Škola superhrdinů

Super strední

Škola superhrdinov

Akční / Rodinný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2005, 102 min

Asi je to odvážné, ale 4 hvězdy si to zaslouží. Čekal jsem naprostou ptákovinu, ale byl jsem mile překvapen. Smysluplné dialogy, skvělé obsazení a celkem z toho byla parádní podívaná. Filmu by mnohem více pomohly daleko lepší efekty. Místy to opravdu bylo do očí. Producenti tomuto snímku asi moc nevěřili. Mýlili se.(22.1.2011)

Výborné spracovanie témy strednej školy, kde síce platia všetky známe filmové pravidlá, ale vizuálna a príbehová stránka to zaobalí do príjemného tvaru. Pozitívom je, že sa nerozoberá dilema na čo byť hrdinom, ale načrtne sa nová téma "sidekickov". Obsadenie je vybraté skvele a Kelly Preston to nehorázne pristane.(23.1.2011)

Co k tomu říct... V první řadě je třeba si uvědomit, pro jakou cílovou skupinu asi byl film natáčen. V tomto případě se jedná o děti, kterým se pravděpodobně líbí svět hrdinů se zábavnými schopnostmi. A to já už nějakou dobu nejsem... Proto těžko hodnotit a myslim, že ani nemůže být adekvátní kritizovat tady cosi jako scénář, přihlouplé postavy, nelogičnosti atd... Z tohoto všeho mi na rozum vyplývají 3*, ptž před takovými 15 roky bych si to určitě vychvaloval a vžíval se do strastí rodiny Nezdolných :D.(4.3.2009)

Od tohoto filmu jsem čekala hodně a o to jsem byla zklamanější. Připadalo mi to jako pokus o vylepšení Spy kids, ale bohužel nevydařený! Dala by jsem 3* za pár vydařených scén a docela povedenému začátku filmu, který mě donutil, dokoukat to až dokonce a nakonec jsem musela uznat, že to není tak špatné, jak se na první pohled zdá.Velitelovi a Kometě jste se prostě museli smát i kdyby jste nechtěli...(3.5.2006)

Příjemná rodinná podívaná a tak trochu hraní Úžasňáci. Vtipy jsou povedený, tempo super, příběh je taky dostačující a s herci jsem neměl problém, potěšil hlavně Bruce Cambell. Triky nepatří možná k nejlepším, ale v tomhle případě to vůbec nevadilo. Jen škoda toho trochu odfláklýhlo konce. Ta akčnější část už totiž moc nefunguje a těch předešlých 90 minut to trochu sráží. I tak se ale jedná o hodně velké překvapení a výbornou zábavu pro celou rodinu. Rád se na to kouknu znova. 70%(25.1.2011)

• - Pro Danielle Panabaker to byl první v kině uváděný film, ve kterém si zahrála. (HappySmile)

• - Herečky Lynda Carter (ředitelka) a Cloris Leachma (sestřička) si spolu kdysi zahrály v seriálu o superhrdince Wonder Woman. Lynda hrála Wonder Woman a Cloris její matku královnu Hippolytu. (HappySmile)

• - Komentářem pana Boye o tom, že parťáci vždy nosí barvy jako hrdinové, ke kterým patří, aby s nimi ladili, je narážka tvůrců na Batmana a Robina. Batman nosí tmavé barvy (modrá a šedá) a Robin naopak barvy jasné (červená, zelená a žlutá). (HappySmile)