• J*A*M*A*L

Pokud jste četli můj komentář k filmu "Na vlastní nebezpečí", tak jsem tam i psal, že jsem s ním viděl Requiem pro panenku a právě Na vlastní nebezpečí a že možná jsem toho viděl víc a že to zjistím po dopsání komentáře, no a to jsem udělal a všiml jsem si tohoto.Úplně jsem na něj zapomněl a ani se nedivím, protože když vidíte nějakou takovou sračku, tak prostě nechcete nic jiného než zapomenout.Bylo mi jasné, že to natočil nějakej amatér ani jsem nevěděl kdo to byl tentokrát, ale mohlo mě napadnout, že to bude Renč a ten je amatér určitě.Jediné co ho na tomto filmů omlouvá je asi jen to, že v Česku se už teď v okolí komedií točej jenom sračky bez vtipu a to by komedie měli mít no a tak to asi bude po celé generace.Fakt nevím, jestli ty lidi mají za úkol dělat z komedií sračky bez vtipu a nebo jestli to dělají schválně a nebo jestli prostě neumějí natáčet komedie.Já tenhle nesmysl ani pořádně nesledoval ani nevnímal, protože filmy, které mě nebaví prostě nevnímám a nesleduji.Ani nevím proč ta jedna hvězdička, asi za to, že tam hrál alespoň Míra Donutil a trošku to tam rozjel.Docela ho lituju do jakejch sraček ho to zas dali.11%(3.1.2013)

Při sledování tohoto filmu jsem si říkal "Tak s veledíly éry rudého teroru se to nedá srovnávat ani náhodou, ale v rámci české tvorby posledních patnácti let vcelku gut." Ale pak jsem si uvědomil, že to je nebezpečné uvažování. Ano, RELATIVNĚ je Román pro ženy docela slušná zábava se skvělou hudbou a některými zajímavými režisérskými vychytávkami, ale ABSOLUTNĚ je to jen další veskrze průměrný kousek, nijak zvlášť nevybočující z celkkové mizérie novodobé české produkce. Ideálem dnešní doby jsou precizní žánrové snímky a velkofilmy. To první Češi neumí a na to druhé nemají (a nikdy ani nebudou mít) peníze. Musíme holt počkat, až se zase otočí kolo filmových dějin.(20.5.2005)

Priemerná komédia s chudobným príbehom, ale milým románikom. Za zmienku stojí výkon pojašenej Simony Stašovej a krásnej a zlatej Zuzany Kanócz. V podstate ma Román pre ženy pobavil a našťastie nenudil(20.4.2008)

• blackrain

Jediná osoba, která za něco v tomto filmu stojí, je Simona Stašová. Ale nechápu, co tady herečka jejích kvalit vůbec dělala. To samé si myslím i o Marku Vašutovi.(24.2.2011)

• Rosalinda

V laciných gestech je tento film docela dost dobrej. Film je výživný a na úrovni asi tak jako předlohová kniha, která je zcela nečitelná. Myslím že to, co se mi jednou dostalo do ruky, byl však tištěný výtisk. A číst já umím... v mnoha případech bohužel. Taky si nějak nejsem jistá, kam bych to vlastně jela, kdybych měla jet na "Grand Canaria". Ale to je jen drobná podružnost. Inteligentní romantická komedie? Jak pak vypadá ta debilní? Jedna hvězdička za "Ou tu veux quand tu veux" a další písničky Ivy Frühlingové, druhá za neodolatelnou Simonu Stašovou. Kombinace Viewegh/Renč je naprosto vražedná. Ti dva se hledali, až se našli. Tohle chce neprůstřelnou vestu a prsten s protijedem.(11.9.2011)

• YURAyura

Dalsi nedivatelny film o zenach pro zeny. OMG!!!(21.5.2005)

Chvílemi jsem se slušně bavil, chvílemi se nudil, chvílemi ocenil nápad, chvílemi "nápad" odsoudil, chvílemi se mi někteří herci líbili (Vašut, Stašová), některé bych vyškrtl (D. Švehlík, K. Sedláčková). Přesládlý závěr (hlavně seznámení kadeřnice kamarádky a nesmělého grafika u vánočního Betlému) mě znechutil. 2.5/5. | Režie: ***, Scénář: **, Herci: ***, Hudba: ****, Výprava/Efekty: ***(26.8.2007)

Vyborná komedie na dlouhé chvíle při cestování autobusem. "Pažoute... ty mi šoustáš dceru"(23.3.2012)

• OG_Swifty

Jedním slovem: Píčovina. Omlouvám se všem fanouškům filmu a ostatním, že to nebudu dál rozepisovat.(10.8.2014)

• topi

Ubohost spojená s trapností. Škoda dalších slov.(12.1.2015)

Příjemný sousled hezkých videoklipovitých obrázků... Nenáročný film na zpříjemnění odpoledne...(7.7.2007)

Já jsem se fakt dost dobře bavil, a to zejména díky skvělé Simoně Stašové. Tenhle film mi dal příjemných 100 minut a jsem za ně rád.(23.5.2008)

• Stanislav_H

(Golgota †)(28.11.2009)

• halogenka

Trapný trapný trapný! A to díky Mr.Vieweghovi, který je příliš ješitný ke svému románu, než aby napsal dobrý scénář. Jinak by mu došlo, že co může vkládat do úst románovým postavám, nemůže cpát do huby postavám filmovým. A Renč by se měl zatraceně stydět.(23.12.2005)

Vynikající romantická komedie.Román pro ženy je kronika milostných příhod.Herecký výkon S.Stašové byl ojedinělí.Zaujala svým šarmem , vtipem a tragikou své postavy.(24.10.2006)

Pro mě osobně nejslabsi film od Viewegha, ale pořád na úrovni. Výborná Simona Stašová.(17.8.2007)

• Katarine

Dvě hvězdy za Simonu Stašovou.(31.5.2009)

První dokonalé filmové zpracování obrazu ženského rozumu! Pro dospívající muže bych to určitě, kdybych byl úředník Ministerstva školství, předepsal jako povinný školní film. ;-)(18.6.2005)

V poslední době, kdy mě české filmy zklamávaly jeden za druhým se objevil snímek, který mě naprosto dostal.(10.7.2006)

Ušlo to...Film mi příjemně utekl a herecké výkony také nebyly špatné. Teda až na Nergešovou...ta byla přímo otřesná.(13.11.2006)

Další novácká hloupost, která nebyla zas až tak hrozná, jako např. "Ulice" (TV seriál), byla o něco lepší, kvalitnější.Výkony herců tak nějak ušly.Efekty taky.Celkový dojem:Nova točí většinou bolbosti, ale toto zas až taková blbost nebyla.Některé scény tam byly trapné, ale ne tak moc.50%Přístupnost: od 15 let(11.3.2007)