu se rozhodnout jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že jsem před tímto filmem zhlédla geniální Croodsovi, nemůžu jinak než snížit na tři. ()

Phietros

Pěkná scifi/fantasy podíváná od Disneye, která je spíše určená mladším divákům, ale i ty starší ji bez problému snesou. Příběh je plný komiksových hrdinů, hodně předvídatelný a naprosto přehnaný na efekty. Ale své kouzlo to má, setkáváme se opět jako všude jinde s dobrem a zlem, se superhrdiny, jejich synem, který se z nuly bez schopností stane hrdinou. Příběh je postavený hlavně na malích superhrdinech a parťáků, kteří se vše kolem hrdninství učí ve své škole. Zde se zamiluje Will do pěkné slečny, která však vše předstírá a je to ve skutečnosti padouch, který bojoval s jeho otcem. Ovšem ve skutečnosti je to žena, která díky zázračné pistoli ubrala na věku. Díky ní se Will vzdaluje svým přátelům a co víc i své kamarádce, která ho tajně miluje. Nakonec pravda výjde na jevo a když všechny ve škole promění na malá miminka, Will je ten na kterém vše záleží, aby dokázal své schopnosti a stal se pravým hrdinou... ()

kingik

Film se sice moc nevytáhl a milovníci komiksových spektáklů se neubrání zklamání, ale na druhé straně jako zábavný kousek funguje o dost lépe. Za přispění herců, jako jsou Michael Angarano, Kurt Russell, Kelly Preston nebo Mary Elizabeth Winstead, si užijeme zábavnou i poměrně nápaditou jízdu završenou velmi překvapivou pointou spočívající v tom, že se z jedné hodně hodné postavy stane hodně záporná postava. ()

• Jméno jedné z postav Warren Peace zní jako "War and Peace" (Vojna a mír) - slavný román Tolstoje. Toto jméno naráží na hlavní zápletku filmu. (HappySmile)
  • Na film měl navazovat seriál, ale finanční neúspěch tyto snahy ukončil. (Duoscop)
  • Do role Speeda chtěli tvůrci obsadit chlapce s výjimečně atletickou postavou, ale když se na konkurzu objevil Will Harris, řediteli castingu připadal tak sympatický, že ho obsadil do role a přizpůsobil ji jeho větší postavě. (HappySmile)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)