Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

netWoor

Vzhledem k očekávání obrovské zklamání. Herci jsou hrozní (ale asi mi vadí asijské herectví v asijské režii obecně), válečné scény jsou plus mínus jen pěstní souboje v zákopech, do čehož střílí kulomet (no dobře, jedno město, kde geroj se válí po zemi v bitce s enemákem a pět lidí dva metry od něj raději kecá se zraněným). Poprvé jsem nevěřícně zíral, když si ti čerství odvedenci odhlasovali, že půjdou do útoku. Takový zajímavý demokratický. Pak si na přilby nastražili větvičky (v noci!) a šli na to. Až pak jsem pochopil záměr větviček ... při pěstních zákopových mačích se poznalo, kdo je kdo (zvlášť, když rejža vychytrale jako osvětlení noční scény nechal napřed vrhnout hrdiny několik (hodně) molotovových (!) koktejlů z ultratenkého skla, které se rozbije po dopadu do hlíny (navíc to způsobí výbuch). No, celá konstrukce s medailí je debilní, ale co už v tom filmu není ... Hlavně mi to probůh nesrovnávejte s Ryanem ... ()

markotter

Úžasně dojemný film o dvou bratrech (a jejich rodině), kteří se proti své vůli dostali do války jihu proti severu (korejského). Dá se říct, že to byl strhující film, i když mě válečné scény už tak nebaví jako dřív (ale z technického hlediska byly vynikající - o tom žádná). Ale vždycky když došlo na nějaké scény řešící vztahy mezi bratry, situaci s bojem proti vnitřnímu nepříteli (honba za zrádci, popravy nevinných rodinných příslušníků...), tak jsem úplně fyzicky cítil s hlavními hrdiny. ()

Zet

Silný protiválečný film o nesmyslnosti války, tentokrát zasazený do období válečného konfliktu mezi Severní a Jižní Koreou. Američané mají Ryana, jihokorejci Tae Guk Gi. ()

diabolique

Nemam velmi v oblube vojnove filmy, ale nieco tak dobre som uz davno nevidel. Vobec nechapem, preco tento film porovnavaju s Ryan-om, pretoze Ryan mu nesiaha ani po päty!Nenasiel som tu ziadne "trapne" vlastenecke sceny a la Ryan. Nehovoriac o tom, ze kamera a vyprava su tu podla mna o dost lepsie a Hanks bol sice super, ale hlavni hrdinovia tohto filmu ma "presvedcili" viac. Sceny z bojov su velmi dynamicke a nenudia "dlzkou" no a zaverecny "dojak" je velmi krasne zakomponovany do zaveru, takze to tym korejcanom clovek musi "zhltnut":) U mna osobne prekonal vsetky vojnove snimky, dokonca aj Thin Red Line, ktoru som mal naozaj velmi rad. Plny pocet a ani sekundu som nevahal!!! ()

Tanner

87% nadšení se tedy u mně ani vzdáleně nedostavilo. Příliš naturalisticky jednotvárné, flashbacky až trapné, hudba protivná, scénář kýčem zavánějící (přesto, či spíše proto emocionálně chladný) a nevěrohodný, stopáž přepálená. Je mi líto, tohle nebyl můj šálek kávy. Ty tři hvězdy dávám hlavně proto, že je mi hloupé dát méně, ale je to z mé strany spíše licoměrnost. ()

xenopus

Perfektní válečná jatka. Po idylickém úvodu začíná to pravé peklo, které skončilo zhruba v půlce filmu, kdy se děj přesune z válečného pole do města a řeší se tam vztah obou bratrů a přítelkyně jednoho z nich (sorry, na korejská jména nemám zrovna dobrou paměť). V tu chvíli jsem začal pochybovat o pěti hvězdičkách, ale návrat do bitvy a závěrečná scéna boje obou bratrů (pravda, trochu vykonstruovaná) mě utvrdily v tom, že je to řemeslně mistrovský kousek doplněný navíc skvělou hudbou. Scénáristé si s originalitou nedělali příliš hlavu a to snímku ubírá, jinak ale u mě po SPR druhý nejsilnější emocionální zážitek u sledování válečného filmu a první nejopravdovější emocionální zážitek u sledování válečného filmu (pochvala zúčastněným, zahráli to opravdu s citem a na mě nepůsobili jen jako herci, ale jako skuteční lidé). ()

aa12

Asiati opět prokázali že filmy tohoto tématu umí natočit velice dobře. O této válce toho zas tak moc nevím, tak jsem myslel že z tohoto filmu se dozvím něco nového co jsem nevěděl, ale film je zaměřený spíše na příběh obou bratrů, takže vědomosti jsem si moc neobohatil. Ale nicméně snímek s velmi silným příběhem který zaujme, válečné scény jsou pojaty výborně a efekty také nejsou vůbec špatné, takže vznikl nadprůměrný film zas až o né tak známé válce. Původně jsem uvažoval že dám pět hvězd, ale pak jsem si uvědomil tu obrovskou podobnost s americkými filmy, která mi už ke konci filmu celkem překážela. ()

