Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze. Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy. (oficiální text distributora)

brzozin

Ceska verze Blby a blbejsi. Americani si ale aspon na nic nehrali a rovnou divakovi priznavaji, ze jde o bezduchou komedii urcenou k vyplachnuti mozku po tezkem dnu v praci. Tady se hraje na desnou avandgardu se zapojenim prazskych celebrit, ale efekt je stejny. ()

Prubner

Po skvostné Nudě v Brně je to zklamání. Problém je především v tom, že příběh filmu je hodně nadsazený a vyžaduje tudíž nadsázku i v realizaci, režisér však zvolil stejně jako v předchozím filmu vcelku realistický přístup, což sem vůbec nepasuje. Chtělo to zkrátka určitou stylizaci a rychlejší tempo. Navíc to jako komedie tentokrát moc nefunguje: některé vtipy se stále opakují, narážky na jiné filmy vycházejí do prázdna a vtipů o sexu a masturbaci i vulgarit je tu také přehnaně a zbytečně moc. Nejsem prudérní, ale vtípky o sexu pro první signální soustavu dokáže vymyslet každý blbec, od autorů bych očekával inteligentnější humor. V Nudě v Brně to mělo smysl, tam to bylo tématem filmu, tady ne. Dvě hvězdičky za pár povedených dialogů titulních hrdinů. ()

LucLuc

Zkrácení o 45 minut by z Hrubeš s Marešem udělalo skvělou zábavu, takhle jsem se několikrát koukal v kině na hodinky, jak dlouho ještě... ()

JohnKEANE

Umna rovnako dobré ako Nuda v Brne,len ten humor sa začína uberat nejakým zlým smerom.A ten Karpatti by zaslúžil Oscara.Ešteže máme u nás taký poklad akým je Robert Roth! ()

mahon

"Včelka Mája je píča", to je jeden z poznatků, které se mi nesmazatelně vryly do paměti po vzhlédnutí tohoto filmu. (napis na veřejné toaletě) ()

worm14 odpad!

Nelíbilo se mi to a bylo to dost nudné. Celkově mi to prostě přišlo naprosto nezáživné a dementní. ()

Perchta6

Vynikající a vtipný snímek s prvky dramatu... U nás doma se vžila věta: "Peru bílý" a nebo: "Nenič, nelámej"... Jo a hlavně: Nedělej Zagorku... ()

Phex

Nějak poslední dobou přirovnávám filmy k jiným...no Hrubeš a Mareš to je taková česká Truman show. Bohužel o poznání nudnejší. Komediálnost je postavené na jediném ubohém - bavit se na úkor retardovaných jedinců. Má to ale jakoustakous pointu, takže za dvě hvězdy. ()

Darth Kedr

Pár úsměvných momentů se najde, ale jinak není vůbec oč stát. Scénář mi přijde naprosto nesmyslný, divím se tedy, že se to podařilo tak dobře obsadit. ()

gotham odpad!

Z mého pohledu odporný nekoukatelný film. Obě hlavní postavy jsou nechutné, jeden totální dement ( i když od Krajča pozoruhodný výkon), druhý arogantní blbeček, kterej se chová jako bůh, přitom je stejná nula jako jeho kámoš. Když jsem byl v půlce, tak už mi došly nervy a vypnul jsem to, ale pochybuji, že se to pak nějak zásadně zlepšilo. A Donutil s černými vlasy ? Už nikdy prosím !!! 0% ()

Max Q.

Po delším přemýšlení a snaze podívat se na film z mnoha úhlů, musím bohužel konstatovat, že jde o blábol. Opět něco na pomezí, mezi divnou komedií a jednoduchým dramatem. Typicky český kočkopes. ()

Alden_Larson

Moje očekávání pro tento film nebyla moc vysoká, ale nakonec mě mile překvapil. Nelineární struktura děje mi nejdřív přišla trochu matoucí, ale na konci se všechno krásně spojilo dohromady. Taky mi přišlo, že byl děj moc dlouhý, dokázal bych jmenovat několik scén, které by se daly vystřihnout bez ovlivnění děje. Dialogy mi někdy přišly zvláštní a nepřirozené, herecké výkony všech herců ale byly skvělé, dokonci i Krajčo byl moc dobrý. Prezentace byla dobrá, i hudba se mi líbila. Tohle je velmi zvláštní film a chápu ty, které svojí nekonvečností neoslovil, mě se ale moc líbil, i přes všechny jeho chyby. 7/10 ()

Warden75 odpad!

Bože.....tak tohle opravdu ne.Morávek šlápl totálně vedle a s tíhle filmem by mohl nudit za vlast.Nelze než varovat před touhle slátaninou. ()

Akyno

Tu je zrejme každá kritika márna. Hrubeš a Mareš sú totiž prototypom idiotizmu. To, že nesú isté posolstvo súčasnej doby a sebareflexívne nám nastavujú zrkadlo je síce pravda, ale ja im jednoducho apriori neprídem na chuť. Pre mňa je to proste vrchol nevkusu. (Oceňujem len kult osobnosti Hanky Zagorovej - za to tá jedna hviezda) ()

lehkoživka

Po Nudě v Brně, která byla chytrá, vtipná a sympaticky svérázná, velké zklamání. Stardardně blbá komedie bez vtipu, s křečovitou zápletkou, s mafiánem a dvěma lůzry, z nichž jeden je retardovaný. Jednu hvězdu dávám za herectví Jana Budaře (i když - jak kdosi velmi trefně řekl - není dobrých rolí ve špatném filmu). ()