Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Stíba

Moc fajn oddechovka o čtyřicátníkovi co přichází na to, že mu život protéká mezi prsty a poznává sám sebe skrze předpubertálního kluka co mu nenechá nic zadarmo. Grantovi tyhle role sedí. ()

Torpid

Inteligentní, spíš úsměvná dramedie s dobře ocastovanými herci. Vyjímečný příklad, kdy filmu hodně pomáhá smysluplně použitý voiceover. 70% ()

crackonosh

Tento film jsem (bohužel) viděl v autobuse na daleké cestě a musím konstatovat, že se jedná o slaboduchou a sladkobolnou podívanou s tak předvídatelným dějem, že jsem se modlil, aby to už skončilo a řidič pustil něco jiného. Měl jsem tu smůlu, že po tomto skvostu následovali chlapci Blbý a blbější, kteří byli ještě o poznání horší. Takže v této konfrontaci uděluji filmu Jak na věc slabé dvě hvězdičky a po vzoru Edgara Alana Poe křičím: No more! ()

chlebos

Skvela komedie, ktera pohladi trochu pouci a vyborne pobavi. Je to skvele natocene a perfektne zahrane. Vic k tomu neni potreba rict. BTW nejlepsi titulky jsou ty od Limy. ()

haWranka

Hugh Grant je lepší a lepší a lepší...A to co předvedl Nicholas Hoult, to je na jeho věk něco neuvěřitelnýho. Celej film má svojí zvláštní atmosféru, možná díky tomu, že se děj střídá z pohledů obou hlavních představitelů. A hlavně kometnáře Granta jsou skvělý. ("Já jsem ostrov. Jsem Ibiza!") Navíc k tomu všemu perfektní hudba a máme na světě jednu z nejlepších komedií poslední doby. ()

fandalehy

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, na nějž nedám dopustit. Konečně se objevil někdo, (bratři Weitzovi) kdo vytrhl (zde výborného) Granta z těch škatulek přesladkých modrookých, naivních chlapců a nechal vyniknout jeho talent. Role sobeckého parchanta mu svědčí a spolu s Houltem zde vytvoří několik opravdu vtipných situací... Je zajímavé sledovat jak se mění charaktery obou hlavních hrdinů v závislosti na jejich vztahu, který se chtě-nechtě prohlubuje. ()

waska

Špatné to nebylo, ale zase nějak moc nadšený z toho taky nejsem. Jako inteligentní komedie bez námitek, ale kromě kachny jsem se ničemu nezasmál. Hugh Granta moc nemusím ( i když tady na mě působil celkem sympaticky ), ten malej kluk mě fakt vytáčel, stejně tak jeho bláznívá matka. Ale za shlédnutí to určitě stojí. Silnější trojka. ()

marusaj

Pocitovka, která baví a tříská emoce. A jestli někde, tak v tomto filmu je Hugh Grant naprosto dokonalý a jeho postava Willa mu sedí naprosto přesně. Nevěřil jsem, že Grant hraje, tohle byl prostě on. ()

Martin79

Neobyčejný film o obyčejných věcech s netradičním Hugh Grantem, kterému role playboye vyloženě sedla navíc v konzervativním anglickém pojetí. ()

kwaicheng

Zas tak skvělý mi to nepřišlo. Je fakt že většinu filmu jsem měl pocit jako bych se měl lehce pousmívat ale to je všechno. Ale vcelku to bylo ok, byz zbytečnejch krávovin. ()

Chosef76

Will je typickým single ...je bohatý, sám se sebou spokojený, povaluje se, poslouchá CD-čka, čumí na bednu a nakupuje. Marcus je kluk, co se mu ve třídě smějou, protože z ničeho nic zpívá nahlas. Nosí hrozné oblečení a buduje si stejně připitomělé názory na život a společnost, jako jeho připitomělá máma. Oba dva potřebují pomoc....Ne, každý člověk není ostrov sám pro sebe !!!! Oba herci byli skvělí, chytli mě za srdce a když začali společně zpívat Killing Me Softly byl jsem dojatý...a tím pádem se About a Boy pro mě stává srdcovkou, co má a vždy bude mít velkou duchovní hodnotu. ()

Zuzzka

Tak na tenhle film nedám dopustit. Kniha je brilantní a je jasné, že některé věci prostě nikdy nebude možné filmově ztvárnit. Přesto toto dílo nedělá psané podobě žádnou ostudu ale přinejmenším čest. Sympatičtí herci, přirozený projev, mnou milované britské prostředí a humor. A dobrá zápletka je zaručena už předlohou. Příjemná studie lidských vztahů a zamyšlení nad tím, že nejsme žádné ostrovy :) ()

Petulka88

Slušná romantická komedie, kterou i ve slabších chvílích podrží megasympaťák Hugh Grant. I tak se ale nemůžu zbavit pocitu, že i když má film pouhých 100 minut, tak to mohlo být o něco kratší. ()

Folinka

Hugh Grant lepší než obvykle. Kdyby takhle fungoval ve všech svých rolích, asi by se zapsal na seznam mých oblíbených herců. Malého divného klučíka jsem okamžitě rozpoznala jako Tonyho ze seriálu Skins, takže mi byl okamžitě sympatický..a co víc, přistihla jsem se, že jsem si u filmu párkrát řekla: „Páni, ten kluk je fakt třída!“ Na to, že je to romantická komedie, nebyla tam žádná hluchá místa, ani zbytečné natahování děje, ani vášnivý polibek na konci, za což jsem opravdu ráda. Skvělý film o tom, proč nebýt na světě sám sobě ostrovem:) ()

Brinkley

Pokud romantická komedie, tak tato. Naťukává sice vážná témata (deprese, pokus o sebevraždu, šikana), ale tak, aby je nezlehčovala. Citově však nevydírá a zároveň je místy opravdu vtipná. Zvlášť scénka u jezírka v "dead duck day" nemá chybu. ()

M0NCA

Člověk není ostrov sám pro sebe, pronesl na začátku toho filmu kdosi z televizní obrazovky v Chcete být milionářem. A fakt, že není, i když se tomu vzpíráme jak chceme, což si Will vyzkoušel na vlastní kůži. Ten otravnej kluk od Miss Sebevraždy se totiž nastěhuje do srdce každýho, i přes Killing me softly znějící v jeho podání jako mrouskání koček na střeše ve tři ráno. Naprosto dokonale pasující Hugh Grant v roli, kterou snad ani nemusel hrát, výtečná poťapaná Toni Colette a vůbec všechno fungující tak nějak automaticky na principu, že dva jsou málo a potřebujete zálohu! :) Jedna z mých oblíbených romantických komedií. ()

BigBang

Četl jsem napřed knihu a ta se mi velice líbila, dle mého vysoko vyčnívá nad ostatními jeho knihami. Film je velice věrnou adaptací, až na závěr se školní akademií. Další odchylkou je silné osekání linie Markusovy školní lásky - s tím souvisela i nutnost ukončit film jinak než knihu, která jednak žádný výrazný vrchol nemá a jednak finální scéna stojí na postavách ve filmu vedlejších, což by filmově nefungovalo. Film se též vydařil, p. Grant je v hlavní roli výborný, radost na něj pohledět. Mezi vydařené aspekty adaptace řadím i vynechání motivu sebevraždy p. Kurta Cobaina: v době natočení filmu už by nedávalo naprosto smysl hovořit o Nirváně jako okrajové kapele pro fajnšmekry, jak to ještě činí kniha. To celé nirvánovské téma nebylo ani v knize moc podařené, ve filmu by nefungovalo vůbec a je dobře, že ho vynechali. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)