Sollozzo

Nadprůměrný válečný film s únosnou dávkou patosu. Příběh dvou bratrů byl velmi emocionální, konec trošku k neuvěření. Občas trošku nepřehledná kamera (to víte, nám přijdou ti číňanové všichni stejní :-) ), občas horší efekty (to co ale udělají na východě s nízkým rozpočtem 13mil. $ je celkem zázrak). Celkově ale srovnatelné s těmi nejlepšími válečnými tituly jako je Ryan nebo T.č.linie...80%. ()

masino

Uzasny film. Pozrel som si ho druhykrat po dlhsej dobe a popravde sa mi pacil viac ako po prvom zhliadnuti. Po Ryanovi pre mna najlepsi vojnovy film. Emotivne, velkolepe, akcne. zasluzenych 5*. ()

Pawlyg

Tento film bych zařadil mezi ty lepší válečné, jaké jsem viděl. Bohužel na můj vkus moc režisér tlačí na city a retrospektivní záběry na konci filmu mi přišli už moc. Proto dávám za tři. ()

LukeSharp

Nevěřil jsem že uvidím nějáký lepší válečný film než Zachrante vojína Ryana,leč povedlo se.Skvělé válečné scény,poutavý děj,emoce cloumají divákem každou vteřinou.Ten mladší bráška mi ale připadal jako pěkný měkoń,který nedokázal snést krutost válečné vřavy a tak jsem spíše fandil staršímu a to i poté co přešel k nepříteli.Ty jihočínské svině taky potřebovaly dostat trochu na prdel.Film to byl ale opravdu vyjímečný ()

pepino

Zbytečně emocionální hudba, chování hrdinů včetně dialogů je dosti cítit patosem, stejně jako hrdinské činy staršího bratra..Scény skoro jako vytržené z Ramba, kdy voják probíhá mezi létajícími kulkami a všichni kolem něj padají zkrátka do dobrého válečného filmu nepatří. Na druhou stranu mě dosti překvapila technická stránka filmu. Všechny bojové scény jsou zvládnuty velice bravurně. To musím zas korejský štáb pochválit... No celkově to je za 3. Kazí to chyby které jsem napsal na začátku komentáře. ()

Mat32

Korejsky Rayn bez náborové agitačky do armády, o mnoho syrovější a reálnější pohled především na vojáky samotné (dle mého válkou nepoznamenaného názoru) bohužel ne všude Je-gyu Kang Spielberga válcuje. U kapesníkových scén nedokáže tak zručně jako mistr přibrousit hrany a tak čnějí z filmu jak otevřené zlomeniny. Nakonec jde přeci však o válku a ta je zde opravdu nelidská a proto se přikláním ke 4*. ()

Mykhaluu

To bylo náročné při prvním shlédnutí i pro mého válečnými filmy ošlehaného tatu! Napodruhé je to u mě něco skoro jako Příliš dlouhé zásnuby. Jen jiné, z jiné mentality východoasijského národa. A občanská válka je snad ještě horší, než mezinárodní! Tfuj! Hnus! Taky pro mě tedy snad jedna z nejlepších obžalob svinstva války! Konec! ()

Sierra88

Jižní Korejci dávají USA pořadně zabrat a to hlavně Steven Spielberg. Jeho válečný film zachraňte vojna Ryana, byl opravdu čajíček oproti tomuto filmu . Film jsem si hodně oblíbil krásným příběhem s pohledem jak válka muže člověka změnit a kolik mu muže vzít, otázka jestli bojovat za svou vlast je důležitější než ochraňovat svou rodinu a taky by mně zajímalo kdyby starší bratr přežil jestli by mohl žit s tím že je Korejec . Efekty na jedníčku to se musí přiznat, film dokáže diváka v táhnout do pocitu bratru, taký ostatních válečníku. Myslím si, že by mněli rozšířit udělovaní Akademie, tento film by dostal nejméně 5 žlutých naháčů. Velmi doporučuji tento film. ()

Black3R

Dosť dlhý a vyčerpávajúci film, ale zato kvalitný. Záver má síce taký aký by asi každý jeden očakával, ale na kvalitne dobrom založenom príbehu sa hneď lepšie stavia :D .... 95% ()