Škola superhrdinů

Škola superhrdinov

Sky High

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

I z obyčejných a provařených přísad se dá uvařit svěží lehká svačinka. Superhrdinská komedie, která si na nic nehraje, jen si v záplavě více či méně povedených vtípků nečekaně hravým způsobem střílí ze supermanských a středoškoláckých klišé a ono to kupodivu funguje. Včetně přehrávajícího Kurta Russella, balancujícího přesně na oné pomylsné hranici mezi komickým a trapným. Děti se bavily, já si užil spoustu legrácek trefujících se nejen do zažitých comicsových schemat a rekvizit, miniroli Bruce Campbella i sympatickou Danielle Panabaker. A taky konečně vím, proč mají superhrdinové v šuplíku tolik mobilů.. :-)(16.9.2009)

Možná to z mého pohledu vypadá trošku dětinsky, ale prostřednictvým právě takovýchto filmů si částečně plním své sny. Kdo si nepřál jako malý být hrdinou a zachraňovat svět. Kdo o něčem podobném alespoň v koutku duše nesní stále? Tenhle film jsem si stáhl kvůli Mary Elizabeth Winstead, která se mi moc líbila ve filmu o Scottu Pilgrimovi. Tady však hrála mrchu a když je holka mrcha, neumí se mi dál líbit. Takže to chce zase pustit pana Pilgrima. Celkově vzato tenhle film nemá hluchou pasáž, je vtipný, barevný, energický, no prostě všechno to co člověk potřebuje v den, kdy mu zrovna není nejlépe. Ehm.. A Kelly Preston? Musím si s ní sehnat další film. Ale nesmí tam hrát mrchu..(25.1.2011)

• C0r0ner

To jsem si zas jednou pustil sračku. Bohužel to není ani chytře koukatelné, ani dementně vtipné jako třeba Strážci vesmíru. Je to jenom trapná idiocie, ve které se kdovíproč zahazují dost slušní herci. Moc mi nejde do hlavy to "vysoké" hodnocení, protože já jsem vážně dost trpěl. No, ale co čekat od trotla Mitchella. 10%(27.11.2016)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +casting (hlavně Steven Strait), děj není infantilní, námět, prostředí, -některé efekty jsou nevyrovnané, málo akčních soubojů/// Na tento film jsem se hodně tešil. Hlavně mám rád snímky s podobným námětem. Ale nebudu se dlouze rozepisovat. Škola superhrdinů je velice zabavná a poutavá a své si u ní najde i odrostlejší publiku. Kapitolou samotnou je obsazení, kde najdete charismatické borce, pěkné holky...k tomu zajímavě napsané charaktery... a vůbec nevadí, že film mixuje X-meny s Úžasňákovími a do toho záběry které mi připomínaly filmy jako Superman, Predátor a mnoho dalších. Skutečně originálních záběrů a nových schopností se tu moc nedočkáme. To ovšem nevadí, já se dobře bavil a našel jsem si tu pár nových tváří/// Celkem 75%///(12.5.2007)

Vcelku príjemná zábavička od Disneyho, ale aj tak by som na to povedal - topiaci sa aj slamky chytá. Všetko je to až príliš detské, ale ak totálne vypnete, dá sa to celkom v pohodičke pozrieť a odo mňa to dostáva dosť dobré hodnotenie, pretože ja som od neho dostal tiež čo-to. Je to síce dosť naivné, ale nápad sa mi celkom pozdával a ani trikovo, akčne a hlavne pohodovo to nebolo najhoršie. Podobne ako 'Zathura'. 75%.(10.9.2006)

• - Herečky Lynda Carter (ředitelka) a Cloris Leachma (sestřička) si spolu kdysi zahrály v seriálu o superhrdince Wonder Woman. Lynda hrála Wonder Woman a Cloris její matku královnu Hippolytu. (HappySmile)

• - Will má v pokoji na zdi vylepenou spoustu plakátů. Jeden z nich blízko stolu je plakát seriálu Tenacious D. (HappySmile)

• - Kurt Russel nosí oblek s chladícím zařízením - trubkou, kde cirkuluje ledová voda. Pro Kelly Preston byl na nošení příliš těžký. (HappySmile)