Škola superhrdinů

Škola superhrdinov

Sky High

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Škola superhrdinů je překvapivě zábavná, pohodová a nenudící rodinná záležitost, která mě sice ze začátku docela vystrašila, neboť prvních pár minut na mě zapůsobilo hodně dětinským a autorsky nesoudným dojmem, ovšem jakmile se děj přesunul do samotné školy, což naštěstí netrvalo moc dlouho, rychle se vše změnilo a ikdyž šlo po celou dobu o hodně nevinou a hypernaivní ptákovinku, já se u toho docela bavil. Zápletka je samozřejmě extra jednoduchá, ale poměrně slušně funguje, efektů jsem čekal o něco víc, ale když přišli ke slovu, byly povedené a měli šťávu, ovšem absolutně největším tahounem filmu jsou jednak postavy a především pak jejich představitelé. Co se týče právě těch superhrdinů, autoři poměrně dost hýřili povedenými a několikrát i originálními nápady a povolili úzdu své fantazie a bylo se vážně na co dívat a čím se bavit. A s tak vesměs sympatickým obsazením v jednom filmu jsem se už nesetkal hodně dlouho. Kupodivu nejmíň symaptický mi přišel hlavní hrdina v podání Michaela Angarana, zbytek ovšem jel. Fajnová D. Panabaker, rozverný Kurt Russell, nádherná M. E. Winstead a ultimátní hlásič Bruce Campbell, ti všichni ale i ostatní vedlejší postavy dodali Škole superhrdinů tu správnou šťávu a udělali ji zkrátka opravdu zábavnou a nenudící ptákovinkou.(28.1.2012)

Film kombinující školní komedie s comicsovými superhrdiny, balancující na hraně parodie, a ačkoliv je určen hlavně mladšímu publiku, je svižný a stravitelný i pro starší. Ve vedlejších rolích potěší Russell, Campbell a pár pěkných roštěnek, triky koukatelné, vtípků dostatek. Líbilo se mi využítí různých superschopností a důraz na parťáky, vůbec jsou tu docela dobře využity základní vlastnosti comicsů. Je-li vám méně než 15, klidně si přidejte hvězdu.(24.1.2011)

Priemerna americka rodina komedia, vynimocna len tym ze postavy maju nadprirodzene schopnosti. Myslim ze nemusim hovorit ze efekty nie su take dobre ako v inych superhrdinskych filmoch. Film si nechal nakoniec dokonca aj jeden zvrat, ktory asi kazdy odhali hned na zaciatku. A co sa tyka hlavnej postavy Michael Angarano proste nato nema.....(22.7.2010)

Asi je to odvážné, ale 4 hvězdy si to zaslouží. Čekal jsem naprostou ptákovinu, ale byl jsem mile překvapen. Smysluplné dialogy, skvělé obsazení a celkem z toho byla parádní podívaná. Filmu by mnohem více pomohly daleko lepší efekty. Místy to opravdu bylo do očí. Producenti tomuto snímku asi moc nevěřili. Mýlili se.(22.1.2011)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $63,946,815Tržby Celosvetovo $86,369,815 ║ Zo začiatku to malo trošku pomalší rozbeh ale potom to nabralo ten správny spád a z ponúknutej témy o superhrdinoch to začalo ťažiť to správne čaro takej až detskej hravosti, nechýbalo také správne tématické uťahovanie z comicsu, k tomu fajn ladila aj "nevyspytateľná" Mary Elizabeth Winstead. Takže nakoniec z toho bola celkom milá zábavná superhrdinská traškarica. /65%/(25.10.2008)

• - Pro Danielle Panabaker to byl první v kině uváděný film, ve kterém si zahrála. (HappySmile)

• - Herečka Linda Carter (ředitelka školy) zpočátku nosila zlaté náramky jako poctu svojí roli Wonder Woman ze stejnojmenného seriálu, ve kterém zazářila v roce 1976. Avšak Warner Bros., kteří vlastní práva k této postavě, nechtěli, aby se náramky objevily ve filmu studia Disney, takže musely být odstraněny ze šatníku postavy, kterou Lynda hrála. Nicméně na konci filmu i tak ředitelka řekne: "Však nejsem žádná zázračná žena (Wonder Woman)." (HappySmile)

• - Telefonní číslo společnosti s nemovistostmi, kterou vlastní Nezdolní, je 800 656 1482, což je číslo do ABC, které vlastní společnost Disney. Hlasová zpráva po zavolání říká: "Díky za zavolání ABC, číslo, které jste získali, je fiktivní číslo používané pro filmy a televizní produkci." Číslo si můžete všimnout u konce filmu, když manželé Timmermanovi obdivují svůj nový dům, na který málem spadne Škola superhrdinů - kamera na okamžik zabere ceduli s logem realitky. (HappySmile)