Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze. Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy. (oficiální text distributora)

Burmák odpad!

Dlouho jsem se odhodlával, až jednou...... tedy teď jsem viděl tenhle kousek, ale musím konstatovat, že nic ..... asi vše špatně možná jsem se měl i někdy smát, ale to se nestalo a to mám Budaře rád už jen když slyším na koncertě Eliščin Band fakt OK, ale tudleto ne :-) ()

Nataraja

Velke utrpeni. Dokazu i pochopit zamer rezisera i scenaristu, co asi tak chteli filmem rict, ale bohuzel prekombinovali co se dalo a vysledek je filosoficky - intelektualsky blabol. Jedina hvezda je za herecke vykony Budare a Krajca. Bylo na nich videt, jak tomu filmu, resp. tomu co hraji obrovsky veri. Celek je ale k nepreckani. ()

fibur84

Tento film byl chvílemi tak debilní až byl skvělý a v jiných chvílích byl tak skvělý až byl debilní... Chvílemi jsem chtěl dát hodnocení 4* a po chvíli zase 2*, takže resumé říká: ***. Přijde mi, že Budař nemůže hrát v žádném normálním filmu. ()

nihiliste

Mám rád Budaře, mám rád Krajča a jejich herecké výkoy v tomto snímku byly excelentní, ale to je asi tak všechno, co mohu hodnotit kladně :-( ()

Scott67

V dobách, kdy se točí zhovadilosti typu Bony a klid 2 nebo Dědictví 2 je tato - řekněme hořká komedie dokonce příjemným pohlazením. Je zde krásně vidět, jak se vyvíjí a jaké prostředí si okolo sebe vytváří chlap, který žije bez ženské. A jaké velmi specifické prostředí vznikne, žijí-li spolu, byť krátkodobě dva chlapi. (Samozřejmě, pokud to nejsou bukvice) Mezi mými přáteli z mládí se ještě dnes pár takovýchto existencí vyskytuje. Někdo z protagonistů filmu zřejmě takovéto prostředí zná, nebo jím sám dokonce prošel. A mně samotnému film navodil pár vzpomínek na dobu, kdy jsem ve své garsonce nějaký čas nechal přespávat jednoho mého skvělého kamaráda, muzikanta a lidového umělce, začínajícího bezdomovce. Byl to jeden nekonečný mejdan, kdy jsme dokázali jet na doraz a nemysleli jsme na to, co bude dál. Ale i bez těchto vzpomínek filmu patří právem čtyři hvězdy. ()

Rathe

Sakra. Tak teď se stydím, protože jsem Richarda Krajča nepoznal v té jeho retardované roli. Nicméně i tak se mi film moc nelíbil. Jediná scéna, kterou si pamatuji, je ta v obchoďáku. ()

Von Kempelen

Jaká je vaše žádost, taková je i vaše vůle. Jaká je vaše vůle, takové jsou i vaše skutky. Jaké jsou vaše skutky, takový je váš osud. Smrt reality show. K tomuhle filmu jsem nějak musel dozrát... V době premiéry v kinech mi to přišlo jako nebytečná blbost, ale dnes Hrubeše a Mareše vnímám jako jeden z nejsilnějších filmů o přátelství. A že je navíc k tomu v mnoha místech i nesmírně vtipnej, je jenom plus. ()