Škola superhrdinů

Super strední

Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Průměrná rodinná komedie silně zavánějící teenagerskými seriály po americku. Pokud budete očekávat výše zmíněnou směsici, tak byste mohli být spokojeni. Svým způsobem dost podobné Úžasňákům s několika dobrými vtípky. Ovšem triky jsou dost mizerné (např. scéna s tím obrovským plecháčem), ale tento film není myšlen až tak vážně, takže to zas tak nevadí.(12.3.2006)

Možná to z mého pohledu vypadá trošku dětinsky, ale prostřednictvým právě takovýchto filmů si částečně plním své sny. Kdo si nepřál jako malý být hrdinou a zachraňovat svět. Kdo o něčem podobném alespoň v koutku duše nesní stále? Tenhle film jsem si stáhl kvůli Mary Elizabeth Winstead, která se mi moc líbila ve filmu o Scottu Pilgrimovi. Tady však hrála mrchu a když je holka mrcha, neumí se mi dál líbit. Takže to chce zase pustit pana Pilgrima. Celkově vzato tenhle film nemá hluchou pasáž, je vtipný, barevný, energický, no prostě všechno to co člověk potřebuje v den, kdy mu zrovna není nejlépe. Ehm.. A Kelly Preston? Musím si s ní sehnat další film. Ale nesmí tam hrát mrchu..(25.1.2011)

Tak tady není co řešit. Tahle Disneyovka mne natolik zaujala, jako už hodně dlouho žádná ne. Tady bylo všechno. Sympatické postavy, pozoruhodný děj, který mi nedal žádnou záminku k tomu, abych se nudil, perfektní digitální efekty, prostě všechno. Nečekal jsem, že by mne to mohlo až tak zaujmout, protože Úžasňákovi mne nijak extrémně nezaujali a považoval jsem je za průměrný film (udělil jsem tři hvězdičky). Tohle oproti Úžasňákům byla jízda a mělo to všechno, co Úžasňákům chybělo. Byl zde hodně zajímavý děj, perfektní a sympatičtí hrdinové a samozřejmě i nějaký ten záporák. Hlavně tedy chci pochválit dějovou linii, protože to byla opravdu jízda! Při úvodních titulcích jsem se do filmu zakoukal a oči jsem odlepil až se závěrečnými titulky. Do té doby jsem ten film maximálně prožíval a užíval si toho. A nelze samozřejmě nezmínit speciální efekty. Na to, že je to hraný film, tak v ničem nezaostává a efekty jsou zde maximálně dokonalé a bylo to velmi příjemné zjištění, že efekty se takto povedly. Herecké výkony byly v normě, výrazněji mne zaujal Michael Angarano, o němž jsem si celou dobu říkal, že už jsem ho někde viděl, a pak jsem zjistil, že hrál hlavní roli ve filmu Poslední přání, který jsem viděl před několika dny. Dvě různé role (tady hrál kluka nadaného superschopnostmi a v Posledním přání hrál kluka, který umírá a zbývá mu posledních pár týdnů života) a obě se mu povedly. Takže abych to nějak zakončil. Tohle je jednoznačně jeden z nějlepších filmů od Disneyho, které jsem kdy viděl. Filmu nemám co vytknout, a tak dávám maximální hodnocení. Je to možná trochu odvážné dát tři roké staré hrané komedii od Disneyho pět hvězdiček, když průměrné hodnocení filmu zdejšími uživateli je pouhých 58%. Ale za svým názorem si stojím a rozhodně ho nezměním. Určitě si tento film pustím ještě několikrát, a už se na to i těším, protože to byla fakt jízda. A nezlobil bych se za pokračování, ale to asi nepřijde, takže mi nezbude než pořád dokola sjíždět tenhle film :-) PS: Je mi 21 let. To jen info pro ty, kteří by tvrdili, že tohle se může líbit jen teenagerům :-)(4.9.2008)

Ale jo náhodou mě to bavilo, hlavně protože jsem si myslel že to bude chujovina. Když jsem zjistil že hlavní hrdina je ten týpek co hrál v "Legendách z Dogtownu" trochu jsem pookřál a Kurt Russell nebo tlustej Bruce Campbell byli opravdu hustý. Ta hippie holka byla navíc hezká a většina vtipů se povedla. Superhrdinský schopnosti jsou už sice trochu vyčpělý a v tomhle filmu žádný nový neuvidíte. Efekty jsou dost rozdílné kvality, ale přišlo mi že záměrně, takže taky spokojenost. A nejlepší postava je ten autobusák.(26.3.2006)

Taková směs X-Menů, Úžasňákových, Velkých trablů Maxe Kyblíka a to navíc směs velmi vydařená. Většina vtipných scén mě fakt dost pobavila, efekty jsou na to, že to mělo docela nízký rozpočet, velmi solidní. Ale nejlepší na tom filmu jsou určitě herci - všichni do jednoho talentovaní. Michael Angarano to určitě někam dotáhne, Kurt Russell je super jako vždycky a Kelly Preston, na to že jí je třiačtyřicet, je docela kočka. Asi nejpříjemnější rodinná komedie, kterou jsem v poslední době viděl.(18.3.2006)

• - Gwen Grayson je kombinací jmen ze dvou komiksů: Gwen Stacy ze Spider-Mana a Dirck Grayson z komiksu DC. (HappySmile)

• - Herečka Linda Carter (ředitelka školy) zpočátku nosila zlaté náramky jako poctu svojí roli Wonder Woman ze stejnojmenného seriálu, ve kterém zazářila v roce 1976. Avšak Warner Bros., kteří vlastní práva k této postavě, nechtěli, aby se náramky objevily ve filmu studia Disney, takže musely být odstraněny ze šatníku postavy, kterou Lynda hrála. Nicméně na konci filmu i tak ředitelka řekne: "Však nejsem žádná zázračná žena (Wonder Woman)." (HappySmile)

• - Herečky Lynda Carter (ředitelka) a Cloris Leachma (sestřička) si spolu kdysi zahrály v seriálu o superhrdince Wonder Woman. Lynda hrála Wonder Woman a Cloris její matku královnu Hippolytu. (HappySmile)