Anglie 14. století je světem rytířů ve třpytivé zbroji. Jamal jako cizinec v neznámém prostředí musí najít způsob, jak obstát na dvoře krále Lea, kde se vydává za sira Skywalkera. Po odhalení, že není šlechtic, je odsouzen k popravě, ale těsně před vykonáním rozsudku ho rebelové zachrání a utečou s ním. Nakonec se postaví do čela vzpoury proti tyranskému králi. Používá přitom fígle, jež se naučil v ulicích 20. století, získá nové přátele, srdce krásné dívky Victorie a po návratu do současnosti pochopí, že výlet do středověku byl něčím víc než jen lekcí z dějepisu. Potká milou dívku, až příliš podobnou jeho Victorii, jménem Nicole. (TV Nova)

Renie42

Abych pravdu řekla, mohl to být lepší film. Viděla jsem několik filmů na téma procházení časem, ale tohle se nějak nepovedlo. Ten konec jsem taky čekala trochu jiný, no nic moc. ()

Pitryx

Odporný začátek, ve vodě byl asi 10 minut, ale vyplaval suchý. Hovězina bez efektů, jako velká většina snímků tohoto druhu. Proto je nemám rád. Někdo spadne do minula a pak se vrátí zpět… Brrrr. Zde však občas dobrý gag a zajímavý dialog. Ale jinak je to jen další z x variant na totéž téma. Herecké výkony jako v B filmu. Já jsem kupodivu tento film nepřejížděl, což je u mne s podivem, neb u těchto velefilmů tak většinou činím. Takže to asi dopomohlo k tomu, že snímek není hodnocen jako hluboce podprůměrný, ale jen lehce podprůměrný. 1* ČT1 31012009 8650/9138 ()

CRYPT

Viděl jsem tento film už spoustukrát, ale dokáže mne vždy pobavit. Budu upřímný, Martin Lawrence jako komik je asi stejný jako já kosmonaut. Každopádně film má originální námět, scénář je skvěle napsaný a navíc zde hraje krásná černošská herečka Marsha Thomason. Pro mne jednoznačná 5 ()

helrohir

Pár vtipov ma pobavilo, najmä v sekvenciách filmu, keď Marin Lawrence stále nechápe, že je v stredoveku, ale inak je to zväčša typická trápna americká komédia, kde je navyše nevyužitý komediálny potenciál hlavnej postavy. Film na jedno pozretie. ()

mirkath1

Trhněte si všichni nohou, aby jste se nepotentovali s tou kritikou. hnidopiši s maďarskýma vlajkama a co jako. byla to luxusní prča a Lawrenc si navždy zjískal mé srdce už v komedii s Timem Robinsnem Není co ztratit. Pokud vm nevyhovují banální komedie pro zábavu pusťte si doprdele Hamleta..... amen ()

Brano

Klasická bláznivá, až stupídna komédia s Martinom Lawrencom v hlavne úlohe. Tentokrát si to namieri do stredoveku, kde zachráni ľud pred tyraniou. Navzdory tunajším hodnoteniam to nebolo až také tragické, ako som očakával. Prekvapivo pozerateľné a premenlivo aj zábavné. Námet bol výborný, ale potenciál ostal nevyužitý. Páčil sa mi slovenský dabing, ktorý mi rozhodne pridal trochu na kvalite. Nie je to vyslovené zlé, ale ani dobré. U mňa priemer. ()

johnny01

Velmi povedená originální komedie založená na cestě v čase, která docela funguje. Bohužel některé scény poněkud kazí dojem (záchrana dusícího se, královna) a občas poněkud vázne plynulost navazování, ale jinak je to velice povedené. Zcela nejlepší je pak úplný závěr. ()

Nathaniell

Pro mě o něco lepší než Křižák v džínách. Martin Lawrence je super a provede vás středověkem tím ustřeleným způsobem. Jo, tohle můžu. :-D :-D 4* ()

ostravak30

Černý rytíř vychází z myšlenky, která už musela napadnou leckoho, jak parodická a vtipná komedie by to mohla být, když by se současník strčil do středověku. Francouzské filmaře to naopak napadlo opačně. Jenže tady je to ozvláštněno tím, že se jedná o fikci, kdy muži se vše jen zdá a navíc je černošského původu. Muž si tak musí najít své místo na slunci, aby se nestal pouhým vyděděncem a zároveň získat lásku své milované. Tím, že se jedná o sen lze hodně nesmyslů, a to i v komedii neakceptovatelných, vysvětlit. Jinak se tu ale míchají dobré fóry vedle těch hodně špatných až vyloženě trapných. Ale Martin Lawrence prostě je herec bláznivých komedií. Škoda, kdyby se toho chytil dobrý režisér a ještě lepší scénárista a kdyby se to udělalo precizně a tvůrci by se víc zaměřili na středověk a jeho principy víc než na samotný příběh, mohla to být ještě o kus lepší komedie. ()

Chladek

Ze začátku jen další fantasy parodie, které od dob Návštěvníků máme všichni dost, ale jiné je to v tom, že hlavní hrdina je černoch. Je to samé "hey man, come on man" atd. V určitém směru má něco do sebe. ()

bigbadboy

Ahoj, sem Matin Lawrence. Z uší mi stříká sranda a z nosu kouká geg. Sem tak vtipnej že se při natáčení směju sám sobě. ()

rafix

Martin Lawrence stále dokazuje, že je dobrý komik. Ale toto bylo trošilinku slabší. Jinak jsem se bavil. ()

xLOBOx

Zábava ***, Martin Lawrence to drží nahoře, dobrý gagy, je to zábava, ALE... scénář má dost trhlin, vlastně je celý dost bídný.. opravdu mi vrtá hlavu kde vzal ve středověku nový tenisky nebo třeba spray :D :D Ostatní herci jsou také mizerní, ono celkově viz. střídání počasí v jedné scéně atd.. Myslím, že se s takovým rozpočtem dalo udělat mnohem víc ()